رد کردن لینک ها

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟

 شرایط  کار در روسیه برای متقاضیانی که فکر مهاجرت به روسیه  را در سر دارند و به دنبال کاریابی در روسیه هستند ، متفاوت می باشد . سازمان مهاجرتی آوات ، سعی بر این دارد تا تمامی اطلاعات در زمینه شرایط  کار در سال 2019 و شرایط کاریابی در روسیه در سال 2019 را برای شما عزیزان بازگو نماید و بیانگر چگونه کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی در روسیه و یا از طریق سایت ها و آژانس های کاریابی در روسیه باشد .

 

بررسی کشور روسیه از دید سازمان مهاجرتی آوات

 

یکی از پهناور ترین کشورهای جهان ، کشوری به نام روسیه می باشد ، که کمتر از دو برابر کشوری مانند کانادا ، مساحت دارد . کشور روسیه واقع شده در شمال اوراسیا و به طور کلی در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع شده است . زبان کشور روسیه ، روسی می باشد ، اما با 27 زبان رسمی دیگر که در بین قومیت های مختلف روس وجود دارد  .

واحد پول رایج در این کشور ، روبل روسیه و پایتخت آن نیز مسکو که در بخش اروپایی و یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی محسوب می شود .

نرخ رشد جمعیت در این کشور ، زیر صفر می باشد ، به همین دلیل نیروی کار در بازار اقتصادی روسیه به اندک دیده می شود اما البته باید گفت که نیروی کاردر نظر گرفته شده براساس توانایی و تخصص خاصی است که در نیروی کار دیده می شود  نه بر اساس کار فنی که خود متقاضی در نظر گرفته است . کشور روسیه از استارت آپ ها و یا افرادی که در عرصه ی کارآفرینی در اقتصاد فعالیت دارند و براساس امتیازات و پوان هایی که در اختیار آن ها قرار می دهد ، مشتاقانه متقاضیان را برای کارآفرینی در روسیه دعوت به عمل می آورد .

 

نحوه ی درخواست

 

شرایط  کار در روسیه ، به دلیل کمبود نیروی کار در بازار  کار در روسیه ، همواره اشتیاق فراوانی ، برای متقاضیان به وجود آورده است . البته لازم به ذکر می باشد که کشور روسیه نیز مانند هر کشور دیگری ، با یادگیری در دانش زبان روسیه ، شرایط بهتری را برای  کار به دنبال خواهد داشت . اما لازم به ذکر است که سطح درآمد و حقوقف و دستمزدی که برای یک نفر نیروی  کاردر نظر گرفته می شود خیلی پایین و معادل هزار تا هزار پانصد دلار آمریکا می باشد .

درست است که در کشور روسیه به دلیل نرخ رشد جمعیت پایین ، نیاز برای نیروی  کار  بسیار دیده می شود ، اما روس ها بسیار ترجیح می دهند که از نیروی کار تاجیکی که از دوران بچگی با آموزش زبان روسی ، بزرگ شده اند ، استفاده نمایند و به ظاهر دیده می شود که حتی کسانی که به کارآفرینی در روسیه مشغول می باشند نیز از کارمندان تاجیکی به عنوان نیروی کار استفاده می نمایند .

به طور کلی ،  کار و چگونگی کاریابی در روسیه ، کشوری که با داشتن حقوق و دستمزد پایین و ترجیح دادن نیروهای تاجیکی به دیگر نیروی کار خارجی ، بسیار پر ریسک و جای تفکر بسیار دارد .

البته لازم به ذکر می باشد که شرایط  کار در رشته های همچون پزشکی و دندانپزشکی ، مانند دیگر کشورها ، خوب و درآمدهای خاص خودشان وجود دارد اما در بیزینس ها خرده پا و کوچک ، درآمد های قابل انتظار و بالا دیده  نمی شود .

مجوز کاری که در روسیه برای نیروی کار صادر می شود شامل دو مورد می باشد ، مورد اول : کسب اجازه کار  از طرف کارفرما و تایید شخص که ضمانت نیروی کار خارجی را بر عهده گرفته است .

 

شرایط  کار در روسیه

 

به طور کلی ، شرایط  کار در روسیه ایجاب می نماید که کارفرما و یا شرکت معتبر موجود در روسیه قبل از اخذ نیروی کار خارجی، باید مجوز کاری دریافت نماید و البته که کافرما باید تعداد نیروی کاری اخذ شده را با توجه به ظرفیت و منطقه در نظر بگیرد . کارفرمایان روسی با کسب اجازه کار نیروی کار خارجی در روسیه و با ارسال دعوت نامه رسمی کاری به متقاضی خارجی کار ، متقاضی را ملزم به اخذ ویزای  کاری می نماید .

برای اخذ ویزای  کار در روسیه ، نیازمند ارائه CV ، ارائه انگیزه نامه ، ارائه مدارکی دال برای سوابق تحصیلی و سوابق کاری ، ارائه عکس می باشد .

متقاضیان خارجی باید بدانند به جهت شرکت در مصاحبه حضوری در کنسولگری روسیه ، باید نشان دهند که چه میزان با فرهنگ و آداب و رسوم کشور روسیه ، آشنا می باشند و چه میزان می توانند خود را با این شرایط وفق دهند .

 

مشاغلی که نیاز به کسب اجازه ندارند:

 

افرادی که مقیم کشور روسیه و یا اقامت روسیه را اخذ نموده اند و مشاغلی مانند معلمان و  دبیرانی که از سازمان آموزش عالی برای آن ها دعوت به عمل آمده است و یا سفیران و یا افرادی که در سازمان های بشر دوستانه مشغول به کار می باشند .

اما به طور کلی ، برای متقاضیان خارجی دانستن دانش زبان روسی ، با داشتن توانایی و تخصص خاص در بخش های مدیریتی ، شرایط بهتری خواهد داشت.

شایان ذکر می باشد که شرایط کاری به گونه ای می باشد که اگر نیروی کار روسی توانایی کار در شغل مورد نظر را داشته باشد ، انجام شغل توسط نیرو ی کار خارجی ، امری غیرقانونی در روسیه محسوب می شود .

شرایط ساعات  کاری به گونه ای می باشد که بیش از چهل ساعات تجاوز نمی نماید و میزان ساعات کاری اضافه بنا به قانون تصویب شده بیش از چهار ساعت مجاز نیست .

 

شریط کاریابی در روسیه

 

همان طور که در قسمت بالای مقاله ذکر گردید ، متقاضیان می توانند به جهت کاریابی در روسیه از طریق موسسات کاریابی ، وب سایت های کاریابی در روسیه و یا از طریق آزانس های کاریابی اقدام نمایند .

مدارک ارائه شده به آژانس ها ، موسسات و یا و سایت های کاریابی در روسیه ، باید به صورت روسی ترجمه شده باشد و اما در بعضی از مواقع اخذ مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی نیز می باشد .

متقاضیان می توانند از طریق روزنامه ، مانند مسکو تایم برای یافتن  کار اقدام نمایند .

ارائه مدارک که شامل ارائه CV ، انگیزه نامه ، سوابق تحصیلی ، سوابق کاری و دیگر مدارک را می توان به صورت آن لاین و به صورت ترجمه شده به زبان روسی ، در اختیار موسسات کاریابی در روسیه و یا کمپانی هایی که در زمینه یافتن  کار فعالیت دارند ، گذاشت .

بیشتر موسسات کاریابی در روسیه ، مدارک ارائه شده برای  کار را به صورت روسی می خواهند .

 

مشاغل موردنیاز

 

از جمله مشاغل مورد نیاز در زمینه  کار ، پرستاری در منزل ، مترجم در سفارت خانه و کنسولگری ها ، مدرس زبان انگلیسی ، ایتالیایی و فرانسوی و وجود کارمند برای مشاغل مربوط به IT و مشاغل شبکه ای و نرم افزاری  می باشد .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب  کار ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

شرایط کار در روسیه برای مهاجران ایرانی چگونه است؟
1 رتبه میانگین رای 5

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره