مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

خلاصه مقاله :  شرایط  کار در روسیه برای متقاضیانی که فکر مهاجرت به روسیه  را در سر دارند و به دنبال کاریابی در روسیه هستند ، متفاوت می باشد. لذا قبل از هر اقدامی لازم است که شرایط کار در این کشور را به خوبی بررسی کنید و با قوانین کار آشنایی کامل داشته باشید سپس اقدام کنید. در این مقاله اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد.
شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

فهرست مقاله
شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟
شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

شرایط  کار در روسیه برای متقاضیانی که فکر مهاجرت به روسیه  را در سر دارند و به دنبال کاریابی در روسیه هستند ، متفاوت می باشد. سازمان مهاجرتی آوات، سعی بر این دارد تا تمامی اطلاعات در زمینه شرایط  کار و کاریابی در روسیه  را برای شما عزیزان بازگو نماید و بیانگر چگونه کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی در روسیه و یا از طریق سایت ها و آژانس های کاریابی در روسیه باشد .

کشور روسیه

یکی از پهناور ترین کشورهای جهان ، روسیه می باشد ، که کمتر از دو برابر کشوری مانند کانادا ، مساحت دارد. کشور روسیه واقع شده در شمال اوراسیا و به طور کلی در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع شده است. زبان کشور روسیه ، روسی می باشد ، اما با 27 زبان رسمی دیگر که در بین قومیت های مختلف روس وجود دارد  .

واحد پول رایج در این کشور ، روبل روسیه و پایتخت آن نیز مسکو که در بخش اروپایی و یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی محسوب می شود .

نرخ رشد جمعیت در این کشور ، زیر صفر می باشد. به همین دلیل نیروی کار در بازار اقتصادی روسیه به اندک دیده می شود. اما البته باید گفت که نیروی کاردر نظر گرفته شده براساس توانایی و تخصص خاصی است که در نیروی کار دیده می شود  نه بر اساس کار فنی که خود متقاضی در نظر گرفته است. کشور روسیه از استارت آپ ها و یا افرادی که در عرصه ی کارآفرینی در اقتصاد فعالیت دارند و براساس امتیازات و پوان هایی که در اختیار آن ها قرار می دهد. مشتاقانه متقاضیان را برای کارآفرینی در روسیه دعوت به عمل می آورد .

آشنایی با راههای مهاجرت به روسیه

شما برای اینکه بتوانید در کشور روسیه اقامت داشته باشید. باید با راههای مهاجرت به روسیه آشنایی لازم را به دست آورید.

برخی از این راه ها که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن آنها توجه داشته باشید عبارت می باشد از:

 مهاجرت از طریق تولد

قوانین تولد بر اساس خون است و صرف نظر از اینکه محل تولد نوزاد کجا بوده است. اگر یکی از والدین او شهروند روسیه باشد به او هم شهروندی روسیه تعلق می گیرد.

در واقع باید بدانید اگر زوج با یکدیگر ازدواج کرده و یکی از آنها شهروندی روسیه و دیگری نامشخص داشته باشد. فرزند آنها می تواند شهروند روسیه را نیز دریافت کند.

همچنین اگر فرزند آنها در کشور روسیه هم به دنبال نیامده باشد می توانید تابعیت خود را از این کشور دریافت کند.

همچنین باید بدانید اگر پدر و مادر دارای تابعیت روسیه ای نباشند. ولی فرزند آنها در این کشور به دنیا آمده باشد، تابعیت روسیه ای را نیز می گیرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش های اقامت در هر کشوری که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند تحصیل می باشد. بسیاری از کارشناسان بیان داشته اند که یکی از بهترین راههای مهاجرت به روسیه همین روش است، که باید با مقررات آن آشنایی داشته باشید.

کشور روسیه دانشگاه هایی بسیار زیادی دارد و هر یک از دانشگاه ها هم مقاطع مختلفی دارند. شما می توانید یکی از آنها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. البته که دقت داشته باشید باید به خوبی در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید. تا بهترین دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنید و مدارک خود را برای آن دانشگاه ارسال کنید.

برخی از دانشگاه های برتر شرایط خاصی دارند. باید به خوبی با شرایط آنها برای ارسال مدارک آشنایی داشته باشید. یکی از مهمترین مزیت هایی که در دانشگاه های روسیه وجود دارد این است که از شما درخواست مدرک زبان نمی کند.

برای اطلاع از سایر روش های مهاجرت به روسیه به مقاله ی معرفی راههای مهاجرت به روسیه نگاهی بیندازید.

نحوه ی درخواست مجوز

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟
شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

 

شرایط  کار در روسیه ، به دلیل کمبود نیروی کار در بازار  کار در روسیه ، همواره اشتیاق فراوانی ، برای متقاضیان به وجود آورده است . البته لازم به ذکر می باشد که کشور روسیه نیز مانند هر کشور دیگری ، با یادگیری در دانش زبان روسیه ، شرایط بهتری را برای  کار به دنبال خواهد داشت . اما لازم به ذکر است که سطح درآمد و حقوقف و دستمزدی که برای یک نفر نیروی  کاردر نظر گرفته می شود خیلی پایین و معادل هزار تا هزار پانصد دلار آمریکا می باشد .

درست است که در کشور روسیه به دلیل نرخ رشد جمعیت پایین ، نیاز برای نیروی  کار  بسیار دیده می شود ، اما روس ها بسیار ترجیح می دهند که از نیروی کار تاجیکی که از دوران بچگی با آموزش زبان روسی ، بزرگ شده اند ، استفاده نمایند و به ظاهر دیده می شود که حتی کسانی که به کارآفرینی در روسیه مشغول می باشند نیز از کارمندان تاجیکی به عنوان نیروی کار استفاده می نمایند .

لازم به ذکر می باشد که شرایط  کار در رشته های همچون پزشکی و دندانپزشکی ، مانند دیگر کشورها ، خوب و درآمدهای خاص خودشان وجود دارد اما در بیزینس ها خرده پا و کوچک ، درآمد های قابل انتظار و بالا دیده  نمی شود .

مجوز کاری که در روسیه برای نیروی کار صادر می شود شامل دو مورد می باشد ، مورد اول : کسب اجازه کار  از طرف کارفرما و تایید شخص که ضمانت نیروی کار خارجی را بر عهده گرفته است .

 

شرایط  کار در روسیه

 

به طور کلی ، شرایط  کار در روسیه ایجاب می نماید که کارفرما و یا شرکت معتبر موجود در روسیه قبل از اخذ نیروی کار خارجی، باید مجوز کاری دریافت نماید. البته که کافرما باید تعداد نیروی کاری اخذ شده را با توجه به ظرفیت و منطقه در نظر بگیرد. کارفرمایان روسی با کسب اجازه کار نیروی کار خارجی در روسیه و با ارسال دعوت نامه رسمی کاری به متقاضی خارجی کار ، متقاضی را ملزم به اخذ ویزای کاری می نماید .

برای اخذ ویزای  کار در روسیه ، نیازمند ارائه CV ، ارائه انگیزه نامه ، ارائه مدارکی دال برای سوابق تحصیلی و سوابق کاری ، ارائه عکس می باشد .

متقاضیان خارجی جهت شرکت در مصاحبه حضوری در کنسولگری روسیه ، باید نشان دهند که چه میزان با فرهنگ و آداب و رسوم کشور روسیه ، آشنا می باشند و چه میزان می توانند خود را با این شرایط وفق دهند .

 

مشاغلی که نیاز به کسب اجازه ندارند

 

افرادی که مقیم کشور روسیه و یا اقامت روسیه را اخذ نموده اند و مشاغلی مانند معلمان و  دبیرانی که از سازمان آموزش عالی برای آن ها دعوت به عمل آمده است. یا سفیران و یا افرادی که در سازمان های بشر دوستانه مشغول به کار می باشند .

اما به طور کلی ، برای متقاضیان خارجی دانستن دانش زبان روسی ، با داشتن توانایی و تخصص خاص در بخش های مدیریتی ، شرایط بهتری خواهد داشت.

شایان ذکر می باشد که شرایط کاری به گونه ای می باشد که اگر نیروی کار روسی توانایی کار در شغل مورد نظر را داشته باشد. انجام شغل توسط نیرو ی کار خارجی ، امری غیرقانونی در روسیه محسوب می شود .

شرایط ساعات  کاری به گونه ای می باشد که بیش از چهل ساعات تجاوز نمی نماید. میزان ساعات کاری اضافه بنا به قانون تصویب شده بیش از چهار ساعت مجاز نیست .

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار روسیه

برای اخذ ویزای کار روسیه اسنادی لازم است که متقاضیان باید آنها را جمع آوری کنند.

 

1

دعوت نامه برای ویزای کار روسیه از طریق سفارت و اداره پلیس مهاجرت

2

گواهی پزشکی طبق سند برای ارئه

3

اجازه استخدام کارگران خارج

 

شرایط کاریابی در روسیه

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟
شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

همان طور که در قسمت بالای مقاله ذکر گردید. متقاضیان می توانند به جهت کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی ، وب سایت های کاریابی در روسیه و یا از طریق آزانس های کاریابی اقدام نمایند .

مدارک ارائه شده به آژانس ها ، موسسات و یا و سایت های کاریابی در روسیه ، باید به صورت روسی ترجمه شده باشد. اما در بعضی از مواقع اخذ مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی نیز می باشد .

متقاضیان می توانند از طریق روزنامه ، مانند مسکو تایم برای یافتن  کار اقدام نمایند .

ارائه مدارک که شامل ارائه CV ، انگیزه نامه ، سوابق تحصیلی ، سوابق کاری و دیگر مدارک را می توان به صورت آن لاین و به صورت ترجمه شده به زبان روسی. در اختیار موسسات کاریابی در روسیه و یا کمپانی هایی که در زمینه یافتن  کار فعالیت دارند ، گذاشت .

بیشتر موسسات کاریابی در روسیه ، مدارک ارائه شده برای  کار را به صورت روسی می خواهند .

اشتغال به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه

یکی از موسسات کاریابی در روسیه آژانس استخدام skaymen. می­باشد. مشاوران موسسه نام برده شده در زمینه های متعدد و رشته ها و مشاغل مختلفی از جمله مدیریت، فناوری اطلاعات، حمل و نقل و لجیستیک، گردشگری و هتلداری. کارکنان اداری، ساخت و ساز املاک و مستغلات، بخش بانکی، فروش خدمات، تجارت خرده فروشی و عمده فروشی فعالیت می­کنند.

طبق آمارهایی که از موسسات کاریابی در روسیه دریافت شده است میزان درآمد ماهانه در صورتی­که فرد مسلط به زبان روسی باشد؛ بین 1000 تا 1500 دلار است. در صورتی­که فرد مسلط به زبان انگلیسی باشد می­تواند امید به یافتن کار در بخش آی تی را داشته باشد.

افراد شاغل در زمینه های پزشکی

البته باید متذکر شد که فارغ التحصیلان کشور روسیه در رشته های پزشکی و دندان­پزشکی می­توانند درآمد مناسبی داشته باشند. موسسات کاریابی در روسیه طبق ساعات مجاز کاری که 40 ساعت در هفته است. مشاغل لازم را برای افراد متقاضی کار فراهم می­نمایند. جهت ورود به کار از طریق موسسات کاریابی در روسیه فرد باید ویزای کاری اخذ نماید که مدت زمان این ویزا 3 سال می­باشد که این نوع ویزا به شکل چند ورودی برای افراد صادر می­شود. ارائه مدرک HIV جهت ورود به کشور روسیه از جمله مدارکی می­باشد که فرد متقاضی کار باید ارائه دهد.

بنابراین فرد متقاضی کار در روسیه علاوه بر این­که باید مدارک شناسایی اش را ارائه نماید باید قرارداد کاری خود را که مبنی بر مدت زمان قرارداد. موضوع فعالیتی وی و امکان بیمه شدن وی نیز می­باشد باید قید شود. شایان ذکر است که اتباع خارجی اجازه ندارند که در ادارات دولتی و در زمینه های گازی و نفتی مشغول به کار شوند. ولی بخش بزرگی از فعالیت آن­ها می­تواند در زمینه هایی همچون راهنمای توریست، مترجم و آموزش زبان انگلیسی باشد.

برای مطالعه ی بیشتر در زمینه ی موسسات کاریابی به مقاله ی  موسسات کاریابی در روسیه نگاهی بیندازید.

 

مشاغل مورد نیاز روسیه

 

از جمله مشاغل مورد نیاز در زمینه  کار ، پرستاری در منزل ، مترجم در سفارت خانه و کنسولگری ها. مدرس زبان انگلیسی ، ایتالیایی و فرانسوی و وجود کارمند برای مشاغل مربوط به IT و مشاغل شبکه ای و نرم افزاری  می باشد .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب  کار ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

سوال های متداول

🙋‍♀️1.بدون تسلط به زبان روسی میتوان در روسیه به دنبال کار گشت؟

  • برای اینکه شانس بیشتری در پیدا کردن کار داشته باشید, بهتر است به زبان روسی مسلط باشید.

🙋‍♀️2.دلیل نیاز رویه به مهاجران کاری چیست؟

  • روسیه به دلیل نیروی کار کم و رشد پایین جمعیت برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود به راحتی ویزای کار را برای مهاجران صادر میکند.

🙋‍♀️3.افراد خارجی که در روسیه به کارمشغول هستند بیمه میشوند؟

  • افراد خارجی مشغول به کار در روسیه از بیمه ی سلامتی برخوردار هستند که هزینه های آن توسط کارفرما تامین میشود.

🙋‍♀️4.مهاجران کاری خارجی در کشور روسیه باید مالیات پرداخت کنند؟

  • در صورتی که فرد بیشتر از 180 روز در این کشور کار کند مشمول پرداخت مالیات 13 درصد میشود.

🙋‍♀️5.ویزای کار یروسیه چه مدت اعتبار دارد؟

  • اعتبار این ویزا 1 ساله است. که میتوان آن را تمدید کرد.

🙋‍♀️6.محدودیت رفت و آمد برای ویزای کاری روسیه وجود دارد؟

  • با دریافت ویزای کاری روسیه محدودیتی برای ورود و خروج از کشور نخواهید داشت.

🙋‍♀️7.محدودیت کارفرما برای ویزای کاری به چه معناست؟

  • پس از دریافت ویزای کاری و ورود به روسیه تنها میتوانید برای کارفرمایی کار کنید که در ویزا ذکر کرده اید. اگر قصد تغییر کارفرما را داشته باشید باید از کشور خارج شوید و دوباره اقدام کنید.

 

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
9 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
محسن
محسن
2020/03/22 15:27

سلام من مدرک طلا سازی دارم کار مناسب هست برای من؟ مدرک تاتو هم دارم.امیدوار باشم یا نه؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  محسن
2020/03/23 18:01

سلام و درود
در روسیه در صورتی که زبان بلد باشید میتوانید بصورت خود اشتغالی فعالیت کنید

hojat
hojat
2020/01/19 11:01

سلام من یه کارگر ساده هستم میتونم در روسیه کار پیدا کرد یا نه

محمد زارعی
محمد زارعی
2019/10/16 22:06

سلام من جوشکارم میخواستم ببینم شرایط کاریش اونجا هست یا نه و هزینه رفتنش چقد میشه.

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  محمد زارعی
2019/11/01 13:59

سلام و درود
شما باید زبان روسی را به طور کامل فرا بگیرید و بعد از پیدا کردن کارفرما جهت ویزای کاری خود اقدام کنید

فرزاد
فرزاد
2019/10/11 11:26

سلام
10 سال هست که به طور حرفه ای کانال سازی صنعتی هواساز و تهویه انجام میدم و به جوش کاری هم مسلط هستم
دانشجوی فوق لیسانس میدیریت مالی هستم اما برای کاری که بلدم قصد رفتن دارم تسلطم به انگلیسی در حد آیلتس 6 هست اگر به نظر شما من امکان لازم برای سفر به روسیه و کار در اون کشور رو دارم لطفا بفرمایید
یا یک وقت مشاوره تعیین کنید

رضا
رضا
2019/06/08 17:41

درود عرض خسته نباشید،40ساله سابقه رنگکاری چوب بصورت حرفه 27سال،دارای گواهی مهارت فنی حرفه ای،انجام کار با رنگهای ایتالیایی،اسپانیایی،ترک،ایرانی،پولیش،پلی اورتان اکلریک و……. رنگ انواع درب لابی تمام چوب،لوکس،کابینت تمام چوب و انجام پروژه و کارهای سفارشی درجه 1 بنظر شما امکان پیدا کردن کار در روسیه برای من وجود داره؟ ممنون میشم لطفا راهنمایی کنید با تشکر