شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

کار کردن در مالزی [مهاجرت به مالزی و دریافت ویزای کاری]

کار کردن در مالزی [مهاجرت به مالزی و دریافت ویزای کاری]

در کشور مالزی ، روش های سنتی برای اخذ نیروی کار همچنان پا بر جا می باشد ، اما به هر حال روش های پیشرفته پا به عرصه گذاشته و مردم این کشور را با شیوه های جدید کاریابی در مالزی آشنا ساخته است .به طور کلی ، تقاضای زیاد نیروی کار ارزان در مالزی باعث شده است که متقاضیان کار بسیاری از کشور هایی همچون هند ، چین و دیگر کشورهای آسیایی ، راهی کشور مالزی گردند .

زبان رسمی کشور مالزی ، مالایی می باشد ، و متقاضیان برای اخذ کار علاوه بر زبان انگلیسی باید به زبان مالایی نیز از نظر گفتاری ، تسلط کافی داشته باشد و البته می توان گفت که دومین زبانی که در صنعت و تجارت  کشور مالزی دخیل می باشد نیز زبان انگلیسی است .

کشور مالزی از دید سرمایه گذاران بزرگ آسیایی ، کشوری مناسب می باشد و هزینه های پایین و قوانین تسهیل بخش وضع شده در این کشور باعث شده است که سرمایه گذاری و کارآفرینی در مالزی ، از دیگر کشور آسیایی در صدر بالاتری قرار داشته باشد و از این رو نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده باشد .

البته کشور مالزی تلاش بسیار می نماید که اقتصاد خود  را رشد و توسعه ببخشد که در همین امر نیز موفق بوده است و این موفقیت از دید چشمان تیز بین سرمایه گذاران به دور نیست .

روش های کاریابی در مالزی

کار در مالزی
کار در مالزی

از روش های یافتن کار متقاضیان می توانند به صورت آنلاین از طریق بنگاه های کاریابی و یا همان آژانس های کاریابی ، جویای کار  شوند  .

پیشنهاد مطالعه »
ویزای 2 میلیون پوندی انگلستان

بهترین سایت های کاریابی در مالزی که می توان سازمان مهاجرتی آوت به شما پیشنهاد دارد ،  careerjet.com، gradmalaysia.com ، GRADMalaysia.com  ، می باشد .البته متقاضیان می توانند با کسب اطلاعات ، در برخی از آزمون های ورودی استخدامی شرکت های معتبر مالزی ، شرکت نمایند .

روش درخواست کاری برای شرکت های موجود در مالزی متفاوت می باشد ، برخی از شرکت ها با ارسال CV و برخی دیگر از طریق آن لاین رزومه متقاضیان کار را دریافت می نمایند .

شرایط کار در مالزی در سال 2018-2019

به طور کلی یافتن کار در مالزی آسان نمی باشد اما ، غیر ممکن نیز نیست ، اما متقاضیان هرچه بیشتر تسلط خود را بر زبان  مالایی ( رسمی ) بالا ببرند ، شانس یافتن کاری  برای آن ها بیشتر خواهد شد .سنی که برای اشتغال در مالزی برای متقاضیان کار در نظر گرفته می شود ، حداقل بیست و هفت سال می باشد ، به طور کلی ویزای کاری به صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود .

ویزای بلند مدت برای مشاغلی می باشد که مربوط به مهارت و توانایی های خاص افراد می باشد و اعتبار ویزای  کار ی به صورت بلند مدت از دو سال تا پنج سال صادر می شود .اما ویزای کوتاه مدت کار در مالزی برای کارگرانی می باشد که به حقوق و دستمزد زیر پنج هزار تای مالزی راضی هستند و برای دو سال یا کمتر به اخذ اقامت کار در مالزی اقدام می نمایند .

مزیتی که کشور مالزی برای کارگران خارجی بنا به تخصص و توانایی های آن ها در نظر گرفته است ، برگزاری دوره ی شش ماهه برای ارائه خدمات خاص کاری در مالزی می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
کار بعد از تحصیل در ایتالیا

 

ویدیوی آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی مالزی

 

شرایط کار در مالزی

شرایط کار در مالزی و ساعات کاری در مالزی طبق قوانین وضع شده ی دولت مالزی ، ایجاب می نماید هشت ساعت کاری در روز باشد که جمعا 48 ساعت کاری در هفته و شروی کاری از نه صبح تا پنج عصر می باشد .البته لازم به ذکر می باشد که کارگران واجد شرایط کاری ، از 14 سال سن می توانند مشغول به کار شوند و این کارگران نوجوان از حمایت های کمیته های دولتی نیز در مالزی تحت سرپرستی قرار می گیرند .

در کشور مالزی طبق قواننین وضع شده و برای جلوگیری از نرخ بیکاری نیروی کار مالزیایی ، کارفرماها و یا شرکت های موجود  مالزی فقط موظف به اخذ یک نیروی کار خارجی برای انجام کار هستند .

و البته شرطی که برای این شرکت ها و یا کارفرمایان موجود در مالزی وجود دارد این می باشد که در صورتی می توانند برای استخدام و اخذ نیروی کار خارجی اقدام نمایند ، هیچ یک از کارگران تبعه مالزی توانایی و تخصص کاری نیروی کار خارجی را در انجام شغل مورد نظر نداشته باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که شرایط کار در مالزی ، با اخذ ویزای توریستی مالزی و ورود به کشور مالزی ، میسر نیست و بسیار دشوار و در برخی از موارد غیر ممکن خواهد بود .اما متقاضیان کار می توانند از طریق اخذ ویزای دانشجویی مالزی ، پذیرش دانشگاه های مالزی را کسب نمایند و مشغول به تحصیل باشند و در مدت اعتبار ویزای تحصیل در مالزی ، اقامت موقت مالزی را داشته باشند .

پیشنهاد مطالعه »
مدارک لازم برای ویزای کار  آفریقای جنوبی

البته این دانشجویان می توانند در حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و یا در حین تحصیل درخواست کار ضمن تحصیل را به یکی از شرکت های معتبر مالزیایی نماید و مشغول به کار ضمن تحصیل مالزی گردند .البته دانشجویان بین المللی خارجی ، بعد از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی ، می توانند طی مدت زمان مشخص در جست و جوی کار باشند . فارغ التحصیلان ، می توانند با پیدا کردن کار ، به اداره مهاجرت  مراجعه و برای مبدل ساختن ویزای تحصیلی مالزی به ویزای کاری مالزی اقدام نمایند و اقامت کاری  کسب نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد متقاضیانی که بیش از شش ماه در کشور مالزی ساکن باشند ، موظف به پرداخت مالیات در سر موعد مقرر خود ، می باشند .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ