مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

خلاصه مقاله : برخورداری از منابع سرشار انرژی در این کشور، امکان سرمایه­ گذاری در این بخش را برای کسانی که خواهان سرمایه­ گذاری در این کشور هستند را فراهم می­نماید.ایجاد فرصت­ های سرمایه­ گذاری در بخش­ هایی همچون تحقیق و توسعه، پزشکی، دانش و فناوری­ های آی تی، تکنولوژی و تجارت الکترونیک از طرف دولت استرالیا و حمایت از آن، از جمله فعالیت­ هایی است که سرمایه گذاران چه داخلی چه خارجی  را به سمت خود جذب می­نماید.
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

فهرست مقاله
ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در این مقاله سعی داریم به بررسی ویزای سرمایه گذاری استرالیا بپردازیم. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری یکی از ساده ترین روش ها برای گرفتن اقامت در هر کشوری است. به هر جهت هر کشوری از ورود سرمایه و ایجاد اشتغال استقبال می کند و استرالیا  نیز از این قاعده مستثنا نیست.

این کشور انواع مختلف ویزا را برای سرمایه گذاران مشخص کرده است و شما بسته به مقدار و نحوه سرمایه گذاری خود، می توانید یکی از این ویزاها را دریافت کنید. ویزای سرمایه گذاری استرالیا به چند نوع تقسیم می شوند که به طور کامل آنها را شرح می دهیم.

دولت استرالیا و سرمایه ­گذاری در این کشور

دولت استرالیا از سرمایه­ گذاری در این کشور حمایت کرده و از این طریق موجبات ساخت اقتصاد استرالیا و کمک به رشد آن را فراهم می­نماید. سازمان تجارت استرالیا سازمانی است که رسماً در زمینه­ ی ارتقا سرمایه­ گذاری در این کشور فعالیت می­کند. این سازمان از سرمایه­ گذاری در بخش­های کشاورزی و غذایی، منابع و انرژی، خدمات، گردشگری، زیرساخت­ های اقتصادی، تکنولوژی و تولیدات پیشرفته حمایت می­کند.

کشور استرالیا در نظر دارد در بلند مدت در تولید و عرضه محصولات غذایی مطمئن و با کیفیت  جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. برای رسیدن به این جایگاه این کشور به دنبال جذب سرمایه در این زمینه می­باشد.

استرالیا در صنعت توریسم نیز به دنبال جذب سرمایه می­باشد چرا که این کشور جاذبه­ های گردشگری فراوانی دارد. همه ساله افرادی زیادی از این کشور بازدید می­کنند و این کشور را به قطبی مناسب برای گردشگری تبدیل می­سازند.

سرمایه گذاری در استرالیا

برخورداری از منابع سرشار انرژی در این کشور، امکان سرمایه­ گذاری در این بخش را نیز برای کسانی که خواهان سرمایه­ گذاری در این کشور هستند را فراهم می­نماید.

ایجاد فرصت­ های سرمایه­ گذاری در بخش­ هایی همچون تحقیق و توسعه، پزشکی، دانش و فناوری­ های آی تی، تکنولوژی و تجارت الکترونیک از طرف دولت استرالیا و حمایت از آن، از جمله فعالیت­ هایی است که سرمایه گذاران چه داخلی چه خارجی  را به سمت خود جذب می­نماید.

کشور استرالیا با صدور ویزاهای مختلف بستر مناسبی را برای جذب سرمایه فراهم م ی­آورد و فرایند سرمایه­­ گذاری خارجی را تسهیل می­بخشد. خارجیانی که قصد سرمایه ­گذاری در این کشور را دارند می­توانند از طریق اخذ ویزای سرمایه­ گذاری در این زمینه اقدام نمایند.

در واقع این ویزا برای افرادی صادر می­شود که قصد دارند کسب و کار جدیدی را در استرالیا راه اندازی کنند و یا مدیریت کسب و کارهای موجود را بر عهده بگیرند و یا قصد سرمایه ­گذاری در یکی از ایالت­ های مناطق استرالیا را دارند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا موقت چهارساله

ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این ویزا که به سرمایه گذاران و کارآفرینان خارج از استرالیا  تعلق می گیرد، خود دارای سه زیرمجموعه است:

انواع ویزای استرالیا

ویزای کارآفرینی

برای دریافت ویزای کارآفرینی شما باید دارای جداقل 800 هزار دلار استرالیا  سرمایه منقول و غیر منقول باشید که قابلیت انتقال به کشور استرالیا  را داشته باشد.

پس از تایید صلاحیت شما و کسب امتیازات لازم در جدول نیازمندی های مهاجرت، شما به همراه همسر و فرزندانتان می توانید از این ویزا استفاده کنید. برای کارآفرینی نیز باید حداقل 200 هزار دلار از سرمایه خود را صرف ایجاد کسب و کار و اشتغال برای ساکنان این کشور بکنید. ایالتی که در آن زندگی می کنید بر نحوه ایجاد کسب و کار و همچنین مخارج شما نظارت می کند تا از قانونی بودن کار شما مطمئن شود.

شما می توانید با این ویزا 4 سال را در کشور استرالیا  سپری کنید و در صورتی که کسب و کار شما دارای شهرت خوبی باشد و مشکلی در این سال ها به وجود نیامده باشد، می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم اقدام کنید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا  معمولی

برای دریافت این ویزا شما باید حداقل 2.25 میلیون دلار سرمایه منقول و غیر منقول قابل انتقال به استرالیا  داشته باشید.

لازم به ذکر است که مقامات ایالتی سوابق سرمایه گذاری شما را بررسی می کنند و در صورتی که دارای سوء پیشینه در این زمینه باشید، برای شما مشکلاتی به وجود خواهد آمد. این ویزا شامل شما و همسر و فرزندانتان می شود و با استفاده از آن، می توانید به مدت چهار سال در استرالیا  اقامت کنید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا  ویژه

این ویزا که بیشترین هزینه را در بر دارد، امتیازات ویژه ای نیز برای شما به ارمغان می آورد. برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویژه باید حداقل پنج میلیون دلار سرمایه منقول و غیر منقول داشته باشید و حداقل پنج میلیون دلار نیز در یکی از ایالت های استرالیا  سرمایه گذاری کنید. پس از اینکه صلاحیت شما و مقدار سرمایه تان تایید شد شما می توانید با استفاده از این ویزا برای مدت چهار سال در این کشور اقامت و سپس برای گرفتن ویزای دائم استرالیا و تابعیت اقدام کنید.

با گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویژه، دیگر نیازی به کسب امتیاز از جدول امتیازات نیست. همچنین اگر شما به انگلیسی تسلط کافی نداشته باشید، باز هم این ویزا برای شما صادر می شود اما پس از ورود به استرالیا  از شما هزینه ای برای آموزش زبان دریافت می شود و 510 ساعت کلاس آموزش زبان انگلیسی با لهجه استرالیا یی برای شما گذاشته می شود.

در واقع با داشتن این مقدار سرمایه می توانید با خیالی راحت و حتی بدون داشتن شرایط عمومی مهاجرت، به راحتی ویزای موقت چهارساله را دریافت کنید.

ویزای سرمایه گذاری دائم (زیر گروه های 888 و 132)

دسته دیگر ویزاهای سرمایه گذاری به شما اجازه اقامت دائم می دهند. این گروه از ویزاها دارای دو زیرگروه اصلی ویزاهای 888 و 132 هستند. ویزای 888 ادامه ویزای موقت 188 است. گفتیم که پس از کسب ویزای موقت سرمایه گذاری یا کارآفرینی که چهار سال اعتبار دارد. در صورتی که مقامات ایالتی سرمایه گذاری شما را تایید کنند و در این مدت هیچ مشکلی نداشته باشید. می توانید از مزایای ویزای 888 استفاده کنید.

در این مرحله در صورتی که گردش مالی کسب و کار شما در یک سال بیش از 400 هزاردلار باشد. باید حداقل 30 درصد سهام و اگر کمتر از 400 هزاردلار باشد، باید حداقل 51 درصد از سهام کسب و کار به نام شما باشد. پس از تایید و با وجود شرط ذکر شده، شما می توانید برای این ویزا اقدام کرده و به صورت دائم در خاک استرالیا  اقامت کنید. پس از گذراندن مدتی مشخص و در صورت نبود مشکل، شما می توانید برای دریافت تابعیت استرالیا  نیز اقدام کنید.

برای دریافت ویزای اقامت دائم زیر گروه 132، شما باید حداقل 1.5 میلیون دلار سرمایه را با خود به کشور استرالیا  بیاورید. نحوه سرمایه گذاری در اختیار شما است اما مقامات ایالتی بر آن نظارت می کنند. همچنین شرط مالکیت حداقل 30 یا 51 درصد از سهام کسب و کار اینجا نیز برقرار است. این ویزا نیز به شما و تمام اعضای خانواده تان تعلق می گیرد و به شما اجازه می دهد به صورت دائم و بدون محدودیت در خاک استرالیا  اقامت کنید.

ویزای اقامت مستقل و اسپانسر ایالتی (زیر گروه 890 و 892)

دسته دیگر ویزاهای سرمایه گذاری برای کارآفرینان و ایده پردازان بسیار مناسب است. این دسته شامل ویزاهای دائم مستقل 890 و ویزای اقامت دائم اسپانسر ایالتی 892 می شود.

1-ویزای اقامت دائم مستقل (زیرگروه 890)

ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برای دریافت این ویزا شما باید حداقل یک سال در خاک استرالیا  زندگی کرده باشید. همچنین مالکیت 30 درصد سهام در صورتی که گردش مالی کسب و کارتان بیش از 400 هزار دلار است . 51 درصد در صورتی که گردش مالی شما کمتر از 400 هزار دلار است نیز ضروری می باشد. برای دریافت این ویزا شما باید برای حداقل دو نفر اشتغال ایجاد و حداقل 100 هزار دلار در کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید.

2-ویزای اقامت دائم اسپانسر ایالتی (زیرگروه 892)

شرایط دریافت این ویزا مشابه ویزای اقامت دائم مستقل است. با این تفاوت که حدقل میزان سرمایه گذاری شما باید 75 هزار دلار باشد و برای حداقل یک نفر باید اشتغال ایجاد کنید. لازم به ذکر است که با دریافت این ویزا، شما به عنوان یک اسپانسر ایالتی شناخته می شوید. از این طریق می توانید برای مهاجران دیگری که به دنبال اسپانسر هستند. ایجاد اشتغال کرده و شرایط مهاجرت آنها را فراهم کنید.

تمام ویزاهای سرمایه گذاری برای شما و تمام اعضای خانوده تان صادر می شود. شما با داشتن این ویزاها، می توانید از تمام مزایایی که شهروندان استرالیا یی از آنها برخوردار هستند. (مانند حق تحصیل در مدارس و دانشگاه های استرالیا ، خدمات بیمه و بازنشستگی. خدمات پزشکی رایگان و حق اقامت در هر نقطه از استرالیا ) برخودار شوید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول ویزای سرمایه گذاری استرالیا

🙋‍♀️1.حداقل سرمایه برای دریافت ویزای سرمایه ­گذاری معمولی کشور استرالیا چه میزان است؟

  • در این روش بایدحداقل 1.5 میلیون دلار از سرمایه ی خود  را با تایید مقامات ایالتی و با صلاحدید آنها، در  ایالت مورد نظر سرمایه گذاری کنید.

🙋‍♀️2.آیا هزینه ی زندگی در استرالیا بالاست؟

  • هزینه­ ی زندگی در این کشور بالاست ولی به نسبت آن نیز سطح درآمد بیشتر است. بالا بودن هزینه ­های زندگی تأثیر چندانی بر زندگی مردم ندارد.

🙋‍♀️3.سرمایه گذار در زیر ساخت ها در استرالیا به چه معناست؟

  • کشور استرالیا به دلیل افزایش جمعیت، بالا رفتن میزان معاملات تجاری و دارا بودن اقتصادی شناور. نیاز مبرمی به توسعه در زمینه زیرساخت ها دارد. زیرساخت های مورد نیاز در این بخش شامل مواردی همچون سیستم حمل و نقل. شبکه های راهسازی و زیرساخت های فرهنگی مانند تامین انواع تسهیلات، گسترش فضاهای عمومی و انجام برنامه های گوناگون جهت ارتقای کیفیت زندگی است.

🙋‍♀️4.آیا سرمایه گذاری در استرالیا برای ایرانیان ممکن است؟

  • بله. بسیاری از ایرانی ها برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ویزای کار آفرینی شرکتی را در استرالیا ثبت کرده اند.

🙋‍♀️5.آیا با خرید ملک در استرالیا میتوان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

  • خرید ملک در این کشور نمیتواند منجر به دریافت اقامت شود. مگر با شرایطی که جنبه ی سرمایه گذاری داشته باشد.

🙋‍♀️6.افراد خارجی میتوانند در استرالیا ملک بخرند؟

  • برای خرید ملک در استرالیا باید دارای اقامت موقت و یا دائم این کشور باشید.

🙋‍♀️7.امکان دریافت وام برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک وجود دارد؟

  • سرمایه گذار خارجی میتواند برای دریافت وام اقدام کند. اما باید بدانید که دریافت وام برای یک خارجی کار راحتی نخواهد بود.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!