اتریش, کاری

کار در اتریش

کار در اتریش

کار در اتریش در سال 2020 -2019 دستخوش تغییراتی از جانب دولت اتریش قرار گرفته است و هر چند کار در اتریش از طریق راه های متفاوتی قابل انجام می باشد و خیلی جای نگرانی برای متقاضیان اخذ ویزای  وجود ندارد .

اخذ ویزای کاری اتریش

اخذ کار در اتریش می تواند پلی باشد برای رسیدن متقاضیان عزیز به آرزوی زندگی ایده آل در اتریش به همراه رفاه اجتماعی بالا .

متقاضیان با انجام فعالیت شغلی در اتریش ، موفق به اخذ اقامت اتریش به صورت موقت می باشند . برای زندگی در اتریش ، متقاضیان باید سطح فرهنگی خود را به فرهنگ و آداب و رسوم اتریش نزدیک نمایند و به دنبال رعایت و پیروی کردن از قوانین و آداب و رسوم موجود در اتریش باشند .

در اتریش هرچه میزان تسلط متقاضیان به زبان رسمی کشور اتریش ( اتریشی و آلمانی ) در حال افزایش باشد ، توانایی متقاضیان برای شرایط بهتر زندگی و اخذ کار در اتریش ، بالاتر می رود .

متقاضیان باید در صدد این باشند که نشان دهند که متقاضی رعایت حقوق ملی و امنیتی کشور اتریش می باشند .

کشور اتریش یکی از 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و با مهاجرت به اتریش ، و داشتن  اقامت اتریش حتی به صورت موقت نیز ، امکان رفت و آمد بدون دغدغه در بین کشور های اروپایی ، برای متقاضیان فراهم می شود .کشور اتریش طبق آمار جهانی ، از نظر ثروت در رتبه هفتم جهانی قرار دارد و یکی از با ثبات ترین کشور هایی اروپایی در امر اقتصاد و بازار جهانی به حساب می آید .

اتریش کشوری ست که نرخ تورم و بیکاری در آن بسیار پایین و مردم این کشور و متقاضیان مهاجرت به اتریش می توانند با رفاه کامل و امنیت اجتماعی بالا در این کشور زندگی نمایند .

 

اخذ ویزای کاری اتریش از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ ویزای، از طریق تحصیل و یا به اصطلاح اخذ ویزای تحصیلی در اتریش می باشد . متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند و داشتن یک زندگی ایده آل همراه با یک فعالیت تجاری مناسب از آرزوهای آن ها می باشد می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیل اتریش برای مهاجرت به اتریش اقدام نمایند .

متقاضیان به هنگام اخذ ویزای تحصیل در اتریش ، می توانند به صورت موقت اقامت اتریش را از طریق تحصیل کسب نمایند و می توانند از سال دوم تحصیل در اتریش به دنبال کاریابی در اتریش باشند و به صورت نیمه وقت و طبق ساعت مشخص شده بنا به مقطع تحصیلی خود ، مشغول به کار شوند و درآمدی را کسب نمایند و یا می توانند بنا به تخصص و تجربه ای که از طریق تحصیل در اتریش به دست آورنده اند در رشته تحصیلی خود در اتریش ، به یکی از شرکت های معتبر اتریش درخواست کار ضمن تحصیل را نمایند و با اکسب موفقیت در پذیرش کاری در یکی از شرکت های اتریش ، می توانند به انجام کار ضمن تحصیل اتریش مشغول باشند .

البته این دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیل خود به دنبال کاریابی در اتریش باشند .

فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل خود می توانند طبق مدت زمان مشخص شده به دنبال یافتن کار در کشور اتریش باشند و بعد از کسب کار  برای مبدل ساختن ویزای تحصیل در اتریش به ویزای کاریبه اداره مهاجرت در اتریش اقدام نمایند .

با انجام کار  و اخذ ویزای کاری، متقاضیان به اقامت موقت خود از طریق تحصیل در اتریش پایان داده و به اقامت کاری اتریش به صورت موقت دست پیدا می نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که اخذ اقامت موقت تحصیل در اتریش متفاوت با اخذ اقامت موقت کاری اتریش می باشد .

اخذ اقامت موقت تحصیل در اتریش به این معناست که دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در اتریش  و در صورت تمایل نداشتن به انجام فعالیت شغلی در اتریش و یا پیدا نکردن کار، مجبور به ترک کشور اتریش و بازگشت به کشور مبدا می شوند .

اما متقاضیان با اخذ کار و اخذ اقامت موقت کاری مجبور به ترک کشور اتریش نمی باشند و می توانند با پیروی از آداب و رسوم و فرهنگ اتریش و با حمایت از قوانین و امنیت اجتماعی اتریش و البته دیگر موارد ، برای تمدید اقامت کار در اتریش اقدام نمایند .

اخذ ویزای کار در اتریش از طریق تخصص

یکی دیگر از راه هایی که می تواند برای اخذ ویزای کاری اتریش اقدام نمود ، از طریق تخصص و توانایی می باشد که فرد متقاضی برای انجام شغل مورد نظر دارد . البته مدت زمان اقامت برای انجام این نوع کار به مدت یک سال مشخص شده است و متقاضیان برای دسترسی به اقامت دائم اتریش ، باید درخواستی از کار در اتریش باشند و با در دست داشتن دعوت نامه کاری و یا درخواست ، می توانند به موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند .

برای به دست آوردن دعوت نامه کاری رسمی از طرف کارفرما ، متقاضیان باید اجازه کار در اتریش را داشته باشند که انجام این مرحله ( کسب مجوز کاری برای متقاضی ) به عهده کارفرما در اتریش می باشد . کافرما باید قبل از ارسال دعوت نامه کاری در اتریش و اخذ اجازه کار در اتریش برای متقاضی بین المللی خارجی ، برای پیدا کردن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر خود ، به مدت سه ماه آگهی در کشور اتریش منتشر نماید و در صورت نیافتن نیروی کار مورد نظر در کشور خود ، باید انتشار آگهی را به مدت سه ماه دیگر در دیگر کشور های اروپایی برای یافتن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ادامه دهد .

در صورت نیافتن نیروی کار مورد نظر در کشور اتریش و دیگر کشور های اروپایی ، کارفرما می تواند برای اخذ مجوز کار در اتریش برای متقاضی بین المللی خارجی اقدام نماید و دعوت نامه کاری رسمی را برای او ارسال نماید .

متقاضی کار می تواند با به همراه داشتن دعوت نامه کاری رسمی از کشور اتریش و ارائه دیگر مدارکی مانند وCV همراه با سوابق کاری ، انگیزه نامه کاری ، رزومه تحصیلی ، عکس ، اصل و کپی برابر اصل پاسپورت و اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی ، برای اخذ ویزا  اقدام نماید .

البته لازم به ذکر می باشد که متقاضیان برای انجام فعایلت شغلی در اتریش حداقل مدرک که نیاز دارند ، مدرک لیسانس می باشد .

پروسه کاری برای دریافت دعوت نامه و کسب مجوز کاری به مدت چهار ماه زمان بر خواهد بود اما متقاضیان با اخذ ویزای کار با اقامت سه ساله در اتریش ، می توانند برای اخذ اقامت دائم اتریش درخواست دهند .

البته باید در نظر  داشت که اخذ دعوت نامه کاری از کشوری مانند اتریش به دلیل وجود رکود اقتصادی در بازار کار برخی از کشور اروپایی و جذب بالای نیروی کار از دیگر کشورهای اروپایی ، کاری بس دشوار خواهد بود .

متقاضیان  تحصیل کرده که دارای تخصص و مهارت خاصی هستند ، حضور آن ها برای کشوراتریش مفید می باشند .

اخذ ویزای کار از طریق کارت قرمز-سفید-قرمز

کسب امتیاز 70 از  100 در کشور اتریش باعث اخذ ویزای کار می شود .

کسب امتیازات در اتریش فقط بستگی به میزان مهارت ها و مدارک تحصیلی و رشته تحصیلی ، وضعیت سنی ، وضعیت شغلی و میزان سوابق کاری ،  متقاضیان دارد . به طوری که ، داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس دارای امتیاز 20 و مدرک دکتری دارای امتیاز 40 می باشد . تحصیل در رشته های همچون کامپیوتر و فعالیت های تحقیقاتی و ثبت اختراعات ، برای اخذ ویزای کاری اتریش حائز امتیاز می باشند .

ارائه مدارک که دال بر دانش زبان آلمانی و انگلیسی می باشند نیز دارای 10 امتیاز می باشند .وضعیت سن متقاضی نیز در رده بندی امتیاز تاثیر گذار خواهد بود ، اگر متقاضی جویای کار در اتریش تا 35 سال باشد 20 امتیاز و اگر تا 40 سال باشد 15 امتیاز و تا 45 سال باشد 10 امتیاز برای وی در رده بندی امتیازات ثبت  خواهد شد . البته لازم به ذکر می باشد که حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده در وضعیت سنی ، 20 امتیاز می باشد .

وضعیت شغلی نیز در کسب امتیاز تاثیر خود را خواهد گذاشت ، اگر متقاضی  دارای سوابق کاری حداقل شش ماه باشد 10 امتیاز کسب می نماید اما اگر در کشوری به غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای سوابق شغلی و یا حتی مدیریتی می باشد بابت هر سال سابقه کاری ، دو امتیاز دریافت می نماید .

البته این درصورتی ست که حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده برای وضعیت شغلی متقاضی 20 امتیاز می باشد .

ارائه مدارک تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز دارای امتیازاتی می باشد که از امتیاز 10 آغاز  می گردد .

کارت قرمز-سفید-قرمز ، برای متقاضیان جویای کار  که تحصیل کرده می باشند و دارای مهارت و تخصص خاصی در انجام امور شغلی دارند ، صادر می شود و از این متقاضیان برای مشاغلی که کمبود نیروی متخصص در آن احساس شود ، استفاده می نمایند .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *