رد کردن لینک ها

پناهندگی در نیوزلند

پناهندگی در نیوزلند
رتبه دادن به این مطلب

پناهندگی در نیوزلند

سازمان مهاجرتی آوات در مقاله ی پناهندگی در نیوزلند ، سعی بر این دارد که تمامی مسیر های پر خطر برای پناهندگی در نیوزلند را به اطلاع متقاضیان پناهندگی در نیوزلند ، برساند و از آن ها خواسته تا از این تصمیم غیر قانونی و پر ریسک پناهندگی در نیوزلند و زندگی در کمپ های مشخص شده توسط دولت نیوزلند ، صرف نظر نمایند .

مهاجرت به نیوزلند

لازم به ذکر می باشد که مهاجرت به نیوزلند از چند طریق و به صورت قانونی امکان پذیر می باشد و به هیچ عنوان سازمان مهاجرتی آوات ، مهاجرت غیر قانونی پناهندگی در نیوزلند را به متقاضیان مهاجرت به نیوزلند ،  پیشنهاد نمی دارد .

راه های مهاجرت قانونی به نیوزلند ، شامل :

پناهندگی در نیوزلند

البته لازم به ذکر می باشد که با توضیحاتی که در ارتباط با مهاجرت قانونی به نیوزلند ، خدمت متقاضیان     مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی در نیوزلند قرار می دهیم ، شاید بتوانیم متقاضیان پناهندگی در نیوزلند را قانع نماییم تا از این تصمیم خود ، صرف نظر نمایند و به طور کلی اخذ تصمیم برای مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی و پناهندگی در نیوزلند ، یک تصمیم و امری اشتباه محسوب می شود .چرا که سالانه بسیاری از مهاجران همراه با خانواده خود با اخذ این تصمیم اشتباه در مسیر پناهندگی در نیوزلند ، جان و مال خود را از دست داده و متضرر شده اند .

مهاجرت از طریق تحصیل

یکی از شیوه های مهاجرتی ، امن و کم هزینه ، مهاجرت از طریق تحصیل به نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند ، می باشد . کشور نیوزلند مجهز به دانشگاه هایی ست که متقاضیان تحصیل در نیوزلند می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی اقدام نمایند .

مهاجرت کاری به نیوزلند

مهاجرت کاری به نیوزلند ، یکی دیگر از راه هایی می باشد که متقاضیان با اخذ ویزای کار در نیوزلند می توانند برای      اخذ اقامت در نیوزلند ، اقدام نمایند .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نیوزلند ، دیگر راه قانونی مهاجرت به نیوزلند می باشد که متقاضیان با سرمایه گذاری در پروژ های اقتصادی و تجاری نیوزلند ، می توانند برای اخذ اقامت نیوزلند اقدام نمایند .

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج که متقاضیان با از دواج با یک تبعه ی نیوزلندی تبار ، و بعد از سپری نمودن زندگی مشترک قانونی طی مدت زمان مشخص ، می تواند برای اخذ اقامت نیوزلند اقدامات لازم را به عمل آورند .

بررسی کشور نیوزلند از دید سازمان مهاجرتی آوات

نیوزلند ، کشوریست سرد و کوهستانی که بیشتر مساحت آن بر گرفته از جنگل می باشد . این کشور در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است ، و متشکل از تعداد زیادی جزیره های بزرگ و کوچک می باشد .

جالب است بدانید که کشور نیوزلند به دلیل آب و هوای اقیانوسی معتدل ، دارای چهار فصلی با شرایط متمایز آب و هوایی می باشد . به طور کلی ، کشور نیوزلند نیز از جمله کشور هایست که دوچرخه را وسیله ای برای حمل و نقل و سفر به قسمت های مختلف شهرهای نیوزلند می دانند و در این کشور دوچرخه سواری به کرار به چشم می خورد .

مهاجرت به نیوزلند در قرن نوزدهم شروع و به اوج خود رسید . زبان رسمی و رایج مردم کشور نیوزلند ، زبان انگلیسی و واحد پول این کشور ، دلار زلاندنو می باشد .

شرایط پناهندگی در نیوزلند

کشور نیوزیلند به شخصی که درخواست پناهندگی در نیوزلند را اعلام می دارد و در صورت قبولی درخواست پناهندگی وی از طرف دولت نیوزلند ، به او اقامت دائم نیوزلند داده و از تبعه نیوزلندی به شمار می رود .

پناهجویان برای رسیدن به نیوزلند مسیر آب را انتخاب می نمایند ، اما بسیاری از پناهجویان در همان اول راه و نرسیده به نیوزلند متوقف و و به مقصد نمی رسند . اما طی توافقی که بین استرالیا و نیوزلند به عمل آمده است بسیاری از پناهجویان در نیوزلند در گینه نو اقامت می گزینند و پروسه پناهندگی خود را در آن جا سپری می نمایند .

پناهندگی در نیوزلند به دو صورت انجام می گیرد : 1) با اعلام و درخواست پناهندگی  و 2) از طریق سهمیه ای که سازمان ملل برای حمایت از پناهجویان اعلام می دارد .

سهیمه ای که سازمان ملل برای حمایت از پناهجویان مورد تایید در نظر گرفته است هزار نفر می باشد . به طور کلی سازمان ملل مکانی را برای اسکان پناهندگان در نیوزلند در نظر می گیرد . کمپ هایی وجود دارند که گروه های صد و بیست نفری در هفنه اول پناهندگی ، در آن جا اسکان می یابند و بعد از یک هفته تا یک ماه ، جابه جایی بین پناهندگان انجام می گیرد و به مکان های اقامتی که شامل آوکلند ، هامیلتون ، کرایست چرچ ، ولینگتون و ناپیر منتقل می شوند .

آوکلند در شمال این کشور واقع شده و از پرجمعیت ترین شهرهای کشور نیوزلند محسوب می شود و بی شمار ایرانی برای زندگی و اقامت در این شهر به چشم می خورد .

اقامت نیوزلند

البته لازم به ذکر می باشد ، پناهجویانی که از طریق مسیر آبی وارد نیوزلند شده اند ، قبل از بررسی وضعیت وی در زندان های نیوزلند ، اقامت  پیدا می کنند و بعد از بررسی این پناهجویان و مشخص شدن وضعیت و شرایط آن ها و مشخص شدند که آیا این پناهجویان واقعی هستند یا خیر ، برای این پناهجویان مکانی برای اقامت در نظر گرفته می شود و در صورت قبولی در درخواست پناهندگی پناهجویان نیوزلندی ، پناهندگان می توانند از مزایای اجتماعی در نیوزلند بهره ببرند .

به طور کلی کشوری می تواند پناهجو بپذیرد که عضو کنوانسیون ژنو بوده و حمایت از حقوق پناهجویان را بپذیرد و آن را امضاء کرده باشد .

به طور پناهجو کسی می باشد که در کشور مبدا به دلیل عضو بودن در گروهک های خاص سیاسی ، اجتماعی و یا از نظر دین و نژاد و همه ی موارد منالجمله اینها ، توسط کشور مبدا ، تحت تعقیب و جانش در خطر باشد و برای نجات جان خود ، به کشور دیگری به جز کشور خود  درخواست پناهندگی می دهد ، به محض پذیرش در درخواست پناهندگی پناهجو ، دیگر وی پناهجو محسوب نمی شود و متقاضی پناهنده به شمار می آید .

 

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب پناهندگی در نیوزلند را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه