رد کردن لینک ها

پناهندگی در کشور نیوزلند

پناهندگی در کشور نیوزلند
رتبه دادن به این مطلب

پناهندگی در کشور نیوزلند

شرایط پناهندگی در کشور نیوزلند و قوانین پناهندگی در کشور نیوزلند در سال 2018-2019 میلادی از موضوعات بحث این مقاله ما میباشد.سوالات زیادی خصوص پناهندگی در کشور نیوزلند برای ما ارسال شده است که لازم دانستیم تا در این خصوص اطلاعاتی را برایتان به اشتراک بگذاریم

نکته مهم:

این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان میباشد و سازمان مهاجرتی آوات هیچگونه اقدامی در خصوص پناهندگی انجام نخواهد داد. و به هیچ عنوان این راه خطرناک را پیشنهاد نمیکنیم.

مهاجرت و پناهندگی در کشور نیوزلند

مهاجرت به کشوری که بتواند آرزوهای دست نیافته ی فرد را نسبت به محل زندگی کنونی وی تا حدودی محقق نماید، همواره یکی از دغدغه های اصلی مهاجران بوده است . اگرچه این امر، امری شخصی است و نسبت به هر فرد متفاوت است اما بعضی ملاک ها را تقریبا همه مهاجران در نظر دارند .

در ابتدا بایستی با ۲ مفهوم جدا از هم، پناهنده و پناهجو آشنا شویم . پناهجو به کسی اطلاق می شود که به علت های سیاسی یا مذهبی یا به دلیل تعلق به یک گروه یا به علت داشتن نژادی خاص از سوی حکومت یا نهادهای وابسته یا غیر وابسته به آن، تحت تعقیب قرار داشته و جانش در خطر بوده و امکان حافظت از خود در داخل کشور خود را نداشته است بنابراین درخواست پناهندگی داده و متقاضی پناهندگی است .

از زمانی که درخواست پناهندگی این فرد پذیرفته می شود دیگر او پناهجو به حساب نمی آید بلکه پناهنده می باشد که کشور مورد تقاضا باید از اعضای کنوانسیون ژنو 1951 در دفاع از حقوق پناهجویان باشد یعنی آن را امضا کرده باشد .

در این مقاله قصد داریم از راه های مهاجرت به نیوزلند که پناهندگی در نیوزلند می باشد توضیح دهیم .

اطلاعاتی در خصوص پناهندگی در نیوزلند

بر اساس  سایت دولتی نیوزیلند ، این کشور به پناهندگان کمک می کند تا بتوانند وارد جامعه شوند . به متقاضیان در مورد خدمات پزشکی و بهداشتی آموزش داده می شود و  افراد را تشویق می کند تا به دنبال یافتن شغل باشند تا بتوانند مخارج خود را تامین کنند.

دولت نیوزیلند به شخصی که پناهنده نیوزیلند شود ، یعنی درخواست پناهندگیش مورد قبول قرار گرفته شود، اقامت دایم میدهند ، حتی ممکن است در مواردی او را تبعه نیز محسوب کند .  پناهجویان ،نیوزلند را به کشوری که آسان پذیرش می دهد می شناسند اما در سال های اخیر امنیت ملی نیوزیلند با توجه به امنیت جهانی و حوادثی که اتفاق افتاد ، از این موارد تاثیرگرفته است  لذا سخت گیری بیشتری در این باره صورت می گیرد . مخصوصا پس از قضیه پناهندگی سخت گیری ها از هر زمان بیشتر شده است .

پناهندگی در نیوزلند و سابقه آن

پناهندگی به نیوزیلند سابقه تاریخی نیز دارد . این کشور حتی قبل از به وجود آمدن کنوانسیون ملل متحد درسال 1951 ، پناهندگان را می پذیرفت .در سال 1930 ، هزار و صد یهودی ، در سال 1944 هشتصد و سی هفت پناهنده که بیشترشان کودک بودند را پذیرفت .

در سال 1960 کنوانسیون مریوط به وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد پیوست . این کنوانسیون مشخص می‌کند پناهنده چه کسی است و حقوق افراد پناهنده و مسئولیت کشورهای عضو را نسبت به پناهجویان مشخص می کند. در رویه رایج برای اخذ پذیرش پناهندگی نیوزیلند ،  اکثرا پناهجویان  به وسیله قایق خود را  به نیوزیلند میرسانند اما عموما توسط ماموران استرالیایی متوقف می شوند و به نیوزیلند نمی رسند .

در سال 2001 به موجب توافق حکومت استرالیا با دولت نیوزیلند ، تصمیم بر این امر گرفته شد که که پناه جویان به محلی در گینه نو فرستاده شوند و از آن جا پروسه درخواست پناهندگی خود را ادامه دهند .
در حال حاضر 2 رویه برای پذیرش پناه جویان وجود دارد ؛ یکی از طریق قرارداد سهمیه ای با کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان بوده و دیگری ادعا و درخواست پناهندگی در ساحل کشور نیوزیلند پس از رسیدن است .

هر ساله نیوزیلند طی قرارداد مذکور با کمیساریای عالی سازمان ملل ، تعداد هزار پناه جو را که وضعیتشان طبق نظر کمیساریا تصدیق شده را پذیرا است . کشور نیوزیلند جزء 20 کشوری است که برنامه اسکان مجدد را برای پناهندگان اجرا می کند .

این برنامه که به نام برنامه اسکان مجدد کشور های جهان سوم نیز شناخته می شود ، یکی از 3 راه حل طولانی مدت برای اسکان پناهندگانی است که از کشورشان فرار کرده اند .

کشور نیوزیلند در حدود بیست سال است که این برنامه را اجرا می کند . حتی کمتر کشوری است که خود را متعهد به اسکان مکانی برای افرادی مثل زنان در معرض خطر ، افراد با بیماری های خاص یا معلولان و موارد اورژانسی بداند . برای نیل به این هدف ، اولویت های افراد بررسی می شود. به علت این اقدامات ، نیوزیلند احترام جهانی را به علت انسان دوستی کسب کرده است.

هزینه زندگی در نیوزلند

در حال حاضر افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشورهای مختلف جهت تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری می باشند. تک تک این افراد در یک گزینه متفق القول هستند و آن گزینه، هزینه های زندگی می باشد.

چه بسا کشورهایی با سطح علمی بالا که به خاطر هزینه های بالای تحصیل و زندگی از گزینه های مورد نظر افراد کنار می روند؛ یا کشورهایی که شرایط کار مناسبی دارند اما به علت سطح بالای هزینه های مسکن و زندگی، افراد با مشکل مواجه می شوند.

بنابراین موسسه ی حقوقی آوات  به عنوان  یکی از موسسات معتبر حقوقی در زمینه ی مهاجرت این امکان را برای شما متقاضی محترم فراهم می آورد تا بتوانید کشوری را برای زندگی انتخاب کنید که هم از سطح بالای امکانات رفاهی، تحصیلی و کاری برخوردار باشد و هم هزینه های زندگی در این کشور متناسب باشد.

در حال حاضر، در این خصوص نیوزلند یکی از بهترین کشورها برای اخذ ویزا و مهاجرت می باشد.

موسسه ی حقوقی آوات در این راستا شما را راهنمایی خواهد کرد. هزینه زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند به گونه ای است که شما حتی با حداقل حقوق هم قادر خواهید بود در این کشور در رفاه کامل زندگی کنید.

 

سوالاتی در خصوص هزینه زندگی در نیوزلند… !!!!

سوالات پیرامون هزینه ی زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند ، معمولاً برای افرادی ایجاد می شود که قصد مهاجرت به نیوزلند یا تحصیل در نیوزلند یا نیوزیلند را دارند.

مهاجرت به این کشور معمولاً با توجه به شرایط خاص مهاجرپذیری این کشور بسیار پرطرفدار است. مهاجرت کاری به نیوزلند نیز، بسیار شبیه مهاجرت به استرالیا و کانادا می باشد، یعنی شرایط و امتیازات خاصی شخص باید کسب کند تا بتواند نسبت به مهاجرت به این کشور اقدام کند.

این کشور راه هایی برای سرمایه گذاری نیز دارد، افرادی که مایل به سرمایه گذاری در نیوزلند را دارند، می توانند به راحتی نسبت به اخذ اقامت نیوزلند یا نیوزیلند و در نهایت تابعیت این کشور اقدام کنند. ما در این مبحث به بررسی هزینه های زندگی در نیوزلند یا نیوزیلند می پردازیم.

سازمان مهاجرتی اوات با بهره مندی از برترین وکلای بین المللی در امر مهاجرت آماده ارائه خدمات مشاوره در خصوص پناهندگی در کشور نیوزلند میباشد و همانطور که گفته شد هیچگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت غیر قانونی به کشورهای مختلف از سوی ما صورت نخواهد گرفت.

 

شما میتوانید سوالات خود را در خصوص پناهندگی در کشور نیوزلند را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نظرات

  1. ارسال نظر

    مرتضی هستم۳۰ ساله جوشکارco2.پرسکارورنگکار استاتیک میخواستم بدانم بااین شراط میتوانم کدام کشور برای مهاجرت مناسب است.ضمنا متاهل هستم و دو فرزند دارم .
    باسپاس فراوان

    پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه