اوکراین, کاری

چگونه در اوکراین کار پیدا کنیم؟

ویزای کاری اوکراین

 ویزای کاری اوکراین

کار در کشورهای توسعه یافته واروپایی آرزو و هدف خیلی از مردم می باشد که در تلاش برای اخذ  ویزای کاری اوکراین و یا ویزای کاری دیگر کشور های اروپایی می باشند .  ویزای کاری اوکراین دارای شرایط خاص می باشد , و برای اخذ  ویزای کاری نیاز به مدارک مورد نیاز سفارت اوکراین می باشد, پس اگر در فکر گرفتن  ویزای کاری اوکراین هستید و می خواهید برای کار به اوکراین بروید از طریق  ویزای کاری اوکراین ما را در این مقاله همراهی کنید .

 

راه های مهاجرت به اوکراین

راه های متفاوتی برای ورود به خاک اوکراین وجود دارد مانند ویزای تحصیلی اوکراین , ویزای سرمایه گذاری اوکراین و  خود  ویزای کاری اوکراین نیز دارای روش های متعدد می باشد که به اختصار به آنها اشاره می کنیم و اگر در خصوص  ویزای کاری اوکراین اطلاعاتی کامل می خواهید باید با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید .

قبل از معرفی روش های دریافت  ویزای کار به یک توضیح کلی راجب کشور اوکراین می پردازیم , این کشور در اروپای شرقی قرار دارد و پایتخت آن کی اف است .

اوکراین

زبان رسمی مردم اوکراین , اوکراینی می باشد و با کشور هایی همچون لهستان  , بلاروس , اسلوواکی , رومانی همسایه می باشد . نوع حکومت این کشور جمهوری و دین مسیحیت بیشترین رواج را در بین مردم اوکراین دارد.

بیشترین صادرات اوکراین فولاد و آهن می باشد که اقتصاد این کشور را تحت تاثیر قرار داده است .

برای اخذ  ویزای کاری اوکراین , متقاضی باید کارفرما داشته باشد و آن کارفرما باید مورد تایید وزارت کار اوکراین باشد و بایستی ابتدا کارفرما طبق قوانین وزارت کار اوکراین یک آگهی به مدت سه ماه در اوکراین منتشر کند و زمانی که فردی از کشور اوکراین به کارفرما برای کار مراجعه نکرد سپس یک  آگهی دیگر برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر می کند و اگر ظرف مدت این سه ماه باز هم فردی پیدا نشد در آن زمان کارفرما میتواند نیروی کار مورد نیاز را از دیگر کشورهای خارج از اتحادیه دریافت کند .

زمانی که متقاضی در آزمون اول استخدام نمره ی مورد نظر را دریافت کرد باید باید تمامی مدارکی که مورد نیاز سفارت اوکراین می باشد را تهیه و به دولت اوکراین تحویل دهد .

در این کشور سه نوع توافق کاری وجود دارد که به این شرح می باشد :

یکی از این سه نوع  توافق بلند محدود می باشد و به این صورت است که باید توافق به صورت نامخدود بسته شدود و شفاهی هم آغاز می شود .

دیگر توافق ثابت و بلند می باشد و در این توافق باید تمام موارد ذکر شود مثل زمان کاری و ساعت شروع و پایان کار و…..

و توافق سوم که خاص پروژه می باشد به این صورت است که در این نوع قرارداد باید متقاضی ابتدا یک دوره کار آموزشی را سپری کند و زمانی که در این دوره موفق و مورد تایید کارفرما قرار گرفت باید قرار داد بین دو طرف منعقد شده و سپس به کار مشغول شود .

مدارک لازم جهت  ویزای کاری اوکراین

اصل پاسپورت و کپی از آن

مدارک تحصیلی و کپی از مدارک تمامی مقاطع

گواهی سلامت پزشکی

گواهی عدم سوء پیشینه

چند قطعه عکس که مربوط  به حداکثر شش ماه گذشته بوده باشد

و تمامی مدارکی که دولت اوکراین درخواست کند را متقاضی موظف می باشد ظرف مدت مشخصی که دولت اوکراین مشخص می کند تحویل دهد .

بعد از اینکه فرد متقاضی  ویزای کار را دریافت می کند باید مشخص کند که بعد از رسیدن به خاک اوکراین در کجا می خواهد اقامت کند  و باید به دولت اوکراین این موضوع را اطلاع دهد .

اما موسسه حقوقی آوات پیشنهاد دیگری برای افرادی که می خواهند از طریق  ویزای کار وارد کشور شوند دارد و این است که چون  ویزای کاری اوکراین مشکلات خود را دارد و پروسه طولانی را باید سپری کند به همین خاطر فرد میتواند از طریق ویزای تحصیلی اوکراین وارد این خاک شده و زمانی که مشغول به تحصیل شود می تواند به کار پاره وقت مشغول شود و بعد از اینکه تحصیلشان تمام شد می توانند به کار تمام وقت بپردازند و بعد از سه الی پنج سال پرداخت مالیات می توانند برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنند .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *