کارآفرینی, کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا از برنامه های استانی کانادا می باشد. این یعنی متقاضیان جهت تشکیل پرونده باید از طریق اداره مهاجرت استان انتخابی خود اقدام کنند. بطور کلی در تمام روشهای مهاجرت کارفرینی استانی. متقاضیان این روش با تعهد به سرمایه گذاری جهت تاسیس یک کسب و کار در استان مربوطه در کانادا می توانند برای خود و تمام خانواده خود ویزای کانادا را اخذ کنند.

ویزای کارآفرینی کانادا و سرمایه گذاری کانادا

هموطنان و فارسی زبانان عزیز ، آن هایی که ایده های نو و طرح های تجاری ایده گرایانه ای را می توانند ارائه کنند. از فرصتی کم نظیر جهت اخذ اقامت دائم کانادا با شرایط استثنایی بهره مند می گردند. انتظار می رود که در سال 2020 برنامه ویزای مهاجرت از طریق راه اندازی تجارت کوچک و نوپا یا همان Start-Up.بسیار مورد استقبال قرار گرفته کما اینکه دولت کانادا نیز برای ترغیب سرمایه گذاران و کار آفرینان ، تسهیلات جدیدی را در نظر گرفته است.

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

در طی چند سال گذشته، برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کانادا به صورت گسترده ای. تحت الشعاع حذف برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری فدرال و کارآفرینی فدرال قرار گرفت. یعنی یک افت بی سابقه. اما طرح جایگزین و جدید دولت کانادا که شامل برنامه ویزای راه اندازی تجارت کوچک و نوپا (Start-Up) و با سرمایه اولیه بسیار کمتر از برنامه های دیگر سرمایه گذاری برای متقاضیان مهاجرت می باشد. هم اکنون راهی ایده آل برای قابل اقدام است.

 

انتظار می رود که برنامه Start-Up با ظرفیت پذیرش ۲۷۵۰ پرونده در سال ، بتواند تا مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار را در ۳ تا ۵ سال آینده وارد بازار تجارت کانادا کند و بهترین جایگزین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کبک گردد .

 

برنامه ویزای تجارت کوچک و نوپای فدرال (Federal Start-Up) برای شما عزیزی که متقاضی مهاجرت از این طریق هستید. اقامت دائم را به ارمغان می آورد. اینکه چگونه شما واجد شرایط خواهید بود و تحت چه شرایطی و ظرف چه مدت مورد تایید قرار می گیرید ، همگی این اطلاعات را می توانید از کارشناسان حقوقی مستقر در دفتر موسسه حقوقی آوات ایران جویا شوید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. دولت کانادا با معرفی این طرح به دنبال جذب کارآفرینان نوآور و خلاق به کشور کانادا می باشد . همچنین در این طرح کارآفرینان با حمایت و نظارت مستقیم دولت کانادا با تجارت بخش خصوصی آشنا و مرتبط می گردند.

لینک مفید: سایت کانادا

واژه Start-Up در تجارت اصلاً به چه معناست ؟

سیستم تجارت نوپا (Start-Up Company) به یک شرکت و یا سازمان و یا مشارکت گفته می شود. که با هدف پیاده سازی طرح ها و الگو های نو برای یک کسب و کار قابل توسعه و با ثبات و فعالیت خود را آغاز می کند. این سیستم در میان کارآفرینان بسیار محبوب بوده و با پشتوانه هایی که از طرف اشخاص حقیقی و یا حقوقی دریافت می دارد. بسیار از نظر اقتصادی برای بانیان شرکت ، ایده آل و استثنایی می باشد.

شرایط لازم برای ویزای استارت آپ کانادا

شرایط لازم جهت کسب ویزای استارتاپ یا کارآفرینی عبارت اند از:

 1. اولین شرط، داشتن سطح دانش زبانی حداقل معادل با CLB 5 است. آزمون های به خصوصی مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا بوده و لذا متقاضیان باید طبق جدول زیر نمره قبولی را در هریک از بخش های پنج گانه کسب نمایند.
Speaking Listening Reading Writing Exam
5.0 5.0 4.0 5.0 IELTS General
5 5 5 5 CELPIP-G
226 181 151 226 TEF

تنها راه گذراندن این مرحله، کسب نمره ی قبولی در یکی از آزمون های بالا است و غیر از این سه آزمون راه دیگری وجود ندارد. متقاضی باید هنگام ارائه مدارک به اداره مهاجرت نتیجه یکی از این سه آزمون را ارائه دهد.

 1. پول کافی برای حداقل ۶ ماه اول زندگی در کانادا را برای تأمین هزینه های اولیه خود و حمایت از خانواده داشته باشد. دقت کنید که این هزینه مستقل از سرمایه گذاری در کانادا بوده و در این نوع ویزا شما شخصا نیازی به سرمایه گذاری ندارید. جدولی در این زمینه برای تعیین مبالغ مورد نیاز موجود هست. اما اگر بخواهم صادقانه عرض کنم این جداول از اعتبار چندانی برخوردار نبوده. در صورتی که به اندازه کافی پول در حسابتان ندارید تقریبا باید قید مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی را بزنید.
 2. و اما شاید سخت ترین شرط، جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا باشد. در این حالت باید اثبات کنید که ایده و طرح شما مورد حمایت یکی از این سازمان ها قرار گرفته است. در این صورت این شرکت ها نامه ای مبنی بر پذیرفته شدن طرح تجاری شما خواهند داد.

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی ویزای استارت آپ کانادا مراجعه کنید.

 

الگوی شما چطور می تواند به یک محصول مبدل شود ؟

اینجاست که ابزار پیشرفته ای به نام مرکز رشد تجاری یا Business Incubator. زیر نظر دولت کانادا برای کمک به اجرایی شدن ایده شما قدم به میان می گذارد. پس از اینکه مرکز رشد تجاری در کانادا ، الگوی تجاری کسب وکار مورد نظر را پیاده ساری نمود. حالا نوبت به ورود سرمایه گذاران فرشته یا Angel Investors می رسد. اصطلاحی که به سرمایه گذاران در شرکت های نوپا اطلاق می شود. در ادامه مقاله میزان سرمایه گذاری در این طرح از سمت سرمایه گذاران فرشته برای برنامه تجارت نوپای کانادا ، شرح داده شده است.

در 3 مرحله با Start-Up به اقامت دائم کانادا برسید

 • در مرحله اول ، متقاضی سرمایه گذار با یک تجارت و کسب و کار مناسب شرایطش مطابقت داده می شود.
 • در مرحله دوم متقاضی موفق در سیستم مطابقت در زمان کوتاهی اجازه اقامت کاری موقت دریافت می نماید.
 • در محله سوم سرمایه گذار تایید شده توسط اداره مهاجرت کانادا به همراه خانواده خویش اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. به جرأت می توانم بگویم که این پروسه یکی از ایمن ترین در عین حال آینده دار ترین راه های ورود و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. که کمتر از ۱۰ ماه از زمان تکمیل پرونده به طول می انجامد .

 

سروران گرامی ، نکته بسیار مهم و امتیاز این نوع از سرمایه گذاری. همانطور که پیش تر خدمتتان عرض شد ، میزان پایین سرمایه اولیه و داشتن حمایت مالی دولت پس از موافقت طرح اولیه تجارت می باشد.  شما با اخذ تعهد کتبی در غالب یک جواز تعهد و یا نامه حمایت مالی از یکی از ارگان های زیر که همگی نیز منصوب به دولت کانادا می باشند. یکی از بندهای زیر را برآورده کنید :

 • یک مرکز رشد تجاری یاBusiness Incubator  صلاحیت کسب و کار را تایید کند

یک سرمایه گذار فرشته یا Angel Investor Group تایید کند. که در طرح سرمایه گذار ، مبلغ ۷۵ هزار دلار کانادا ، سرمایه گذاری می کند.

 • یک موسسه مالی و مشارکتی کانادایی تایید کند. که حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا روی کسب و کار متقاضی سرمایه گذاری می کند .

 

مزایای برنامه تجارت نوپا و کوچک کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای کارآفرینی کانادا

 • در حال حاضر سریع ترین راه ورود از طریق سرمایه گذاری به کانادا این برنامه می باشد.
 • سرمایه گذارانی که بتوانند با یکی از مراکز رشد تجاری ، سرمایه گذاران فرشته و یا موسسات مالی اعتباری کانادا به توافق برسند. توسط دولت کانادا به مشاورین تجاری ، متخصصین استراتژی بازار معرفی می گردند. تا بتوانند کسب و کار خود را به سطح بین المللی برسانند .
 • یک سری معافیت های مصاحبه ای در مرحله جذب سرمایه.

 

برنامه اقامت از طریق راه اندازی تجارت نوپا که همان کار آفرینی در کانادا محسوب می گردد. بسیار جدید و همچنین قابل اتکا است کما اینکه  در صورت موفقیت ، از طرف دولت کانادا با تضمین کامل همراه است. موارد بسیار و جزییات زیادی در این برنامه وجود دارند که آن را می توانید از وکلای موسسه حقوقی آوات جویا شوید. به شما تضمین می دهیم که می توانیم پاسخگویی صادق برای سوالات و اهداف مهاجرتی شما باشیم . ما متفاوت اما روشن و قانونی مشاوره می دهیم .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول ویزای کارآفرینی کانادا

🙋‍♀️1.میتوان با ویزای استارت آپ کانادا ویزای همراه نیز دریافت کرد؟

 • یکی از مزایای دریافت ویزا از این طریق این است که میتوانید به صورت همزمان برای دریافت ویزای همراه نیز اقدام کنید.

🙋‍♀️2. در روش کارآفرینی کبک چه شغل هایی پذیرفته می شوند؟

 • در این روش امکان فعالیت در بخش های کشاورزی و باغداری وهمچنین دامداری وبخش های مربوط به نشر کتاب و نویسندگی و همچنین فیلم و موسیقی و بخش های مدیریتی با سوابق ملی و بخش های ورزشی می باشد.

🙋‍♀️3.هزینه ی دریافت ویزای استارت آپ کانادا چه میزان است؟

 • باید بیشتر از 100 هزار دلار کانادا را برای این منظور در نظر بگیرید.

🙋‍♀️4.مهاجرت کاری از روش استانی به چه صورت است؟

 • یکی راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی است. اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی، در نظر گرفتن شرایط و قوانین استان مورد نظر است. این نوع مهاجرت دو روش صورت می‌گیرد. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت. استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین آنها هستند.

🙋‍♀️5.پس از چه مدت کار در کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

 • یکی از مزیت های کار درکانادا این است که به محض ورود به این کشور برای کار, اقامت دائم این کشور به شما تعلق میگیرد.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای کاری کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

 • بیشترین امتیاز را برای دریافت ویزای کاری افرادی کسب میکنند که در بازه ی سنی 18 تا 35 سال باشند.  هر سن امتیاز متفاوتی دارد.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *