مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای کار کانادا

خلاصه مقاله : مهاجرت واژه ­ای آشناست که تداعی­گر کوچیدن و حرکت از مکانی به مکان دیگر برای زندگی یا کار است.در این میان کشورهایی هستند که با به وجود آوردن امکاناتی خوب، بستری مناسب را برای مهاجرت به کشورشان فراهم کرده و مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می نمایند.روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به مهاجرت کاری کانادا اشاره کرد.در این مقاله اطلاعاتی را در مورد اخذ ویزای کاری کانادا در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.
ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

فهرست مقاله
ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

شرایط دریافت و اخذ ویزای کار کانادا در سال 2019 چگونه است؟ آیا میتوان از طریق کار اقامت دائم  کانادا را دریافت نمود؟ در باب ویزای کار  کانادا سوالاتی شده است. که بر آن شدیم در خصوص اخذ ویزای  کانادا مطالب و اطلاعاتی مختصر و مفید را برایتان در این مقاله به اشتراک بگذاریم.  پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ویزای کار کانادا

همیشه  پس از تصمیم به مهاجرت و در پی یافتن زندگی آرام تر به همراه داشتن امکانات رفاهی مناسب. نام کشورهای مرفه و پیشرفته ای در میان زبان ها در حال چرخیدن است. یکی از این نام ها  کانادا است که در مقالات مربوط به اقامت  کانادا به جزییات رفاهی این کشور پرداخته ایم .

در این نوشتار سعی بر آن است شما هموطنان و فارسی زبانان عزیز را با مقوله ویزای کار  کانادا و چگونگی اخذ اقامت دائم  کانادا از طریق مهارت شغلی ، آشنا سازیم. راه های قانونی و درست برای ادامه فعالیت کاری در  کانادا  به صورت تعریف شده به چند دسته تقسیم می گردند.

از طریق ویزای کار با دعوتنامه کارفرما در  کانادا و ضمانت ایشان برای ورود به خاک  کانادا جهت به دست گرفتن موقعیت شغلی مرتبط با سوابق تحصیلی یا کاری. یقیناً برای گرفتن این نوع روادید شما نیاز به هماهنگی با کارفرما داشته و مصاحبه های اولیه می بایست با همکاری آژانس های کاریابی در  کانادا یا به صورت مستقیم از سمت شما انجام گردد.

از طریق خود اشتغالی که برای اشخاصی که بدون نیاز به استخدام در شرکت و یا سازمان خاصی می توانند از طریق تخصص خود درآمد زایی داشته باشند قابل اقدام است. این گزینه تعریف شده برای  ورزشکاران ، هنرمندان و شاغلین در بخش کشاورزی است.

از طریق نیروی متخصص یا همان Skilled Worker که از ابتدای سال گذشته میلادی به صورتی متفاوت و تحت عنوان Express Entry توسط انجمن مشاورین مهاجرت  کانادا بررسی می گردد .

 

ویزای کار کانادا؛ Express Entry

ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

اما عبارت Express Entry که از سال 2015 از طرف دولت  کانادا و اداره مهاجرت  کانادا جزو یکی از راه های ورود به  کانادا شد. دقیقاً چیست و مختص چه اشخاصی می باشد ؟

Express Entry یا همان ورود سریع ، فرایندی مدون و جدید برای انتخاب مشاغل مورد نیاز در استان های فدرال  کانادا می باشد. که البته زمان رسیدگی به پرونده ها به کمتر از 1 سال کاهش پیدا کرده است .

در سیستم رتبه بندی Express Entry بر اساس بندهای زیر به کاندیداها امتیازدهی می شود:

شاخصه های کاندیدای اصلی نظیر سن ، میزان تحصیلات ، سطح مهارت زبان ، تجربه کار در  کانادا.

شاخصه های همسر کاندیدا که همانا میزان تحصیلات. سطح مهارت زبان و داشتن تجربه کار در  کانادا می باشند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری مراجعه کنید.

هرکدام از این شاخصه ها نیز دارای زیر شاخصه های جداگانه می باشند. که بر اساس سیستم تعریف شده جدید توسط اداره مهاجرت شما می توانید حداکثر 1200  امتیاز به دست آورید. تا بتوانید پرونده خود را به مرحله اجرا درآورید. باید در نظر داشته باشید سنجش صلاحیت شما و امکان اقدام برای اخذ اقامت  کانادا از طریق مهارت شغلی امری کاملاً تخصصی است. که جدا از تجربه ، فقط ، تکرار میکنیم. فقط به وسیله اشخاص مورد تایید اداره مهاجرت  کانادا انجام پذیرد .

چه بسیارند شکایت های بی فایده به کنسولگری  کانادا به خاطر سپردن پرونده مهاجرتی شخص به افراد بدون مجوز.

انجمن مهاجرت  کانادا  موسسه مهاجرتی آوات از وکلای مجرب و مجاز در این زمینه بهره جسته است و می تواند پاسخگوی مناسب سوالات حقوقی شما در این زمینه به صورت رایگان باشد.

طبق وعده اداره مهاجرت  کانادا ، با برقراری این سیستم جدید پرونده های قبول شده سریعتر از پیش بررسی و تحلیل خواهند شد. به همین ترتیب طول پروسه کوتاهتر از قبل خواهد بود .

نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا

همانگونه که ذکر شد، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتریبنابر ویژگی­ها و خصوصیات مورد نظر اداره مهاجرتکانادا امتیازبندی شده و در صورتی که امتیاز لازم را کسب نمایند موفق به اخذ ویزا می­شوند. بنابراین باید برای اخذ این حدنصاب، حداکثر و حداقلی در نظر گرفته شود. در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

600 امتیاز اول مربوط به خصوصیات فردی متقاضی و همراهش همچون سطح تحصیلات، سطح توانایی در زبان انگلیسی و یا فرانسه، تجربه کاری، سن، پیشنهادهای شغلی درکانادا و انطباق پذیری و 600 امتیاز بعدی در صورتی به شخص تعلق می­گیرد که دارای دعوت­نامه استانی از یکی از برنامه ­های مهاجرتی استانی درکانادا باشد.

هرکدام از خصوصیات فوق دارای امتیازات مربوط به خود هستند که در جدول زیر که مختص مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری ستبه اختصار به شرح آنها می­پردازیم:

جدول کلی امتیازات مرحله اول

عاملحداکثر امتیاز
تحصیلات 25
سطح توانایی در انگلیسی یا فرانسه 28
تجربه کاری 15
سن 12
پیشنهاد شغلی در کانادا 10
انطباق پذیری 10
مجموع 100
امتیاز قبولی67

 

در امتیازبندی تحصیلات داشتن هر کدام از مدارک تحصیلی( دیپلم، فوق دیپلم، فوق لیسانس و دکترا) دارای امتیاز مخصوص به خود هستند. همانگونه که در جدول زیر مشاهده می­شود هر چقدر سطح تحصیلات فرد متقاضی بیشتر باشد امتیاز بیشتری به وی تعلق می­گیرد.

امتیازبندی تحصیلات

تحصیلاتامتیاز
دیپلم5
فوق دیپلم یک ساله15
فوق دیپلم دو ساله19
مدرک دانشگاهی سه ساله یا بیشتر21
2 مدرک تحصیلی که یکی مدرک دانشگاهی سه ساله یا بیشتر باشد22
مدرک فوق لیسانس23
مدرک دکترا25

 

امتیازبندی سطح زبان خارجی هم با توجه به عواملی همچون سطح لیسنیگ( آشنایی با کلمات و یا حداقل شنیدن کلمات)، سطح خواندن، نوشتن و صحبت کردن انجام می­گیرد. جدول زیر نحوه امتیازبندی سطح زبان خارجی را به اختصار توضیح می­دهد.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری مراجعه کنید.

ویزای کار کانادا؛ مزایای  Express Entry

ویزای کار کانادا
ویزای کار کانادا

از مزایای این پروسه می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1.  به سرعت بیشتر بررسی پرون شما توسط اداره مهاجرت  کانادا اشاره کرد.
 2.  اخذ اقامت به صورت آنی پس از موفقیت پرونده است. به طوری که پس از مصاحبه نهایی در سفارت و گرفتن تاییدیه نهایی. با اولین ورود به خاک  کانادا از طریق این ویزا. شما موفق به دریافت کارت اقامت دائم یا همان (PR) (Permanent Residency) برای خود و خانواده تان می شوید.

عزیزان گرامی، این مطلب بسیار مهم را در نظر داشته باشید. که برای به جریان انداختن پرونده خود و دریافت شماره پرونده اول، باید مدرک زبان آیلتس مقتضی را اخذ کرده. یا به آن سطح از آمادگی رسیده باشید که ظرف کمتر از 120 روز از زمان شروع کار مهاجرت خود. اقدام به اخذ  مدرک آیلتس و گرفتن نمره مورد نظر برای ادامه پروسه نمایید.

سازمان مهاجرتی آوات راه شما را تحت نظارت مستقیم وکلای دادگستری مستقر در دفتر ایران و وکلای دارای پروانه مهاجرت مستقر در دفتر  کانادا ، هموار می سازد. به خود می بالیم که با داشتن تجربه لازمه در زمینه حقوق بین الملل خصوصی کانادا. می توانیم قدم به قدم تا اخذ اقامت دائم  کانادا در کنار شما بوده و مشاور شما در این امر باشیم. با ما تماس بگیرید و از سیستم مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول ویزای کار کانادا

🙋‍♀️1.برای دریافت ویزای کار کانادا چه نمره ی زبانی, امتیاز بیشتری دارد؟

 • نمره ی آیلتش 6.5 به بالا برای دریافت ویزای کار کانادا امتیاز محسوب میشود.

🙋‍♀️2.مشاغل مورد نیاز کشور کانادا چیست؟

 • تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی/سرپرستان خدمات مواد غذایی/حسابرسان/طراح گرافیک و … از جمله شغل های مورد نیاز این کشور میباشند.

🙋‍♀️3.به چه صورت می توان جاب آفر کانادا را دریافت کرد؟

 • برای دریافت پیشنهاد شغلی,باید به جستجوی شغل در این کشور بپردازید و  پس از پیدا کردن کار اقامت کاری دریافت خواهید کرد.

🙋‍♀️4.مهاجرت به کانادا از طریق کار چگونه است؟

 • مهاجرت به کانادا از طریق کار به دو شیوه امکان‌پذیر است. یکی از روش‌ها این است که فرد تخصص خاصی داشته و از این طریق اقدام کند و روش دیگر اقدام از طریق استان‌های کانادا است.

🙋‍♀️5.برای کاریابی در کانادا داشتن مدرک دانشگاهی ضروری است؟

 • برای بیشتر شغل های مورد نیاز کانادا ارائه ی مدرک دانشگاهی ضروری است. اما در مشاغل پیشنهادی ممکن است مشاغلی وجود داشته باشند که برای آنها نیازی به مدرک دانشگاهی نباشد.

🙋‍♀️6.نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا به چه صورت است؟

 • در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

🙋‍♀️7.آیا هزینه ی زندگی در کانادا بالاست؟

 • هزینه زندگی یک فرد در کانادا، بدون در نظر گرفتن مسکن، حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار است. برای یک خانواده  ۴نفری، این هزینه در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است.

🙋‍♀️8.مهاجرت به کانادا از طریق تخصص به چه صورت انجام میگیرد؟

 • سیستم مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، فرایندی آنلاین است که بر اساس پارامترهای مختلف، سبب کسب امتیاز می‌شود. این پارامترها به سن متقاضی، تحصیلات وی، سابقه کاری فرد مهاجر و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی و نمره آن بستگی دارد.

 

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شانیا
شانیا
2018/12/11 12:30

باسلام و عرض خسته نباشید
من ۴۷ سال سن دارم و دانشجوی دکترای کامپیوتر هستم که حدودا یکسال دیگه از درسم باقی مانده. میخاستم سوال کنم که با مدرک مستر و شرایط سنی امکان اقدام کردن برای کار در کانادا وجود دارد؟یا کشورهای دیگر؟

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!