مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

ویزای job seeker آلمان

فهرست مقاله
ویزای job seeker آلمان
ویزای job seeker آلمان

ویزای job seeker آلمان یا ویزای جست و جوی کار  و شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چگونه است؟ برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار و ویزای جست و جوی کار داشتن اطلاعات در زمینه اخذ ویزای کاری آلمان یا همان ویزای جاب سیکر آلمان بسیار حائز اهمیت است .

 

آیا می دانید ویزای job seeker آلمان چیست؟

ویزای جاب سیکر آلمان که نام دیگر آن ویزای جستجوی کار است به ویزایی گفته می شود که فرد با هدف کار کردن وارد آلمان می شود و به دنبال کار می گردد.این ویزا دارای بازه زمانی مشخص، شرایط خاص و قوانین مخصوص به خود است.اخذ ویزای job seeker آلمان برای افرادی که شغل مناسبی پیدا نکرده اند بهترین گزینه محسوب می شود.

 

انواع ویزای job seeker آلمان

بهتر است بدانیم که برلین پایتخت زیبای آلمان دارای مردمی آلمانی زبان است، واحد پول در این کشور یورو استو از نظر کاری به نسبت کشورهای دیگر بسیار پیشرفته است.آلمان یکی از قطب های صنعتی دنیا محسوب می شود که به جرأت می توان گفت که از ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا به شمار می رود.بنابراین اخذ ویزای جاب سیکر آلمان هرگز بی نتیجه نمی ماند.به طور کلی در کشور آلمان دو نوع ویزای کار دیده می شود در نهایت هر دو گزینه می تواند تبدیل به bluecard شود.

افرادی که به دنبال ویزای جاب سیکر آلمان هستند به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:دسته اول اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید می توانید به سادگی و بدون درخواست ویزا برای شهروندان این اتحادیه مجوز کار بگیرید.اما اگر فردی غیر از اتحادیه اروپا باشد باید برای ورود به آلمان ویزای job seeker آلمان را پیگیری کند. انگلیس، دانمارک و ایرلند در این مجموعه جایگاهی ندارند.

 

 

مراحل ویزای job seeker آلمان

برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان باید یک سری اصول به طور دقیق دنبال شود. در ابتدای امر باید فرم اپلیکیشن از سفارت آلمان دریافت شود و تمامی بخش های فرم به طور دقیق تکمیل شود.

این فرم می بایست تحویل مقامات داده شود تا اجازه کار از سوی این افراد فراهم شود. در صورتی که این پروسه به درستی پیش رفت و شما وارد خاک آلمان شدید دیگر نیازی به مجوز کار ندارید و می توانید طبق زمانی که برای شما در نظر گرفته شده است به دنبال کار باشید و پس از پیدا کردن کار و عقد قرارداد ویزای job seeker آلمان شما تبدیل به ویزای کار می شود.

به طور کلی ویزای جاب سیکر آلمان یک مجوز اقامت نسبتاً طولانی مدت محسوب می شود که به فرد اجازه می دهد ۶ ماه در کشور آلمان اقامت داشته و به دنیال شغل مناسب باشد.

اگر در پایان ۶ ماه شغل مناسب پیدا شد که وی می تواند به سادگی ویزای job seeker آلمان خود را تبدیل به ویزای کار کند

در نظر داشته باشید که اگر فرد از طریق ویزای job seeker آلمان به کار مورد نظر دست یافت اجازه ندارد که با این ویزا در کشور کار کند و با به سرعت به دنبال ویزای کار باشد.

 

شرایط ویزای جاب سیکر آلمان

در این بخش می خواهیم یک آگهی ویزای job seeker آلمان را مورد بررسی قرار دهیم.در نظر داشته باشید افرادی که به دنبال ویزای job seeker آلمان هستند باید یک سری پیش نیازهای تحصیلی و تجربی را داشته باشندبه عنوان مثال یک نمونه آگهی که سبب پذیرش متقاضی شده است به این صورت است که وی دارای یک مدرک لیسانس، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه مهم دنیا است و معدل وی نیز در وضیعت قابل قبولی قرار دارد،از طرفی او حداقل ۵ سال تجربه کافی در زمینه تحصیلات مربوطه دارد، این موارد نشان می دهد که فرد می تواند فرد شرایط و صلاحیت کار در آلمان را دارد و می تواند شرایط اقامت خود را پوشش دهد.در این وضعیت برای اقامت کاری در المان حتماً نیاز به بیمه مسافرتی و یا پزشکی دارید.

 

اسناد و مدارک ویزای job seeker آلمان

شما برای اخذویزای جاب سیکر آلمان باید یک سری اسناد آماده سازی کنید.اولین و مهم ترین مدرک گذرنامه معتبر است، این گذرنامه باید در طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد و به طور دقیق بازبینی شده باشد.شما نیاز به یک کپی از صفحه اول پاسپورت خود دارید. عکس گذرنامه باید بر اساس مشخصات بیومتریک دنبال شود.مورد بعدی ارائه یک نامه کتبی است که فرد حداقل از سفر خود را توضیح می دهد به عنوان مثال توضیح می دهید که چطور برای استخدام طرح های شغلی را تغییر خواهید داد.شما نیاز به ارائه مدارک دانشگاهی خود دارید.

بنابراین مدرک لیسانس و فوق لیسانس باید به همراه مدارک زبان ضمیمه پرونده شود.برای ویزای جاب سیکر آلمان از شما خلاصه برنامه تحصیلی خواسته می شود.مدرک اقامت در آلمان یعنی مکانی که قرار است در آن زندگی کنید.اسنادی که نشان دهد از نظر مالی در وضعیت متوسطی قرار دارید و به اصطلاح می توانید از پس هزینه زندگی خود بر بیایید.وضعیت شخصی شما باید به اثبات برسد، یعنی شما نیاز به ارائه گواهی تولد، ازدواج دارید که باید ترجمه شده باشد.در نهایت نیز نوبت به ارائه بیمه درمانی میرسد که از دسته مدارک مهم ویزای job seeker آلمان است.

 

مرحله نهایی ویزای job seeker آلمان

پس از آماده شدن اسناد و مدارک مورد نظر نوبت به تکمیل فرم و قرار ملاقات است.در نظر داشته باشید پس از ارسال فرم برای شما یک قرار ملاقات گذاشته می شود که باید خود را برای مصاحبه آماده کنید.در روز مصاحبه پس زمینه و مدارک شما به همراه فرم درخواست و پرسش و پاسخ های موجود تعیین می کند که آیا شما می توانید ویزای جاب سیکر آلمان را اخذ کنید یا خیر.

خوشبختانه آلمان از دسته کشورهایی است که با کمبود نیرو متخصص مواجه است در این کشور رشته های مهندسی برق، کامپیوتر ، صنایع و مکانیک بهترین وضعیت کاری را به خود اختصاص داده است.از طرفی گروه پزشکان، داروسازان و پرستاران نیز از وضعیت بالای درآمد بر خوردار هستند.

به طور کلی با اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شانس شما برای پیدا کردن کار بالا خواهد بود.موضوعی که در این بین دیده می شود این است که آیا ویزای جاب سیکر آلمان برای افرادی است که دارای سطح سواد بالا هستند و افرادی که دیپلم و یا کمتر از دیپلم هستند در این گروه جایگاهی ندارند ؟

پاسخ به این سوال شاید خوشحال کننده به نظر نرسد به هر حال آلمان از دسته کشورهایی است که به دنبال نیروی متخصص است و افرادی که سطح تحصیلی پایین دارند باید از نظر تخصص و تجربه بالا باشند تا در مسیر کار آلمان قرار بگیرند.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *