مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان

خلاصه مقاله : شرایط کار و موقعیت فراوانی که در سوئیس وجود دارد این امکان را به وجود آورده است سالانه افراد بسیاری از کشورهای اروپایی برای کار به سوئیس بیایند امادر میان آنها میتوان از افرادی که خواهان کار در سویس از طریق ویزای کاری سوئیس هستند یاد کرد که این افراد شرایط سخت تری را دارند چرا که طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا الویت کار برای افراد بومی میباشد .
ویزای کاری سوئیس

شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان

فهرست مقاله
ویزای کاری سوئیس
ویزای کاری سوئیس

ویزای کاری سوئیس

کشور سوئیس که به زیبایی در دنیا شهرت دارد علاقمندان بسیاری را برای اخذ ویزای کاری سوئیس دارد که میخواهند به این کشور از روش های گوناگون مهاجرت کنند هیچ فردی وجود ندارد که علاقمند به کار در کشوری زیبا و جذاب و با کیفیت بالای زندگی نباشد در این مورد میتوانید مقاله چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند را مطالعه کنید.روش های مهاجرتی زیادی برای رفتن به سوئیس وجود دارد روش هایی مانند ویزای تحصیلی سوئیس و ثبت شرکت در سوئیس اما در این میان افرادی هم علاقمند به کار در سوئیس میباشند و در صدد اخذ ویزای کاری سوئیس هستند , ما این مقاله را برای آن دسته از متقاضیان کار در سوئیس تهیه کرده ایم تا با شرایط اخذ ویزای کاری سوئیس آشنا شوند و بدانند که برای اخذ ویزای کاری سوئیس چه مراحلی را باید سپری کنند و همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری سوئیس چه میباشند.

شرایط کار و موقعیت فراوانی که در سوئیس وجود دارد این امکان را به وجود آورده است سالانه افراد بسیاری از کشورهای اروپایی برای کار به سوئیس بیایند امادر میان آنها میتوان از افرادی که خواهان کار در سویس از طریق ویزای کاری سوئیس هستند یاد کرد که این افراد شرایط سخت تری را دارند چرا که طبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا الویت کار برای افراد بومی میباشد .

سوئیس

کشور سوئیس یک کشور کوچک اما ثروتمند میباشد که دارای ثبات اقتصادی میباشد و همچنین ا توجه به دیگر کشورهای اروپایی , نرخ بیکاری در سوئیس بسیار پایین است , باید این نکته جالب را بدانید که بالاترین نرخ درآمد در دنیا متعلق به کشور سوئیس میباشد , و بی شک افرادی که میخواهند ویزای کاری سوئیس را دریافت کنند میدانند که کشوری را انتخاب کرده اند که از نظر کیفیتی در بالاترین رتبه در دنیا قرار گرفته است .

در کنار کیفیت بالای زندگی در سوئیس میتوان به امنیت اجتماعی این کشور نیز توجه داشت و این موارد سبب میشود که بیش از پیش متقاضیان ویزای کاری سوئیس تمایل به کار درسوئیس را داشته باشند اما باید این موضوع را قبول کنند که این مزایا زمانی عایدشان خواهد شد که بتوانند در کشور سوئیس کاری یافت کنند که این مسئله کمی دشوار میباشد چرا که فرصت های شغلی برای افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی میکنند پایین میباشد و در مقابل رقابتی که برای کسب و کار وجود دارد بسیار بالا میباشد .

اخذ ویزای کاری سوئیس

قبل از هر اقدامی برای کار در سوئیس و اقدام برای اخذ ویزای کاری سوئیس ابتدا باید قوانین کار در این کشور را جویا شوید و از شرایط بازار کاردر سوئیس اطلاعات کاملی کسب نمایید شما میتوانید برای کسب اطلاعات در خصوص کار در سوئیس و شرایط بازار کار در سوئیس از طریق تماس با موسسه با کارشناسان ما مشورت نمایید و اطلاعات در این زمینه را از آنها جویا شوید .

شاید برایتان سوال باشد که مشاغلی که در کشور سوئیس مورد نیاز میباشد چه چیز هایی است در جواب باید بگوییم که برخی مشاغل و رشته های تحصیلی در دنیا میباشند که خواهان بسیاری دارند و در اکثر مواقع به آنها نیاز است این مشاغل شامل حسابداری و امور مالی , رشته های آی تی , رشته های فنی و مهندسی میباشد .

انواع روش های اخذ ویزای کاری سوئیس

روش های بسیاری برای اخذ ویزای کاری سوئیس وجود دارد که میتوان به رایج ترین آنها اشاره کرد :

 • اخذ ویزای کاری سوئیس از طریق کارفرما
 • اخذ ویزای کاری سوئیس از طریق سایت های کاریابی
 • اخذ ویزای کاری سوئیس از طریق تحصیل در سوئیس

این موارد جزء رایج ترین انواع روش های اخذ ویزای کاری سوئیس میباشد که به صورت کامل در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

این نکته بسیار حائز اهمیت میباشد که افرادی که متقاضی کار در سوئیس هستند باید حتما اجازه کار را دریافت نمایند که این موضوع شامل متقاضیان کار در سوئیس از کشورهای اتحادیه اروپا هم میباشد , آنها میتوانند بدون ویزا به سوئیس بیایند اما برای کار کردن نیاز به مجوز خواهند داشت  بعد از دریافت مجوز  به صورت آزادانه میتوانند به کار در سوئیس بپردازند .

نکته مهم دیگر این است که شرایط اخذ ویزای کاری سوئیس برای افراد خارجی کمی دشوار تر شده است و سختگیرانه تر مدارک و اسناد بررسی میگردد اما با وجود این شرایط بهتر است بدانید که با وجود این شرایط سخت و دشوار کشور سوئیس جزء آن دسته از کشورهایی میباشد که بالاترین  نرخ مهاجرت در اروپا را دارد , پس میتوانید با کمی سختی به این امر دست یابید چرا که برای بدست آوردن موارد عالی باید تلاش بیشتری انجام دهید .

انواع روش اخذ ویزای کاری سوئیس

کارفرما

حال میخواهیم به انواع روش اخذ ویزای کاری سوئیس بپردازیم در روش اول شما باید کارفرما یی داشته باشید که این موضوع در اکثر کشورهای اروپایی وجود دارد , اما این امر کمی پروسه طولانی خواهد داشت و در برخی موارد امکان پذیر نمیباشد .

زمانی که کارفرمای سوئیسی نیاز به نیروی متخصص و ماهر دارد باید یک آگهی جهت اطلاع مردم سوئیس منتشر کند این آگهی به منظور دعوت به همکاری منتشر میگردد که مدت انتشار آن سه ماهه میباشد , در این مدت اگر فردی مناسب با شرایط یافت نشود , کارفرما موظف است که همان آگهی را به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر نماید .

اگر در این شش ماه کارفرما نتواند فرد مورد نظر را یافت کند میتواند با ارائه مدارک و اسناد به اداره کار و مهاجرت این کشور مجوز لازم برای استخدام نیروی کار متخصص خارجی را دریافت کند .

در صورت اجازه , کارفرما میتواند فرد مورد نظر خود را از دیگر کشورها انتخاب نماید و برای او دعوتنامه ای ارسال کند , بعد از بررسی تمامی موارد و توافقات نهایی بین کارفرما و متقاضی قراردادی منعقد میگردد که طبق این قرارداد ساعت کاری , میزان حقوق , سمت شغلی فرد , میزان تعطیلات ونحوه فسخ قرارداد در آن ذکر میگردد .

بعد از امضای قرارداد متقاضی باید با در دست داشتن کلیه مدارک اعم از گذرنامه , گواهی سلامت پزشکی , عدم سوء پیشینه , سابقه کاری ودعوتنامه کارفرما را به سفارت سوئیس ببرد و بعد از بررسی مدارک سفارت ویزای کاری سوئیس را برای متقاضی صادر میکند که مدت این ویزا با توجه به مدت قرار داد میباشد اما در برخی مواقع نیز این ویزا ۴ ساله میباشد که اگر این ویزا به اتمام برسد شما باید مجدد برای تمدید آن اقدام کنید .

در موارد ی هم امکان دارد ویزا ۴ ساله باشد اما متقاضی از شغل مورد نظر راضی نباشد در این صورت ویزا باطل میشود و فرد نمیتواند کارفرمای دیگری را اختیار کند چرا که در ویزای صادر شده نام کارفرمای مورد نظر و شغل مورد نظر ذکر گردیده است و در صورت یافتن کارفرمای جدید باید از ابتدا اقدام برای ویزای کاری سوئیس کنید .

جستجو در وبسایت ها

یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کاری سوئیس از طریق جستجوی کار در وب سایت ها میباشد , که در این روش شما باید رزومه خود را در سایت های کاریابی سوئیسی ارسال کنید و در صورتی که کارفرمای سوئیسی نیاز به نیروی متخصصی با شرایط شما داشت , با مطالعه رزومه شما و ابراز علاقه و رضایت به آن با شما به صورت تلفنی مصاحبه میکنند ودر صورت رضایت برای شما دعوتنامه ای جهت مصاحبه حضوری ارسال میکنند که شما باید از طریق آن برای دریافت ویزای تجاری اقدام کنید و بعد از دریافت ویزا شما برای مصاحبه حضوری به کشور سوئیس بروید و بعد از انجام مصاحبه به کشور خود باز گردید تا جواب به شما داده شود .

تقریبا برای اعلام نتیجه حدود ۱۰روز زمان خواهد برد , و صورت تمایل به همکاری با شما دعوتنامه برایتان ارسال میشود و میتوانید از طریق آن برای ویزای کاری سوئیس اقدام کنید توجه داشته باشید که دریافت ویزای کاری سوئیس به منزله دریافت اقامت دائم این کشور نمیباشد چرا که شما تنها اجازه موقت برای کار در این کشور را دریافت کرده اید .

ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های پیدا کردن کار در سوئیس از طریق ویزای تحصیلی سوئیس میباشد.به جرات میتوان گفت که این روش مناسب ترین روش برای افرادی میباشد که علاقمند به کار در سوئیس میباشند چرا که در دو روش قبلی خیلی شرایط دشوار و سخت خواهد بود و در واقع باید شانس با متقاضی همراه بباشد و همچنین پروسه طولانی که آنها دارند کم کم متقاضی را نسبت به این موضوع سرد خواهند کرد اما از طریق ویزای تحصیلی کار در سوئیس راحتتر انجام میشود .

شما میتوانید برای ویزای تحصیلی سوئیس در رشته ای که علاقمند هستید اقدام نمایید و بعد از آنکه از دانشگاه مورد نظر پذیرش را دریافت کردید میتوانید برای تحصیل به این کشور عازم شوید , طبق قوانین کار در سوئیس دولت اجازه کار پاره وق را برای دانشجویان خارجی امکان پذیر کرده است که طبق مقطع تحصیلی متقاضیان میتوانند به کاره پاره وقت بپردازند .همچنین میتوانید به صورت رایگان در سوئیس تحصیل کنید.

بعد از اتمام تحصیل به فارغ التحصیلان این اجازه داده خواهد شد که ظرف چند ماه کار مورد نظر مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند . بعد از پیدا کردن کار و کارفرما ویزای تحصیلی سوئیس به ویزای کاری سوئیس تغییر پیدا خواهد کرد و به مدت سه سال فرد میتواند در این کشور به کار بپردازد .همچنین میتوانید در مدت زمان تحصیل خود در سوئیس اجازه کار را نیز دریافت کنید که شرایط آن در مقاله کار ضمن تحصیل در سوئیس بررسی شده است.

بعد از گذشت ۵ سال افرادی که از طریق ویزای تحصیلی , کارفرما توانسته اند ویزای کاری سوئیس را دریافت کنند اگر گزارش مثبتی از عملکرد این چند سال ارائه دهند و اگر مالیات ها را به موقع پرداخت کرده باشند میتوانند برای دریافت اقامت دائم سوئیس اقدام کنند. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله اقامت از طریق کار در سوئیس را مطالعه کنید.

در بعضی مواقع امکان این وجود دارد که فرد با ازدواج بتواند به کار درسوئیس مشغول شود , زمانی که متقاضی کار در سوئیس با یک فرد سوئیسی ازدواج کند این امکان برای وی فراهم خواهد شد که کاری در این کشور دست و پا کند.پیشنهاد میکنیم مقاله ازدواج در سوئیس را در این زمینه مطالعه کنید

 

 

کار آموزی در سوئیس

در مواردی نیز افراد میتوانند طبق توافق نامه کار آموزی که دولت سوئیس آن را تصویب کرده است بر اساس تخصصی که دارند در کشور سوئیس دوره کار آموزی خود را به مدت ۱۸ ماه سپری کنند .

افرادی مجوز کار در سوئیس از این روش را خواهند گرفت که تبعه ی یکی از کشورهای ایالات متحده , اوکراین , آفریقای جنوبی , روسیه , فیلیپین , نیوزلند , رومانی , موناکو , ژاپن , کانادا,آرژآنتین , بلغارستان و استرالیا باشند .

سن این افراد باید بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد و آموزش حرفه را تکمیل نموده باشید تا بتوانید مجوز کار در سوئیس را دریافت کنید .

 

زبان کشور سوئیس

یکی از نقاط قوت این کشور چهار زبانه بودن مردم آن میباشد , این کشور زبان های ایتالیایی , آلمانی , فرانسوی و رومانش را به رسمیت شناخته است و این موضوع برای افرادی که علاقمند به کار در سوئیس هستند دارای اهمیت بسیاری میباشد .

کشور سوئیس با کشورهای آلمان , اتریش , لیختن اشتاین , ایتالیا و فرانسه همسایه و هم مرز میباشد , و همسایگی با این کشورها نیز بیش از پیش برجاذبه های این کشور افزوده است , شایان ذکر است که افراد بیشتر برای آن در صدد اخذ ویزای کاری سوئیس میباشند که میخواهند از درآمد بالایی برخوردار شوند چرا که سطح درآمدی در کشور سوئیس بالا میباشد .

شاید برایتان سوال پیش آید که چرا شرایط مهاجرت به کشور سوئیس دشوار شده است ؟ در جواب باید خدمتتان عرض کنیم که در سال ۲۰۱۵به دلیل رشد بی اندازه مهاجرین به این کشور دولت سوئیس را مجاب کرد تا با تدبیر سختگیرانه ای از این رخداد جلوگیری کند .

به همین خاطر میزان سهمیه افراد متقاضی مهاجرت از کشورهای غیر اروپایی را کاهش داد و همچنین به کشورهای اروپایی نیز برای تجارت آزاد شرایط سختگیرانه ای را وضع نمود تا از این طریق بتواند رشد جمعیت مهاجررا کنترل کند .

شما میتوانید برای بدست آوردن کار در سوئیس کمی تلاش خود را افزایش دهید تا بتوانید به راحتی به اهداف خود دست یابید , میتوانید برای یافتن کار در سوئیس از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شوید و جستجوی خود را در مدت زمانی که در این کشور هستید ادامه دهید و بعد از یافتن شغل میتوانید به کشور باز گردید و از کشور خود اقدام به اخذ ویزای کاری سوئیس کنید .

 

مزایای ویزای کاری سوئیس

 • این کشور در قلب تجارت اروپا قرار گرفته است و موقعیت استراتژیک خوبی را برای کار دارد .
 • یکی از خوش نام ترین مراکز مالی دنیا سوئیس میباشد که این امر سبب شده است که شرکت های بزرگ دنیا در این کشور دفتر تاسیس کنند .
 • سوئیس به عنوان مبتکرترین کشور اروپا شناخته شده است .
 • استانداردهای زندگی در این کشور از سطح بالایی برخوردار میباشد .
 • شفافیت در فضای کار یکی دیگر از مزایای ویزای کاری سوئیس محسوب میشود .
 • به عنوان یکی از کشورهایی که حس رقابتی در فضای کسب و کار آن بالا است شهرت دارد .
 • این کشور با عنوان بهشت فرار مالیاتی شهرت پیدا کرده است و یکی از جذابترین سیستم های مالیاتی را دارد .
 • مشکلی به نام تحریم وجود نخواهد داشت .
 • میتوانید بعد از گذشت ۵سال از ویزای کاری سوئیس برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید .
 • بعد از چند سال هم میتوانید پاسپورت دوم خود را دریافت کنید .
 • با دریافت اقامت سوئیس میتوانید آزادانه به کشورهای اروپایی تردد کنید .
 • از خدمات رفاهی و درمانی خوبی بهره مند خواهید شد .
 • سطح درآمدی در این کشور بالا میباشد .
 • دسترسی آزاد به بازار های اروپایی

برای پا گذاشتن در این مسیر که به عنوان شروع جدیدی از زندگی محسوب میشود شما باید اطلاعات دقیق وکاملی از طریق  اخذ ویزای کاری سوئیس داشته باشید ما به شما توصیه میکنیم برای قدم گذاشتن در این راه با موسسات حقوقی و مهاجرتی معتبری که سالها تجربه درخشان دارند اقدام به انجام مراحل اخذ ویزای کاری سوئیس کنید .

موسسه ما افتخار دارد تا خدماتی شامل ویزای تحصیلی , ویزای توریستی سوییس , ویزای کاری و ثبت شرکت و خرید ملک را در سراسر دنیا و در برترین کشور ها ارائه دهد , اگر خواستار ارتباط با ما میباشید میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مربوطه مشاوره شود و در صورت ملاقات حضوری میتوانید با تعیین وقت قبلی با وکلای کاردر سوئیس به صورت حضوری ملاقا ت نمایید .

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
محمدرضا ترابی
محمدرضا ترابی
2019/12/15 09:56

سلام خدمت شما عزیزان
من به همراه همسر و فرزندانم مدتی هست که میخواهیم به روستای البنین سوئیس مهاجرت کنیم لطفا راهنمایی کنید .در ضمن من متخصص امور بیمه و آتشباری پروژه های معدنی و عمرانی هستم .ممنون

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!