ژاپن, کاری

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری ژاپن

اخذ ویزای کاری ژاپن

برای گرفتن ویزای کاری ژاپن بهتر است بدانید که، کشور ژاپن از جمله کشورهایی است که به دلیل پیشرفته و مدرن بودنش تعداد متقاضیان جویای کار را که میخواهند از طریق ویزای کاری ژاپن مهاجرت کنند بسیار زیاد و سالانه رو به افزایش است. کشورژاپن با جمعیت صد و بیست و هفت میلیون نفری اش جزء یکی از کشور های پر جمعیت در جهان شناخته شده است و در شرق آسیا قرار گرفته است این کشور که دور تا دور آن را آب محاصره کرده است با کشورهایی چون کره جنوبی، کره شمالی، چین و روسیه هم مرز و همسایه است. پایتخت این کشور پر جمعیت توکیو می باشد که جمعیتی حدود سی و پنج میلیون نفر رادر خود جای داده است.

از نظر آب و هوایی کشوری است که چهار فصل را دارا می باشد و آب و هوایی کاملا متغایر را دارد.

کسانی که قصد گرفتن اقامت ژاپن را دارند حتما میدانند که گرفتن اقامتژاپن را ه های مختلفی دارد و یکی از این راه ها اخذ ویزای کاری ژاپن می باشد .

 

انواع ویزای کاری ژاپن

یکی از این روش ها ازدواج با یک تبعه ژاپنی می باشد متقاضی کار از طریق ازدواج با یکژاپنی می تواند به بازار کارژاپن راه پیدا کرده و در هر شغلی که توانایی و مهارت دارد وارد شود.

همچنین اگر متقاضی کودک ژاپنی را به فرزند خواندگی  بپذیرد می تواند به بازار کارژاپن دسترسی داشته و شغل مورد دلخواه خود را در این کشور پیدا کند.

خانواده درجه یک شخصی که اقامت دائمژاپن را دارد هم میتوانند به راحتی به بازار کارژاپن دسترسی داشته باشند.

نوع دیگر ویزای کاری ژاپن که مدت دار هست و مدت زمان ویزا سه ماهه می باشد و متقاضی میتواند در این سه ماه درژاپن مشغول به کار شود و در پایان این سه ماه باید مجدد به کشور خود بازگردد و مجدد درخواست ویزا دهد اما این شرایط برای افرادی که اتباع کشورهایی چون استرالیا – انگلستان – کانادا – نیوزلند – فرانسه – آلمان _ دانمارک _ تایوان _ هنگ کنک _ کره جنوبی هستند فرق دارد و کمی راحتتر می باشد چون در صورت پایان مدت ویزا متقاضی میتواند در همان کشورژاپن ویزای خود را تمدید کند . البته یک قانون به تازگی در مورد ویزای کاری ژاپن به وجود آمده است که اگر فردی از اتباع غیر از آن کشورهایی که نام بردیم از طریق ویزای کاری ژاپن به مدت سه ماه مشغول به کار شود و مدت سه ماه به پایان برسد اگر از طرف کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشد میتواند بدون خارج شدن ازژاپن ویزای کاری ژاپن را تمدید و به کار خود ادامه دهد.

نوع دوم

در این نوع باید متقاضی از طرف یک کارفرمای ژاپنی پیشنهاد کاری داشته باشد و برای متقاضی دعوتنامه ارسال کند، مدت این ویزا سه ساله می باشد و در پایان مدت این سه سال متقاضی می تواند برای تمدید ویزای کاری ژاپن اقدام کند و برای سه سال دیگر درژاپن مشغول به کار باشد .

نوع دیگر ویزای کاری ژاپن برای افراد ماهر می باشد به طوری که افرادی که دارای مدارک مربوطه و مورد نیاز هستند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کرده و بعد از ارزیابی و کسب امتیاز لازم که حداقل امتیاز لازم برای قبولی در ارزیابی هفتاد امتیاز است، موفق شوند میتوانند ویزای کاری ژاپن را که به مدت پنج سال است دریافت کنند.

یکی از مزایای خوب این نوع ویزا این می باشد که اگر متقاضی به صورت مستمر این پنج سال را در ژاپن مشغول به کار باشد میتواند بعد از اتمام مدت ویزا اقامت دائم ژاپن را دریافت کند. از دیگر مزایای ویزای کاری ژاپن برای افراد ماهر این می باشد که پدر، مادر، همسر و فرزندان فرد متقاضی هم میتوانند وارد خاک ژاپن شوند.

مدارکی که فرد متقاضی باید تهیه و تحویل سفارت ژاپن دهد تا ویزای آن صادر شود عبارت است از پاسپورت و مدارک کامل تحصیلی و اثبات اینکه فرد به چه عنوان میخواهد وارد کشور ژاپن شود و اینکه در کجا میخواهد مستقر شود.

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

One thought on “ویزای کاری ژاپن

  1. Afshar safari گفت:

    باسلام من38ساله متاهل شغل آشپز بامدرک فنی حرفه ای زبان درحدایلتس 5 میخواستم برای ویزای کار ژاپن اقدام کنم از چه طریقی میتونم اقدام کنم که هم زودتر ویزا کاربگیرم وچه موقع میتونم خانواده هم راهم همراه خودم ببرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *