مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

خلاصه مقاله : ویزای کار در جمهوری آذربایجان در سالهای اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است. متقاضیان با اخذ ویزای کاری یکساله می توانند تا پنج سال آنرا تمدید کنند. خانواده متقاضی امکان سکونت در آذربایجان را داشته و پس از این مدت امکان درخواست اقامت دائم برای متقاضی وجود دارد.
شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

فهرست مقاله
شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان
شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان در شمال غربی ایران، کشوری با اقتصاد رو به رشد و جوان است. این کشور در دهه اول قرن جاری دچار برخی مشکلات اقتصادی، رکود و تورم بود تا اینکه با اجرای برخی اصلاحات توانست در مسیر پیشرفت قرار گیرد. در حال حاضر آذربایجان دارای نرخ تورم و بیکاری زیر پنج درصد است. همچنین رشد اقتصادی سالانه آن در حدود ۱.۵ درصد پیش بینی می شود. از اینرو اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان با توجه به نیازهای آن کشور امکان پذیر خواهد بود.

آذربایجان در سالهای اخیر سرمایه گذاران خارجی زیادی را به سرمایه گذاری و حضور در صنایع مختلف تشویق نموده است. صنعت ساخت و ساز، خدمات پزشکی، انرژی، کشاورزی و آی تی جزو زمینه های کاری مورد نیاز کشور آذربایجان بشمار می آیند. برای کار در کشور آذربایجان باید به زبان آذری تسلط داشته باشید. دانستن زبان آذری حتی اگر در شرکتهای بین المللی مشغول بکار شوید جهت مراودات روزمره با مردم آذربایجان الزامی است.

برای کار در آذربایجان باید شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان را داشته باشید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان
شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

متقاضیان اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان علاوه بر شرایط تخصصی و مهارتهای لازم که مد نظر کارفرما است باید دارای شرایطی به شرح ذیل باشند؛

– افرادی می توانند مجوز فعالیت و کار در آذربایجان را اخذ کنند که قصد اقامت دائم در این کشور را داشته باشند. همچنین افراد کارآفرین که به منظور راه اندازی کسب و کار و فعالیت تجاری و اقتصادی در آذربایجان اقدام می کنند می توانند مجوز کار دریافت کنند. از طرفی افرادی که اقدام به ثبت شرکت در آذربایجان می کنند امکان دریافت مجوز کار برای افراد و نمایندگانی که معرفی می نمایند را خواهند داشت.

– افرادی که در شرکتهای بین المللی فعالیت دارند در صورت تمایل می توانند برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان اقدام کنند.
– افراد ورزشکار، مدال آوران، کارگران هنری، افرادی که در مشاغل دریایی فعالیت حرفه ای دارند مانند ملوانان و کاپیتان کشتی و افرادی که از نظر علمی رتبه های جهانی دارند می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

این افراد پس از اخذ مجوز کار، ابتدا ویزای یکساله موقت دریافت نموده که قابل تمدید در سالهای بعد است. این ویزای موقت تا پنج سال امکان تمدید دارد. پس از آن در صورت تمایل به ادامه در آذربایجان باید به مدت یکسال از آذربایجان خارج شده و پس از این مدت دوباره می توانند برای ویزای کاری یکساله اقدام کنند.

شرایط لازم اخذ ویزای کار در آذربایجان

برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان متقاضیان باید دارای شرایط لازم برای درخواست ویزا باشند. از طرفی پس از اخذ ویزای کار نیاز به مدارک و مستنداتی است که باید از سوی متقاضی ارائه گردد.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •  فرد متقاضی باید از نظر شرایط سنی حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
  •  کاندیدای مناسب از شهروندان آذربایجان برای آن موقعیت شغلی وجود نداشته باشد.
  •  اخذ نامه پذیرش از کارفرما
  •  اخذ مجوز از اداره مهاجرت آذربایجان توسط کارفرما
  •  ارائه نامه گواهی سلامت متقاضی در مورد بیماری های ایدز و هپاتیت از مراکز درمانی مربوطه (تنها دو مرکز در شهر باکو معاینات پزشکی از متقاضی بعمل آورده و گواهی آنها مورد تایید اداره مهاجرت آذربایجان است)
  •  متقاضی برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان باید در سازمان مالیات ثبت نام و کد دریافت کند.
  •  ترجمه رسمی مدارک تحصیلی متقاضی که به تایید وزارت خارجه و سفارت رسیده باشد.
  •  ارائه رزومه کاری نشان دهنده تخصص و فعالیت متقاضی در موقعیت شغلی مورد نظر در طول چند سال گذشته

متقاضی اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان باید پاسپورت معتبر داشته باشد و در زمان ارائه مدارک حداقل شش ماه از اعتبار آن مانده باشد. نداشتن سوء پیشینه و مشکلات قضایی از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای کار بشمار می آیند.

مزیت های اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان
شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان علاوه بر امکان فعالیت اقتصادی و یافتن شغل دارای مزیت های دیگری برای متقاضیان خواهد بود. از جمله فواید این ویزا امکان تمدید آن برای مدت پنج سال است. علاوه بر متقاضی، خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می توانند به همراه متقاضی در آذربایجان زندگی کنند. مزیت مهم دیگر امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی پس از پنج سال کار و زندگی در آذربایجان است. متقاضیان با اخذ اقامت دائم و سه سال کار و زندگی در آذربایجان می توانند برای اخذ پاسپورت و شهروندی آذربایجان نیز اقدام نمایند.

کشور آذربایجان در همسایگی ایران قرار دارد لذا امکان تردد برای ایرانیان به سهولت وجود دارد. از طرفی زبان جمهوری آ‌ذربایجان آذری است لذا آذری زبانان ایران به راحتی می توانند وارد بازار کار این کشور شوند. فرآیند اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان از زمان درخواست کارفرما تا اخذ ویزا حدود یک ماه طول می کشد. پس از اخذ مجوزهای لازم، متقاضی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت و یا کنسولگری آذربایجان در ایران مراجعه کرده و پس از بررسی مدارک ویزای خود را دریافت می نماید.

اخذ ویزای کار در آذربایجان با آوات

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان
شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور آ‌ذربایجان در سالهای اخیر مورد توجه ایرانیان و افراد کشورهای همسایه شده است. کشور آذربایجان از آینده خوبی برخوردار بوده و فرصتهای شغلی و تجاری خوبی در آن وجود دارد.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و گروه پزشکی امکان اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان را خواهند داشت. با توجه به برنامه های توسعه آذربایجان، متقاضیان در این زمینه از فرصتهای شغلی خوبی برخوردار هستند. کشور آذربایجان مدارک اغلب دانشگاه های ایران را مورد تایید دانسته لذا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ها و یافتن شغل در شرکتهای مختلف آذربایجان وجود دارد. اگر تمایل به کار در کشور آذربایجان را دارید با کارشناسان مجرب آوات مشورت نمائید.

خدمات تخصصی شامل تهیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و خدمات مشاوره یافتن شغل مناسب برخی از خدمات حرفه ای آوات محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان به وب سایت آوات مراجعه نموده و یا با کارشناسان مهاجرتی تماس حاصل نمائید.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار نگاهی بیندارزید

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!