اسلوونی, کاری

شرایط دریافت ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری اسلوونی

در این مقاله می پردازیم به ویزای کاری اسلوونی.امروزه کشورهای زیادی مقصد افرادی هستند که به دنبال کاری مناسب و با درآمد خوب هستند , کمتر کشوری وجود دارد که از متقاضیان کار استقبال نکند اما شرایط راحتی هم برایشان به وجود نیاورده اند و مهاجرت از طریق ویزای کاری کاری سخت و همراه با دشواری های فراوان می باشد .

کشور اسلوونی یکی از آن دسته از کشورهایی می باشد که راه را برای متقاضیان کارخارجی , باز گذاشته است اما قوانین و ضوابط خاصی دارد که در ادامه به ان می پردازیم .

اسلوونی

اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته است و با کشورهای ایتالیا , اتریش , کرواسی , مجارستان همسایه می باشد این کشور از اقتصاد رو به پیشرفت خوبی برخوردار است به همین دلیل می باشد که تعداد مهاجرینی که می خواهند از طریق ویزای کاری اسلوونی اقدام کنند سالانه رو به افزایش است .

اسلوونی عضوی از اتحادیه اروپا می باشد و واحد پول در این کشور یورو می باشد , جمعیت حاضر در اسلوونی ۲۰۶۰۰۰۰نفر میباشد .

ویزای کاری اسلوونی شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و هر متقاضی که عضو اتحادیه اروپا می باشد می تواند بدون اجازه کار در اسلوونی مشغول به کار شده و بعد از بسته شدن قرارداد کار فرما موظف است که بعد از گذشت هشت ماه از کار کردن فرد در اسلوونی بیمه سلامت , بازنشنگی و… اقدام کند .

افرادی هم که جزو اتحادیه اروپا و تبعه آنجا نیستند برای کار در اسلوونی به اجازه کار در اسلوونی نیازمند هستند .

این اجازه کار باید از سمت کار فرما یا اسپانسری از کشور اسلوونی انجام شود که به سه حالت امکان پذیر می باشد :

  1. در حالت اول زمانی فرد میتواند برای ویزای کاری اسلوونی اقدام کند که از یک کارفرما در اسلوونی اجازه کار را دریافت کرده باشد و این اجازه زمانی رخ می دهد که متقاضی از کشور اسلوونی یافت نشده باشد مدت زمان صدور ویزا یک ساله است و فرد می تواند قبل از اتمام مدت ویزا اگر کارفرما از متقاضی راضی بوده باشد برای تمدید مجدد اقدام می کند .
  2. نوع دیگری از ویزای کاری اسلوونی وجود دارد که نام دیگر آن اجازه کاری شخصی می باشد به این صورت است که فرد خانواده درجه یک در اسلوونی دارد میتواند در اسلوونی به کار مشغول شود و گاهی هم فرد به عنوان پناهنده به این کشور می آید و باز هم میتواند به مدت سه سال به کار در اسلوونی مشغول شود , زمانی هم فرد به صورت خود اشتغالی  ویزای کاری اسلوونی را دریافت میکنند و به مدت همان سه سال اجازه کار را دریافت می کند.
  3. حالت سوم ویزای کاری اسلوونی اجازه برای کارمندان می باشد به این صورت است که فرد در کمپانی در ۰خارج مشغول به کار باشد که آن کمپانی یا شرکت در اسلوونی دارای شعبه باشد و فرد متقاضی میتواند به اسلوونی آمده و در شعبه کمپانی که مشغول به کار بود به ادامه کار خود در اسلوونی بپردازد.

 اخذ ویزای کاری اسلوونی

بعضی از مشاغل هستند که قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری اسلوونی باید مدرک تحصیلیشان معادل سازی شود و این رشته ها شامل پزشکی , داروسازی , پرستاری و معلمی می باشد .و باید فرم های  لازم جهت معادل سازی  باید به وزارت کار اسلوونی ارائه گردد .

زمانی فردی از طریق ویزای کاری اسلوونی به خاک این کشور رسید و مشغول به کار شد موظف می باشد که از همان ماه اول مالیات را پرداخت کند و این پرداخت از حقوق وی صورت نخواهد گرفت زیرا زمانی مالیات بر درآمد فرد اتخاذ میگردد که فرد شاغل اقامت اسلوونی را گرفته باشد .

کمی از شرایط کاری اسلوونی برایتان توضیح می دهیم و اینکه ساعات کاری جزء مهمترین عوامل کار می باشد که برای هر فردی مهم است . ساعات کاری در اسلوونی هفته ای چهل ساعت است و در تعطیلات عمومی نیز فرد میتواند کار نکند اما اگر در تعطبلات هم کار انجام دهد طبق وزارت کار اسلوونی مستحق اضافه کاری و حقوق بیشتر است . اگر فرد دارای بیماری حاد باشد و مشکل فیزیکی داشته باشد این اجازه را دارد که ساعت کاری وی از ۴۰ساعت به ۳۶ ساعت کاهش یابد.

ما در این مقاله کوتاه تلاش بر این داشتیم تا شما عزیزان را با شرایط کاری اسلوونیویزای کاری اسلوونی – وضعیت اقتصادی اسلوونی و … آشنا سازیم و همه روزه مشاورین مجرب ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت , از طریق ویزای کاری اسلوونی , ویزای تحصیلی اسلوونی و … می باشند .

 

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *