ایرلند, تحصیلی

کار در ایرلند

کار در ایرلند

کار در ایرلند ، در کشوری که قوانین وضع شده مهاجرتی به پیروی از قوانین دیگر کشورهای اروپایی می باشد ، به چند طریق صورت می گیرد .سازمان مهاجرتی آوات ، راه های کاریابی در ایرلند و اخذ اقامت کاری را با جزئیات بیشتری صرفا جهت رفع ابهامات ذهنی شما متقاضیان عزیز مهاجرت به ایرلند بیان می نماید .

متقاضیان بین المللی خارجی در کشور ایرلند نیز برای اخذ اقامت کاری، از طریق درخواست کار می توانند اقدام نمایند . اما متقاضیان کار دیگر کشورهای اروپایی که قصد مهاجرت به ایرلند را دارند ، نیازی به دریافت ویزای ایرلند را ندارند . حتی می توان گفت ، متقاضیان کاری که از شهروندان دیگر کشورهای اروپایی می باشند ، می توانند از تمامی حقوق شهروندی و کاری کشور ایرلند بهره مند شوند .

 

اخذ ویزای کاری از طریق تحصیل در ایرلند

 

در کشور ایرلند نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، دانشجویان در حال تحصیل در ایرلند ، می توانند به صورت پاره وقت و طبق مقطع تحصیلی ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری ) مشغول به کار شوند .و یا این دانشجویان حتی می توانند با ارائه رزومه تحصیلی خود به یکی از شرکت های معتبر ایرلندی ، درخواست   کار ضمن تحصیل ایرلند را نمایند و با کسب اجازه ی کار در شرکت مورد نظر ، اقدام به کار ضمن تحصیل ایرلند را نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که متقاضیان با اخذ ویزای دانشجویی ایرلند ، به اقامت موقت ایرلند دست می یابند و این اقامت حتما منوط به اقامت دائم ایرلند نمی باشد . چون دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود و فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های ایرلند ، اگر در زمان مشخص شده ، در رشته مورد تحصیل خود مشغول به کار نشوند ، به علت اینکه اعتبار ویزای دانشجویی ایرلند برای آن ها به پایان رسیده است ، موظف به ترک کشور ایرلند می شوند .

اما اگر از این رو این فارغ التحصیلان توانستند در این مدت زمان مشخص شده مشغول به کاریابی در ایرلند شوند و شغل مورد نظر خود را که مرتبط با رشته تحصیلی در ایرلند می باشد ، پیدا نمایند ، می توانند به اداره مهاجرت ایرلند مراجعه نموده و ویزای تحصیلی ایرلند را به ویزای کاری، تبدیل و برای اخذ اقامت کاری به صورت موقت اقدام نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که سازمان مهاجرتی آوات لازم می داند که دراین مقاله ، تفاوتی که بین اقامت موقت کاری با اقامت موقت تحصیل در ایرلند وجود دارد را برای شما متقاضیان عزیز بازگو نماید .

 

تفاوت بین  اقامت موقت کاری با اقامت موقت تحصیل

 

اقامت موقتی که از طریق تحصیل در ایرلند به وجود می آید ، بنا به اعتبار ویزای مرتبط به پایان می رسد و قابل تمدید مجدد نمی باشد اما در صورتی که دانشجو مجددا برای اخذ پذیرش تحصیلی ایرلند در همان مقطع یا در مقاطع بالاتر اقدام نماید ، مجددا باید برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند در داخل کشور ایرلند ، اقدام نماید .

اما اقامت موقتی که از طریق کار به وجود می آید ، با اخذ ویزای کاری امکان پذیر خواهد بود و بدون دریافت مجدد ویزای کار  با رعایت و پیروی از قوانین و مقررات حقوقی کشور ایرلند و پرداخت به موقع مالیات ، طبق سال های مشخص شده قابل تمدید خواهد بود .

 

اخذ ویزای کار  از طریق درخواست کار

 

متقاضیان بین المللی خارجی در کشور ایرلند نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی ، از طریق دعوت نامه کاری رسمی می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند .

قبل از انجام پروسه اخذ ویزای کار  از طریق نیروی کار خارجی در کشور مبدا ، کارفرما موظف است به مدت سه ماه در کشور خود برای درخواست نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، آگهی استخدام منتشر نماید و در صورت نیافتن نیروی کار در کشور خود ، بار دوم موظف است انتشار آگهی استخدام را به مدت سه ماه در دیگر کشورهای اروپایی به انجام برساند و در سه ماهه ی دوم اگر نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر یافت نشد ، کارفرما موجود در ایرلند  می تواند برای کار نیروی کار خارجی در ایرلند ، کسب اجازه نماید . دعوت نامه کاری رسمی را برای شغل مورد نظر به نیروی کار خارجی ارسال نماید .

در این صورت است که نیروی کار خارجی می تواند با داشتن دعوت نامه کاری رسمی از یک از کارفرماهای کشور ایرلند برای اخذ ویزای کاری از کشور مبدا اقدام نماید .

البته جدایی از اینکه وجود دعوت نامه کار در ایرلند برای اخذ ویزا الزامی می باشد ، دیگر  مدارکی همچون :

  • تکمیل فرم درخواست ویزای کار ی
  • ارائه CV
  • ارائه رزومه کاری و سوابق شغلی ثبت شده
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه عکس

الزامی می باشد .

در باب اخذ اقامت  کارفرما موظف می باشد که نیروی کار خارجی را همراه با درخواست کاری وی ، به صورت مستقیم استخدام نماید ، به این صورت که نیروی کار از طریق موسسات کاریابی در ایرلند و یا از طریق سایت و آژانس های کاریابی در ایرلند ، معرفی نشده باشند .

البته لازم به ذکر می باشد که اگر کارفرما برای استخدام نیروی کار خارجی ، ماهیت یک شرکت حقوقی را دارا باشد ، باید توجه داشته باشید که این شرکت حقوقی در اداره ثبت شرکت در ایرلند ، به ثبت رسیده باشد .

به طور کلی ، اتباع خارجی که به صورت قانونی هستند ، می توانند از تمامی حقوق و مزایای این کشور برخوردار باشند .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *