مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

پذیرش تحصیلی آلمان

فهرست مقاله
پذیرش تحصیلی آلمان
پذیرش تحصیلی آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان

پذیرش تحصیلی آلمان یکی از راه ها ی مهاجرت به آلمان است.راه های دیگر مهاجرت به آلمان وجود دارد از جمله: اقامت تحصیلی آلمان اقامت کاری آلمان-اقامت از طریق ازدواج و تولد در آلمان اما افراد زیادی تمایل دارند تا از طریق تحصیل وارد خاک کشور آلمان شوند.

امروزه پیشرفت‌هایی که در صنعت آموزشی آلمان دیده می‌شود سبب شده است که سالانه جمعیتی بالغ بر دویست هزار نفر درصدد آن باشند که برای ادامه تحصیل به این کشور اروپایی زیبا بروند. 

در کشور آلمان ۳۷۰ آموزشگاه عالی وجود دارد و بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در این کشور مشغول به تحصیل می‌باشند.

یکی از مزایای تحصیل در آلمان این می‌باشد که تمامی مؤسسات آموزشی این کشور دارای رتبه‌های جهانی می‌باشند و شما با تحصیل در این کشور می‌توانید موقعیت‌های فراوان پژوهشی برخوردار شوید. همان‌طور که پیش‌تر در مورد پذیرش تحصیلی آلمان خدمتتان عرض نمودیم تحصیل در دانشگاه‌های آلمان به‌صورت رایگان می‌باشد اما در این میان دانشگاه‌های خصوصی هم وجود دارند که از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند.

البته شهریه‌ای که دریافت می‌کنند در مقایسه با دیگر کشورها بسیار پایین می‌باشد و به طور میانگین هر ترم بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو هزینه دریافت می‌کنند.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در آلمان

تحصیل در این مقطع برای افرادی که مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی خود را کسب کرده‌اند مناسب می‌باشد و حدود چهار سال با توجه به توانایی‌های فرد به طول می‌انجامد، نکته‌ی مهمی که بسیار حائز اهمیت می‌باشد این است که فرد باید قبل از هر اقدامی، قبولی در کنکور سراسری در رشته مورد نظر خود را دریافت کرده باشد. تنها در این صورت فرد می‌تواند پذیرش را از دانشگاه آلمان دریافت کند.

زمانی که فرد قبولی در کنکور سراسری را به دست آورده باشد باید یک دوره یک‌ساله را در کالج سپری و سپس به دانشگاه آلمان راه پیدا کند.

شاید از خود بپرسید که چرا باید یک سال در کالج سپری کنم؟ شما باید یک سال دوره‌ای را در کالج سپری کنید تا مدرک دیپلم معادل یک فرد آلمانی را دریافت کنید.

از آنجایی که زبان رسمی آلمان، آلمانی می‌باشد پس به یقین کالجی در آلمان یافت نخواهد شد که به زبان انگلیسی تدریس کند پس باید قبل از هر اقدام مدرک زبان آلمانی را دریافت کرده باشید.

برای راه‌یابی به کالج‌ها باید حداقل مدرک B1 آلمانی را داشته باشید تا بتوانید در این کالج‌ها دوره‌ها را سپری کنید.

پذیرش تحصیلی آلمان

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

برای ادامه تحصیل در این مقطع شما باید ابتدا مدرک کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه‌های سراسری دریافت کرده باشید. طول مدت تحصیل در این مقطع دو سال می‌باشد و زبان تدریس در این مقطع به زبآن‌های انگلیسی و آلمانی می‌باشد و شما در هرکدام که توانایی دارید باید مدرک مورد نیاز به همان زبان را به دانشگاه ارائه دهید.

باید این نکته را خدمتتان عرض کنیم که شما اگر می‌خواهید در دانشگاه‌هایی با تراز بالا درجه اول تحصیل کنید باید رزومه‌ای قوی به دانشگاه اراده دهید.

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز در این مقطع آیلتس ۶٫۵ و مدرک زبان آلمانی مورد نیاز B1 و B2 می‌باشد.

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع دکترا

پذیرش در دانشگاه‌های آلمان در مقطع دکترا پروسه‌ای زمان‌بر دارد و باید فرد صبور و شکیبا باشد.

طول مدت تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۵ سال می‌باشد و اکثر دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

متقاضی برای آنکه بتواند پذیرش دانشگاه آلمان را اخذ نماید باید با استادهای بسیاری در ارتباط باشد و اقدامات پژوهشی متقاضی باید تخصصی باشند و ارتباطی که با استادان دارد باید به صورت دائمی بوده باشد تا زمانی که استاد رزومه این فرد را بررسی می‌کند توانایی‌های او را به یقین بپذیرد و او را سوپروایزر خود کند که در این مرحله فرد می‌داند که پذیرش را دریافت کرده است.

دریافت حقوق و دستمزد در این مقطع تنها به نظر استاد او بستگی دارد و اگر استاد قبول کند میزان حقوق ماهیانه دانشجو در این مقطع بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در ماه می‌باشد.

مدرک زبان مورد نیاز در این مقطع آیلتس ۷ و مدرک زبان آلمانی B2 می‌باشد که فرد باید یکی از این مدارک را جهت پذیرش به دانشگاه ارائه دهد.

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان 

 

تحصیل رایگان در آلمان در رشته پزشکی

فردی که بخواهد در رشته پزشکی در آلمان ادامه تحصیل دهد باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشد و همچنین معدل مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی وی بالاتر از ۱۷ باشد.

همچنین باید توجه داشته باشید که قبولی در آزمون سراسری فقط در مقطع کارشناسی مورد قبول می‌باشد و اگر فردی در مقطع کاردانی در رشته پزشکی در آزمون سراسری قبول شود نمی‌تواند پذیرش را کسب کند.

در این مقطع فرد باید مدرک زبان آلمانی B1 و b2 را داشته باشد. این مدرک زبان برای فرد بسیار مهم می‌باشد و توانایی زبان متقاضی ویزای تحصیلی را به اثبات می‌رساند.

فرد زمانی که مدارک را تکمیل شده تحویل داد می‌تواند به مدت یک سال در دوره‌های کالج شرکت کند و بعد از آن باید فرد در آزمون پزشکی شرکت کرده و در صورت کسب حد نصاب نمره‌ای که مشخص کرده‌اند به دانشگاه راه پیدا کند.

البته باید این نکته را هم بگویم که اگر فردی نتوانست در آزمون پزشکی حد نصاب نمره را کسب کند می‌تواند در زیر شاخه‌های پزشکی ادامه تحصیل دهد.

اگر شما علاقه‌مند به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از برترین دانشگاه‌های دنیا هستید می‌توانید با مراجعه به موسسه ما که دارای سال‌ها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دارد، فرمایید تا با مشاورین مجرب و وکلای مهاجرتی ما از نزدیک گفتگو و راهنمایی شوید تا بتوانید مسیر درست و انتخابی هدفمند را داشته باشید.

موسسه ما همه روزه از ساعات ۹ الی 18آماده پاسخگویی تلفنی به سؤالات شما عزیزان در تمام زمینه‌های مهاجرتی (ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای شینگن، خرید ملک، ویزای توریستی و…) می‌باشد، اطمینان از شما تضمین و عمل از ما.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
 3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
 4. ویزای کاری آلمان
 5. سرمایه گذاری در آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *