رد کردن لینک ها

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری کشور آلمان

یکی از کشورهایی که به عنوان قطب اقتصاد اروپا شناخته شده است کشور آلمان میباشد , و افراد بسیاری متقاضی کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان میباشند , گرچه کشورهایی مانند استرالیا و کانادا از نظر کاری مناسبتر برای افراد خارجی میباشد اما به دلیل پروسه طولانی که دارند برای برخی از متقاضیان سخت میباشد و به همین خاطر افراد کار در آلمان و ویزای کاری آلمان را انتخاب میکنند چرا که به نسبت دیگر کشورها پروسه کوتاهتری را دارد و زدتر به اهداف خواهید رسید به همین خاطر در این مقاله در خصوص کار در آلمان و ویزای کاری آلمان اطلاعاتی را در اختیارتان قرار میدهیم تا با توجه به شرایط ویزای کاری آلمان بتوانید برنامه ریزی انجام داده و به سرعت ویزای کاری آلمان را اخذ نمایید .

روش های مهاجرت به آلمان متعدد مبیاشد ,یکی از این روش ها مناسب برای افرادی میباشد که علاقمند به کار در آلمان هستند که از طریق ویزای کاری آلمان به اهداف خود میرسند .

متقاضیان عزیز کار در آلمان باید قبل از هر اقدامی از شرایط کار در آلمان اطلاعات کاملی کسب نمایند تا با توجه به شرایط کار در آلمان و با توجه به رزومه کاری خود بتوانند برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایند .

بهتر است با افرادی که تخصص و تجربه کافی در زمینه ویزای کاری آلمان دارند مشورت نمایید و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید تا با توجه به راهنمایی ها و کمک آنها بتوانید ویزای کاری آلمان را کسب کرده و از طریق ویزای کاری آلمان برای اقامت دائم نیز اقدام کنید .

ویزای کاری آلمان

در ابتدای امر توضیح کوتاهی در خصوص شرایط کار در آلمان میدهیم تا با شرایط این کشور اروپایی کمی آشنا شوید البته میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره شوید .

شرایط جالب کشور آلمان افراد بسیاری را علاقمند به کار در آلمان کرده است این شرایط عبارتند از بیشترین حقو و دستمزد و بالاترین مزایا و همچنین برخوردار شدن از امنیت شغلی , جالب است بدانید که کار در آلمان به صورت تمام وقت تقریبا سی وپنج ساعت در هفته میباشد و میزان تعطیلات در سال به مدت ۴۰روز میباشد .

بی شک رکود اقتصادی در آلمان بهنسبت دیگر کشورها پایین میباشد , و بیشترین استخدام ها در غرب کشور آلمان میباشد , البته باید بدانید که نرخ بیکاری در اکثر روستاهای کشور آلمان زیاد میباشد .

جالب است بدانید که کشور آلمان در برخی از صنایع به نیروی کار ماهر نیازمند میباشد چرا که نیروی کار در برخی صنایع مانند کشتی سازی , معدن نیز کم میباشد , از این رو دولت آلمان در صدد جذب نیروی های خارجی برای این صنایع میباشد .

کشور آلمان بنیان گذار اتحادیه اروپا میباشد و تولید ناخلص داخلی این کشور سبب شده است که رتبه پنجم در جهان را به خود اختصاص دهد , همچنین این کشور , شرکت های بزرگی همچون آلیانتس , فولکس , بی ام و و… را در خود جای داده است که در این کشور به فعالیت مشغول میباشند به همین خاطر این کشور به جذب نیروی کار جوان مجبور است چرا که این کشور ثروتمند دارای افراد پا به سن گذاشته بسیاری میباشد و برای روی پا قرار داشتن اقتصاد این کشور نیازمند جذب افرادی میباشد که جوان و دارای مهارت و تخصص باشند . این کشور با توجه به این شرایطی که دارد جذب نیروی مورد نیاز خود را محدود به کشور های اروپایی نکرده است و افرادی که علاقمند به کار در آلمان میباشند میتوانند در هر کجای دنیا که قرار دارند با گذراندن مراحل به این امر دست یابند .

راه های اخذ انواع ویزای کاری آلمان
راه های اخذ ویزای کاری آلمان متعدد میباشد که به اختصار توضیحی در خصوص آنها خدمتان ارائه خواهیم داد و شما میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر و داشتن هر گونه سوالی با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در خصوص ویزای کاری آلمان مشاوره شوید .

یکی از روش های اخذ ویزای کاری آلمان به این گونه است که افرادی که متقاضی این نوع ویزا باید یک پیشنهاد شغلی مناسب از یک کارفرما ی آلمان دریافت نمایند , این روش در اکثر کشورهای اروپایی رایج میباشد و البته بهتر است بگوییم این امر کمی دشوار و زمان بر خواهد بود .

در این روش کارفرمایی که برای شغل مورد نیاز خود نیاز به نیروی کار ماهر دارد باید طبق قوانینی که در اتحادیه اروپا حاکم میباشد باید در ابتدا یک آگهی استخدام در کشور آلمان منتشر نماید , مد ت این آگهی سه ماهه میباشد و اگر در این مدت فرد مورد نظر از کشور آلمان یافت نشد باید مجدد این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر گردد .

حال زمانی که در این مدت شش ماهه فردی از کشور آلمان و اتحادیه اروپا یافت نشد کارفرما با ارائه مدارک و اسناد به اداره کار و مهاجرت آلمان رفته و با دریافت مجوز میتواند از دیگر کشورها برای جذب نیروی مورد نظر خود رد آن شغل اقدام نماید .

زمانی که فرد مورد نظر از دیگر کشورها یافت شد , کارفرما میببایست دعوتنامه ای برای فرد ارسال کند که این دعوت نامه به نشانه دعوت به کار میباشد , البته خاطر نشان کنیم که قبل از آن یک قرار دادی بین کارفرما و متقاضی منعقد میگردد که طبق آن کارفرما موظف میباشد تمام هزینه های فرد متقاضی و خانواده وی را تحت پوشش قرار دهد .

بعد از انعقاد قرار داد متقاضی با تکمیل مدارک و ارائه مدارک کارفرما برای اخذ ویزای کاری آلمان به سفارت آلمان درخواست ارسال میکند .

نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که زمانی که فرد از طریق کارفرما و دعوت به همکاری ویزای کاری آلمان را اخذ مینماید باید طبق قوانین بعد از ورود به کشور آلمان فقط برای کارفرمایی که ویزای کاری آلمان را از طریق دعوت به کار او دریافت کرده است , کار کند و این اجازه را ندارد که بعد از ورود به کشور آلمان برای کارفرمای دیگر کار کند.

پیدا شدن کارفرمای آلمانی و ارسال دعوتنامه از جانب او برای متقاضی امری دشوار و گاها غیر ممکن میباشد به همین خاطر متقاضیان کار در آلمان از روش های دیگری برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام میکنند که یکی از این روش ها به این گونه است که برای فرد یک ویزای شش ماهه تحت عنوان جستجوی کار داده میشود و فرد فرصت دارد که در این مدت شش ماهه برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کند و در کشور آلمان کار مورد نظر را جستجو کند .

این متقاضیان ویزای کاری آلمان باید بدانند که کشور آلمان نیازمند چه نیروی کاری و در چه سنی میباشد به طور مثال باید بدانند که کشور آلمان نیازمند نیروی متخصص در زمینه هایی همچون الکترونیک , صنایع , برق , مکانیک , آی تی , پرستاران و… میباشد .

برای دریافت ویزای کاری آلمان مواردی همچون حداکثر چهل سال سن , داشتن مدارک فنی و حرفه ای , سابقه کار مرتبط , اخذ مدرک زبان آلمانی و مدرک آیلتس و.. بسیار حائز اهمیت میباشد .

زمانی که شما در مدت ۶ ماهه ای که به شما زمان داده شد است بتوانید کاری مناسب با مهارت و تخصص خود پیدا کنید , مدت ۶ ماهه ویزای شما شش ماه دیگر تمدید می گردد , و شما میتوانید بلو کارت آلمان را دریافت نمایید .

بلو کارت آلمان (Blue card)
بلو کارت به معنی اجازه کارکه مورد تایید در اتحادیه اروپا میباشد , زمانی که فردی بلوکارت را دریافت کند در واقع این اجازه به او داده میشود که با توجه به مهارت و تخصصی که دارد بتواند در کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی به کار و زندگی بپردازد .

ایده کارت آبی همانند گیرین کارت آمریکا میباشد , بلو کارت در واقع برای جذب راحتتر نیروی کار متخصص طراحی شده است تا افرادی که تخصص و مهارت خاصی نیز دارند بتوانند به راحتی در اتحادیه اروپا استخدام شوند .

توجه داشته باشید که زمانی که بلو کارت دریافت میکنید یک مدت مشخصی برای شما اعلام میشود , به طور مثال اگر مدت قرار داد شما با شرکت آلمانی ۴ سال میباشد , مدت بلو کارت نیز همان ۴ سال و سه ماه اضافه تر میباشد اما میتوانید بعد از اتمام تاریخ مجدد به راحتی آن را تمدید نمایید . در ضمن اگر بخواهید که کارفرمای خود را عوض کنید باید مجدد درخواست بلو کارت دهید .

جهت در یافت بلو کارت و یا همان کارت آبی باید یکسری شرایطی را دارا باشید تا بتوانید کارت آبی را دریافت کنید یکی از این شرایط مدرک تحصیلی شما میباشد که باید از دانشگاه معتبری اخذ شده باشد که این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان بوده باشد .

توجه داشته باشید که شما حتما باید پیشنهاد کاری داشته باشید تا بتوانید جهت دریافت کارت آبی اقدام نمایید در غیر این صورت شما قادر به دریافت کارت آبی نخواهید بود , نکته ی دیگر هم در خصوص رشته تحصیلی شما میباشد که باید مرتبط با قرار داد کاری شما باشد .در واقع قراردادی که با شرکت و یا کمپانی آلمانی میبندید باید شغل مورد نظر مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد .

برخی از رشته ها ی تحصیلی میباشند که مورد نیاز شرکت های آلمن میباشند این رشته ها که در بالا به آنها اشاره نمودیم مانند پزشکی , آی تی , ریاضیات و… باید در مواردی که با شرکت ها قرارداد منعقد میکنند مبلغ حقوق دریافتی آنها حتما در متن قرارداد ذکر گردد که حداقل سالی سی و پنج هزار یورو نیز میباشد .

بزرگترین مشکلی که برای دریافت کارت آبی وجود دارد پیدا کرد ن کارفرمامیباشد , اگر شما میخواهید کارفرما پیدا کنید میتوانید از دو روش اقدام کنید یکی اینکه به صور حضوری به آلمان بیایید و دیگری اینکه به صورت آنلاین از روش ایت های کاریابی جستجوکنید .

اگر به صورت آنلاین اقدام به این امر میکنید باید توجه داشته باشید که شرکت های بزرگ با بررسی سابقه کاری شما در صورت رضایت و تمایل به جذب نیروی خارجی متخصص داشته باشند به صورت تلفنی با شما مصاحبه ای انجام خواهند داد , این روند برای شرکت هایی که افراد و نیروی کار متخصص را به صورت آنلاین پیدا میکنند میباشد , شایان ذکر میباشد که شرکت های کوچک آلمانی تمایلی به جذب نیروی متخصص خارجی در اکثر موارد ندارد چرا که برای مصاحبه حضوری باید هزینه متقاضیان کار در آلمان را پرداخت کنند که این موضوع برایشان هزینه بر خواهد بود به همین خاطر نیروی کار خارجی استخدام نخواهند کرد .

بعد از آنکه با شما مصاحبه تلفنی انجام دادند برایتان یک مصاحبه حضوری تریب خواهند داد به همین خاطر برای شما یک دعوتنامه ارسال میکنند , این دعوتنامه به تنهایی شما را به آلمان نخواهد برد بلکه باید با در دست داشتن این دعوتنامه به سفارت این کشور بروید ودر خواست ویزای تجاری دهید , افسر ویزا با بررسی مدارک اگر موردی در آن ناقص نباشد با ویزای شما موافقت میکند و ویزا برای شما صادر میگردد و شما با آن ویزا میتوانید برای مصاحبه حضوری بهکشور آلمان جهت کار در آلمان مراجعه کنید .

زمانی که از طریق دعوتنامه به کشور آلمان میروید مصاحبه به صورت حضوری انجام میشود و شما میتوانید به مدت سه روز با هزینه شرکت درخواست کننده در کشور آلمان بمانید و بعد از آن به کشور خود بازگردید تا جواب مصاحبه برای شما فرستاده شود که زمانی حدود ده روز به طول می انجامد .

بعد از بررسی مدارک و شرایط شما توسط شرکت , اگر از مصاحبه شما راضی باشند برای شما مبلغ حقوق و دستمزد را اعلام میکنند و شما باید جواب مثبت را نسبت به حقوق پیشنهادی این شرکت اعلام کنید , بعد از آن شرکت برای شما قرارداد را به همراه درخواست ویزا ارسال میکند , بعد از دریافت آنها شما باید در خواست ویزا را به سفارت آلمان به همراه مدارک مورد نیاز تحویل دهید تا با بررسی تمامی مدارک مجوز صدور ویزای کاری آلمان داده شود .

نکته ای که بسیار حائز اهمیت میباشد برای افرادی که علاقمند به کار در آلمان میباشند این است که زمانی که در سایت های کاریابی رزومه خود را قرار میدهید مهم نیست که سابقه طولانی مدت نداشته باشید بلکه مهم این میباشد شما رزومه خوبی تهیه کرده باشید تا بر اساس آن از سمت کارفرما پشنهاد شغلی مناسبی داده شود.

مزایای اخذ Blue card یا همان کارت آبی
بلو کارت این اجازه را به افرادی که تخصص و مهارت خاصی در زمینه کاری و رشته تحصیلی خود دارند میدهد که بتوانند در کشورهای اتحادیه اروپا به غیر از کشورهای انگلستان , دانمارک و ایرلند به زندگی و کار بپردازند .
متقاضیان میتوانند با دریافت کارت آبی و مدرک زبان آلمانی به راحتی و کمتر از سه سال اقامت دائم آلمان را کسب نمایند .
زمانی که اقامت دائم آلمان را کسب کردید میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم خود نیز اقدام کنید .
زمانی که بلو کارت داشته باشید طبق قوانینی که برای کار در آلمان وضع شده است میتوانید در اداره های دواتی این کشور با توجه به تمایل کارفرمایان در خصوص جذب نیروی متخصص خارجی , استخدام شوید و این موضوع زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما کارت آبی را داشته باشید چون در غیر این صورت متاسفانه اولویت با شهروندان آلمانی میباشد .
کارت آبی آلمان نوعی ویزای کاری آلمان محسوب میشود که موقت است و امکان تمدید آن وجود دارد .
با اخذ نمودن کارت آبی به شما اجازه کار و زندگی در کشور آلمان داده خواهد شد .
زمانی که کارت آبی آلمان را دریافت میکنید این امکان برای همسر و فرزندان شما فراهم میشود که به این کشور مهاجرت نمایند .
زمانی که شما کارت آبی معتبر داشته باشید همسر و فرزندان شما میتوانند در مدت زمان کارت آبی شما به راحتی در این کشور به کار و اقامت بپردازند .

نکاتی مهم در خصوص ویزای کاری آلمان
یکی از موضوعاتی که ذهن افراد به آن مشغول میباشد پیدا کردن کار در آلمان بعد از صدور ویزای کاری آلمان میباشد, باید خدمت این عزیان عرض کنیم که برخی نکات را مد نظر قرار دهند یکی از این نکات این است که بین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای پیدا کردن شغل مناسب در آلمان تفاوتی وجود ندارد .

و شما میتوانید با حداقل مدرک لیسانس به شغل مناسب خود در این کشور دست یابید , و مدرک تحصیلی بالاتر چندان حاذز اهمیت نمیباشد و افراد که متقاضی ویزای کاری آلمان میباشند باید در کار و حرفه ای که تحصص دارند خود را به نحو احسنت نشان دهند .

نکته ی دیگری که توجه برخی از متقاضیان به آن جلب شده است مدرک آیلتس میباشد , خدمت این عزیزان باید عرض کنیم که کشور آلمان مستعمره کشور انگلستان نیست و نخواهد بود پس تنها زبانی که میتواند راه موفقیت در کار در آلمان را برایتان محیا سازد یاد گیری زبان آلمانی میباشد نه زبان انگلیسی پس برای آنکه بتوانید کاری مناسب در حرفه خود در کشور آلمان پیدا کنید نیازی نیست که حتما مدرک زبان آیلتس و یا تافل داشته باشید شما میتوانید ببا مدرک زبان B1بهترین شغل مناسب خود را پیدا کنید .

نکته ی مهمی که باید در خصوص ویزای کاری آلمان خدمتان عرض کنیم این است که شما با اخذ ویزای کاری آلمان نمیتوانید از همان ابتدای امر همسر و فرزندان خود را به همراه ببرید بلکه باید بعد از اینکه کاری در آلمان یافتید و مشغول به کار شدید بعد از سه تا شش ماه بعد برای آنها دعوتنامه ارسال کنید که همسر شما با در دست داشتن دعوتنامه و مدرک زبان A1آلمانی میتواند برای درخواست ویزا به سفارت آلمان برود و بعد از تاییدیه مدراک و صدور ویزا به شما ملحق شود .

موسسه ما با سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و کاری همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشد و برای شما بهترین و سریعترین راه را انتخاب میکند , ما برای شما عزیزانی که علاقمند به اخذ ویزای کاری آلمان را دارید و علاقمند هستید که به هر نحوی کار در آلمان را تجربه کنید یک پیشنهاد ویژه خواهیم داشت .

این پیشنهاد مناسب افرادی میباشد که از کشور ایران نمیتوانند برای ویزای کاری آلمان اقدام نمایند , ما به این عزیزان این راه را پیشنهاد خواهیم کرد که از طریق ویزای تحصیلی آلمان که شرایط راحتتری را نیز به نسبت ویزای کاری آلمان دارد انتخاب کنید .

تحصیل در کشور آلمان و اتریش رایگان میباشد و شما میتوانید با پذیرش از دانشگاه های این کشورها در حین تحصیل با توجه به قوانین کار در کشور آلمان به کار نیمه وقت بپردازید , شما اجازه بیست ساعت کار در هفته را خواهید داشت , و بعد از اتمام دوره تحصیلی به شما این فرصت داده خواهد شد که به مدت سه الی شش ماه با توجه به رشته تحصیلی که دارید به دنبال کار بگردید .

بعد از اینکه در مدت مشخص شده کاری مناسب پیدا کردید میتوانید برای ویزای کاری آلمان درخواست دهید و بعد از دریافت ویزا مراحلی که خدمتان قبلتر گفتیم را انجام دهید , این روش روش راحتی برای دریافت ویزای کاری آلمان میباشد که علاقمندان کار در آلمان میتوانند به این امر دسترسی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری آلمان
گذرنامه متقاضی به همراه کپی و ترجمه
شناسنامه متقاضی به همراه کپی و ترجمه
دو قطعه عکس رنگی که از تاریخ آن شش ماه بیشتر نگذشته باشد
پیرینت شش ماهه حساب
تمامی مدارک باید به زبان های آلمانی و انگلیسی ترجمه شوند و مهر دادگستری داشته باشند
رزومه متقاضی
گواهی سلامت پزشکی
گواهی سوء پیشینه
سابقه کاری مرتبط
بلیط هواپیما
رزرو هتل و یا محل و آدرس اسکان شما بعد از ورود به آلمان
بیمه نامه
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کاری آلمان و شرایطکار در آلمان و راه های اخذ انواع ویزای کاری آلمان میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفتهو با کارشناسان ما در این زمینه مشورت نمایید .

کارشناسان با بررسی مدارک و شرایط شما تمامی جوانب را در نظر خواهند گرفت و شانس موفقیت شما را صادقانه اعلام میکنند و در صورت تمایل شما برایتان پیشنهاد های دیگری متناسب با شرایط تان ارائه خواهند نمود .

 

بیشــــتـــر مطـــالــعه کنیــــد !!!

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه