مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

شرایط دریافت ویزای کاری فرانسه

کار در فرانسه

شرایط دریافت ویزای کاری فرانسه

فهرست مقاله
کار در فرانسه
کار در فرانسه

فرانسه جز 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن ، که در اروپای غربی واقع شده است و می توان گفت که جز بزرگترین کشورهای اروپای غربی شناخته شده است . این کشور در اطراف خود دارای سواحل دریایی بسیار زیبایی می باشد .

زبان رسمی مردم فرانسه ، فرانسوی می باشد . اما در بین مردم فرانسه که دارای قومیت های مختلفی می باشند ، زبان ها و گویش های متفاوتی نیز دیده می شود . اما در حالت کلی فرانسوی و انگلیسی برای محاوره و گفتگو بیشتر قابل مشاهده خواهد بود .

پایتخت این کشور ، شهر بسیار زیبای پاریس می باشد که این شهر ، در قرن هفدهم میلادی تاثیر فوق العاده ای بر فرهنگ آداب و رسوم و شیوه زندگی افراد را به خود دیده است .واحد پول رایج در این کشور نیز تقریبا مانند دیگر کشور های اروپایی ، یورو می باشد .

آب و هوای بسیار زیبا و متغیر کشور فرانسه که در مناطق شمالی و جنوبی و شرقی و غربی آن ، با هم متفاوت می باشد ، مناطق شمالی ، آب و هوای معتدل و مناطق جنوبی دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد .مناطق غربی دارای آب و هوای اقیانوسی و با بارش باران های فصلی همراه است و در مناطق شرقی آب و هوای کشور فرانسه خود را به شکل گرم و مرطوب و در بعضی مواقع طوفانی ، به نمایش می گذارد .

شرایط کاریابی در فرانسه

کاریابی با ارسال درخواست کار در فرانسه

متقاضیان با ارسال درخواست کار درفرانسه و ارسال رزومه کاری خود به کارفرمایان موجود درفرانسه و یا شرکت های معتبر درفرانسه ، می توانند به دنبال کاریابی درفرانسه باشند. کارفرمایان بعد از بررسی های بسیاری که در زمینه توانایی ها و تخصص خاصی که در متقاضی خارجی کار دیده می شود و متناسب با شغل مورد نظر خود ، اقدام به کسب اجازه ی کار درفرانسه  برای متقاضی کار می نماید.

البته کارفرمایان قبل از اخذ مجوز کاری برای نیروی کار خارجی ، باید برای یافتن نیروی کار برای شغل مورد نظر خود ، مانند دیگر کشور های اروپایی ، شرایط استخدام را به مدت سه ماه در کشور خود به صورت آگهی نشر دهند ، در صورت پیدا نشدن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، نشر آگهی را باید به مدت سه ماه دیگر در بین کشورهای اروپایی اعمال نمایند ، مجددا در صورت یافت نشدن نیروی کار مورد نظر متناسب با شغل مد نظر کارفرما در فرانسه ، کارفرما می تواند با کسب اجازه کار نیروی کار خارجی در فرانسه ، اقدام به ارسال دعوت نامه کاری رسمی به نیروی کار خارجی نماید .

کارفرمای فرانسوی باید در نظر داشته باشد که برای نیروی کار استخدام شده جهت کار در شغل مورد نظر ، باید حقوق و دستمزدی با کسر مالیات برای فرد در نظر بگیرد که بتواند متقاضی کار و خانواده وی را درفرانسه از نظر هزینه های زندگی تامین نماید .

متقاضی کار با ارائه دعوت نامه کاری رسمی به کنسولگری فرانسه و با ارائه دیگر مدارک همچون : ارائه  CV ، انگیزه نامه از کار درفرانسه ، اصل و کپی برابر اصل پاسپورت با اعتبار کافی ، اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی ، عکس و فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزای کار درفرانسه ، به کنسولگریفرانسه در کشور مبدا می تواند برای اخذ ویزای کار درفرانسه اقدام نماید .

البته لازم به ذکر می باشد که تمامی مدارک ارسال شده باید به صورت فرانسوی ترجمه گردد . نیروی کار درفرانسه می تواند با اخذ ویزای کار درفرانسه ( که روند دو تا نه ماهه برای اخذ ویزای کار در فرانسه را در پی دارد ) اقامت کار در فرانسه را به مدت دو تا پنج سال را اخذ نماید .

کاریایابی از طریق اخذ ویزای تحصیل در فرانسه

متقاضیان کار با اخذ ویزای تحصیلی درفرانسه ، می توانند مشغول به تحصیل در دانشگاه های کشورفرانسه شوند و در طول تحصیل خود به صورت نیمه وقت و طی مدت زمان مشخص شده مشغول به کار شوند وحقوق و دستمزدی را دریافت نمایند .این دانشجویان حتی می توانند با درخواست جهت کار ضمن تحصیل درفرانسه ، کارفرمایی را پیدا نماید و از او خواستار کار ضمن تحصیل درفرانسه باشد . بعد از موفقیت در اخذ کار ضمن تحصیل در فرانسه ، می تواند مشغول به کار ضمن تحصیل درفرانسه شود .

دانشجویان نیز می توانند با اتمام تحصیل خود در مدت زمان مشخص شده ، به دنبال کاریابی درفرانسه و در جستجوی کارفرما درفرانسه باشند و در این مدت برای مبدل ساختن ویزای تحصیل درفرانسه به ویزای کار درفرانسه نیز اقدام نمایند و با گذشت سه تا چهار سال از اقامت موقت درفرانسه و با پرداخت مالیات به موقع ، به دنبال  اخذ اقامت دائم درفرانسه باشند .

کاریابی از طریق اخذ ویزای تخصص در فرانسه

و البته متقاضیان کار نیز از طریق مهارت و توانایی های که دارند ، می تواند برای درخواست اخذ ویزای اقامت فرانسه اقدام نمایند که کاری بس زمانبر و طولانی خواهد بود .اصولا برای مصاحبه کاری درفرانسه ، یا به صورت حضوری صورت می گیرد یا به صورت تلفنی انجام می پذیرد .

مشاغل آزاد موجود در فرانسه

مشاغلی در فرانسه وجود دارند که متقاضیان کار می توانند چه در تابستان و چه در زمستان مشغول به کار شوند . از کارهای موقتی که در زمین اسکی وجود دارد تا کارهایی که در کافه و رستوران ها و خدمات هتل و … مشاغلی هستند که دارای حداقل حقوق و دستمزد 79/12 یورو در ماه را دارد و برای نیروی کار خارجی که تصمیم برای اخذ ویزای کار درفرانسه را دارد ، در نظر گرفته می شود .البته متقاضیان می توانند با شرکت کردن به صورت داوطلبانه در دوره های زبان آموزی در فرانسه که این دوره ها توسط کمیسیون اروپا برای افراد 17 تا 30 برگزار و تامین مالی می گردد تا بتوانند به مهارت های زبان اموزی خود قدرت ببخشند .

 

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب کار در فرانسه ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *