رد کردن لینک ها

پناهندگی در رومانی

پناهندگی در رومانی
رتبه دادن به این مطلب

پناهندگی در رومانی

در این مقاله میپردازیم به شرایط و قوانین پناهندگی در رومانی در سال ۲۰۱۸٫طبق قوانینی که در سال ۲۰۱۸ دولت رومانی برای پناهندگی در رومانی وضع نموده اند ، به هیچ وجه پناهندگی در رومانی به هیچ یک از متقاضیان مهاجرت به رومانی ، پیشنهاد نمی گردد .روند پناهندگی در رومانی مراحل مختلفی دارد و بسته به شرایط پناهجو ، این مراحل ممکن بین چندین ماه تا چندین سال به طول بی انجامد .متقاضیان مهاجرت به رومانی می توانند از طریق راه های قانونی مهاجرت بسته به شرایطی که برای آن ها وجود دارند ، به رومانی مهاجرت نمایند .

مهاجرت به رومانی

برای مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت رومانی ، شیوه های متفاوتی وجود دارد که در ذیل به آن اشاره شده است .

·         مهاجرت از طریق تحصیل به رومانی

·         مهاجرت از طریق کار به رومانی

·         مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به رومانی

·         مهاجرت از طریق ازدواج به رومانی

·         مهاجرت از طریق پناهندگی در رومانی

·         اخذ اقامت رومانی از طریق تولد و اخذ تابعیت رومانی از طریق تولد

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی ، به طور کلی مهاجرتی ست غیر قانونی که با گذر غیر قانونی از مرز یک کشور ، اتفاق می افتد .سالانه بسیاری از مهاجران در مسیر پناهندگی جان و مال خود را از دست داده و متضرر می شوند ، به همین جهت  سازمان مهاجرتی آوات به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را به هیچ یک از متقاضیان مهاجرت به رومانی  پیشنهاد نمی دارد .

بسیار دیده شده است که پناهندگان بیشتر از کشورهای سوریه ، مراکش ، الجزایر و عراق به قصد پناهندگی در رومانی ، به صورت غیر قانونی از مرزهای این کشور عبور می نمایند .

مهاجران به محض عبور از مرز های رومانی ، با اعلام درخواست پناهندگی دررومانی به پلیس های مرزی که وابسته به اداره رسیدگی به وضعیت خارجیان می باشد ، ثبت نام پناهندگی و ثبت اثر انگشت خود را انجام می دهند و مشخصات شناسایی خود را در سیستم های اینترنتی سازمان مهاجرتی رومانی به ثبت می رسانند .

درخواست پناهندگی در رومانی

کشور رومانی به متقاضی بین المللی خارجی که درخواست پناهندگی در رومانی را اعلام می دارد ، در صورت کسب پذیرش درخواست پناهندگی دررومانی برای وی ، از طرف دولت رومانی ، به او اقامت رومانی داده و از تبعه  رومانیایی به شمار می رود .

ثبت نام پناهندگان در نرم افزار های ثبت نام سازمان مهاجرتی ، شامل عکس و اثر انگشت پناهندگان نیز می باشد .

در صورت کسب درخواست پناهندگی در رومانی برای متقاضیان بین المللی خارجی ، به پناهندگان در رومانی اجازه  اقامت موقت در رومانی داده می شود .

به پناهندگان در رومانی بعد از کسب اجازه اقامت در رومانی ، کارت اقامتی به مدت اعتباری که  بر روی آن درج گردیده است ، ارائه می شود ، کارت اقامتی رومانی در دستان پناهندگان ، نشان از پناهندگی در رومانی دارد و البته پناهندگان در صورت ارائه مدارک دال بر عدم سوء پیشینه در مدت اعتبار کارت اقامت پناهندگی خود ، مدت پناهندگی در رومانی برای پناهندگان مجددا تمدید خواهد شد .

MIA  نیز همچنین مسئول پرونده های پناهندگی در رومانی می باشد و اتخاذ تصمیم برای مشخص نمودن  وضعیت پناهندگی در رومانی به عهده ی این سازمان می باشد .

روند پناهندگی در رومانی

در روند پناهندگی در رومانی ، بعد از ثبت نام پناهندگان توسط پلیس های مرزی ، وقتی برای مصاحبه حضوری برای پناهجویان مشخص می شود ، در این مصاحبه پناهجویان را مورد بازجویی قرار می دهند و از آن ها توضیحاتی در ارتباط با هدف از ورودشان به کشور رومانی و دلایل درخواست پناهندگی در رومانی ، می پرسند و مطمئن می شوند که این پناهجویان در خواست پناهندگی به دیگر کشور های اروپایی را داده اند یا خیر … در صورت ارائه درخواست پناهندگی پناهجویان به دیگر کشور های اروپایی ، قانون دوبلین در رومانی برای پناهجویان اعمال می شود و این پناهجویان به کشور قبل که درخواست پناهندگی خود را به آن کشور اعلام داشته اند ، بر گردانده می شوند .

قانون دوبلین در رومانی

طبق قانون دوبلین در رومانی ، اپر پناهجویان به محض ورود به کشور های اروپایی مشخص شود که قبل از ورود به کشوری خاص ، درخواست پناهندگی خود را دیگر کشور اروپایی اعلام داشته است ، طبق قانون دوبلین که در کشور رومانی نیز قابل اجراست ، به کشور اولیه که درخواست پناهندگی خود اعلام داشته است ، باز گردانده می شود .

پناهجویان با ارائه دلایلی قانع کننده مبنی بر اینکه مورد آزار و اذیت سیاسی در کشور خود قرار گرفته اند و یا تحت تعقیب و یا مورد تعرض و یا بابت مسائل سیاسی و یا عضو بودن در گروه های اجتماعی خاصی جانشان در خطر می باشد . باید سعی داشته باشند که جواب مثبت را نسبت به درخواست خود در خصوص پناهندگی در رومانی از نهادهای مهاجرتی دریافت نمایند .

دریافت اولین جواب برای پناهجویان در رومانی ، به مدت یک ماه اداری به طول می انجامد . در صورت کسب عدم پذیرش درخواست پناهندگی در رومانی ، پناهجویان به مدت ده روز اداری فرصت دارند تا برای تجدید نظر رای کمیسیون ملی پناهندگان مجددا برای درخواست پناهندگی در رومانی اقدام نمایند .

البته پناهجویان می توانند با کسب عدم پذیرش درخواست پناهندگی دررومانی ، به دنبال اخذ اقامت تحمل در رومانی  باشند .

در صورتی که پناهجویان به هیچ شیوه ی ممکن اجازه ی پناهنده شدن در رومانی را ندارند و نمیتوانند پذیرش  پناهندگی در رومانی را دریافت نمایند ، به مدت پنج سال از ورود به خاک رومانی محروم می شوند .

البه لازم به ذکر می باشد که اگر پناهجویان به محض ورود به رومانی ، به صورت داوطلبانه خواستار بازگشت به کشور مبدا را نماید ، مدت محرومیت برای ورود به رومانی از پنج سال به دو سال و نیم کاهش می یابد .

در صورت کسب پذیرش درخواست پناهندگی در  رومانی ، اجازه اقامت موقت پناهجویان در کمپ های مشخص شده در اطراف شهرهای رومانی ، به اعتبار دو ماهه صادر می شود .

این مقاله مربوط به سازمان مهاجرتی آوات می باشد .شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب پناهندگی در رومانی ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه