رد کردن لینک ها

ویزای ۵ ساله کانادا

ویزای ۵ ساله کانادا

در این مقاله به بررسی ویزای 5 ساله کانادا میپردازیم.مهاجرت به  کانادا و سفر به این کشور همواره یکی از گزینه های سفر و یا مهاجرت از دیگر نقاط جهان می‌باشد. از این رو سالیانه هزاران نفر برای رسیدن به این آرزو تلاش می‌کنند.

ولی فقط تعداد محدودی در سال می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. یکی از روش های که برای رسیدن به  کانادا اغلب از آن استقاده می شود، ویزای توریستی می‌باشد که مدت زمان آن کم می‌باشد ولی از سال ۲۰۱۵ کشور  کانادا نوعی جدید از ویزاها را منتشر کرد که شبیه به ویزای توریستی می‌باشد ولی مدت این ویزا طولانی تر می‌باشد. نام این ویزا مولتیپل  کانادا می‌باشد که به  ویزای ۵ ساله  کانادا معروف شده است.

 

ویزای مولتیپل  کانادا

ویزای مولتیپل  کانادا همانند دیگر ویزاهایی که وجود دارد اغلب برای دسته ای از افراد خاص را شامل می‌شود ولی این به این معنا نیست که دیگر افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند. به طور کلی می‌توان گفت که برای این افراد شانس بیشتری برای گرفتن  ویزای ۵ ساله  کانادا بیشتر است. افرادی که شانس دریافت ویزای مولتیپل  کانادا را دارند عبارت اند از: کسانی که فرزند در خاک  کانادا دارند و خود سالمند و بازنشسته هستند و توانایی کار در  کانادا را ندارند. و دسته دوم کسانی هستند که به صورت مداوم به  کانادا مسافرت می‌کنند و وابستگی به کشور خاصی دارند و شاریط ماندن به صورت طولانی در  کانادا را ندارند.

 

نکاتی که باید در هنگام پر کردن فرم به آن توجه کرد

از مهمترین نکاتی که باید در هنگام درخواست  ویزای ۵ ساله  کانادا به آن توجه کرد این است که به دلیل آن که در خاک  کانادا دیگر مصاحبه ای برای این نوع ویزا انجام نمی‌شود. پس باید فرد به طور مرتب تمامی فرم ها را کامل کرده و مدارک کامل باشد. زیرا اگر در طول روند پروسه برسی مدارک افسر به مشکلی برخورد کند به طور کامل پرونده  ویزای ۵ ساله  کانادا را کنار می‌گذارد. از دیگر نکات این ویزا میتوان گفت هر کس این شانس را دارد که این درخواست را پر کرده و از این ویزا برخوردار شود.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت دائم در  کانادا

اگر شخصی به بجای ویزای مولتی ویزای تک درخواست کرده باشد در صورتی که می‌توانسته از شرایط گرفتن ویزا برخوردار بوده باشد به همراه ویزا تکی  توصیه نامه ای برای وی ارسال می‌شود که در آن نوشته شده است می‌توانسته  درخواست ویزای مولتی دهد و به این صورت به وی اطلاع داده می‌شود که اگر بخواد می‌تواند ویزای مولتی دریافت کند.

 

انواع ویزای کانادا:

  1. مقایسه  ویزای کار کانادا و استرالیا
  2.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
  3. ویزای کارآفرینی کانادا
  4. ویزای تحصیلی کانادا + مراحل دریافت و شرایط
  5. ویزای توریستی کانادا
  6. شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان در سال 2019
  7. ویزای اسپانسرشیپ کانادا

 

فرم درخواست  ویزای ۵ ساله  کانادا

باید تمامی ۱۴ صفحه این درخواست ویزا کاملا مطالعه شود و به دقت اطلاعات وارد شود. یکی از دیگر مشکلاتی که در این نوع درخواست وجود دارد برخلاف دیگر ویزاها این است که راهنمای فارسی وجود ندارد و شخص مجبور است اطلاعات خود را به فرانسوی یا به انگلیسی وارد کند. مشکل بعدی برای گرفتن  ویزای ۵ ساله  کانادا که برای افراد وجود دارد این است که باید دلیل قانع کننده ای برای افسر پیدا کنند که نشان دهد فرد مهاجر به چه دلیل می‌خواهد به  کانادا بیاید و به طور کلی هدف او از این سفر چیست؟

در مرحله بعد باید شخص نشان دهد که وابستگی به کشور مبدأ خود دارد و نمیخواهد برای مدت طولانی در  کانادا اقامت کند و باید در فواصل معینی در کشور خود باشد. در آخر و مهمترین نکته این است که باید به کشور  کانادا این اطمینان را داد که فرد می‌تواند خود و افراد کفیل خود را از نظر مالی تامین کند و نیاز به کار در  کانادا ندارد. اگر فرد بتواند تمامی موانع گفته شده را به درستی پشت سر بگذارد به او  ویزای ۵ ساله  کانادا داده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به نیوفاندلند

 

مزایای ویزای مولتیپل  کانادا

از شرایط مهمی که ویزای مولتیپل دارد به این صورت است که فرد در سال حق دارد ۶۰ روز در  کانادا باشد و این که هر ۳۰ روز که در  کانادا اقامت داشته باشد باید ۵ روز از آن کشور خارج شود و دوباره ۳۰ روز بعد وارد شود. و به این صورت ویزا آن به مدت ۵ سال اعتبار دارد. در این مدت او حق کار ندارد اما میتواند برای اجازه کار درخواست دهد که شانس آن برای گرفتن اجازه کار متوسط است. باید توجه داشت که فرد اگر تمایل به اقامت بیش از ۶ ماه را دارد باید حتما از کشور  کانادا به مدت ۵ تا ۱۰ روز خارج شود و دوباره  برگردد بعد از این مدت که دوباره برای وی اجازه ۶ ماهه صادر شود.

مزیت های که ویزای مولتی دارد این است که فرد به دفعات میدهد میتواند وارد خاک  کانادا شود. با این که این ویزا اعتبار آن ۵ ساله است اما در اصل این ویزا ۱۰ ساله می‌باشد که به علت آن که پاسپورت های ایرانی اعتبار ۵ ساله دارند این هم به ۵ سال کاهش پیدا کرده است. یکی دیگر از مزایای ویزای مولتیپل  کانادا کاهش هزینه ها در هنگام هر بار درخواست تمدید ویزا و صرفه جویی در وقت در هنگام درخواست ویزا در سرکنسولگری است. از طرفی به مهاجرانی که قصد اقامت دائمی دارند این فرصت داده می‌شود که به واسطه این مدت زمانی که در خاک  کانادا هستند با آداب و فرهنگ این کشور آشنا شده و اگر تمایل داشتند به اقامت در این کشور اقدام کنند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی

 

تبدیل ویزای مولتی  کانادا به اقامت

از طریق ویزای توریستی به سادگی نمی‌توان اقامت دایم دریافت کرد مگر آن که فرد دارای شرایط خاصی باشد که در آن صورت میتواند این نوع ویزا را تبدیل به اقامت دائمی کند که از جمله این شرایط میتوان به:

۱- ازدواج با فردی تابعه  کانادا باشد: در این صورت فرد شهروند  کانادا میتواند اسپانسر فرد مهاجر شود و حتی برای وی اجازه کار هم دریافت کند ولی از ملزومات این کار این است که باید شهروند  کانادا، استطاعت مالی داشته باشد و بتواند نشان دهد که توانایی مالی دارد که فرد مهاجر را تحت پوشش قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام  اخذ اقامت کشور کانادا از طریق ازدواج مراجعه کنید.

۲- پناهدگی: مهاجرت به  کانادا از طریق پناهندگی از هر نوعی که باشد بسیار پر ریسک است زیرا اگر در طول فرآیند برسی پناهندگی فرد دچار مشکل شود دیگر به هیچ وجه نمی‌توان در خاک  کانادا بماند و باید آن جا را ترک کند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ای با نام پناهندگی در  کانادا مراجعه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره