رد کردن لینک ها

شرایط کار در فنلاند [2019] – موسسات کاریابی در فنلاند

5.0
01

کشور فنلاند به دلیل ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی ایده آل از جمله کشور اروپایی مهاجر پذیر می باشد و شرایط  کار در فنلاند در سال 2018-2019 برای متقاضیان کار  که داخل کشور فنلاند نیستند و یا اقامت ندارند بسیار دشوار می باشد ، اما با دشواری که برای شرایط کار در فنلاند وجود دارد ، باز هم خواهان بسیاری برای کار در فنلاند دیده می شود .

 

کشور فنلاند ، از دید سازمان مهاجرتی آوات

 

کشور فنلاند ، کشوریست واقع شده در شمال اروپا و با حکومت جمهوری ، عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد . مردم فنلاند با زبان رسمی فنلالندی و سوئدی صحبت می نمایند و اما البته بیش از 50% از مردم فنلاند تسلط کافی بر زبان انگلیسی را نیز دارند .

کشور فنلاند به دلیل  قرار گرفتن در منطقه یورویی ، از واحد پول یورو در انجام معاملات تجاری و سرمایه گذاری های کلان خود استفاده می نمایند . البته لازم به ذکر می باشد روند صعودی و نزولی که در اقتصاد کشور فنلاند به وجود می آید ، هم بستگی به صادراتی ست که در کشور فنلاند اتفاق می افتد و هم بستگی به بحران های اقتصادی باشد که در برخی از موارد گریبان گیر برخی از کشور های اروپایی می شود ، که باعث شده است در روند رشد اقتصادی فنلاند تاثیر به سزایی داشته باشد .

متقاضیان کار خارج از اتحادیه اروپا ، برای اخذ اجازه کار مجبور به اخذ ویزای کاری و اخذ اقامت فنلاند می باشند .  زمانی که متقاضیان موفق به اخذ ویزای کاری و  شدند ، می توانند تا حددودی از خدمات بیمه ای کشور فنلاندبهره مند شوند و تا حدودی حق استفاده از خدمات درمانی دولتی برای متقاضیان کار به وجود می آید . البته این شرایط حتی اگر متقاضیان با اخذ ویزای کوتاه مدت کار در فنلاند نیز مواجه شوند ، صدق می کند .

اما در مورد بیمه بازنشستگی و حقوقی که در این زمان متقاضیان باید دریافت نمایند ، بستگی به اقامت مستمر متقاضیان در فنلاند دارد ، ( مانند شرایطی که برای کسانی که ساکن کشور فنلاند می باشند ، ایجاد می شود ) ، با این متقاضیان بر خورد می شود .

اجازه ی کار برای متقاضیان کاری که در کشور فنلاند اقامت دارند ویا مقین فنلاند می باشند ، از طرف کارفرمایان وجود ندارد و همچنین این امتیاز برای نیروهای کار که عضو کشورهای اروپایی و کشورهایی همچون سوئیس هستند نیز ، دیده می شود .

در حالت کلی برای اینکه شرایط بهتری در جهت کاریابی در فنلاند در اختیار متقاضیان کار قرار گیرد ، بهتر می باشد که متقاضیان خارجی تسلط خود را بر زبان فنلاندی و سوئدی که هر دو از زبان های رسمی کشور فنلاند می باشد ، افزایش دهند و خود را به فرهنگ و آداب و رسوم کشور فنلاند نزدیدک نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که کارفرمایان در کشور فنلاند برای بالا بردن سطح تسلط نیرو کار خارجی خود بر دانش زبان فنلاندی ، دوره هایی را جهت یادگیری در اختیار متقاضیان کار در فنلاند ، قرار می دهند .

شرایط کاریابی در فنلاند

 ارسال درخواست به کارفرمایان

کارفرمایان برای به کارگیری نیروی کار خارجی در مشاغل مورد نظر خود و استفاده از توانایی ها و تخصص های وی ، نیاز به اخذ اجازه ی کار برای نیروی کار خارجی دارد .

کارفرمایان قبل از اقدام جهت اجازه ی کار در فنلاند برای نیروی کار مورد نظر خود ، باید برای انتشار آگهی به مدت سه ماه به جهت جستجوی نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر در فنلاند ، تلاش نماید و در صورت یافت نشدن این نیروی کار در فنلاند ، مجددا باید به انتشار آگهی به مدت سه ماه در کشور های عضو اتحادیه اروپا جهت یافتن نیروی کار مشغول گردد ، و باز هم در صورت پیدا نکردن نیروی کار برای شغل مورد نظر ، می تواند درخواست کاری خود با کسب  اجازه ی کار از طرف دولت فنلاند ، به نیروی کار خارجی که مد نظر خود کارفرما می باشد ، ارسال نماید .

مدارکی که متقاضیان کار نیاز دارند :

متقاضی کار در این صورت می تواند با ارائه مدارکی همچون دعوت نامه رسمی کاری ، CV ، انگیزه نامه از جهت  کار در فنلاند ، رزومه تحصیلی و سوابق کار در فنلاند و ارائه عکس ، ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی ، تکمیل فرم درخواست به جهت اخذ ویزای ، ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت ، از جمله مدارک جهت اخذ ویزای کاری هستند . البته لازم به ذکر می باشد که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و بعد در اختیار کنسولگری فنلاند در کشور مبدا قرار بگیرند .

*کاریابی از طریق اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

البته شرایط کاریابی در فنلاند با اخذ ویزای تحصیلی در فنلاند نیز ، انجام پذیر می باشد . متقاضیان کار می توانند با ارائه مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نمایند و مشغول تحصیل در فنلاند گردند . دانشجویان خارجی بین المللی ، بعد از اتمام تحصیلات خود می توانند تا مدت زمان مشخص شده در پی کاریابی در فنلاند باشند و بعد یافتن شغل مورد نظر خود در زمینه ی رشته تحصیلی در فنلاند ، برای مبدل ساختن ویزای تحصیل فنلاند به ویزای کار فنلاند اقدام نمایند و مشغول به کار در فنلاند باشند . فارغ التحصیلان با اخذ ویزای کاری ، نیازی به اجازه ی کار در فنلاند از دولت این کشور ندارند .

البته لازم به ذکر می باشد که مدت اقامت فارغ التحصیلان بعد از اخذ ویزای، بسته به اعتبار ویزای کاری دارد  و بعد از این مدت ، نیروی کار برای تمدید اقامت خود مجددا باید اقدام نماید .

البته این دانشجویان در هنگام تحصیل خود نیز می توانند به صورت نیمه وقت و طی مدت زمان خاص که بسته به مقطع تحصیلی این دانشجویان دارد ، با کاریابی در فنلاند مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی نیز دریافت نمایند .

*کاریابی از طریق کارآفرینی در فنلاند

کارآفرینی در فنلاند زمانی صورت می پذیرد که با ثبت شرکت در فنلاند همراه باشد ، تاسیس یک مغازه یا سوپر مارکت ، رستوران و مشاغل آزادی که توسط کسانی که مشغول کارآفرینی در فنلاند می باشند ، با ثبت شرکت در فنلاند صورت می گیرد .

*کاریابی از طریق کارمند غیر وابسته در فنلاند

منالجمله مشاغلی که  رایج و از مشاغلی به حساب می آید که فری لنس می باشد ، کارمند غیروابسته به شرکت ها می باشد . مانند یک حسابرس که به ثبت اسناد مدارک مالی شرکت دسترسی دارد و فقط برای یک شرکت خاص مشغول به کار نمی باشد یا کارمندی غیر وابسته ای که به امور مالیاتی شرکت های مختلف بدون وابسته بودن به آن شرکت ها ، رسیدگی می نماید .

چگونگی کاریابی در فنلاند

جهت کاریابی متقاضیان می توانند با ارسال درخواست کار ، خواستار شغل مورد نظر خود بسته به توانایی ها و مهارت های خود باشند ، البته این متقاضیان کار با مراجعه با سایت های کاریابی در ، که فقط تعداد کمی از محل های کاری که نیاز به پرسنل در آن ها دیده می شود ، وجود دارند . کاریابی در فنلاند از طریق سایت های کاریابی ، به دلیل طرفدار نداشتن و تمایل افراد به استخدام نیروی های کاری که برای آن ها رزومه کاری ارسال و درخواست کار می نمایند ، زمان بر خواهد بود .

کاریابی از طریق بنگاه های کاریابی نیز امکان پذیر خواهد بود ، نیروی کار با تنظیم قرارداد با بنگاه های کاریابی و با در اختیار گذاشتن مهارت و توانایی های خود به بنگاه های کاریابی ، این بنگاه های کاریابی ، فرد استخدام شده را جهت انجام خدمات به دیگر شرکت های نیازمند به پرسنل اجاره می دهند . در اصطلاح به این نوع شرکت ها ، بنگاه های کاریابی گفته می شود .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره