مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم

خلاصه مقاله : اگر شما مهارت های کاری خود را در این کشور همیشه در سطح بالا قرار دهید ، شانس بیشتری در پیدا کردن کار مورد نظر خود دارید  . زیرا کشور آلمان همیشه جزء یکی از کشورهایی بوده که با کمبود نیروی کار فعال و با تجربه ، مهارت و توانایی ، رو به رو ست .

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم

فهرست مقاله

آیا شرایط پیدا کردن کار در آلمان را میدانید؟ آیا به دنبال پیدا کردن کار در آلمان هستید؟ آیا از شرایط اخذ ویزای کاری آلمان مطلع هستید؟ آیا به دنبال مهاجرت به آلمان هستید؟ آیا از مشاغل مورد نیاز آلمان مطلع هستید؟ پس با ما همراه باشید تا جواب سوالات خود را بگیرید.

 

کار در آلمان

مردمان بسیاری از سراسرجهان خواهان مهاجرت به کشور آلمان می باشند. کشور آلمان یکی دیگر از کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و عضو شنگن ، می باشد که از نظر امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارد .پیدا کردن  کار در آلمان ، دغددغه ی بسیاری از کسانی ست که به این کشور مهاجرت کرده اند و یا قصد مهاجرت دارند .

کشور آلمان یکی دیگر از کشورهایی می باشد که دارای ایالت های مختلفی در قاره اروپا می باشد.کشور آلمان از ۱۶ ایالت مختلف تشکیل شده است که بزرگترین ایالت های این کشور ، بایرن و برمن می باشد .

پایتخت کشور آلمان برلین ، که جمعیت کثیری از مردم آلمان را به خود اختصاص داده است . کشور آلمان  با جمعیت ۸۲ میلیون نفر ، پر جمعیت ترین کشور در بین کشورهای اروپایی ، شنا خته شده است .

زبان رسمی کشور آلمان ، آلمانی می باشد و واحد پول رایج این کشور ، یورو و مارک می باشد .آلمان ترکیبی جذاب از دشت و جنگل و جزیره های متعدد ست که همه ساله تعداد کثیری از مردم جهان را برای بازدید از مناظر طبیعی خود ، دعوت می کند .  آب و هوای  کشور آلمان معتدل اقیانوسی و قاره ای می باشد .

در کشور آلمان حدود ۲۰ میلیون نفر یعنی یک چهارم جمعیت کشور ، مشغول به کار هستند ، که از این تعداد ۵۳ درصد نیروی کار ، مرد و ۴۶ درصد نیروی کار ، زن می باشد .  در کشور آلمان حدود ۲ میلیون نفر بیکار وجود دارد که این آمار نسبت به کشور های دیگر اروپایی ، دارای نرخ متوسط می باشد .

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور آلمان ، مهاجرت کاری آلمان و یا اخذ ویزای کار آلمان ، می باشد که متقاضیان زیادی به دلیل صنعتی بودن آلمان ، خواهان  این نوع مهاجرت هستند .

متقاضی عزیز قبل از هر گونه اقدامی در رابطه با پیدا کردن کار در آلمان ، باید بر اساس علاقه و  شرایط شغلی مورد نظر خود ، تصمیم نهایی خود را بگیرد  . پیدا کردن کار در آلمان چندان سخت نیست ، درصورتی که  شخص متقاضی پشتکار و دارای مهارت و توانایی های کاری بالایی باشد .

در جنوب کشور آلمان نسبت به مناطق شمالی این کشور نرخ بیکاری کمتری به چشم می خورد .

 

پیدا کردن کار در آلمان

اگر شما مهارت های کاری خود را در این کشور همیشه در سطح بالا قرار دهید ، شانس بیشتری در پیدا کردن کار مورد نظر خود دارید  . زیرا کشور آلمان همیشه جزء یکی از کشورهایی بوده که با کمبود نیروی کار فعال و با تجربه ، مهارت و توانایی ، رو به رو ست .

مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان که نیاز به تخصص و مهارت های فردی  دارند ، مانند آی تی ، ریاضیات ، مکانیک ، پزشکی ،  پرستاری ، … می باشد .

ساعات کاری در کشور آلمان طبق قوانین وضع شده وزارت کار و امور اجتماعی ، حداقل ۳۸ ساعت در هفته  می باشد . یکی دیگر از مواردی که شانس شما را در پیدا کردن کار مورد نظرتان بالا می برد تسلط شما بر زبان آلمانی می باشد ، زیرا بسیاری از شغل های مورد نظر شما در آلمان نیاز به تسلط به زبان آلمانی دارد .

پیدا کردن کار در آلمان ، با مراجعه متقاضیان به سایت های کاریابی / سازمان های تخصصی کاریابی / روزنامه ها / سفارتخانه ها و شبکه های اجتماعی ، صورت می گیرد .

پس از پیدا کردن کار در آلمان و اخذ تصمیم خود در جهت انجام کار متناسب با تخصص و مهارت های شما می توانید درخواست کار در آلمان را اعلام نمایید و برای اخذ ویزای کار در آلمان اقدام نمایید .

 

مدارک لازم جهت در خواست کار در آلمان یا اخذ ویزای کار در آلمان

  • ارائه رزومه کاری همراه با سوابق بیمه ای متقاضی به صورت ترجمه شده
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدرک تحصیلی به صورت ترجمه شده

متقاضی پس از ارائه ی مدارک خود ، باید برای مصاحبه حضوری از آفیسری که در کنسولگری آلمان در کشور مبدا حضور دارد ، درخواست وقت مصاحبه حضوری داشته باشد . متقاضی باید در این مصاحبه ، تمامی اطلاعات کاری و سوابق خود و مهارت های کاری خود را به صورت واضح و صریح بیان نماید .

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری آلمان می توانید به مقاله ای با نام ویزای کاری آلمان (قوانین + شرایط) مراجعه کنید.

 

ویزای کاری آلمان 2020

شرایط دریافت ویزای کار آلمان مانند دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا ، برای اشخاص خارجی به این صورت می باشد ، شخص متقاضی در خواست کاری خود را ، ثبت و تمامی مدارک کاری خود را برای کارفرما آلمانی  ارسال می نماید .

ابتدا کار مورد نظر به مدت ۳ ماه در کشور آلمان به صورت آگهی منتشر می شود در صورت پیدا نکردن نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ، درخواست کاری به مدت  ۳ ماه دیگر نیز در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می شود و در صورت  نبود نیروی کار متناسب با شغل مورد نظر ،نیروی کار خارجی می تواند دعوت نامه رسمی شغل مورد نظر را دریافت کند و برای اخذ ویزای کار در آلمان اقدام نماید .

 

پیشنهاد موسسه حقوقی و بین المللی آوات

پیشنهاد موسسه حقوقی و بین المللی آوات به تمامی متقاضیان عزیز در جهت پیدا کردن کار در آلمان این می باشد که برای شغل یافت شده حساس نباشید و اگر کاری در بازار کار آلمان پیشنهاد شد که متناسب با مهارت و تخصص شما نبود درخواست کار را رد نکنید بلکه با افزایش مهارت ها و توانایی های خود می توانید در آینده ای نه چندان دور به شغل مورد نظر خود در آلمان دست پیدا نمایید .

لازم به ذکر می باشد که قبل از پیدا کردن کار در آلمان ، باید فرد متقاضی در خواست کاری خود به کشور آلمان اعلام و بعد از دریافت دعوت نامه رسمی ، در جهت اخذ ویزای کار در آلمان و مجوز کاری آلمان اقدام نماید  .

اگر تخصص دارید و به فکر مهاجرت هستید به مقاله ای با ناممهاجرت به آلمان از طریق تخصص مراجعه کنید.

درخواست ویزای کاری

متقاضی می تواند بعد از پذیرفتن دعوت نامه رسمی کارفرما ، درخواست ویزای کاری خود را ارائه دهد . اشخاصی که در یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا اقامت دارند ، نیازی به  اخذ ویزای کار در آلمان را ندارند. اما اشخاص خارجی و بین المللی ابتدا باید مجوز کار در آلمان را دریافت نمایند.

مدت اعتبار ویزای کار در آلمان  برای اشخاص خارجی و بین المللی ، شش ماه می باشد  و بعد از اتمام شش ماه ، متقاضی  می تواند با اخذ ویزا برای خانواده ی خود ، آن ها را وارد کشور آلمان نماید.

پس از پیدا کردن کار در آلمان ، دولت این کشور برای فرد متقاضی یک ویزا به مدت یکسال صادر می نماید و پس از اتمام اعتبار ویزا ، متقاضی می تواند برای اخذ ویزای سه ساله خود و  اخذ اقامت موقت آلمان درخواست خود را اعلام نماید.

و بعد از سپری کردن مدت زمان پنج سال ، متقاضی می تواند برای اقامت دائم کشور آلمان اقدام نماید .

 

 

مهاجرت به آلمان

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *