کاری, کانادا

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

هر آنچه که در خصوص ویزای کاری کانادا می باشد و شرایط مهاجرت به کانادا را از طریق این روش می توانید در این مقاله بیابید.متقاضیانی که علاقمند به مهاجرت به کانادا میباشند اکثرا دوست دارند که در کشوری مشغول به کار شوند که آینده ی روشنی برایشان معلوم باشد به همین خاطرکشوری را انتخاب میکنند که از لحاظ اقتصادی در رتبه بالایی قرار داشته باشند و  بازار کار خوبی در آن کشور حاکم باشد به همین خاطر کشور کانادا که هم از لحاظ اقتصادی در دنیا حرفی برای گفتن دارد و هم از نظر تکنولوژی جزو کشورهای پیشرفته ای است مقصد بسیاری از دوستداران مهاجرت قرار گرفته است.

 

روش های دریافت ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا به دلیل اقتصاد قوی کاناد و مالیات پایین این کشور دارا ی محبوبیت خاصی میباشد و به همین خاطر ویزای کار کانادا به روش های مختلف برای دوستداران ویزای کار کانادا ارائه میشود .

یکی از روش ها این میباشد که یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی که در کانادا دارای موسسه و یا شرکتی میباشد که مجوز دارد و قانونی است , داشته باشید و شرایط ویزای کاری کانادا از طریق کارفرما به این صورت است که در ابتدا کارفرما یه آگهی استخدام به مدت سه ماه در کانادا منتشر میکند اگر در این مدت که آگهی منتشر شده است فردی برای کار خود را معرفی نکند باید کارفرما به اداره کار در کانادا برود و مجوزهای لازم جهت دعوت به کار از نیروی خارجی را دریافت کند و باید مدارکی ارائه دهد که در کانادا نیروی کاری که کارفرما نیاز دارد را پیدا نکرده است و مجبور به استخدام نیروی کار خارجی میباشد .

ارسال دعوتنامه

بعد از اینکه کارفرما مجوز لازم جهت دعوت به کار ازمتقاضیان کار خارجی را دریافت کرد باید برای نیروی متخصص خود را از کشورهای دیگر پیدا کند و برای او دعوتنامه ای ارسال کند .

متقاضی ویزای کاری کانادا که از طرف کارفرمای کانادایی دعوتنامه برایش ارسال شده است باید مدارک کامل خود را به سفارت کانادا برده و بعد از بررسی هایی که دولت کانادا انجام میدهد مجوز برای صدور ویزای کار کانادا داده میشود .

برای صادر شدن ویزای کاری کانادا باید تمامی مدارکی که دولت کانادا از شما درخواست کرده است را کامل تحویل آنها دهید و اگر مدارک لازم جهت ویزای کاری کانادا ناقص باشد متاسفانه درخواست شما رد خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری کانادا

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

 • اصل دعوتنامه ای که از طرف کارفرمای کانادایی برایتان ارسال شده است
 • اصل پاسپورت و کپی از آن
 • اصل کارت شناسایی
 • سوابق کاری مرتبط
 • سوابق بیمه
 • عدم سوء پیشینه
 • مدارک تحصیلی و ترجمه آنها
 • گواهی سلامت پزشکی
 • و تمامی مدارک اضافه ای که دولت کانادا از شما درخواست کند .

صدور ویزای کاری

دولت کانادا تنها در صورتی ویزای کاری کانادا را برای شما صادر خواهد کرد که مطمئن شود که شما برای کشور کانادا سود خواهید داشت و منافعی را برای دولت و کشور کانادا به همراه خواهید داشت , زمانی که ویزای کار کانادا برایتان صادر میشود شما اگر همسر و فرزندی دارید میتوانید آن ها را نیز به همراه ببرید اما بر مبنای قوانینی که برای مهاجران خارجی وجود دارد فردی که از طریق ویزای کار کانادا وارد کشور شده است میتواند فقط خودش مشغول به کار شود و همسر و فرزندان وی اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت .

 

مقالات مرتبط با کار در کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی [2019]
 2. مهاجرت کاری به کانادا
 3. مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
 4. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی باتجربه کانادایی
 5. کار در کشور کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق روش خود اشتغالی کبک
 7. روش کارآفرینی کبک

 

نکته مهم

یک نکته ای که بسیار حائز اهمیت میباشد در خصوص ویزای کاری کانادا این است که فردی که دعوتنامه کاری از کارفرمایی در کانادا را دریافت کند و با ویزای کار کانادا به خاک این کشور برسد تنها باید برای همان کارفرایی که از طرف او دعوت به کار شده است , کار کند و نمیتواند از طریق دعوتنامه یک کارفرما به کانادا برود و به محض ورود به کانادا برای یک کارفرمای دیگر شروع به کار کند .

اگر شما خواستار ویزای کاری کانادا میباشید و علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای کاری کانادا هستید میتوانید با وکلای با تجربه موسسه تماس حاصل فرمایید و از تجربیات آنها در زمینه اخذ ویزای کار کانادا اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید .

موسسه حقوقی آوات با افتخار آماده خدمات رسانی در زمینه ویزای کار کانادا به تمامی دوستداران اخذ ویزای کار کانادا میباشد .

LMIAچیست؟

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

شرایط دریافت ویزای کاری کانادا برای ایرانیان

متقاضیانی که علاقمند به کار درکانادا میباشند. قبل از اخذ ویزای کاری کانادا باید مدرک Labout Market Impact Assessment را که به اختصار  LMIA مینامد. اخذ نمایند , این مدرک توسط اداره کارکانادا صادر میگردد. این مدرک نشانگر این میباشد که کار کردن فرد متقاضی در کشورکانادا تاثیر مثبتی بر بازار کار این کشور خواهد داشت. صدور این مدرک نیازمند گذراندن مراحل خاصی میباشد. که شما میتوانید برای کسب اطلاعات کامل با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

دقت فرمایید که زمانی که مدرک  LMIA برای شما صادر شد. این نشان دهنده این نمیباشد که شما ویزای کاریکانادا را دریافت کرده اید. بلکه باید بعد از اخذ این مدرک برای دریافت ویزای کاریکانادا اقدام نمایید .

شایان ذکر میباشد که در مواردی نیز افراد میتوانند بدون دریافت مدرک LMIA جهت کار درکانادا و دریافت ویزای کاریکانادا اقدام نمایند , این موضوع شامل افراد ذیل میگردد :

شرایط افراد ,بدون مدرک LMIA

افراد بدون مدرک LMIA

1

متقاضیانی که برای ساخت فیلم وارد خاک این کشور میشوند

2

متقاضیانی که زبان آنها فرانسوی باشد

3

افرادی که در داخل کانادا می باشند و همسرانشان برای اسپانسرشیپی آنان اقدام کرده باشد

4

همسر افرادی که از طریق تجربه کانادایی به کانادا مهاجرت کرده باشند

5

متقاضیانی که از طریق تجربه کانادایی اقدام کرده باشند

6

تمامی متقاضیانی که پرستار خانگی میباشند

7

متقاضیانی که در بنیادهای خیریه فعالیت دارند

8

متقاضیانی که پزشک میباشند و دوره رزیدنسی را میگذرانند

9

افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا میشوند و مجوز لازم برای کار را در پایان دوره تحصیلات خود دریافت میکنند

10

همسر افرادی که از طریق ویزای تحصیلی وارد کانادا شده اند

11

همسر افرادی که از طریق ویزای کاری کانادا وارد این کشورشده اند و در رشته های تکنیسینی و مدیریتی مشغول به کار میباشند

12

افرادی که درخواست پناهندگی به کشورکانادا را  می کنند در صورتی که توانایی مالی دارد و میتواند از طریق کاری که دارد از خود حمایت کند

13

و افرادی که از طریق پیمان های دو جانبه این کشور معاف از اخذ مدرک  LMIA میباشند

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی کار درکانادا مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی

علاوه بر روش ویزای کار کانادا، یکی از روش هایی که بعضی افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. با این حال برای این که در خصوص این روش اطلاعاتی بدست آورید می توانید صفحه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را ببینید. در این صفحه در خصوص پتحصیل در کانادا و سایر شرایط مهاجرتی اطلاعات مفیدی برای شما قرار داده شده است.

موارد عدم صدور مجوز مهاجرت تحصیلی به کانادا

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل که در دوره تحصیلی یا برنامه کوتاه مدت ۶ماهه یا کمتر از آن شرکت کنند مجوز تحصیل در این کشور را ندارند. چنانچه متقاضی مهاجرت به کانادا برای تحصیل نتواند ثابت کند که از عهده پرداخت شهریه برمی‌آید یا خیر، مخارج زندگی و هزینه‌های بازگشت را نتواند پرداخت کند مجوز تحصیل در کانادا را نمی‌تواند دریافت کند.

چنانچه اسناد و مدارک ارسال شده متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا، جعلی و نامعتبر باشند این افراد مجوز ورود خود به این کشور را از دست می‌دهند. چنانچه فردی متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا باشد و نتواند افسر مهاجرتی را متقاعد کند که به کشور خود برگردد، مجوز وی برای تحصیل در کانادا باطل می‌شود.

برترین استان‌های کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در سال‌های اخیر مهاجرت به کانادا در بین استان‌های این کشور متفاوت بوده است.  اخیرا تحصیل در بریتیش کلمبیا کانادا بیشترین رشد را در بین استان‌های دیگر این کشور داشته است.

شهر ونکوور از بهترین شهرهای این کشور ذکر شده است. تحصیل در استان بریتیش کلمبیای کانادا کیفیت بسیار خوبی دارد که در کل دنیا مطرح است. مردم بریتیش کلمبیا مردمانی مهربان و صبور بوده و این کشور گرم‌ترین هوا را در کانادا دارد. محصلان دبیرستانی این ایالت پس از پایان تحصیل امکان ترنسفر واحدهای درسی خود را به همه دانشگاه‌های عمومی و خصوصی این استان دارند.

آلبرتا دیگر استان مهم کانادا است که از لحاظ اقتصادی در موقعیتی بسیار خوب قرار دارد. این استان محیطی امن دارد و یکی از موفق‌ترین استان‌ها برای تحصیل در انگلستان محسوب می‌شود. در این استان، شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی بسیاری موجود بوده و صنایع بسیاری را جذب کرده است.و میتوانید پس از تحصیل به کار در کانادا نیز بپردازید.

دانشگاه آلبرتا از بهترین دانشگاه‌های این استان بوده و در جهان نیز شهرت بسیاری دارد.

تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، سیستم ترانسفر واحدهای درسی را به همراه دارد که این سیستم برای ورود به دانشگاه‌های باکیفیت در آلبرتا استفاده می‌شود. دانشجویانی که در استان آلبرتا تحصیل می‌کنند از بیمه دانشجویی نیز برخوردار هستند.

برای مطالعه ی بیشتر در این مورد به مقاله ی  مهاجرت تحصیلی به کانادا مراجعه کنید.

 

سوال های متداول

🙋‍♀️1.مهاجرت کاری به کانادا از طریق تخصص چگونه انجام میشود؟

 • سیستم کار در کانادا  از طریق تخصص، یک فرایند آنلاین است که بر اساس پارامترهای مختلف، سبب کسب امتیاز می‌شود. این پارامترها بستگی به سن متقاضی، تحصیلات وی، سابقه کاری فرد مهاجر و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی و نمره آن دارد. فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کار است باید حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شغل‌های مربوط به مدیریت و تخصص مربوط به آن را داشته باشد.

🙋‍♀️2.آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری با اقامت دائم کانادا وجود دارد؟

 • در صورتی می توانید این ویزا را دریافت کنید که با یک فرد کانادایی یا مقیم دائم کانادا ازدواج کنید و آن فرد اسپانسر شما در داخل خاک کانادا شود.در این حالت می توانید مجوز کار در کانادا بگیرید و آن قدر در کانادا بمانید که اقامت دائم کانادا را نیز بگیرید.

🙋‍♀️3.دلیل ابداع روش Express Entry چیست؟

 • درخواست مهاجرت به کانادا قبل از ابداع این روش بسیار زمانبر بود. لذا از سال 2015 به بعد با روش امتیازدهی افراد با سرعت بیشتری میتوانند برای مهاجرت کانادا اقدام کنند.

🙋‍♀️4.دریافت ویزای کاری کانادا چه مدت زمان نیاز دارد؟

 • پروسه دریافت ویزای کاری کانادا متغییر میباشد و با توجه به حرفه فرد. تخصصی که در کار دارد و حتی ملیت فرد خارجی  متفاوت است و دریافت ویزای کاری کانادا با توجه به نکاتی که عرض کردیم قابل تغییر میباشد .

🙋‍♀️5.مشاغل مورد نیاز کشور کانادا چیست؟

 • تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی/سرپرستان خدمات مواد غذایی/حسابرسان/طراح گرافیک و … از جمله شغل های مورد نیاز این کشور میباشند.

🙋‍♀️6.نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا به چه صورت است؟

 • در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­شود.

🙋‍♀️7.هزینه‌ زندگی مهاجران کاری به کانادا چه میزان است؟

 • به طور کلی هزینه زندگی یک فرد، بدون در نظر گرفتن مسکن، در حدود ۷۵۰ الی ۹۵۰ دلار در کانادا است. برای یک خانواده  ۴نفره چیزی در حدود ۳هزار دلار در ماه متفاوت است. که باید با شهر و استانی که در آن زندگی می‌کند تطبیق داده شود و میزان متفاوت آن مشخص شود.

🙋‍♀️8.دریافت ویزای کاری کانادا با محدودیت سنی همراه است ؟

 • بیشترین امتیاز را برای دریافت ویزای کاری افرادی کسب میکنند که در بازه ی سنی 18 تا 35 سال باشند.  هر سن امتیاز متفاوتی دارد.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *