رد کردن لینک ها

ویزای کاری نروژ

اخذ ویزای کاری نروژ

می خواهید بدانید که به چه علت کشور نروژ انتخاب اول متقاضیان کار در سراسر دنیا می باشد؟ کشور نروژ به علت موقعیت جغرافیایی که دارد از منابعی همچون نفت و انرژی بهره مند می باشد و همین امر باعث شده است که این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و اقتصادی درسطح بالایی قرار گیرد و بخاطر منابعی همچون نفت و انرژی حضور نیروی متخصص و ماهر الزامی است. به همین خاطر افراد متخصص در سراسر دنیا علاقمند به اخذ ویزای کاری نروژ می باشند.

کشور نروژ با وسعت سی و نه هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر درهمسایگی سوئد، فنلاند، اسکاژراک و روسیه قرار گرفته است. آب و هوای این کشور سرد و کوهستانی می باشد و یکی از بنیان گذاران سازمان ملل متحد نیز می باشد.

با وجود اینکه نروژ یک کشور توسعه یافته و دارای منابع بسیار می باشد اما به دلیل سرمای شدیدی که در این کشور وجود دارد حدود هفتاد درصد از خاک این کشور امکان سکونت وجود ندارد و بیشتر مردم در قسمت جنوبی کشور سکونت کرده اند.

از آنجایی که نروژ عضوی از اتحادیه اروپا است و تمام کشور هایی که عضو این اتحادیه هستند همگی دارای یک نوع شرایط کاری می باشند و قوانین کار برای همگی آنها یکسان می باشد لذا این کشور هم قوانینی مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارا می باشد.

برای اخذ ویزای کاری نروژ ابتدا وجود یک کارفرما حقیقی و یا حقوقی الزامی می باشد و قوانینی که برای پیشنهاد کاری در اروپا وجود دارد به این گونه می باشد که کارفرما بایستی برای پیشنهاد کاری در ابتدا در کشور نروژ یک آگهی منتشر کند و به مدت سه ماه این آگهی در روزنامه ها و سایت ها و… منتشر شود اگر در این مدت زمان فردی برای کار مراجعه نکرد مجددا همان آگهی سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا که شامل بیست و هشت کشور می باشد  منتشر می شود زمانی که این شش ماه به اتمام رسید و فردی برای کار مراجعه نکرد، کار فرما می تواند همان آگهی پیشنهاد کاری را خارج از اتحادیه اروپا منتشر کند و متقاضیان از کشورهای دیگر در آن آگهی پذیرفته و برای آنها دعوتنامه ارسال شود زمانی که متقاضی کار شرایط لازم را برای کار پیشنهادی دارا بود کارفرما می بایستی قراردادی بین خود و متقاضی منعقد کند.

کارفرما بایستی در آن قرارداد متعهد شود که تمام هزینه های زندگی و… فرد متقاضی و خانواده او را پرداخت خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری نروژ 

متقاضی نیز باید با مدارک کامل که شامل مدرک تحصیلی، دعوتنامه، پاسپورت، سابقه ی کاری، گواهی سلامت پزشکی، عدم سوء پیشینه، تمکن مالی و همچنین ترجمه های مدارک مورد نیاز به سفارت رفته و برای ویزای  کاری نروژ اقدام کند.

خدمت افرادی که علاقمند هستند با ویزای کاری نروژ به این کشور رفته و مشغول به کار شوند عرض کنیم  که  طبق قوانین جدیدی که در اتحادیه اروپا منتشر شده است نیروی کار و پیشنهاد کاری در الویت اول باید شامل شهروندان و افرادی که در نروژ و کشورهای عضو اتحادیه مشغول به تحصیل هستند باشد.

به همین خاطر برای کشورهایی که خارج از اتحادیه اروپا می باشند اخذ ویزای کاری نروژ و سایر کشور های اتحادیه اروپا دشوار و به صراحت غیر ممکن می باشد به همین خاطر ما به شما پیشنهادی دیگر می دهیم.

این پیشنهاد به این گونه می باشد که فرد متقاضی ابتدا باید از طریق ویزای تحصیلی وارد خاک نروژ شود و بعد از اینکه تحصیل ایشان در دانشگاه نروژ شروع شد می تواند در آگهی هایی که منتشر می شود برای کار به کار فرما مراجعه کند و بعد از قبولی در آگهی و تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای خود را می تواند به ویزای کاری نروژ تغییر دهد و بعد از پنج سال کار در کشور نروژ و پرداخت مالیات برای اقامت دائم اقدام کند.

اگر فرد متقاضی کار فقط برای یک مدت محدود (به طور مثال سه ماه ) می خواهد در نروژ به کار مشغول شود و یا بیزنس انجام دهد نیازی نیست که برای ویزای کاری نروژ از طریق پیشنهاد کاری کارفرما اقدام کند بلکه فرد متقاضی می تواند از طریق ویزای کاری نروژ کوتاه مدت اقدام کند.

در ضمن باید یاد آور شویم که اگر شما از کارفرما و یا موسسه کاریابی پیشنهاد کاری دریافت کرده اید باید مطمئن شوید که آن موسسه و یا کارفرما در سازمان بازرسی کار نروژ ثبت شده باشد.

موسسه حقوقی آوات آماده خدمات رسانی به شما دوستداران مهاجرت می باشد و اگر سوالی در خصوص ویزای کاری نروژ برایتان ایجاد شده است می توانید همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۷ با موسسه تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما در زمینه ویزای کاری نروژ و هر گونه ویزای دیگر در ارتباط باشید .

You may also like

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه