اتریش, کاری

چگونه ویزای کاری اتریش را دریافت کنیم؟

ویزای کاری اتریش

یکی از گزینه های موجود برای افراد به دنبال ویزای کاری و کار در کشورهای درجه یک دنیا ویزای کاری اتریش است که با توجه به تنوع و جزئیاتی که دارد و اقسام مختلفی که ویزای کاری اتریش برای اقشار مختلف دارد در اینجا گفتنی است که هر کدام از این اقسام به شرح گفته میشود.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

برای متقاضیان ویزای کار اتریش یک کارت قرمز سفید قرمز به رنگ پرچم کشور اتریش صادر میشود که بر طبق این کارت فرد متقاضی ویزای کار اتریش به مدت ۱۲ ماه فرصت دارد تا کرفرمای مورد نظر خود را بیابد و از این طریق بتواند اقامت اتریش را دریافت نماید. در ادامه به این قضیه میپردازیم که اثلا چه افرادی واجد شرایط اخذ ویزای کار اتریش هستند.

 افرادی واجد شرایط اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش 

 • کارگران متخصص
 • کارگران ماهر محدود
 • کارگران کلیدی و مهم
 • فارغ التحصیلانی که از دانشگاههای اتریش فارغ التحصیل شده باشند.
 • کارگران خویش فرما

 

موارد مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری

۱_ نکته ی اولی که در مورد افراد متقاضی ویزای کار اتریش وجود دارد این است که این افراد نباید از حداقل هایی که اداره مهاجرت در نظر گرفته است کمتر باشد یکی از حداقل ها برای افرادی متقاضی مشخص شده است میزان درآمد آنهاست که به قرار ذیل میباشد.

 • برای فرد اصلی متقاضی :۸۸۲ یورو در ماه
 • برای فرد تقاضی به همراه همسر:۱۳۲۳ یورو در ماه
 • برای هر فرزندی که به آنها اضافه میشود: ۱۳۶ یورو در ماه

۲_ دومین نکته ای که برای متقاضیان ویزای کاری وجود دارد این است باید تحت پوشش بیمه نیز باشد.

۳_سومین نکته ای این است که فرد مقاضی ویزای کاری اتریش باید علاوه بر موارد فوق یک آدرس محل جهت اسکان خود ارائه دهد(به عنوان مثال یک اجاره نامه) و همچنین اگر خانواده وی قصد اخذ ویزای پیوستن به خانواده در اتریش را داشته باشند باید محل اسکان مورد نظر با توجه به قوانین محلی موجود برای اعضای خانواده باشد(یعنی برای اعضای خانواده نیز فضای مناسب در نظر گرفته شود).

حال میخواهیم شرایط و نحوه پذیرش چهار دسته افرادی که در فوق گفتیم که واجد دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش هستند را به تفکیک بیان کنیم.

کارگران متخصص

افرادی که در این دسته قرار میگیرند و متقاضی ویزای کاری هستند باید از مجموع امتیازات ۷۰ امتیاز را کسب کنند تا بتوانند برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایند که این امتیاز بندی شامل یک سری موارد از جمله سطح تحصیلات ، دانش زبان، شرایط سنی و تحصیلات میباشد.

کارگران ماهر محدود

در این گروه از متقاضیان ویزای کار اتریش شامل افرادی میشود که شغل آنها در بین مشاغل مورد نیاز کشوراتریش که هرساله اعلام میشوند باشند.

افرادی که متقاضی ویزای کار اتریش هستند جهت اطلاع از لیست این مشاغل هم میتوانید به وبسایت اداره مهاجرتاتریش مراجعه نمایید و هم اینکه با مشاوران ما در موسسه حقوقی ، مهاجرتی آوات ارتباط برقرار نمایید تا از بروز ترین اطلاعات در زمینه مهاجرت بهاتریش از طریق ویزای کار اتریش راهنمای شما باشند.

کارگران کلیدی و مهم

این افراد شامل افرادی میشوند که متقاضی ویزای کار اتریش و کار دراتریش هستند و از طرفی نمیتوانند مدارکی دال بر اینکه آنها توانایی های بالایی در زمینه فعالیت خود دارند را نشان دهند که این نوع ویزای کار اتریش برای این افراد یکشاله میباشد.

 • نوازندگان موسیقی، طراحان ،هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای در زمره این افراد قرار میگیرند.
 • فارغ التحصیلانی که از دانشگاههای اتریشی فارغ التحصیل شده باشند.

افرادی که ویزای تحصیلیاتریش را اخذ کرده اند و از دانشگاههایاتریشی فارغ التحصیل میگردند زمانی که تحصیلشان تمام میشود بلافاصله دولتاتریش آنها را از کشورش بیرون نمیکند بلکه به مدت یکسال به این افراد فرصت میدهد که در صورتی که خواهان اخذ ویزای کاری اتریش و اخذ اقامتاتریش هستند به دنبال یک کار مرتبط باشند و در صورت یافتن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و بتواند جهت اخذ اقامتاتریش اقدام نمایند.

کارگران خویش فرما

یکی از انواع طرق اخذ ویزای کاری اتریش و دریافت کارت قرمز سفید قرمز در اتریش روش خویش فرما شدن و راه اندازی بیزنس برای خود است که برخلاف سایر مواردی که درفوق گفته شد متقاضیان ویزای کاری اتریش در این دسته نیاز به دریافت هیچ امتیازی ندارند و اصلا امتیاز بندی نیست این افراد فقط باید در این مسیر بیزنس پلان محکمی برای ارائه طرح بیزنسی خود ارائه دهند.

موسسه حقوقی ، مهاجرتی آوات یکی از معدود شرکت ها و موسسات مهاجرتی در ایران است که ویزای کاری اتریش را به صورت کاملا تضمینی انجام میدهد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کاری اتریش و ویزای تحصیلی اتریش با مشاورین ما در سازمان مهاجرتی آوات تماس حاصل نمایید.

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “چگونه ویزای کاری اتریش را دریافت کنیم؟

 1. بهزاد گفت:

  سلام من متقاضی دریافت ویزای کاری اتریش هستم نیاز به راهنمایی دارم اگر امکان داره کمکم کنین من مدرک فوق دیپلم دارم و در شرکت گاز ناظر خط لوله هستم.از چه راههایی میتونم اقدام کنم برای رفتن به اتریش مرسی

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *