رد کردن لینک ها

پرتغال

کشور پرتغال

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است. جمعیت این کشور ۱۰٫۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است.

پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد.

پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند.

کشور پرتغال دو منطقه کلان‌شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لیسبون در جنوب و دیگری کلان‌شهر پورتو در شمال است.

نام کامل پورتو، پورتو-کاله بوده‌است که به معنی بندر کال‌ها (نام قومی سلتی) است و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتوکاله‌است. مناطق پورتو و لیسبون از قدیم با یکدیگر در رقابت بوده‌اند.

در دوران باستان ساکنان سرزمین کنونی پرتغال را اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی تشکیل می‌دادند و این منطقه بعداً بخشی از امپراتوری روم شد و سپس قبایل گوناگون ژرمن نیز به این سرزمین آمدند. ناحیه پرتغال در سده هشتم میلادی به تصرف مسلمانان موری (مراکشی) درآمد ولی شهسواران مسیحی بعداً مسلمانان را از این منطقه راندند. زبان پرتغالی امروزه به زبان لاتینی رومی‌ها بیش از سایر زبان‌های اروپایی شباهت دارد.

در سال ۱۱۳۹ میلادی اعلام پادشاهی مستقل کرد. گرچه امپراتوری بزرگی که با کوشش دریانوردان پرتغالی به وجود آمده بود بعداً روی به افول نهاد، آنچه هنوز برجای مانده به حدی است که امروزه دولت پرتغال سومین کشور بزرگ مستعمراتی جهان به شمار می‌رود.

روزگاری حکومت استعماری پرتغال شامل برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک در آفریقا، تیمور شرقی و بخش‌هایی از قلمرو هند بود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی، به دنبال استقلال بسیاری از کشورهای آفریقایی که پیش از آن مستعمرهٔ سایر قدرت‌های استعماری بودند، پرتغال با نگرانی، بخش‌های استعماری را بخش‌های جدایی‌ناپذیر خود دانست به این ترتیب، بسیاری از این مناطق در حدود پانزده سال برای کسب آزادی و استقلال مبارزه کردند و سرانجام، در سال ۱۹۷۴ این امر به سقوط نظام دیکتاتوری و فاشیستی  منجر شد. یک سال بعد، کشورهای تحت سلطه و استعمار پرتغال، البته به جز ماکائو، صاحب استقلال شدند.

پیشنهاد مطالعه »
وقت سفارت پرتغال

سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون، انگور، و لبنیات از فراورده‌های کشاورزی پرتغال و پارچه و کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک، سفالگری، و مشروبات از تولیدات آن است.

مهاجرت به پُرتغال

پُرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. واحد پول آن یورو است. قبل از آمدن به پرتغال، باید بدانید که ویزای پرتغالی یا جهت اقامت  موقت پُرتغال شما نیاز به ورود و اقامت قانونی در کشور دارید. مهاجرت به پرتغال بسته به ملیت شما، هدف اقامت شما و مدت زمان مورد نظر شما , متفاوت است. ویزای پرتغالی به طور معمول توسط سفارت پرتغال در کشور محل اقامت شما پردازش می شود، در حالی که اداره مهاجرت پرتغال  SEF   مسئول صدور مجوز اقامت پرتقال   می باشد

 • ایران در بین  کشور های می باشد  که  اتباع آن برای ورود به پُرتغال  نیاز به ویزای پرتغالی دارند .

با این حال، اقوام غیر اتحادیه اروپا / EFTA، که مایل به اقامت بیش از سه ماه هستند، باید قبل از ورود ویزای طولانی مدت یا ویزای اقامت موقت پرتغالی را درخواست نمایند ، که به آنها اجازه می دهد پس از ورودجهت پروانه اقامت پُرتغال درخواست کنند.

کسانی که در این دسته قرار دارند شامل : متقاضیان کار ، خود کارفرمایان ، دانشجویان، کسانی که قصد دارند با پس انداز خویش زندگی کنند،  افراد بازنشسته و اعضای خانواده می باشند .

مقالات مرتبط با پرتغال:

ویزای اقامت موقت جهت مهاجرت به پُرتغال

پروتکل اقامت :

این یک ویزای موقت  برای یک دوره چهار ماهه برای  شروع پروسه درخواست اجازه اقامت پس از ورود صادر می گردد این می تواند برای هر یک از دلایل زیر اعطا شود:

 • کارو مشغول به کار
 •  فعالیت های خود اشتغالی و یا فعالیت های کارآفرینی
 • تحقیقات علمی یا آموزش تحصیلی،
 • تبادل دانشجویان، کارآموزی یا برنامه های داوطلبانه خدمات تحصیلی عالی (برای دانشجویانی که در حال حاضر در پرتغال زندگی می کنند و می خواهند مطالعات خود را ادامه دهند )
 • بازنشستگان خانواده و افراد دارای درآمد.

ویزای نوع D : در ابتدا برای شروع پروسه مهاجرت پُرتغال این ویزا به متقاضیان داده می شود که در لیست افراد  دارای شرایط لیست بالا باشند

اگر جهت مهاجرت به پُرتغال به ویزای پُرتغالی نیاز دارید، باید اول هزینه آن را که غیر قابل استرداد  می باشدرا  پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز

 • دو عکس گذرنامه
 • گذرنامه و نسخه های قبض ویزای قبلی شما
 • یک کپی از رزرو بلیط بازگشت (اگر چه همیشه مورد نیاز نیست)
 • بیمه مسافرتی برای پوشش شما برای منطقه شنگن
 • نامه با هدف سفر و برنامه سفر تاریخ و زمان پرواز
 • برنامه های اقامت برای مدت اقامت شما (به عنوان مثال رزرو هتل)
 •  اثبات موجودیت کافی برای طول مدت اقامت شما
 •  اثبات وضعیت مدنی (ازدواج، فرزند، و غیره)
 • اثبات وضعیت اقتصادی (کارگر، کارمند خود، دانشجو، بازنشسته و غیره) .
پیشنهاد مطالعه »
اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

زمان پردازش ویزای پرتغالی بسته به اهداف بازدید شما متفاوت است. این می تواند از هر دو هفته تا دو تا سه ماه طول بکشد، بنابراین توصیه می شود که فرایند درخواست ویزای پرتغالی و مدت زمان لازم برای

پروسه مهاجرت به پُرتغال را در نظر بگیرید .

اجازه اقامت پرتغالی غیر اتحادیه اروپا

صدور اقامت موقت برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا / EFTA برای بیش از سه ماه این است که برای اولین بار  , اولویت اقدام جهت اخذ ویزای اقامت طولانی مدت پُرتغال رابه آنها می دهد تا بعدا بتوانند اجازه اقامت پرتغالی خود را از SEF در منطقه خود درخواست کنند (نزدیکترین دفتر به خود را پیدا کنید).  که معمولا برای صدور  مجوز اقامت پُرتغال برای یک سال , مجاز می باشند. این  روند می تواند بعد  دو سال به مدت ۵ سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اجازه اقامت دائم درخواست کند.

همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا که درخواست اجازه اقامت پُرتغال را دارند، باید شواهدی از بودجه کافی و محل اقامت نشان دهند. اسناد و الزامات اضافی درخواست شده را  بسته به علت درخواست  مهاجرت  تهیه نموده تحویل دهند و همراه آن درخواست مجوز اقامت پُرتغال به همراه  گواهی پرداخت هزینه  را نیزهمراه سایرمدارک ارائه نموده و همچنین هر ساله باید هزینه تجدید اقامت را نیز پرداخت نمایند .

 

مهاجرت به  پُرتغال از طریق ویزای  کاری

افرادی که شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا  هستند که برای مدت کمتر از سه ماه ,برای اهداف کاری,  قصد ورود به پرتغال را دارند در ابتدا باید برای دریافت ویزای شنگن در صورتی که روند استخدام بیش از سه ماه طول بکشد , ضروری است که اقدام به دریافت ویزای نوع D نمایند ، بعد از آن شما باید برای درخواست اقامت درخواست بدهید.

مهاجرت به پُرتغال از طریق ویزای تحصیلی

تحصیل در پُرتغال با توجه به آب وهوای عالی وسواحل زیبا از همه مهمتر هزینه پایین از گزینه های قابل توجه می باشد و این راه یکی از  قدم های اولیه جهت  مهاجرت راحت به پُرتغال می باشد

 

مهاجرت به پُرتغال از طریق ازدواج

به نظر می رسد در پُرتغال در فرایند مهاجرت ملیت, همیشه در نظر گرفته می شود در ازدواج با تبعه پرتقالی نقاطی وجود دارد که باید هزینه یک سال همسر به حسابش واریز شده اقامت دایم به همسر بعد سه سال زندگی مشترک داده میشود وباید ازدواج به صورت رسمی ثبت گردد و وبعد سه سال ودادن درخواست وبررسی آن در یک دادگاه مدنی می تواند اقامت  دایم اخذ گردد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور پرتغال

 

طرح اقامت دائم پُرتغال:

به هر دو , چه متقاضیان اروپایی  چه غیر اروپایی پس از  از پنج سال , اقامت دایم داده می شود البته این روند برای شهروند اتحادیه اروپا / EFTA آسانتر است.

 

نحوه دریافت اقامت دائم پُرتغال

درخواست برای اقامت دائم کشور  ُپرتغال باید به اداره مهاجرت و مرزی پرتغالی   SEFارائه شود.

 • ویزیت اقامت معتبر Passport / travel ID
 • دو عکس گذرنامه
 • تأیید مالی کافی برای حمایت از خود
 • مدارک تحصیلی
 • بیمه درمانی
 • مجوز رکورد تحصیلی
 • مدارک ثبت نام در تأمین اجتماعی و شواهد وضعیت مالیاتی
 • گواهینامه اقامت قانونی و بدون وقفه در پُرتغال برای پنج سال پیش , واگر شما در طی این دوره پنج ساله از پُرتغال برای یک دوره طولانی مدت (بیش از سه ماه) در دسترس نباشید. به دلایل کاریادلیل دیگر, شما باید اثبات , دلیل را تأیید کنید.
 •  گواه بر مهارت ابتدایی زبان پُرتغال ، از طریق گواهینامه تحصیل یا تست در مرکز ارزیابی زبان

 

هزینه زندگی در پرتغال

هزینه زندگی در پُرتغال از ۱۰۰-۲۰۰ یورو  متغییر می باشد بسته به عوامل خاصی است.

شهروند ان موقت  پُرتغالی و ساکنان خارجی , پس از شش سال اقامت می توانند برای شهروندی کامل پُرتغال درخواست دهند، اگرچه تحت شرایطی استثنائ اتی نیز اعمال می شود؛ به عنوان مثال:  مدت دریافت اقامت دایم برای همسران شهروندان پُرتغالی تنها سه سال و برای کودکان متولد شده که حداقل یکی از ووالدین شان شهروند پُرتغالی باشد تخفیفاتی   در قانون موجود است

 

مهاجرت به پُرتغال از طریق سرمایه گذاری​

طرح ویزای طلایی Portugual این یک برنامه ویزای ویژه  در پُرتغال است که برای جذب سرمایه گذاری خارجی به پُرتغال طراحی شده است. طرح ویزای طلایی پُرتغالی ، روند افزایش سرمایه گذارای سرمایه گذاران خارجی را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا امکان پذیر وسهل  می نماید ، اگر املاک و مستغلات پُرتغال را خریداری می کنند یا به ارزش خاصی سرمایه گذاری می کنند. با توجه به شرایط آنها، تحت این طرح شهروندان غیر اتحادیه اروپا مجوز اقامت پُرتغالی دریافت می کنند و بعدا می توانند برای شهروندی  کامل درخواست کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره