بلاروس, کاری

چه کسانی می توانند ویزای کاری بلاروس را دریافت کنند؟

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری بلاروس

بلاروس، کشوری واقع در اروپای خاوری و بخشی از جمهوری شوروی سابق است که بعد از فروپاشی شوروی تحت نام بلاروس استقلال یافت. بلاروس در بین کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی محصور شده است.اگر علاقمند هستید که به این کشور زیبا سفر کنید و یا تمایل دارید که به این کشور مهاجرت کنید پس در ادامه با ما همراه باشید زیرا که ما امروز  در این مطلب قصد داریم شرایط اقتصادی کشور بلاروس و نحوه اخذ ویزای کاری بلاروس را بررسی کنیم؛ اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای کاری بلاروس را دارید با ما همراه شوید.

بلاروس

از کشور بلاروس میتوانیم به عنوان یکی از چند بازمانده اقتصادهای ملی با سرمایه گذاری دولتی یاد کنیم زیرا از همان زمان اتحاد شوروی، حدود هشتاد درصد از نظام اقتصادی این کشور تحت نظارت مستقیم دولت بوده است؛ حتی علاوه بر صنعت، کشاورزی نیز تحت کنترل دولت قرار دارد. از بین صنایع پررونق بلاروس میتوانیم به خودروسازیها، تولید لوازم الکترونیکی و نساجیها اشاره کنیم. به طور کلی میتوان گفت که بلاروس از نظام اقتصادی نسبتاً پایداری برخوردار است که این امر میتواند برای متقاضیان ویزای کاری بلاروس حائز اهمیت باشد.

علاوه بر ثبات اقتصادی، اتباع بلاروس از امنیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار هستند. امنیت اجتماعی در این کشور نیز از عوامل وسوسه کننده ای بشمار میرود که اتباع دیگر کشورها را برای مهاجرت به بلاروس ترغیب میکند.

هزینه اقامت و تحصیل در بلاروس نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتاً پایین است که این موضوع نیز موردتوجه متقاضیان ویزای کاری بلاروس قرار دارد. اگر شما هم تمایل به اخذ ویزای کاری بلاروس دارید؛ برای کسب اطلاعات در مورد شرایط کاری این کشور و نحوه اخذ ویزای کاری بلاروس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

نظام اقتصادی و شرایط کاری بلاروس

 

در زمان اتحاد شوروی، بلاروس یکی از صنعتی ترین جماهیر شوروی بشمار میرفت و بعد از فروپاشی شوروی، دولت بلاروس سعی کرد که این جایگاه خود را حفظ کند و حتی توسعه دهد؛ از این رو تسهیلات ویژه ای برای تولیدکنندگان داخلی در نظر گرفت تا سطح تولید و صادرات را افزایش دهد؛ به گونه ای که امروزه بلاروس در ردیف صنعتیترین کشورهای اروپای شرقی قرار دارد. رشد صنعت بلاروس، کاهش نرخ بیکاری این کشور را نیز در پی داشته است. کاهش نرخ بیکاری منجر به استقبال دولت از نیروهای کاری خارجی و افزایش متقاضیان ویزای کاری بلاروس شده است.

حالا که میدانیم خارجیها نیز شانس کار کردن در این کشور و دریافت ویزای کاری بلاروس را دارند؛ آشنا شدن با نظام کاری این کشور خالی از لطف نیست.

در کشور بلاروس حدود نود درصد از افراد با عقد قرارداد کاری مشغول به کار هستند که همه این قراردادها دارای مدت معینی هستند؛ حدود ۳۰، ۳۱ و ۳۵ درصد از قراردادها به ترتیب یک، سه و پنج ساله هستند. در واقع طبق قوانین اتحادیه های کارگری بلاروس، عقد قرارداد کاری بدون مدت ثابت، غیرمجاز است. قراردادهای دائم و نامحدود مختص افرادی است که حداقل به مدت سه سال در شرکت موردنظر کار کرده باشند.

نحوه اخذ ویزای کاری بلاروس

متاسفانه دولت بلاروس به صورت مستقیم  ویزایی تحت عنوان ویزای کاری بلاروس صادر نمیکند. ویزاهای ورود بلاروس در سه نوع ویزای ترانزیت که نهایتاً دو روز اعتبار دارد؛ ویزای کوتاه مدت که حداکثر نود روز انقضا دارد و ویزای بلند مدت که بین نود روز تا یک سال معتبر است؛ عرضه میشوند. پس همانطور که گفتیم در بین ویزاهای ورود به بلاروس، مستقیماً ویزایی به نام ویزای کاری بلاروس وجود ندارد. پس افراد چگونه از طریق کار و ویزای کاری وارد بلاروس میشوند؟

فرد تنها در صورتی میتواند از طریق کار وارد خاک بلاروس شود که موفق به اخذ پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم بلاروس شده باشد. در حقیقت این دعوتنامه کاری حاوی قرارداد کاری است که بین متقاضی ویزای کار بلاروس و کارفرما بسته میشود.

البته کارفرما نمیتواند هر موقع که خواست به میل خود برای فرد با ملیت غیر بلاروسی، دعوتنامه کاری بفرستد. کارفرما اگر شرایط استخدام کارگر را داشته باشد موظف است که از طریق رسانه های جمعی، آگهی استخدام کارگر موردنظر را در کل کشور بلاروس منتشر کند.

اگر فردی بلاروسی متناسب با شرایط مندرج در آگهی پیدا شود؛ کارفرما ملزم به استخدام وی هست؛ در واقع شهروندان بلاروسی در اولویت هستند اما اگر شرایط هیچیک از متقاضیان مطابق با شرایط مدنظر کارفرما و مندرج در آگهی نبود؛ کارفرما اجازه دارد که برای اتباع دیگر کشورها دعوتنامه کاری یا همان قرارداد کاری را ارسال کند. اما از آنجایی که تعداد متقاضیان کار و متقاضیان ویزای کاری بلاروس رشد چشمگیری داشته است؛ بازار رقابت بر سر کار در این کشور داغ است؛ بنابراین شانس شهروندان دیگر کشورها و بخصوص آسیاییها برای دریافت دعوتنامه خیلی پایین است.

ویزای تحصیلی

اگر شما هم متقاضی اخذ ویزای کاری بلاروس هستید اما موفق به دریافت دعوتنامه نشده اید میتوانید به ویزای تحصیلی این کشور نیز فکر کنید چون پس از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به خاک بلاروس اجازه دارید که کار کنید و با کارفرمایان بلاروسی ارتباط برقرار نمایید؛ حتی میتوانید پس از فارغ التحصیلی از کارفرمای خود بخواهید تا با نشر یک آگهی درست منطبق بر شرایط شما، شما را استخدام کند و بدین ترتیب ویزای کاری بلاروس را دریافت نمایید.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *