رد کردن لینک ها

کار درهلند

اشتراک گذاری

در این مقاله می پردازیم به شرایط  کار در هلند در سال 2018-2019.شرایط  کار در هلند در سال 2018-2019 ، فارغ از هرگونه سختی از محبوبیت بسیاری در بین متقاضیان  کار در  هلند ، برخوردار می باشد .

بررسی کشور  هلند از دید سازمان مهاجرتی آوات

کشور  هلند از جمله کشورهایی ست که عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشند . کشور  هلند مهد گل های لاله ای  می باشد که به رنگ های مختلف و با آمیزه های متفاوت در هم تنیده شده اند .کشور  هلند واقع شده در شمال غربی اروپا که با کشورهایی که در همسایگی آن قرار دارند ، مانند بلژیک و بریتانیا هم مرز می باشد .پایتخت این کشور آمستردام ، و واحد پول رایج  هلند یورو می باشد . می توان گفته که هزینه های زندگی در  هلند تقریبا در جدول کشورهایی از اتحادیه اروپا قرار می گیرد که متوسط می باشند .

زبان مردم کشور  هلند ،  هلندی می باشد و زبان انگلیسی نیز در بین 90% از مردم این کشور دیده می شود که به راحتی با هم به محاوره و گفت و گو می پردازند .

 هلند دارای آب و هوایی معتدل و ریزش باران های فصلی می باشد .

شرایط اخذ ویزای کاری در  هلند

اخذ تابعیت در  هلند بر پایه و اصل خون می باشد و با تولد نوزادی که پدر و یا مادر وی تابعیت  هلند را دارا باشد ، اتفاق می افتد .به طور کلی برای مهاجرت به  هلند ، راه ها و شیوه های متفاوتی وجود دارد که متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود ، یکی از راه های مهاجرت به  هلند را انتخاب نمایند و با ارائه مدارک به کنسولگری  هلند ، اقدام به  اخذ ویزا را نمایند .

برای کاریابی در  هلند ، نیاز به اخذ ویزای  کار در هلند می باشد . متقاضیان بین المللی خارجی برای اخذ ویزای  کار در کشورهلند،، علاوه بر مدارکی همچون CV و سوابق تحصیل و کاری خود ، نیاز به اخذ اجازه  کار  و ارسال دعوت نامه کاری رسمی از کارفرما و یا شرکت موجود در  هلند می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که شرایط  کار، برای متقاضیان اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس اما به استثنا کشور کرواسی ، به گونه ای می باشد که می توانند بدون محدودیت در همه ی بخش ها مشغول به کار شوند .

همان طور که گفته شد ، متقاضی کار خارجی ( خارج ار اتحادیه اروپا ) برای اخذ ویزای  کار در هلند و اخذ اقامت در  هلند ، نیازمند کسب اجازه  کار در  کشورهلند،و ارسال دعوت نامه کاری رسمی از طرف کارفرمایان می باشد . که لازم است ذکر شود که انجام تمامی مراحل مربوط اخذ اجازه ی  کار در کشورهلند،توسط کارفرمایان موجود در  هلند و شرکت های معتبر  هلندی صورت می گیرد .

با کسب اجازه ی  کار و ارسال دعوت نامه کاری رسمی به نیرو کار خارجی ، ویزای  کار در  هلند و اقامت  هلند ، به مدت سه سال صادر و معتبر می باشد . در صورتی که برای نیروی کار کرواسی با کسب اجازه کار ، فقط به مدت یک سال اعتبار دارد ، اما مزیتی که دولت  هلند برای کروات ها قائل می باشد این است که با اتمام یک سال کاری به صورت قانونی و پیوسته در  هلند ، نیازی به اخذ اجازه مجدد و اقادامات لازم برای تمدید اقامت  کار در کشورهلند،برای آن ها  وجود ندارد .

IND ، مجوز کاریست که متقاضی برای اخذ ویزای  کار به آن نیاز دارد که نشان دهنده ی اقامت در  هلند و  اخذ ویزای بلند مدت  بیش از سه ماه برای متقاضی خارجی می باشد .

شرایط کار برای دانشجویان در حال تحصیل در  هلند چگونه می باشد ؟

متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیل در  هلند می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی  هلند اقدام نمایند . با تحصیل در  هلند در  زمینه ی رشته های تحصیلی مختلف ، تجاربی را برای کسب شغل مورد نظر خود به دست آورند .

این دانشجویان در حین تحصیل می توانند به صورت موقت و نیمه وقت طبق قوانین وضع شده وزارت کار و رفاه اجتماعی  هلند مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی را دریافت نمایند و یا برای کار ضمن تحصیل در  هلند که با ارسال و ارائه رزومه تحصیلی و کارآموزی خود به شرکت های معتبر  هلندی انجام می گیرد ، درخواست نمایند و با کسب اجازه  کار در حین تحصیل در  هلند ، به کار ضمن تحصیل در کشورهلند،مشغول شوند .

این دانشجویان به هنگام تحصیل در  هلند نیاز به اخذ مجوز  کار در کشورهلند،ندارند .

حتی دانشجویان می توانند به هنگام اتمام تحصیل در  هلند ، مدت زمان مشخصی را فرصت دارند تا به جهت کاریابی در  هلند بپردازند و با یافتن شغل مورد نظر در رشته تحصیلی خود در  هلند ، ویزای تحصیلی  هلند خود را به ویزای کار کشورهلند، تبدیل نمایند . این فارغ التحصیلان نیازی به اخذ اجازه  کار در  کشورهلند،، از طرف کارفرمایان در  هلند ندارند .

البته لازم به ذکر می باشد که متقاضیان  کار در کشورهلند،، که اجازه اقامت در  هلند را دارند و یا مقیم کشور  هلند هستند برای انجام فعالیت در مشاغل آزاد نیازی به اخذ اجازه ی کار برای کارفرمایان وجود ندارد .

و البته این پوان مثبت برای شرایط  کار در هلند و انجام فعالیت در مشاغل کشور  هلند نیز برای کسانی که متقاضی کار در کشورهای اروپایی و کشور های همچون سوئیس نیز هستند ، وجود دارد و هیچ گونه اجازه ی کار برای فعالیت های شغلی زیر نظر کارفرمایان  هلندی برای این اشخاص وجود ندارد .

اخذ  کار در کشورهلند از طریق درخواست کاری

یکی از راه های اخذ  کار در کشورهلند، ارسال دعوت نامه کاری رسمی از طرف کارفرما برای نیروی کار خارجی بین المللی می باشد .

اما کارفرما قبل اخذ اجازه ی  کار در کشورهلند،برای نیروی کار خارجی و ارسال دعوت نامه کاری رسمی ، باید برای پیدا کردن نیروی کار متناسب با شغل در نظر گرفته شده به مدت سه ماه اگهی استخدام منتشر نماید ، در صورت یافت نشدن نیروی کار ، انتشار آگهی را باید به مدت سه ماه دیگر در بین دیگر کشورهای اروپایی ادامه دهد و مجددا در صورت یافت نشدن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، می تواند با کسب اجازه  کار در کشورهلند،برای نیروی کار خارجی ، دعوت نامه کاری را ارسال نماید .

البته حقوق و دستمزدی که از طرف کارفرما در نظر گرفته شده است باید به گونه ای باشد که بتواند تمامی  هزینه های زندگی و تحصیل در  هلند را برای نیروی کار خارجی و خانواده وی در کشورهلند،تامین نماید .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب  کار در کشورهلند،، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه