رد کردن لینک ها

آخرین قوانین دریافت ویزای کاری آلمان در سال 2019

ویزای کاری آلمان

یکی از کشورهایی که به عنوان قطب اقتصاد اروپا شناخته شده است کشور آلمان میباشد , و افراد بسیاری متقاضی کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان میباشند , گرچه کشورهایی مانند استرالیا و کانادا از نظر کاری مناسبتر برای افراد خارجی میباشد اما به دلیل پروسه طولانی که دارند برای برخی از متقاضیان سخت میباشد و به همین خاطر افراد کار در آلمان و ویزای کار آلمان را انتخاب میکنند چرا که به نسبت دیگر کشورها پروسه کوتاهتری را دارد و زدتر به اهداف خواهید رسید به همین خاطر در این مقاله در خصوص کار در آلمان و ویزای کاری آلمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار میدهیم تا با توجه به شرایط ویزای کاری آلمان بتوانید برنامه ریزی انجام داده و به سرعت ویزای کاری آلمان را اخذ نمایید .

روش های مهاجرت به آلمان متعدد مبیاشد ,یکی از این روش ها مناسب برای افرادی میباشد که علاقمند به کار در آلمان هستند که از طریق ویزای کاری آلمان به اهداف خود میرسند .

متقاضیان عزیز کار در آلمان باید قبل از هر اقدامی از شرایط کار در آلمان اطلاعات کاملی کسب نمایند تا با توجه به شرایط کار در آلمان و با توجه به رزومه کاری خود بتوانند برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایند .

بهتر است با افرادی که تخصص و تجربه کافی در زمینه ویزای کاری آلمان دارند مشورت نمایید و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید تا با توجه به راهنمایی ها و کمک آنها بتوانید ویزای کاری آلمان را کسب کرده و از طریق ویزای کاری آلمان برای اقامت دائم نیز اقدام کنید .

ویزای کاری آلمان

در ابتدای امر توضیح کوتاهی در خصوص شرایط کار در آلمان میدهیم تا با شرایط این کشور اروپایی کمی آشنا شوید البته میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره شوید .

شرایط جالب کشور آلمان افراد بسیاری را علاقمند به کار در آلمان کرده است این شرایط عبارتند از بیشترین حقو و دستمزد و بالاترین مزایا و همچنین برخوردار شدن از امنیت شغلی , جالب است بدانید که کار در آلمان به صورت تمام وقت تقریبا سی وپنج ساعت در هفته میباشد و میزان تعطیلات در سال به مدت ۴۰روز میباشد .

بی شک رکود اقتصادی در آلمان به نسبت دیگر کشورها پایین میباشد , و بیشترین استخدام ها در غرب کشور آلمان میباشد , البته باید بدانید که نرخ بیکاری در اکثر روستاهای کشور آلمان زیاد میباشد .

جالب است بدانید که کشور آلمان در برخی از صنایع به نیروی کار ماهر نیازمند میباشد چرا که نیروی کار در برخی صنایع مانند کشتی سازی , معدن نیز کم میباشد , از این رو دولت آلمان در صدد جذب نیروی های خارجی برای این صنایع میباشد .

کشور آلمان

کشور آلمان بنیان گذار اتحادیه اروپا میباشد و تولید ناخلص داخلی این کشور سبب شده است که رتبه پنجم در جهان را به خود اختصاص دهد , همچنین این کشور , شرکت های بزرگی همچون آلیانتس , فولکس , بی ام و و… را در خود جای داده است که در این کشور به فعالیت مشغول میباشند به همین خاطر این کشور به جذب نیروی کار جوان مجبور است چرا که این کشور ثروتمند دارای افراد پا به سن گذاشته بسیاری میباشد و برای روی پا قرار داشتن اقتصاد این کشور نیازمند جذب افرادی میباشد که جوان و دارای مهارت و تخصص باشند . این کشور با توجه به این شرایطی که دارد جذب نیروی مورد نیاز خود را محدود به کشور های اروپایی نکرده است و افرادی که علاقمند به کار در آلمان میباشند میتوانند در هر کجای دنیا که قرار دارند با گذراندن مراحل به این امر دست یابند .

راه های اخذ انواع ویزای کاری آلمان

راه های اخذ ویزای کاری آلمان متعدد میباشد که به اختصار توضیحی در خصوص آنها خدمتان ارائه خواهیم داد و شما میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر و داشتن هر گونه سوالی با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص ویزای کاری آلمان مشاوره شوید .

یکی از روش های اخذ ویزای کاری آلمان به این گونه است که افرادی که متقاضی این نوع ویزا باید یک پیشنهاد شغلی مناسب از یک کارفرما ی آلمان دریافت نمایند , این روش در اکثر کشورهای اروپایی رایج میباشد و البته بهتر است بگوییم این امر کمی دشوار و زمان بر خواهد بود .

در این روش کارفرمایی که برای شغل مورد نیاز خود نیاز به نیروی کار ماهر دارد باید طبق قوانینی که در اتحادیه اروپا حاکم میباشد باید در ابتدا یک آگهی استخدام در کشور آلمان منتشر نماید , مد ت این آگهی سه ماهه میباشد و اگر در این مدت فرد مورد نظر از کشور آلمان یافت نشد باید مجدد این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر گردد .

حال زمانی که در این مدت شش ماهه فردی از کشور آلمان و اتحادیه اروپا یافت نشد کارفرما با ارائه مدارک و اسناد به اداره کار و مهاجرت آلمان رفته و با دریافت مجوز میتواند از دیگر کشورها برای جذب نیروی مورد نظر خود رد آن شغل اقدام نماید .

زمانی که فرد مورد نظر از دیگر کشورها یافت شد , کارفرما میببایست دعوتنامه ای برای فرد ارسال کند که این دعوت نامه به نشانه دعوت به کار میباشد , البته خاطر نشان کنیم که قبل از آن یک قرار دادی بین کارفرما و متقاضی منعقد میگردد که طبق آن کارفرما موظف میباشد تمام هزینه های فرد متقاضی و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد .

بعد از انعقاد قرار داد متقاضی با تکمیل مدارک و ارائه مدارک کارفرما برای اخذ ویزای کاری آلمان به سفارت آلمان درخواست ارسال میکند .

اخذ ویزای کاری آلمان از طریق کارفرما

نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که زمانی که فرد از طریق کارفرما و دعوت به همکاری ویزای کاری آلمان را اخذ مینماید باید طبق قوانین بعد از ورود به کشور آلمان فقط برای کارفرمایی که ویزای کاری آلمان را از طریق دعوت به کار او دریافت کرده است , کار کند و این اجازه را ندارد که بعد از ورود به کشور آلمان برای کارفرمای دیگر کار کند.

پیدا شدن کارفرمای آلمانی و ارسال دعوتنامه از جانب او برای متقاضی امری دشوار و گاها غیر ممکن میباشد به همین خاطر متقاضیان کار در آلمان از روش های دیگری برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام میکنند که یکی از این روش ها به این گونه است که برای فرد یک ویزای شش ماهه تحت عنوان جستجوی کار داده میشود و فرد فرصت دارد که در این مدت شش ماهه برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کند و در کشور آلمان کار مورد نظر را جستجو کند .

این متقاضیان ویزای کاری آلمان باید بدانند که کشور آلمان نیازمند چه نیروی کاری و در چه سنی میباشد به طور مثال باید بدانند که کشور آلمان نیازمند نیروی متخصص در زمینه هایی همچون الکترونیک , صنایع , برق , مکانیک , آی تی , پرستاران و… میباشد .

برای دریافت ویزای کاری آلمان مواردی همچون حداکثر چهل سال سن , داشتن مدارک فنی و حرفه ای , سابقه کار مرتبط , اخذ مدرک زبان آلمانی و مدرک آیلتس و.. بسیار حائز اهمیت میباشد .

زمانی که شما در مدت ۶ ماهه ای که به شما زمان داده شد است بتوانید کاری مناسب با مهارت و تخصص خود پیدا کنید , مدت ۶ ماهه ویزای شما شش ماه دیگر تمدید می گردد , و شما میتوانید بلو کارت آلمان را دریافت نمایید .

بلو کارت آلمان (Blue card)

بلو کارت به معنی اجازه کارکه مورد تایید در اتحادیه اروپا میباشد , زمانی که فردی بلوکارت را دریافت کند در واقع این اجازه به او داده میشود که با توجه به مهارت و تخصصی که دارد بتواند در کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی به کار و زندگی بپردازد .

ایده کارت آبی همانند گرین کارت آمریکا میباشد , بلو کارت در واقع برای جذب راحتتر نیروی کار متخصص طراحی شده است تا افرادی که تخصص و مهارت خاصی نیز دارند بتوانند به راحتی در اتحادیه اروپا استخدام شوند .

توجه داشته باشید که زمانی که بلو کارت دریافت میکنید یک مدت مشخصی برای شما اعلام میشود , به طور مثال اگر مدت قرار داد شما با شرکت آلمانی ۴ سال میباشد , مدت بلو کارت نیز همان ۴ سال و سه ماه اضافه تر میباشد اما میتوانید بعد از اتمام تاریخ مجدد به راحتی آن را تمدید نمایید . در ضمن اگر بخواهید که کارفرمای خود را عوض کنید باید مجدد درخواست بلو کارت دهید .

جهت در یافت بلو کارت و یا همان کارت آبی باید یکسری شرایطی را دارا باشید تا بتوانید کارت آبی را دریافت کنید یکی از این شرایط مدرک تحصیلی شما میباشد که باید از دانشگاه معتبری اخذ شده باشد که این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان بوده باشد .

توجه داشته باشید که شما حتما باید پیشنهاد کاری داشته باشید تا بتوانید جهت دریافت کارت آبی اقدام نمایید در غیر این صورت شما قادر به دریافت کارت آبی نخواهید بود , نکته ی دیگر هم در خصوص رشته تحصیلی شما میباشد که باید مرتبط با قرار داد کاری شما باشد .در واقع قراردادی که با شرکت و یا کمپانی آلمانی میبندید باید شغل مورد نظر مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد .

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

شرایط ویزای کار مجارستان

ویزای کاری آفریقای جنوبی

آخرین قوانین دریافت ویزای کاری آلمان در سال 2019
8 رتبه میانگین رای 4.9

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره