مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

ژاپن

فهرست مقاله

ژاپن

ژاپن در شرق قاره آسیا قرار دارد و دارای مساحتی حدود چهارصد هزار کیلومتر مربع می باشد که جمعیتی بالغ بر ۱۲۷میلیون نفر را در خود جای داده است زبان اول مردم ژاپن , ژاپنی و زبان دوم آنها انگلیسی می باشد .

دین اکثر مردم ژاپن شیفتو و بودایی می باشد.  واحد پول ژاپن “ین” می باشد .کشور ژاپن دارای قدمت بسیار زیادی می باشد و سالانه میلیون ها گردشگر را به دلیل وجود بناهای تاریخی و سازه هایش به آنجا جذب میکند .

ژاپن پر هیجان ترین کشور در دنیا شناخته شده است و دلیل آن قرار داشتن ژاپن در نقطه ای از کره ی زمین که پوسته زمین پیوسته نیست و دارای گسل های زیادی می باشد به همین خاطر زلزله ها و آتشفشانهای بسیار زیادی در طول یک سال در ژاپن رخ می دهد و از این رو مردم خانه هایی مقاوم در برابر زلزله ساخته اند که با وجود زلزله های بسیار زیاد و شدید هم کشور ژاپن آسیب زیادی نمیبیند.

مردم آداب و رسوم خاصی را دارند و هر ساله جشن های زیادی را طبق آداب و رسوم خود برگزار می کنند یکی از این جشن ها که پر طرفدار ترین جشن بین مردم می باشد جشن چای است .

جشن چای که سادو نام دارد بسیار جذاب می باشد این جشن با نوشیدن چای سبز آغاز میشود که مراسم خاص و آیین خاص چای نوشیدن را به همراه دارد به این گونه که مردم ژاپن در آن روز خاص به خانه همدیگر  رفته و به حالت چهارزانو می نشینند و میزبان برایشان چای سبز و شیرینی های مخصوص این جشن را آورده و از میهمان خود پذیرایی میکند.

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن به عنوان کشوری توسعه یافته مشمول قوانین خاصی می‌باشد که از سوی این کشور تعیین شده و تابعیت از این قوانین جهت دریافت اقامت حائز اهمیت است. ژاپن کشوری مهاجرپذیر قلمداد نمی‌شود ازاین‌رو ممکن است تقاضای کمتری جهت مهاجرت به این کشور مشاهده شود.

مهاجرت  ممکن است در ابتدای امر ساده به نظر برسد اما برای این‌که فرد بتواند اقامت دائم این کشور را کسب کند باید مراحل سختی را برای اثبات مفید بودن خود به عنوان یک شهروند ژاپنی ارائه کند. قوانین مهاجرت  از زمانی که در سال ۱۸۷۳ وضع شدند چند بار مورد تجدید نظر قرار گرفت با این حال آشنایی با قوانین وضع شده و بروز از سوی دولت این کشور از طریق موسسات قانونی برای افرادی که قصد مهاجرت را دارند به عنوان امری مهم تلقی می‌شود.

از نظر موقعیت جغرافیایی در اقیانوس آرام واقع شده است و از کشورهای آسیای شرقی محسوب می‌گردد. این کشور دارای جمعیتی حدود ۱۳۰ میلیون نفر می‌باشد و افراد ساکن در آن دارای مذاهب مختلفی هستند.

این کشوراز نظر وضعیت اقتصادی بسیار پیشرفته می‌باشد و پس از آمریکا و چین سومین قدرت اقتصادی در جهان محسوب می‌شود. با توجه به رشد وضعیت اقتصادی  هر ساله تعداد زیادی از افراد جهت اخذ ویزا برای دست یافتن به اقامت دائم اقدام می‌کنند و مهاجرت به ژاپن هر ساله با تقاضای زیادی از طرف مهاجران روبرو است.

قوانین مهاجرت به ژاپن هر ساله از سوی اداره مهاجرت علام می‌گردد. ژاپن در ارتباط با پذیرش مهاجرین سخت‌گیری‌های زیادی انجام می‌دهد و افرادی که از طریق ویزای کار برای مهاجرت اقدام می‌کنند باید مسلط به زبان  باشند.

 

روش‌های مهاجرت به ژاپن

برای مهاجرت به ژاپن به صورت قانونی مسیرهای اصلی شامل: مهاجرت برای تحصیل، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت برای کار و دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد که هریک ازاین‌روش‌های مهاجرت مستلزم رعایت قوانین خاص در ارتباط با نوع ویزای مربوطه است.

افرادی که قصد دارند از طریق کار مهاجرت کنند می‌توانند بدون اخذ ویزای کار برای مدت ۹۰ روز در این کشور مشغول به کار شوند.

در مورد اخذ ویزای ازدواج برای اقامت و مهاجرت از آنجایی که در این کشور قانون تک‌همسری وجود دارد افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه ژاپنی را دارند باید شناسنامه خود را برای اثبات نداشتن همسر دیگر ارائه دهد. علاوه بر این موارد، اخذ تأییدیه پزشکی کشور ژاپن و داشتن شغل مناسب برای گذراندن و اداره زندگی در این کشور ضروری می‌باشد.

با توجه به این‌که کشور به رونق وضعیت اقتصادی در جنبه‌های گوناگون مشاغل اهمیت زیادی می‌دهد افرادی که قصد مهاجرت دائم به این کشور را دارند می‌توانند با کسب رضایت و پیشنهاد شغل از طرف کارفرمایان ژاپنی ویزای اقامت را برای مدت سه سال کسب کنند که این مدت قابل تمدید می‌باشد.

کشور ژاپن دارای دانشگاه‌های معتبر و پیشرفته می‌باشد که امکان تحصیل برای افراد مهاجر را فراهم می‌کند. هزینه تحصیل بالا می‌باشد و افرادی که از طریق ویزای تحصیلی برای مهاجرت اقدام کرده‌اند باید دوره‌های آموزش زبان ژاپنی را بگذرانند تا بتوانند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل را پرداخت کنند.

سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت ژاپن با استفاده از تمایل برخی از شهرستان‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی امکان‌پذیر است.

 

هزینه‌های زندگی 

مهاجرت و اقامت در این کشور با توجه به نوع ویزای دریافتی و نوع زندگی انتخابی و امکانات رفاهی به صورت متغیر تعیین می‌شود. به عنوان مثال هزینه‌های زندگی دانشجویی با هزینه‌های زندگی فردی که ویزای کار دارد یا در ژاپن سرمایه‌گذاری کرده متفاوت است.

زندگی در این کشور مشمول هزینه‌های زیادی می‌باشد که البته برای شهروندان ژاپنی با توجه به رونق اقتصادی موجود در این کشور وابسته به شغل افراد و کسب و کار آن‌ها معقول به نظر می‌رسد. البته شهر انتخابی برای مهاجرت به ژاپن و زندگی در این کشور بر نوع هزینه‌های زندگی تاثیرگذار است.

به طور کلی می‌توان گفت هزینه‌های زندگی  به عوامل مختلفی از جمله شهر برگزیده جهت زندگی و نوع تفریح و غذا بستگی دارد. توکیو که به عنوان پایتخت ژاپن شناخته شده است گران‌ترین شهر برای زندگی می‌باشد.

 

اخذ ویزای دانشجویی برای مهاجرت به ژاپن

توکیو و اوساکا از بهترین دانشگاه‌ها به شمار می‌روند که برای تمامی رشته‌های کارشناسی شهریه ۵۳۵ هزار ین که معادل با ۲۰ میلیون تومان می‌باشد را از دانشجویان اخذ می‌کند.

برای دانشجویانی که قصد اقامت بیش از مدت سه ماه را دارند بیمه سلامت ملی را در نظر گرفته است و دانشجویان می‌توانند پس از ورود به ژاپن با مراجعه به اداره حق بیمه برای بیمه سلامت ملی ثبت نام کنند و هزینه آن را به صورت ماهانه بپردازند.

این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف جهت صادرات نفت، گاز، اتومبیل و غیره توانسته است شغل‌های متعدد و پر درآمد را برای افرادی که به صورت دائم در این کشور اقامت دارند فراهم سازد.

 

نکات ضروری برای دریافت اقامت دائم

پس از مهاجرت به ژاپن ممکن است افراد برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند ازاین‌رو باید قوانین خاصی را که مورد تائید دولت می‌باشد رعایت کنند. این قوانین شامل:

داشتن رفتار مناسب مطابق با رعایت قوانین بدون سابقه جرم

افرادی که پس از مهاجرت به به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده‌اند

کسانی که ۳ سال از زمان ازدواج آن‌ها در گذشته باشد

افرادی که در در زمینه اقتصادی، اجتماعی فرهنگی بیش از ۵ سال فعالیت کرده‌اند

افرادی که در زمان اقامت در صاحب فرزند شده‌اند.

دریافت اطلاعات مناسب در هریک از زمینه‌های ذکر شده از طریق موسسات حقوقی امکان‌پذیر است.

 

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره اولیه تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما