ایتالیا, کاری

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا

کار در ایتالیا از دیرباز تا به اکنون یکی از رویاهای افرادی است که از کشورهای جهان سوم قصد مهاجرت کاری به اروپا را دارند چرا که کیفیت زندگی افراد در اروپا و همچنین شرایط مناسب زندگی، این افراد را به طمع انداخته که به فکر مهاجرت کاری به اروپا باشند. کشور ایتالیا که یکی از قدیمی ترین فرهنگ های اروپا را داشته است با توجه به فرهنگ نزدیکی که به ایرانیان دارد و از طرفی در اروپای غربی قرار دارد یکی از گزینه هایی است که معمولا مد نظر مهاجران بوده است که قصد کار در اروپا را دارند.

مقایسه ایتالیا و اروپا

 

کار در اروپا، رویای دیرینه مردم کشورهای جهان سوم است؛ مردمی که به قصد بهره مندی از استانداردهای بالای زندگی تصمیم به مهاجرت کاری می گیرند.

یکی از مقاصد اصلی این دسته از افراد، کشور ایتالیا است.

در واقع از نظر مردم کشورهای کمتر توسعه یافته، کار در ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا، راهی برای ورود به کشورهای پیشرفته دنیا بشمار می رود.

اما متاسفانه طی سال های اخیر، بحران اقتصادی اروپا گریبانگیر اقتصاد و بازار کار ایتالیا نیز شده است؛

به گونه ای که خود ایتالیایی ها نیز برای پیدا کردن شغل مناسب به دردسر افتاده اند؛ چه برسد به افراد خارجی که وارد این کشور می شوند.

اما به هر حال باز هم از نظر خیلی از افراد، کار در ایتالیا، فرصتی برای برخورداری از یک زندگی مطلوب به حساب می رود.

در هر صورت کار در ایتالیا و مهاجرت کاری به این کشور نیز قاعده و قانون مشخصی دارد که بدون رعایت این قوانین، کار در ایتالیا، رویایی بیش نخواهد بود.

بنابراین اگر شما هم به بحث کار در ایتالیا علاقه دارید؛ لازم است که اطلاعاتی در رابطه با قوانین کار در ایتالیا کسب کنید.

شما به عنوان متقاضی کار در ایتالیا به ویزای کاری ایتالیا نیاز دارید؛ یعنی مهاجرت کاری شما به ایتالیا منوط به اخذ ویزای کاری این کشور است.

پس قبل از هر اقدامی باید ببینید که برای کار در ایتالیا و مهاجرت کاری به این کشور به چه نحوی می توانید ویزای کاری ایتالیا را دریافت کنید.

دولت ایتالیا در امر صدور ویزای کاری برای متقاضیان کار در ایتالیا تابع قوانین اتحادیه اروپا است زیرا ایتالیا در اتحادیه اروپا عضویت دارد و همانطور که می دانید قوانین کاری حاکم بر کشورهای اتحادیه اروپا یکسان است

 

شرایط دریافت ویزای کاری ایتالیا

 

طبق قوانین اتحادیه اروپا، شما برای کار در ایتالیا و دریافت ویزای کاری این کشور می بایست از طرف یک کارفرمای ایتالیایی استخدام شوید. البته قوانین اتحادیه اروپا به راحتی به کارفرمای ایتالیایی اجازه نخواهد داد که شما را استخدام کند.

در واقع کارفرمای موردنظر برای یافتن کارگر یا کارمند موردنیاز خود موظف است که به مدت سه ماه در سرتاسر کشور ایتالیا آگهی استخدام بدهد.

در این مدت اگر یک فرد مقیم ایتالیا به عنوان متقاضی شغل موردنظر پیدا شد که تمام شرایط مندرج در آگهی را داشت؛

کارفرمای ایتالیایی موظف به استخدام وی هست؛ در غیر این صورت کارفرما باید این بار آگهی استخدام را به مدت سه ماه در سرتاسر اتحادیه اروپا منتشر کند.

در این مرحله نیز اگر یک متقاضی واجدشرایط و البته مقیم اتحادیه اروپا پیدا شد؛ کارفرما راهی غیر از استخدام این شهروند اتحادیه اروپا ندارد اما اگر هیچ فرد دارای صلاحیتی یافت نشد؛ کارفرما می تواند اقدام به ارسال پیشنهاد کاری برای شما و استخدام شما کند. شما در صورت دریافت پیشنهاد کاری باید برای دریافت ویزای کاری ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه کنید تا با اخذ ویزا بتوانید به کار در ایتالیا بپردازید.

پس با توجه به آنچه گفته شد شما برای کار در ایتالیا و اخذ پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایان ایتالیایی، راهی طولانی و البته نسبتاً محال پیش رو دارید زیرا بعد از شش ماه انتشار آگهی استخدام در ایتالیا و اتحادیه اروپا به احتمال زیاد یک متقاضی واجدشرایط پیدا خواهد شد؛

مگر اینکه کارفرما شرایط مندرج در آگهی را درست مطابق با شرایط شما عنوان کرده باشد که این امر هم بسته به ارتباط و آشنایی قبلی شما و کارفرمای موردنظر است. به همین دلیل خیلی از افراد برای کار در ایتالیا به جای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام به دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می کنند.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

در واقع این دسته از افراد سعی می کنند تا با مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، شرایط برقراری رابطه با کارفرمایان ایتالیایی را فراهم کنند تا پس از فارغ التحصیلی از کارفرمای موردنظر بخواهند برای استخدام آنها آگهی دهد و بدین ترتیب موفق به دریافت ویزای کاری ایتالیا و کار در ایتالیا بشوند.

گروه دیگری از افراد که به دنبال کار در ایتالیا هستند؛ ابتدا سعی می کنند که ویزای جست و جوی کار در ایتالیا را دریافت کنند و سپس با استفاده از این ویزا وارد ایتالیا شده و به دنبال پیدا کردن شغلی مناسب بگردند.

در واقع دارندگان ویزای جست و جوی کار در ایتالیا اجازه دارند به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند تا کاری مرتبط با تخصص خود پیدا کنند؛ در نهایت اگر موفق به پیدا کردن کار شوند؛ دولت ایتالیا به آنها ویزای کاری می دهد و بدین ترتیب اجازه کار در ایتالیا را کسب می کنند؛ در غیر این صورت ملزم به ترک خاک ایتالیا هستند.

در هر حال شما به هر روشی که موفق به اخذ ویزای کاری ایتالیا و اجازه کار در ایتالیا بشوید؛ اگر بتوانید پنج سال در این کشور زندگی کنید و مالیات هایی که شامل حال شما می شود را به موقع بپردازید؛ بعد از پنج سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم ایتالیا اقدام نمایید.

بنابراین کار در ایتالیا، راهی برای گرفتن اقامت دائم این کشور پرجمعیت اروپایی است.

مقالات مرتبط با ایتالیا:

 

  1. هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا
  2. پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا دارای چه شرایطی است؟ [2019]
  3. راه های اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد
  4. تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا چه مزیت هایی را دارد؟
  5. شرایط تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع [2019]
  6. شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای ایرانیان

 

اخذ ویزای کاری

 

اخذ ویزای کاری همیشه یکی از محبوب ترین طرق مهاجرت در بین خارجیان بوده است

چرا که فرد با ورود به کشور مقصد مشغول به کار شده و میتواند از شرایط خوب شهروندی اروپا بهره مند گردد.

از طرفی هزینه های بسیار کمی نیز در خود جای میدهد ، اما این سوال مطرح میشود که آیا زمانی که ما میگوییم مهاجرت به اروپا از طریق کار بهترین راه مهاجرت است آیا تمام اروپا مد نظر است یا اینکه صرفا کشورهای خاصی این شرایط را دارا هستند در این جاست که عملیات غربالگری آغاز میشود و خیلی از کشورهای اروپایی از دایره ی انتخاب خارج گردیده و عملا انتخاب ها محدود و محدود تر میگردد به عنوان مثال کشوری مانند ایتالیا شاید یکی از قدیمی ترین فرهنگ ها را دارد اما در حال حاضر به دلیل بحران های اقتصادی که گریبان گیر ایتالیا است شاید شرایط کاری خوبی حتی برای خود ایتالیایی ها هم محیا نباشد چه رسد به یک مهاجر بدون تخصص که از کشور توسعه نیافته به سوی ایتالیا مهاجرت کرده است.

حال اینجا این سوال مطرح میگردد که بهترین راه برای ورود به ایتالیا و به تبع آن یافتن شغل و اخذ ویزای کاری چیست؟

واضح است که با توجه به شرایط و اعتبار دانشگاه های ایتالیا و همچنین شرایط خوب اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا در حال حاضر و با توجه به وضع موجود بهترین راه برای اخذ ویزای ایتالیا و همچنین برای اینکه شانس پیدا کردن شغل بالاتر رود اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا میباشد چرا که در اروپا هر فردی که در اروپا تحصیل کرده باشد شانس بسیار بیشتری برای پیدا کردن کار به نسبت هم نوعان خود دارد
پس ما نیز به شما اکیدا توصیه میکنیم که اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید و قصد دارید اقامت دائم ایتالیا را اخذ کنید بهترین راه برای شما اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و صرفا ورود به ایتالیا میباشد تا پس از آن جهت یافتن کار مناسب بتوانید اقدام کنید.

گفتنی است ،افرادی که موفق به اخذ ویزای کار کشور ایتالیا می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در ایتالیا و پرداخت مالیات به دولت ایتالیا،می توانند موفق به اخذ اقامت دائم ایتالیا شوند

از طرفی راههای دیگری برای مهاجرت وجود دارد که میتوان به متقاضیان پیشنهاد داد بعنوان مثال میتوان کشورهای دیگری را پیشنهاد داد مثلا در حال حاضر کشور آلمان یکی از بهترین شرایط برای مهاجرت کاری  دارد  زیرا هم از لحاظ کاری نسبت به سایر کشورهای اروپایی تقاضای بیشتری در زمینه کاری دارد و هم اینکه اقتصاد محکم تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی را دارد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا از لحاظ کاری تقریبا شرایط یکسانی دارند اما بعضی مواقع شرایط خاصی برای بعضی از کشورها برای مهاجرت کاری بوجود میاید به عنوان مثال در حال حاضر برای افرادی که شرایط خوبی از لحاظ سطح علمی و از لحاظ سوابق کاری امکانات بسیار خوبی برای ویزای کار وجود دارد به این روال که در ابتدا یک ویزای شش ماهه جست و جوی کار اعطا میگردد و در صورتی که فرد متقاضی بتواند کاری در این مدت بیابد ویزای خود را به ویزای یکساله کاری تبدیل میشود و پس از گذشت پنج سال اقامت دائم اخذ مینماید.

در حال حاضر کمپانی های بسیار معتبری در آلمان پذیرای نیروهای متخصص کاری هستند به عنوان مثال: کمپانی های بنز ، بی ام دبلو ، و زیمنس و …. از این قبیل اند.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *