مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

کارآفرینی در ترکیه

خلاصه مقاله : کارآفرینی در ترکیه نیازمند داشتن شرایط خاصی خواهد بود که از جمله مهمترین شرایط آن داشتن بضاعت مالی می باشد چرا که اصلی ترین موارد مورد نیاز جهت کار آفرینی در ترکیه داشتن سرمایه می باشد.کارآفرینی در ترکیه یکی از مواردی است که بسیاری از این طریق تمایل به اخذ اقامت ترکیه و یا سرمایه گذاری دارند. باید به این امر توجه داشت که کارآفرینی در ترکیه در صورتی که مورد قبول مسئولین قرار گیرد اقامت ترکیه را به دنبال خواهد داشت.

کارآفرینی در ترکیه

فهرست مقاله

کارآفرینی در ترکیه یکی از مواردی است که بسیاری از این طریق تمایل به اخذ اقامت ترکیه و یا سرمایه گذاری دارند. باید به این امر توجه داشت که کارآفرینی در ترکیه در صورتی که مورد قبول مسئولین قرار گیرد اقامت ترکیه را به دنبال خواهد داشت.

کارآفرینی در ترکیه نیازمند داشتن شرایط خاصی خواهد بود که از جمله مهمترین شرایط آن داشتن بضاعت مالی می باشد چرا که اصلی ترین موارد مورد نیاز جهت کار آفرینی در ترکیه داشتن سرمایه می باشد.

کارآفرینی در ترکیه به سادگی امکان پذیر نخواهد بود، با اینکه ترکیه روند روبه رشدی در زمینه اقتصاد دارد اما در حال حاضر شرایط کارآفرینی در آن بدون مشکل امکان پذیر نخواهد بود. کشور ترکیه ویژگی های کارآفرینی را ندارد اما باید در نظر داشته باشید تا زمانی که تحت حمایت دولت می باشید امکان اخراج شما از خاک این کشور وجود نخواهد داشت.

کشور ترکیه به دلیل داشتن ثبات سیاسی و رشد اقتصادی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. کشور ترکیه تمامی زمینه های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی را فراهم نموده است چرا که این کشور در حال خصوصی سازی بسیاری از مراکز می باشد. که در حال حاضر در صدد خصوصی سازی خط های هوایی خود می باشد.

از جمله ویژگی های این کشور می توان به پتانسیل گردشگری آن اشاره کرد که سبب افزایش روزافزون جمعیت آن نیز شده است. همچنین داشتن مراکز بانکی قوی از دیگر ویژگی های ترکیه می باشد که همگی دست به دست هم می دهند تا این کشور را به محلی مناسب برای کارآفرینی تبدیل نمایند.

 

 

ثبت شرکت در ترکیه

اگر بخواهیم به بهترین راه کارآفرینی در ترکیه اشاره کنیم می توان گفت که ثبت شرکت بهترین روش جهت کارآفرینی در ترکیه می باشد.

فرد متقاضی در هنگام درخواست باید در خاک کشور خود بوده باشد جهت اقدام به ثبت شرکت فرد متقاضی باید بیزینس پلان یا طرح توجیهی خود را در کنسولگری کشور خود تایید نماید که پس از آن باید مجوز کار خود را دریافت نمایید. تمامی سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی از حمایت دولت برخوردار خواهند بود که این حمایت برای اتباع خارجی و داخلی یکسان می باشد.

قبل از اینکه اقدام به ثبت شرکت نمایید توصیه می شود که به این کشور سفر کرده و تمامی شرایط را مد نظر بگیرید. یکی از مزایایی که کارآفرینی در ترکیه برای ایرانیان دارد امکان بررسی شغل به راحتی قبل از اقدامی می باشد چرا که کشور ترکیه برای ایرانیان برای اقامت کمتر از 3 ماه ویزا نیاز نخواهد داشت. به همین دلیل می توانید در این مدت بیزینس مورد نظر خود را بیابید و تمامی فعالیت های اقتصادی ترکیه را زیر نظر بگیرید.

 

کارآفرینی در ترکیه و ثبت شرکت

یکی از راه هایی که سرمایه گذاران برای کارآفرینی در ترکیه اقدام می نمایند ، ثبت شرکت در ترکیه  است .در این راه ، سرمایه گذاران باید یک طرح اقتصادی مقرون به صرفه و در عین حال ، در آمد زا و سود آوری بالائی به همراه داشته باشد را ، به دولت ترکیه اعلام بدارد. شما به عنوان یک شخصی که تمایل دارید در ترکیه کارآفرینی کنید باید از شرایط کار در آنجا نیز مطلع شوید. توصیه می کنیم به مقاله ای با نام کار در ترکیه مراجعه کنید.

 

انواع شرکت ها در ترکیه

 

شرکت سهامی ، شرکت تعاونی ، شرکت مسئولیت محدود ، شرکت جمعی که می توانند توسط سرمایه گذاران خارجی و بین المللی تاسیس و مجوز ثبت از اداره ثبت دریافت نمایند.

 

 • شرکت سهامی 

تعداد سهامداران حداقل به ۵ نفر برسد و هیچ محدودیتی برای سهامداران وجود ندارد .

 • شرکت مسئولیت محدود 

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت مسئولیت محدود ، ۰۰۰/۵۰ لیر و با حداقل یک سهامدار و حداکثر پنجاه سهامدار قابل تشکیل می باشد .

 • شرکت تعاونی 

شرکت تعاونی بین دو شریک و با انتخاب یک نام خاص ثبت می گردد .

 • شرکت جمعی یا مختلط 

در شرکت جمعی فقط یک یا دو شریک مسئول ضرر و زیان شرکت می باشند و مابقی شرکاء به عنوان سهامدار عمل می کنند و هر کدام مسئول میزان سرمایه اولیه خود هستند.

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

کارآفرینی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه از مزایای بسیار زیادی برخور دار است و اگر قصد تجارت به کشور های همسایه ایران را دارید بدون شک کشور ترکیه را انتخاب نمایید و با ثبت شرکت در ترکیه می توانید به اقامت ترکیه و سفر به ۱۰ ها کشوراروپایی بدون داشتن ویزا برسید .

در کشور ترکیه برای انجام هر گونه فعالیت اقتصادی و راه اندازی کسب و کار ،  نیاز به ثبت شرکت می باشد ، حتی رستوران ها ، سوپر مارکت ها و … و بعد از درخواست اجازه کار ، متقاضی می تواند بعد از سپری کردن ۵ سال زندگی متوالی در ترکیه به اقامت دائم ترکیه دست پیدا نماید.برای اطلاعات بیشتر در زمینه شرکت و مراحل کامل ثبت و راه اندازی ان می توانید به مقاله ای بانام ثبت شرکت در ترکیه مراجعه کنید.

 

مدارک برای ثبت شرکت

 • پاسپورت
 • عکس
 • انتخاب چندین نام چند بخشی تجاری برای شرکت ثبت شده
 • نوع فعالیت تجاری شرکت
 • طبق اساسنامه شرکت مشخص شده سهم هریک از سهامداران
 • تعیین مدیر عامل
 • ثبت نشانی و کد الکترونیکی شرکت به طور دقیق در اداره ثبت ترکیه
 • حداقل هزینه ۰۰۰/۱۵ لیر

لازم به ذکر است خرید و یا اجاره کردن ملک تجاری برای ثبت شرکت در ترکیه الزامی باشد و به طور کلی می توان گفت که ثبت شرکت در ترکیه ، ۴ تا ۵ روز کاری به طول می انجامد .

حضور مدیر عامل در ثبت شرکت از الزامات ثبت می باشد اما بعد از ثبت ، برای انجام فعالیت های تجاری نیاز به حضور هیچ کدام یک از شرکاء نمی باشد .

یکی دیکر از راه های سرمایه گذاری در کشور ترکیه ، خرید منزل مسکونی می باشد که نیاز به سرمایه اولیه چندانی ندارد و متقاضیان می توانند با خرید ملک مسکونی در ترکیه ، اقامت یک ساله خود را به اقامت پنج ساله و اقامت دائم ترکیه تبدیل نمایند و از این رو هم به اقامت دائم ترکیه رسیده اید و هم با افزایش روز افزون ارزش ملک مسکونی خود روبه رو خواهند شد.

با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل نا امنی موجود در ترکیه ، اخذ تابعیت ترکیه و اخذ اقامت ترکیه به دشواری انجام می گیرد و شما متقاضیان عزیز می توانید برای اخذ اقامت کشور های اروپایی اقدام به عمل آورید و سرمایه گذاری و کار آفرینی را از کشور های موفق دنیا از نظر صنعت و اقتصاد و کشور های امن دنیا شروع کنید و تا بتوانید با اخذ اقامت کشور های اروپایی ، زندگی با کیفیت بالا و امکانات عالی و تحصیل رایگان را برای خود و خانواده خود رقم بزنید .

شما با داشتن اقامت کشور های اروپایی می توانید رفت و آمد راحت و بدون استرس به دیگر کشور های اروپایی و کشور های عضو شنگن داشته باشید.

 

از جمله شرکت های خصوصی که می توانید از طریق آنها اقدام به ثبت شرکت نمایید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company
 • شرکت سهامی joint stock company
 • شرکت تعاونی Cooperative Company
 •  شرکت جمعی Collective company

ثبت این نوع شرکتها چگونه است؟

در ابتدا باید اساسنامه و نام شرکت خود را در در سامانه مرسیس ثبت نمایید که یکی کد به شما اختصاص داده خواهد شد که از طریق این کد میتوانید پیگیری نمایید. از جمله مدارک مورد نیاز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.  ارائه اصل پاسپورت به همراه دو کپی
 2.  ارائه اساسنامه ثبت شده شرکت در مرسیس
 3.  اخذ شماره مالیاتی شرکت از اداره دارایی ترکیه و تحویل آن
 4.  ارائه کارت بازرگانی
 5.  باید یک حساب بانکی بنام شرکت افتتاح نمایید.
 6.  شرکت باید یک حسابدار داشته باشد که باید اسم و مشخصات آن نیز ارائه شود.
 7. فرد متقاضی باید سوء پیشینه ای نداشته باشد.

 

مزایای کارآفرینی در ترکیه

 

از جمله دلایلی که سبب افزایش کارآفرینی شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود

 • ترکیه اقتصاد موفقی داشته و برای کارآفرینان سودآور خواهد بود.
 • فضای کاری در ترکیه رقابتی می باشد که سبب افزایش میل به کار خواهد شد.
 • مسئولین این کشور تمامی زیرساخت ها را برای بهبود وضعیت کارآفرینی این کشور فراهم نموده اند.
 • ترکیه را می توان به عنوان دروازه ای به اروپا دانست.
 • جمعیت جوان این کشور سبب بودن نیروی کار کارآمد شده است.
 • هیچگونه مشکلی بین کارآفرینان مشاهده نمی شود چرا که همگی این موسسه ها در برابری قرار دارند.
 •  از دیگر مزایایی کارآفرینی در ترکیه مالیات کمتر این کشور می باشد که سبب افزایش سود دهی خواهد شد.
 •  در ترکیه بازار های بزرگ بسیاری وجود دارد که سبب فراهم نمودن بازار فروش شده است.
 • فرهنگ ها و عادات مردم ترکیه با مردم اروپا همسان می باشد.
 • باید در نظر داشته باشید که قبل از کارآفرینی تمامی مراحل را فراگرفته و پس از بررسی دقیق اقدام نمایید.

 

سرمایه گذاری و کارآفرینی در ترکیه

هدف از کار آفرینی در کشور های در حال توسعه همچون کشور ترکیه برای مهاجران اخذ اقامت ، راحت و کم هزینه تر است اما چالش هایی بر سر راه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه وجود دارد که هیچ یک از اقتصادانان کشور ترکیه را برای کار آفرینی پیشنهاد نمی کنند .

دلایل حائز اهمیت برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه توسط سرمایه گذاران ، اقتصاد موفق کشور ترکیه و پایین بودن مالیات پرداختی توسط سرمایه گذاران بین المللی ست ، که ترکیه را به یک منطقه مرکزی با زیر ساخت های موفق کار آفرینی ، تبدیل کرده است .

برای سرمایه گذاران موضوع رقابتی بودن محیط کار و وجود بازار های داخلی بسیار حائز اهمیت است ، چون آن ها می دانند که وجود رقابت در بازار های داخلی ، اقتصاد کشور را بالا می برد . پس بازار کار کشور ترکیه جزء این دسته از محیط های رقابتی و مناسب سرمایه گذاری ، برای سرمایه گذاران است .

البته لازم به ذکر است که اعلام بداریم ، مالیات پرداختی کشور ترکیه در سال های اخیر از ۳۵ درصد به ۲۰ درصد افت داشته است و البته تمامی شرکت ها می توانند از وام ها و حمایت های دولت در سطح این رقابت تنگاتنگ موجود در بازاراستفاده نمایند و این طرح باعث می شود که در سود دهی سرمایه گذاران داخلی و بین المللی برابری حاکم شود .

اما با همه این صحبت ها و وجود پتانسیل بالای ترکیه برای سرمایه گذاری و فعالیت تجاری و اقتصاد فعال ترکیه ،اقتصادانان ، کشور ترکیه را مکانی مناسب برای کارآفرینی اعلام نمی دارند و چالش هایی که باعث عدم کارآفرینی در ترکیه ، همانند : تظاهرات مکرر ، آشوب های داخلی و بی ثباتی در سیاست و … می گردد را علت اصلی فرار سرمایه گذاران خارجی از ترکیه می دانند . اگر تمایل دارید که در این کشور زیبا سرمایه گذاری کنید می توانید به مقاله ای با نام سرمایه گذاری در ترکیه مراجعه کنید و در ازین زمینه اطلاعات ود را افزایش دهید چرا که سرمایه گذاری موضوعی نیست که بتوان بدون اطلاعات وارد آن شد هر سوالی هم در این زمینه داشتید می توانید با تیم آوات تماس گرفته و آن را مطرح نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!