رد کردن لینک ها

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری مالزی

رشد اقتصادی چشمگیر مالزی در چند سال اخیر باعث شده که اخذ ویزای کاری مالزی به موضوعی پرطرفدار در بحث مهاجرت تبدیل شود. اگر مهاجرت به این کشور پیشرفته آسیایی شما را هم ترغیب کرده باشد لازم است که اطلاعاتی در مورد بازار کار مالزی، نحوه اخذ ویزای کاری مالزی و مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری مالزی کسب کنید. ما در این نوشتار قصد داریم که شما را تا حدی با روند اخذ ویزای کاری مالزی آشنا کنیم اما قبل از پرداختن به آن تصمیم داریم که شما را کمی با فضای کاری مالزی آشنا نماییم.

مالزی یکی از مرفه ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا است که بخش عظیمی از ثروت خود را مدیون فروش نفت هست. مالزیایی ها به چند زبان مختلف مانند مالیایی و انگلیسی صحبت میکنند. اکثر مالزیایی ها مسلمان هستند و شاید این هم دلیلی بر تمایل ایرانیهای مهاجر برای رفتن به مالزی و اخذ ویزای کاری مالزی باشد.

جاذبه های گردشگری متعدد مالزی منجر به توسعه و رونق یافتن صنعت توریسم در این کشور شده است. علاوه بر وجود جاذبه های گردشگری، پایین بودن هزینه گردشگری در مالزی نیز به رشد چشمگیر صنعت توریسم در این کشور کمک کرده است. بنابراین بد نیست که متقاضیان اخذ ویزای کاری مالزی نیم نگاهی هم به امور مرتبط با گردشگری داشته باشند.

علاوه بر صنعت توریسم میتوان از صنایع لاستیک سازی، نفتی، گاز طبیعی، داروسازی، تولید برق، الکترونیک، مهندسی پزشکی و صنایع تولیدی خدماتی نیز به عنوان صنایع پویا و یا در حال توسعه مالزی یاد کرد. همچنین متقاضیان ویزای کاری مالزی میتوانند به کار در شرکتهای بزرگ و معروف Axiata، Maybank و PBBank نیز فکر کنند.

در مورد شرایط کاری کشور مالزی نیز میتوانیم بگوییم که میانگین تعداد ساعات کاری و تعداد روزهای کاری در یک هفته، ۴۸ ساعت در ۶ روز است. همچنین هر فرد در طی یک سال میتواند از ۱۰ روز مرخصی با حقوق استفاده کند. همچنین طبق قوانین کار مالزی، اگر فردی با استفاده از ویزای کاری مالزی در این کشور مشغول به کار باشد؛ در شش ماه اول شروع به کار باید ۲۶ درصد مالیات پرداخت کند اما بعداً این مالیات به ۶ درصد کاهش می یابد.

تا اینجای کار تا حدودی با فضای کسب و کار مالزی و شرایط کار در این کشور آشنا شدیم؛ در ادامه میخواهیم در مورد مهاجرت کاری به مالزی و نحوه اخذ ویزای کاری مالزی صحبت کنیم.

راه های اخذ ویزای کاری مالزی

برای دریافت ویزای کاری مالزی باید از طرف یک شرکت یا موسسه مالزیایی، دعوت نامه کاری داشته باشید؛ در غیر این صورت شانسی برای اخذ ویزای کاری مالزی نخواهید داشت. در حقیقت روند اخذ ویزای کاری مالزی به این صورت است که باید ابتدا از یک شرکت مالزیایی تقاضای کار دهید. لازم به ذکر است که معمولاً شرکتها و موسسات بزرگ این کشور به درخواست های کاری اینترنتی ترتیب اثر میدهند اما برای ارائه تقاضا به شرکتهای کوچکتر حتماً باید رزومه کاری خود را به آنها تحویل دهید. رزومه کاری علاوه بر اطلاعات شخصی شما باید حاوی اطلاعاتی در مورد سوابق کاری و حرفه ای، مهارت های زبان، مهارت های کامپیوتری، تجارب شخصی و… شما باشد.

پس از ارائه درخواست یا رزومه کاری، اگر شرکت موردنظر شرایط شما را بپسندد برای شما دعوت نامه ارسال میکند. بعد از دریافت دعوت نامه باید به کشور مالزی سفر کنید و پس از انجام مذاکرات لازم، با شرکت مدنظر قرارداد ببندید.

بعد انعقاد قرارداد کاری، خود شرکت مالزیایی موظف است که برای شما ویزای کاری مالزی را دریافت کند. ویزای کاری مالزی به صورت دو ساله صادر میشود که بعد دو سال در صورت تمایل شما و شرکت قابل تمدید است اما ویزای کاری مالزی به سختی به اقامت دائم این کشور تبدیل میشود. علاوه بر این افراد خارجی برای کار در مالزی محدودیت زمانی دارند یعنی حداکثر بین پنج تا ده سال اجازه کار کردن در خاک مالزی را خواهند داشت.

اما متاسفانه باید بگوییم که شرکتهای مالزیایی اغلب نیروهای داخلی را ترجیح داده و بندرت به افراد خارجی پیشنهاد کار میدهند؛ مگر اینکه فرد از تخصص و توانایی های خاصی برخوردار باشد. به همین دلیل برخی از هموطنان عزیز برای مهاجرت به مالزی و اخذ ویزای کاری مالزی اول اقدام به دریافت ویزای توریستی این کشور میکنند و پس از سفر به مالزی سعی میکنند با شرکتهای ایرانی حاضر در مالزی ارتباط برقرار کرده و به استخدام آنها دربیایند و بدین ترتیب ویزای کاری مالزی را دریافت کنند. برای انجام این امر میتوانید از سایتهای کاریابی معتبر مالزی مانند سایت جاب اسکریت نیز کمک بگیرید.

به هر حال اگر قادر به برقراری ارتباط با شرکتهای ایرانی واقع در مالزی نشوید بهتر است که دور موضوع کاریابی در مالزی را یک خط قرمز پررنگ بکشید چون همانطور که گفتیم وظیفه اخذ ویزای کاری مالزی برای شما، همان شرکت مالزیایی است که شما را استخدام کرده و از این رو شرکتهای مالزیایی از استخدام افراد خارجی شدیداً دوری میکنند تا خود را درگیر اخذ ویزای کاری مالزی برای آنها نکنند.

اگر پنجاه میلیون تومان سرمایه دارید بهتر است به فکر ثبت شرکت در مالزی باشید و از این طریق ویزای کاری مالزی را دریافت کنید. اگر برای اخذ ویزای کاری مالزی راه ثبت شرکت را انتخاب میکنید؛ پیشنهاد میدهیم که شرکت خود را در منطقه آزاد لابوآن مالزی به ثبت برسانید تا از معافیتهای مالیاتی و حق تجارت آزاد با سایر کشورها برخوردار شوید. با ثبت شرکت در منطقه لابوآن میتوانید ظرف مدت ۴۵ روز، ویزای کاری مالزی را دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری مالزی

  • فرم های اداری ویزای کاری مالزی
  • گواهی استخدام در یک شرکت مالزیایی (اگر با شیوه پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزای کاری مالزی میکنید)
  • مدارک ثبت شرکت در مالزی (اگر به شیوه ثبت شرکت اقدام به اخذ ویزای کاری مالزی میکنید)
  • اصل و تصویر گذرنامه
  • گواهی بانکی مبنی بر برخورداری از تمکن مالی
  • تاییدیه اداره مهاجرت مالزی
  • رسید رزرو بلیط هواپیما
  • دو قطعه عکس پرسنلی

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه