رد کردن لینک ها

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

 شرایط  کار در روسیه برای متقاضیانی که فکر مهاجرت به روسیه  را در سر دارند و به دنبال کاریابی در روسیه هستند ، متفاوت می باشد . سازمان مهاجرتی آوات ، سعی بر این دارد تا تمامی اطلاعات در زمینه شرایط  کار در سال 2019 و شرایط کاریابی در روسیه در سال 2019 را برای شما عزیزان بازگو نماید و بیانگر چگونه کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی در روسیه و یا از طریق سایت ها و آژانس های کاریابی در روسیه باشد .

 

بررسی کشور روسیه از دید سازمان مهاجرتی آوات

 

یکی از پهناور ترین کشورهای جهان ، کشوری به نام روسیه می باشد ، که کمتر از دو برابر کشوری مانند کانادا ، مساحت دارد . کشور روسیه واقع شده در شمال اوراسیا و به طور کلی در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع شده است . زبان کشور روسیه ، روسی می باشد ، اما با 27 زبان رسمی دیگر که در بین قومیت های مختلف روس وجود دارد  .

واحد پول رایج در این کشور ، روبل روسیه و پایتخت آن نیز مسکو که در بخش اروپایی و یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی محسوب می شود .

نرخ رشد جمعیت در این کشور ، زیر صفر می باشد ، به همین دلیل نیروی کار در بازار اقتصادی روسیه به اندک دیده می شود اما البته باید گفت که نیروی کاردر نظر گرفته شده براساس توانایی و تخصص خاصی است که در نیروی کار دیده می شود  نه بر اساس کار فنی که خود متقاضی در نظر گرفته است . کشور روسیه از استارت آپ ها و یا افرادی که در عرصه ی کارآفرینی در اقتصاد فعالیت دارند و براساس امتیازات و پوان هایی که در اختیار آن ها قرار می دهد ، مشتاقانه متقاضیان را برای کارآفرینی در روسیه دعوت به عمل می آورد .

پیشنهاد مطالعه »
هزینه های تحصیل در روسیه چقدر است؟ [2019]

 

نحوه ی درخواست

 

شرایط  کار در روسیه ، به دلیل کمبود نیروی کار در بازار  کار در روسیه ، همواره اشتیاق فراوانی ، برای متقاضیان به وجود آورده است . البته لازم به ذکر می باشد که کشور روسیه نیز مانند هر کشور دیگری ، با یادگیری در دانش زبان روسیه ، شرایط بهتری را برای  کار به دنبال خواهد داشت . اما لازم به ذکر است که سطح درآمد و حقوقف و دستمزدی که برای یک نفر نیروی  کاردر نظر گرفته می شود خیلی پایین و معادل هزار تا هزار پانصد دلار آمریکا می باشد .

درست است که در کشور روسیه به دلیل نرخ رشد جمعیت پایین ، نیاز برای نیروی  کار  بسیار دیده می شود ، اما روس ها بسیار ترجیح می دهند که از نیروی کار تاجیکی که از دوران بچگی با آموزش زبان روسی ، بزرگ شده اند ، استفاده نمایند و به ظاهر دیده می شود که حتی کسانی که به کارآفرینی در روسیه مشغول می باشند نیز از کارمندان تاجیکی به عنوان نیروی کار استفاده می نمایند .

به طور کلی ،  کار و چگونگی کاریابی در روسیه ، کشوری که با داشتن حقوق و دستمزد پایین و ترجیح دادن نیروهای تاجیکی به دیگر نیروی کار خارجی ، بسیار پر ریسک و جای تفکر بسیار دارد .

البته لازم به ذکر می باشد که شرایط  کار در رشته های همچون پزشکی و دندانپزشکی ، مانند دیگر کشورها ، خوب و درآمدهای خاص خودشان وجود دارد اما در بیزینس ها خرده پا و کوچک ، درآمد های قابل انتظار و بالا دیده  نمی شود .

مجوز کاری که در روسیه برای نیروی کار صادر می شود شامل دو مورد می باشد ، مورد اول : کسب اجازه کار  از طرف کارفرما و تایید شخص که ضمانت نیروی کار خارجی را بر عهده گرفته است .

پیشنهاد مطالعه »
معرفی 6 تا از معروفترین دانشگاه های روسیه

 

شرایط  کار در روسیه

 

به طور کلی ، شرایط  کار در روسیه ایجاب می نماید که کارفرما و یا شرکت معتبر موجود در روسیه قبل از اخذ نیروی کار خارجی، باید مجوز کاری دریافت نماید و البته که کافرما باید تعداد نیروی کاری اخذ شده را با توجه به ظرفیت و منطقه در نظر بگیرد . کارفرمایان روسی با کسب اجازه کار نیروی کار خارجی در روسیه و با ارسال دعوت نامه رسمی کاری به متقاضی خارجی کار ، متقاضی را ملزم به اخذ ویزای  کاری می نماید .

برای اخذ ویزای  کار در روسیه ، نیازمند ارائه CV ، ارائه انگیزه نامه ، ارائه مدارکی دال برای سوابق تحصیلی و سوابق کاری ، ارائه عکس می باشد .

متقاضیان خارجی باید بدانند به جهت شرکت در مصاحبه حضوری در کنسولگری روسیه ، باید نشان دهند که چه میزان با فرهنگ و آداب و رسوم کشور روسیه ، آشنا می باشند و چه میزان می توانند خود را با این شرایط وفق دهند .

 

مشاغلی که نیاز به کسب اجازه ندارند:

 

افرادی که مقیم کشور روسیه و یا اقامت روسیه را اخذ نموده اند و مشاغلی مانند معلمان و  دبیرانی که از سازمان آموزش عالی برای آن ها دعوت به عمل آمده است و یا سفیران و یا افرادی که در سازمان های بشر دوستانه مشغول به کار می باشند .

اما به طور کلی ، برای متقاضیان خارجی دانستن دانش زبان روسی ، با داشتن توانایی و تخصص خاص در بخش های مدیریتی ، شرایط بهتری خواهد داشت.

شایان ذکر می باشد که شرایط کاری به گونه ای می باشد که اگر نیروی کار روسی توانایی کار در شغل مورد نظر را داشته باشد ، انجام شغل توسط نیرو ی کار خارجی ، امری غیرقانونی در روسیه محسوب می شود .

پیشنهاد مطالعه »
کار در برزیل

شرایط ساعات  کاری به گونه ای می باشد که بیش از چهل ساعات تجاوز نمی نماید و میزان ساعات کاری اضافه بنا به قانون تصویب شده بیش از چهار ساعت مجاز نیست .

 

شریط کاریابی در روسیه

 

همان طور که در قسمت بالای مقاله ذکر گردید ، متقاضیان می توانند به جهت کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی ، وب سایت های کاریابی در روسیه و یا از طریق آزانس های کاریابی اقدام نمایند .

مدارک ارائه شده به آژانس ها ، موسسات و یا و سایت های کاریابی در روسیه ، باید به صورت روسی ترجمه شده باشد و اما در بعضی از مواقع اخذ مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی نیز می باشد .

متقاضیان می توانند از طریق روزنامه ، مانند مسکو تایم برای یافتن  کار اقدام نمایند .

ارائه مدارک که شامل ارائه CV ، انگیزه نامه ، سوابق تحصیلی ، سوابق کاری و دیگر مدارک را می توان به صورت آن لاین و به صورت ترجمه شده به زبان روسی ، در اختیار موسسات کاریابی در روسیه و یا کمپانی هایی که در زمینه یافتن  کار فعالیت دارند ، گذاشت .

بیشتر موسسات کاریابی در روسیه ، مدارک ارائه شده برای  کار را به صورت روسی می خواهند .

 

مشاغل موردنیاز

 

از جمله مشاغل مورد نیاز در زمینه  کار ، پرستاری در منزل ، مترجم در سفارت خانه و کنسولگری ها ، مدرس زبان انگلیسی ، ایتالیایی و فرانسوی و وجود کارمند برای مشاغل مربوط به IT و مشاغل شبکه ای و نرم افزاری  می باشد .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب  کار ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

 1. ارسال نظر

  درود عرض خسته نباشید،40ساله سابقه رنگکاری چوب بصورت حرفه 27سال،دارای گواهی مهارت فنی حرفه ای،انجام کار با رنگهای ایتالیایی،اسپانیایی،ترک،ایرانی،پولیش،پلی اورتان اکلریک و……. رنگ انواع درب لابی تمام چوب،لوکس،کابینت تمام چوب و انجام پروژه و کارهای سفارشی درجه 1 بنظر شما امکان پیدا کردن کار در روسیه برای من وجود داره؟ ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

   پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره