رد کردن لینک ها

شرایط دریافت ویزای کاری اسلواکی در سال 2019

ویزای کاری اسلواکی

علت تقاضای  ویزای کاری اسلواکی می تواند این باشد که ،اسلواکی یکی از مرفه ­ترین کشورهای اروپای مرکزی است که بین اتریش، جمهوری چک، لهستان، اکراین و مجارستان محصور شده است. اسلواکی حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن یورو است.در سال­های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹، اسلواکی به اتحادیه اروپا و منطقه یورو ملحق شد به همین دلیل  ویزای کاری اسلواکی متقاضیانی پیدا کرد. اسلواکی در معاهده شنگن و سازمان ناتو نیز عضویت دارد. کشور اسلواکی مرفه اما کم جمعیت به همراه استونی و اسلوونی تنها کشورهای کمونیست سابق هستند که در اتحادیه­ های مذکور عضو می­باشند.

اسلواکی

بیشتر مردم اروپا و دنیا اسلواکی را به عنوان یک مرکز تفریحی جذاب می­شناسند. مناظر چشم­ نواز، رودخانه­ های زیبا، چشمه­ های آب معدنی، غارهای شگفت­ انگیز، کوه­های با ابهت، شهرهای تاریخی، عمارت­های اربابی و قصرهای افسانه ­ای اسلواکی زبانزد خاص و عام هستند. وقتی مردم خوش­ برخورد و روشنفکر اسلواکی را در کنار این همه زیبایی تجسم می­کنیم به این نتیجه می­رسیم که سفر به این کشور، با سلیقه تمام افراد سازگار خواهد بود.

 

اما جدای از جاذبه­ های طبیعی و مصنوعی، اقتصاد پویای اسلواکی نیز افراد را برای مهاجرت به این کشور ترغیب می­کند. چرخ اقتصاد اسلواکی به صادرات وابسته است و بخش عظیمی از ثروت خود را مدیون تولید و صادرات خودرو و وسایل الکترونیکی به کشورهای دیگر از جمله آلمان است که این امر شاید برای افرادی که به دنبال  ویزای کاری اسلواکی هستند جذاب باشد.

 

قدمت تاریخی، غنای فرهنگی و پایین بودن هزینه زندگی در اسلواکی باعث شده تا افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند؛ نگاه ویژه ­ای به این کشور داشته باشند. رویای اتباع کشورهای توسعه نیافته، زندگی در مناطق پیشرفته اروپاییست؛ رویایی که شاید با مهاجرت به اسلواکی تحقق پیدا کند؛ مهاجرتی که حتی می­تواند نقش دروازه ورود به کشورهای توسعه یافته ­تر اروپایی مانند آلمان و اتریش را نیز ایفا کند زیرا اسلواکی عضو معاهده شنگن است و اخذ ویزای آن، مجوز ورود به سایر کشورهای عضو شنگن نیز بشمار می­رود.

 

راه­های دریافت ویزای کاری اسلواکی

 

یکی از راه­های دریافت  ویزای کاری اسلواکی این است که یک فرد مقیم اسلواکی برای فرد متقاضی  ویزای کاری اسلواکی دعوتنامه کاری بفرستد یعنی به عنوان کارفرما، متقاضی  ویزای کاری اسلواکی را استخدام کند. البته کارفرمای اسلواکیایی نمی­تواند به راحتی شما را استخدام کند. بخصوص وقتی که شما در این کشور حضور ندارید. یک کارفرمای اسلواکیایی برای استخدام یک کارمند (چه مقیم اسلواکی باشد و چه نباشد) باید ابتدا ثابت کند که بنگاه اقتصادی وی دارای سرمایه کافی و سوددهی لازم است و از پس پرداخت حقوق کارمند موردنظر و حق بیمه و مالیات او برمی­آید.

سپس باید به مدت سه ماه در کل اسلواکی آگهی استخدام بدهد و چنانچه شخص مناسب کار موردنظر را نیافت باید آگهی استخدام را به مدت سه ماه دیگر در کل منطقه عضو اتحادیه اروپا منتشر کند و در صورتی که باز هم فرد موردنظر پیدا نشد؛ تازه می­تواند  با اخذ مجوز از وزارت کار و اداره کاریابی کشور اسلواکی برای استخدام اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و متقاضی  ویزای کاری اسلواکی اقدام کند و برای شما دعوتنامه کاری یا همان job offer بفرستد.

پس از دریافت دعوتنامه برای اخذ  ویزای کاری اسلواکی باید از طریق سفارت این کشور واقع در تهران اقدام نمایید.

پس همانطور که متوجه شدید اخذ  ویزای کاری اسلواکی از طریق دعوتنامه، کاری سخت و شاید محال است زیرا بالاخره در طی شش ماه انتشار آگهی استخدام، فرد واجد شرایط در منطقه عضو اتحادیه اروپا پیدا می­شود.

بنابراین اخذ ویزای جست و جوی کار در اسلواکی، معقول­تر به نظر می­رسد. البته در صورتی که قبل از رفتن به اسلواکی فرد متقاضی  ویزای کاری اسلواکی بتواند با یک کارفرما هماهنگ کند و بعد به اسلواکی برود که کار خیلی بهتر پیش خواهد رفت.

در واقع شما پس از رسیدن به اسلواکی می­توانید از کارفرما بخواهید که آگهی استخدام بدهد و شما را استخدام کند چون حالا شما در اسلواکی هستید و منعی برای استخدامتان وجود ندارد و میتوانید  ویزای کاری اسلواکی را دریافت کنید.

حتی در بعضی از موارد افراد پس از یافتن کارفرما، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرده و به اسلواکی می­روند و بعد از استخدام شدن توسط کارفرمای موردنظر، ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل می­کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان اخذ ویزای جست و جوی کار اسلواکی ملزم به ارائه مدارک زیر هستند.

مدارک مورد نیاز  ویزای کاری اسلواکی :

 • گذرنامه معتبر
 • مدارک تحصیلی و حرفه­ ای لازم برای پیدا کردن شغل
 • سابقه کیفری سه سال اخیر
 • اثبات قانونی هدف از اقامت در اسلواکی
 • سند یا اجاره­ نامه محل اقامت فرد در اسلواکی
 • اسناد و مدارکی که توان مالی شخص برای زندگی در اسلواکی را نشان می­دهند
 • رسید پرداخت هزینه ­های سفارت

پس از دریافت ویزای جست و جوی کار در اسلواکی و پیدا کردن شغل، این ویزا به  ویزای کاری اسلواکی تبدیل می­شود که دو سال اعتبار دارد.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی

یکی دیگر از راه های موثر  برای دریافت  ویزای کاری اسلواکی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی است. شرکت ثبت شده در اسلواکی، یک شخصیت حقوقی اسلواکیایی محسوب می­شود؛ در نتیجه تحت حمایت دولت اسلواکی قرار می­گیرد.

خوبی ثبت شرکت در این است که دیگر به کارفرما و دعوتنامه کاری نیاز ندارید و خود می­توانید در این شرکت مشغول به کار شوید. علاوه بر این اگر شرکتی در اسلواکی مجوز ثبت دریافت کند می­توان به آینده و سوددهی آن امیدوار بود زیرا اتاق بازرگانی اسلواکی به طرح­های اقتصادی اجازه ثبت می­دهد که قابلیت سوددهی دارند.

ضمناً میزان مالیات در اسلواکی خیلی کم است که امتیازی ویژه برای صاحبان شرکت­ها محسوب می­شود.

ثبت شرکت در اسلواکی، اجازه کار و اقامت در دیگر کشورهای عضو معاهده شنگن را نیز به شما می­دهد. به همین دلیل اگر سرمایه کافی جهت ثبت شرکت در کشورهایی چون آلمان، اتریش و… را ندارید؛ با ثبت شرکت در اسلواکی شانس داد و ستد با شرکت­های بزرگ آلمانی، اتریشی و… را خواهید داشت.

حتی می­توانید بعداً با صرف هزینه کمتری، شعبه ­های شرکت خود را در این کشورها ثبت کنید. در واقع ثبت شرکت در اسلواکی، دریچه­ای برای تجارت در منطقه شنگن است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی عبارتند از:

 • مدارک شناسایی متقاضی و همراهان وی
 • طرح توجیهی اقتصادی
 • مدارک و اسنادی که توان مالی متقاضی را اثبات کنند.
 • گواهی گردش مالی حساب بانکی متقاضی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • نتایج آزمایش­های پزشکی که در اسلواکی انجام می­گیرند.

دقت داشته باشید که  ویزای کاری اسلواکی صادر شده مربوط به یک کار معین است و امکان تبدیل آن به ویزای کار دیگری ممکن نیست. بنابراین اگر شخص قصد تغییر شغل یا تغییر کارفرما را داشته باشد باید مجدداً برای اخذ  ویزای کاری اسلواکی اقدام کند.

کارفرمای اسلواکیایی پس از استخدام شما چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

 • کارفرما پس از استخدام شما باید ظرف مدت هفت روز کاری، شما را در اداره کار و امور اجتماعی و خانواده اسلواکی ثبت نام کند.
 • کارفرما پس از استخدام شما و قبل از شروع کار باید برای شما بیمه­نامه بگیرد.
 • کارفرما پس از استخدام شما تا ظرف مدت هشت روز باید شما را در اداره بهداشت و درمان ثبت نام کند.

تحت چه شرایطی  ویزای کاری اسلواکی منقضی می­شود؟

زمانی که اعتبار ویزای صادر شده تمام شود یا مواقعی که کار موردنظر قبل از اتمام اعتبار ویزا پایان یابد.

تحت چه شرایطی اداره کار اسلواکی ممکن است که ویزای کاری صادر شده را باطل کند؟

اگر دارنده  ویزای کاری اسلواکی ، قوانین مرتبط با کار موردنظر را زیر پا بگذارد یا دارنده  ویزای کاری اسلواکی ، فرد دیگری را بجای خود فرستاده باشد.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره