فرانسه, کاری

شرایط کار در فرانسه

کار در فرانسه

کار در فرانسه

راه های زیادی برای اخذ ویزا وجود دارد و یکی از آن ها گرفتن ویزا از طریق کار می باشد و منجر به کار در فرانسه می شود. البته همانطور که می دانید این پروسه منحصرا توسط ویزای کار صورت نمی گیرد و الزامی است که از طریق دیگری اقدام کنید و سپس به گرفتن ویزای کاری  بپردازید.
درابتدا بهتر است با موقعیت جغرافیایی و فرهنگی فرانسه آشنا شوید تا ذهنیت بهتری نسبت به تحصیل در فرانسه و سپس کار در فرانسه پیدا کنید. فرانسه کشوری درهمسایگی سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد . به همین روی اب و هوای معتدل و مرطوبی دارد و همانطور که متوجه شدید آب وهوای متفاوتی با ایران خواهد داشت. با توجه به تاریخچه این کشور و شرایط اب و هوای خاص ، فرهنگ متفاوت با ایران به ارمغان اورده است که البته بعد از مدت کوتاهی با ان وفق داده خواهید شد. درکل آب و هوای اروپایی فرانسه می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد باشد.

همانطور که می دانید فرانسه احتیاج به نیروی کار مهاجر خارجی ندارد و به همین دلیل ویزا به مهاجرین خارجی تعلق نمی گیرد و همانطور که گفته شد فقط زمانی که افراد از طریق ویزای تحصیلی وارد فرانسه می شوند، می توانند از حق کار استفاده کنند. پس کشور فرانسه به افراد به صورت مستقل ویزای کار نمی دهد مگر این که افراد همزمان با کار از ویزای تحصیل خود استفاده کنند.

هر دانشجوی خارجی فرانسه می تواند با ثبت نام در یک مؤسسۀ آموزشی که زیر نظر نظام تأمین اجتماعی دانشجویی می باشد از اجازه کار در فرانسه، حین تحصیل برخوردار شود.

دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدارک لازم برای کار  در مقطع لیسانس به مدت ۲۰ ساعت و در مقطع ارشد به مدت ۳۰ ساعت می توانند از طریق کار برای ارگان های مختلف به کسب درآمد بپردازند. نکته قابل اهمیت و شایان ذکر در مورد کار کردن در حین تحصیل آن است که اگر افرادی که تحصیل می کنند، کاری را پیدا کنند که توسط صاحب کار بیمه شوند و یا حداقل بتوانند توافق نمایند که برای انجام کار توسط او بیمه شوید، زمانی که تحصیل خود را به پایان رساندید می توانید به واسطه این اتفاق، درخواست اقامت کاری و زندگی بنمایید .فقط کافی است که دارای مدارک لازم برای کار  باشید که حاوی مدرک تحصیلی می باشد.

به جز مورد کلی که درمورد اخذ ویزای کار در فرانسه گفته شد و همچنین مشغول به کار شدن در تحصیل در فرانسه، به صورت جزیی می توان به سه حالت به کار در فرانسه پرداخت:

دانشجویان خارجی با مدرکی معادل فوق لیسانس

هنگام دریافت مدرک کارشناسی ارشد و با با پایان دوره تحصیل در فرانسه می توانند اجازه اقامت 6 ماهه غیر قابل تمدید را درخواست دهند. در صورتی که فرد بتواند در این مدت قرارداد استخدامی برای کار در فرانسه در ارتباط با رشته ی تحصیلی خود با درآمدی یک و نیم برابر SMIC منعقد نماید درخواست تغییر ویزای خود از ویزای تحصیلی به اشتغال را انجام دهد.

دریافت کارت مهارت و استعداد:

دراین مورد می توان به خارجیانی اشاره کرد که می توانند استعداد های خود را در زمینه های متفاوت به عرصه ظهور بگذارد. این مورد ، فرد متقاضی نیازمند پیشینه و رزومه مناسب برای پذیرش و کار در فرانسه می باشد .این کارت با توجه به علم و فعالیت فرد در حوزه پروژه ارائه شده صادر میشود و به مدت 3 سال و قابل تمدید می باشد. می توان به هر کاری در حیطه همان کارت صادر شده بپردازد.

یافتن کارفرما در حین تحصیل:

اگر دانشجو بتواند در حین تحصیل موفق به یافتن کاری گردد و کارفرما حاضر باشد او را پس از پایان تحصیل بیمه کند در این صورت دانشجو به صورت حتم می تواند برای اقامت دائم و همچنین داشتن کار در فرانسه اقدام کند.

لازم است بدانید که انجام فعالیت شغلی مستلزم روالی است که نیاز به دریافت مجوز کار علاوه بر دریافت ویزای کار فرانسه خواهد داشت و جالب است بدانید با توجه به مناطق فرانسه و مدارک لازم برای کار در فرانسه قوانین تغییر می کند و متقاضی ویزای کار فرانسه و خارجی باید به محدوده جغرافیایی و قوانین خاص هر منطقه توجه کند. زیرا همانطور که گفته شد با توجه به قوانین دیپلماتیک، هر اتفاقی در هر کجای کشور فرانسه متفاوت می شود. پاسپورت هم باید اعتبار کافی برای اقامت منطقه شنگن را پوشش دهد. ( مقاله ای درباب ویزای های متفاوت برای اقامت کوتاه و بلند مدت در فرانسه و مرتبط با مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه توسط شرکت مهاجرتی و حقوقی آوات برای شما عزیزان تهیه شده است که می تواند از همین موسسه به آن دسترسی پیدا کنید)

· برای اقامت کمتر یا مساوی ۹۰ روز ، ویزای کوتاه مدت

· برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز، این ویزا بنابر درخواست بلند مدت ویزا وضع میشود و متناسب با مدت و دلیل اقامت می باشد.
یکی از روش های دریافت کار فرانسه و همچنین ویزای کاری کارت آبی است. کارت آبی صادر شده از سوی اتحادیه اروپا است و معمولاً به افرادی اختصاص داده می شود که دارای تخصص فنی یا مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی در یک رشته مختص به خودشان داشته باشند. أخذ کارت آبی مساوی با داشتن مجوز برای اقامت در مقابل کار در فرانسه به مدت 1 تا 3 سال می باشد.

برای دریافت کارت آبی، فرد باید حدود ۳ تا ۵ سال سابقه شغلی داشته باشد تا بتواند درآمد خوبی را در ادامه تجربه شغلی خود داشته باشد. قابل ذکر است که اگر شما دارای یک تخصص و مهارت هستید ، کار در فرانسه به واسطه ویزای فرانسه با کارت آبی می تواند برای شما بهترین گزینه برای دریافت شغل در این کشور باشد. نکته قابل توجه این است که اگر به مدت ۵ سال به طور مداوم و پیوسته به کار بپردازید، می توانید به اقامت طولانی مدت در این کشور دست یابید.

کار در فرانسه و مشاغلی که می توانید به آن ها بپردازید:

متخصص کنترل ارتباطات و اطلاعات
متخصص بهداشت و دامپزشکان
مهندسان امور مالی
مهندسان حقوقی
خدمات بازاریابی
پرستاران و ماما ها
معلمان ابتدایی و دبیرستان

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *