انگلستان, کاری

شرایط دریافت ویزای کاری انگلستان چگونه است؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری انگلستان

امروزه کشور انگلستان مقصد مناسبی برای بسیاری از مهاجران میباشد و این بخاطر ثبات اقتصادی این کشور میباشد , این امر سبب شده است تا نیروی کار به سمت این کشور روانه شوند , به همین منظور متقاضیان کار در انگلستان بسیار میباشد که ما در این مقاله به چگونگی اخذ ویزای کاری انگلستان و مدارک لازم جهت ویزای کاری انگلستان خواهیم پرداخت تا متقاضیانی که علاقمند به دریافت ویزای کاری انگلستان میباشند بتوانند با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص ویزای کاری انگلستان کسب نمایند , البته شما عزیزان میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص ویزای کاری انگلستان مشورت نمایید .

کار در انگلستان

اگر شما قصد کار در انگلستان را دارید باید قبل از هر اقدامی بدانید که این مسیر از دشواری هایی برخوردار میباشد که شما باید حتما قبل از هر کاری با افرادی که تخصص و مهارت خاصی در این زمینه دارند مشورت نمایید و یا از آنها کمک بگیرید تا بتوانید راه موفقیت را هر چه سریعتر طی کنید .

کشور انگلستان جزء برترین اقتصاد های دنیا میباشد , جالب است بدانید که شرایط خوب اقتصادی در انگلستان سبب شده است تا درصد زیادی مهاجر برای کار در انگلستان سفر کنند و نکته مهمتر این است که بیش از سی در صد از افراد ی که در کشور انگلستان استخدام شده اند غیر انگلیسی ومهاجر میباشند .

زمانی که میخواهید ویزای کاری انگلستان را دریافت کنید باید زبان انگلیسی شما بسیار خوب باشد و به شرط داشتن مدرک زبان شما میتوانید به راهی در جستجور کاری مناسب در این کشور باشید , جالب است بدانید که اگر تسلط بر زبان های دیگر مانند فرانسوی , آلمانی دارید میتوانید این امید را داشته باشید که شانس بیشتری برای یافتن شغلی با درآمد بیشتر داشته باشید .

تمامی افرادی که مقیم کشور انگلستان نیستند برای کار در انگلستان نیازمند اجازه کار هستند , تا زمانی که کشور انگلستان جزو اتحادیه اروپا بود افرادی که میخواستند برای کار به ای کشور بیایند نیازی به دریافت مجوز کار نداشتند اما از زمانی که در طی همه پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا قطعی شد , هر فردی که از کشورهای اتحادیه اروپا نیز بخواهد برای کار به این کشور بیاید باید مجوز و اجازه کار رادریافت نماید .

سالانه افراد بسیاری برای گردشگری کشور انگلستان را مقصد خود انتخاب میکنند و این سبب کاریابی در قسمت گردشگری و توریستی میگردد , برای رشته های فنی و مهندسی , معماری , فناوری اطلاعات , برنامه نویس و طراحان و پزشکان , دندانپزشکان و افرادی که در رشته محیط زیست فارغ التحصیل شده اند امکان کاریابی بسیار زیاد میباشد .

اخذ ویزای کاری انگلستان

برای اخذ ویزای کاری انگلستان میتوانید از چند طریق با توجه به شرایطی که دارید اقدام کنید , ما به اختصار توضیحی در خصوص هر کدام از انواع ویزای کاری انگلستان برایتان خواهیم داد اما برای اطلاعات دقیق تر باید با موسسه تماس بگیرید .

یکی از روش های اخذ ویزای کاری انگلستان پیدا کردن کارفرما میباشد , این امر کمی دشوار میباشد اما اگر کارفرما پیدا کنید دریافت ویزای کاری انگلسان به راحتی انجام میپذیرد , زمانی که یک کارفرمای انگلیسی در کشور خود دارای شرکت معتبری باشد و نیاز به نیروی کار متخصص داشته باشد ابتدا باید یک آگهی جهت دعوت به همکاری از فرد متخصص در کشور انگلستان منتشر کند که مدت این آگهی سه ماهه میباشد , در این مدت سه ماه اگر فرد مورد نظر را پیدا نکرد باید سه ماه دیگر آن آگهی دعوت به همکاری را منتشر کند و برای بار سوم هم نیز آن آگهی باید منتشر گردد در واقع بایدآگهی دعوت به همکاری در سه نوبت منتشر شود , اگر باز هم فرد مورد نظر یافت نشد میتواند با مجوزی که از اداره مهاجرت انگلستان و وزارت کار این کشور دریافت میکند (با ارائه مدارکی که ثابت کند فردی تبعه انگلستان در خصوص کار مورد نظر یافت نشده باشد ) میتواند نیروی کار متخصص را از دیگر کشورها استخدام کند .

زمانی که متقاضی را از دیگر کشورها مانند ایران یافت کرد باید قراردادی بین کارفرما و متقاضی منعقد گردد که طبق این قرارداد کارفرما موظف است که تمام هزینه های فرد و خانواده همراه او را در انگلستان به عهده بگیرد درآن قرارداد مواردی نوشته خواهد شد که عبارتند از مدت قرارداد کاری , میزان حقوق ودستمزد , میزان ساعت کاری , سمتی که متقاضی در آن شروع به فعالیت خواهد کرد , میزان مرخصی در سال , ساعات اضافه کاری و نحوه فسخ قرارداد که در متن قرارداد نوشته خواهد شد .

بعد از آن برای متقاضی دعوتنامه ای ارسال خواهد کرد که با  آن دعوتنامه و مدارک لازم جهت در یافت ویزای کاری انگلستان باید به سفارت انگلستان برود , و درخواست خود را مبنی بر ویزای کاری انگلستان بدهد , بعد از بررسی های مامورین سفارت و تاییدیه آنها برای متقاضی ویزای کاری انگلستان صادر میگردد و فرد میتواند برای کار به انگلستان سفر کند توجه داشته باشید که نکته ای که در اینجا حائز اهمیت میباشد این است که فرد تنها باید برای کارفرمایی که از طریق آن به کشور انگلستان دعوت شده است کار کند و حق اینکه بخواهد بعد از ورود به انگلستان برای کارفرمای دیگری کار کند را نخواهد داشت .

ایجاد کسب و کار در انگلستان

یک روش دیگر برای اخذ ویزای کاری انگلستان و کار در انگلستان وجود دارد و آن هم ایجاد کسب و کار در این کشور میباشد و به زبان ساده تر باید کارآفرینی انجام دهید , برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کر در کشور انگلستان ابتدا باید فرد طرح توجیهی اقتصادی  تهیه و ارائه دهد که هدف از کاری که قرار است راه اندازی کند را بیان کند و در واقع کار را معرفی کند این طرح باید به گونه ای باشد که دولت انگلستان را مطمئن سازد که این کسب و کار برای اقتصاد کشور سود آور خوهد بود , بعد از گذراندن مراحل سرمایه گذاری در این کشور شما میتوانید کسب و کار خود را در کشور انگلستان راه اندازی کنید , افرادی که از این روش برای کار در انگلستان اقدام میکنند میتوانند همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود را نیز به همراه ببرند و جالب آن است که این روش برای افراد مزایایی هم به همراه دارد که یکی از آنها این است که همسر این افراد میتوانند در کشور انگلستان مشغول به کار شوند ,همچنین میتوانند به صورت همزمان به کار و تحصیل در این کشور بپردازند .

افرادی که از طریق کار آفرینی برای کار در انگلستان اقدام میکنند میتوانند بعد از گذشت سه سال و پرداخت به موقع مالیات ها برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند .

ویزای  Tier3

یکی دیگر از انواع ویزای کاری انگلستان میتوان به Tier3اشاره نمود که این نوع ویزا برای افرادی میباشد که میخواهند به صورت موقت در کشور انگلستان به کار بپردازند و در واقع به عنوان مهاجرت کاری به انگلستان به صورت موقت شهرت دارد .

یکی دیگر از ویزاهای کوتاه مدت دیگر هم وجود دارد که نام آن ویزای کاری انگلستان Tier5میباشد و همانند ویزای Tier3مخصوص افرادی میباشد که میخواهند در مقطع کوتاهی در زمان در کشور انگلستان کاری را انجام دهند و به صورت موقت نیز میباشد .

ویزای تحصیلی انگلستان

یکی دیگر ویزاهای که کشور انگلستان برای مهاجران صادر می کند ویزای از طریق تحصیل در انگلستان است.  اگر شما میخواهید کار درانگلستان را تجربه کنید و بتوانید از طریق ویزای کاری انگلستان اقامت دائم این کشور را کسب کنید اما شرایط لازم برای یافتن کارفرما را ندارید و یا اینکه نمیتوانید در پروسه طولانی مدت آن منتظر بمانید , میتوانید از طریق پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور انگلستان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرده و سپس برای ویزای کاری انگلستان اقدام کنید .

در این روش باید ابتدا شما از یکی از دانشگاه های کشور انگلستان پذیرش را دریافت کنید , باید برای پذیرش از دانشگاه مدارک تحصیلی و… را برای دانشگاه ارسال نمایید تا با بررسی آن بتوانند در خصوص پذیرش شما تصمیم گیری نمایند .

توجه داشته باشید که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور انگلستان باید حتما درک آیلتس را داشته باشید , بعد از تاییدیه دانشگاه و ارسال نامه تاییدیه شما باید با در دست داشتن مدارک لازم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد , جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به سفارت این کشور بروید .

 

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی انگلستان

 • گذرنامه معتبر متقاضی و اگر گذرنامه منقضی شده است باید هم گذرنامه جدید و هم گذرنامه منقضی شده را به همراه داشته باشید .
 • شناسنامه و مدارک شناسایی متقاضی
 • ۴قطعه عکس رنگی متقاضی که از تاریخ چاپ آن ۶ماه بیشتر نگذشته باشد .
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی و ریز نمرات سه سال پایانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد
 • رضایت نامه پدر و مادر در صورت مجرد بودن
 • اثبات تمکن مالی
 • تاییدیه دانشگاه انگلستان
 • مدرک زبان آیلتی حداقل نمره ۶٫۵
 • اثر انگشت
 • باید از تمامی مدارک و اسناد یک برگ کپی تهیه کرده باشید چرا که مدارک اصلی به شما بازخواهد گشت اما کپی مدارک در پرونده قرار خواهد گرفت .
 • ترجمه کلیه اسناد و مدارک به زبان انگلیسی که دارای مهر معتبر نیز باشد .
 • و هر گونه مدارک دیگری را که سفارت انگلستان از شما بخواهد .

این روش برای دریافت ویزای کاری انگلستان بسیار راحتتر از اخذ ویزای کاری انگلستان از روش های دیگر میباشد چرا که در روش های دیگر شما باید پروسه طولانی تری را سپری کنید و در برخی مواقع هم نمیتوانید به آن دسترسی پیدا کنید .

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *