تحصیلی, روسیه

نحوه درخواست ویزای دانشجویی روسیه به چه صورت است؟[2019]

ویزای دانشجویی روسیه

اقامت روسیه از طریق تحصیل یکی از مواردی است که همه ساله متقاضیان زیادی را به همراه خواهد داشت.در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  ویزای دانشجویی روسیه  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم  امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

ویزای دانشجویی روسیه

روسیه از نظر علمی دارای جایگاه بالایی در جهان بوده و از پیشرفته‌ترین کشورها در رشته‌های علوم پایه، ریاضی، فیزیک، شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، هنر و موسیقی و غیره است.

نزدیک بودن فاصله تهران به مسکو (حدود ۳۰ : ۳ ساعت)، روابط بسیار خوب مابین دو کشور ایران و روسیه، مهمان‌نوازی مردم روس، تغذیه شبیه به ایران، معماری بسیار زیبای مسکو و‌… دانشجویان فراوانی را سالیانه مشتاق به ادامه تحصیلات در مسکو، سن پطرزبورگ و سایر شهرهای روسیه می‌کند.

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ‌رشد و تعالی روسیه سرعت فزاینده‌ای یافت و از نظر علمی، اجتماعی و فرهنگی نیز از اکثر کشورهای اروپایی و حتی در برخی زمینه‌ها از امریکا پیشی گرفت.

وجود دانشمندانی چون پاولوف، مندلیوف، لومونوسف، ساخاروف؛ شاعران و نویسندگانی مانند پوشکین، تولستوی، چخوف، داستایفسکی؛ موسیقیدانانی چون چایکوفسکی؛ مشاهیری مانند یوری گاگارین (اولین فضانورد جهان) و کالاشینکوف (سازنده مسلسل کلاشینکوف)؛ گواه این مساله است.

بدین ترتیب سالانه افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند و به دنبال آن بدیهی است که اکثر متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در روسیه را دارند، نیاز به ویزای دانشجویی روسیه داشته باشند. البته قابل ذکر است که متقاضیان بین المللی از کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، آبخازیا، اوستیای جنوبی، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، اوکراین، ارمنستان و ازبکستان نیازی به ویزا ندارند.

شرایط ویزای دانشجویی روسیه

متقاضیان از بلاروس، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان و اوکراین نیاز به پاسپورت ملی خود برای دیدار از روسیه دارند. برای دانش آموزان آینده نگر از کشور های دیگر،

گذرنامه ی بین المللی جهت آمدن به روسیه لازم است.

به طور کلی میتوان گفت شرایط مهاجرت به روسیه در یک چارچوب معین تهیه شده. اگر چه کشور روسیه ترتیباتی بدون روادید با بسیاری از کشورها را دارد، اما مدت زمان اقامت بدون روادید محدود به ۱ و یا ۳ ماه است، این چنین ترتیباتی مشخصا برای گردشگران، البته نه بازدید کنندگان طولانی مدت، طراحی شده است.

یک دانش آموز از یک کشور که ترتیبات بدون روادید با روسیه را دارد، می تواند تنها با استفاده از گذرنامه ی خود وارد روسیه شود، اما بلافاصله پس از این که اقامت مجاز به پایان رسید، مجبور به ترک کشور است و درصورت نیاز باید دوباره با یک ویزای دانشجویی معتبر وارد شود و به تحصیل در روسیه بپردازد. بنابراین، بهترین تصمیم این است که یک ویزای دانشجویی در وهله اول گرفته شود. همچنین باید اشاره داشت که بازدید همکار در روسیه نیاز به ارائه ی ID مربوطه دارد.

 

نحوه درخواست ویزای دانشجویی روسیه

ویزا های دانشجویی طبق روال، از طریق سفارت روسیه ( بخش کنسولی ) و یا کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت خود گرفته می شود. در برخی از کشورها، مراکز ویزای مجاز  وجود دارند که ارائه دهنده ی برخی از خدمات هستند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

پاسپورت شما باید برای حداقل یک دوره ی ۱۸ ماهه از صدور تاریخ ویزا اعتبار داشته باشد. پاسپورت شما باید حداقل شامل دو صفحه ی سفید باشد.

گواهی سلامت متقاضیان ویزای تحصیلی در روسیه

گواهی عدم hiv :گواهی باید شامل جزئیات گذرنامه ی دارنده، اطلاعات در مورد طول مدت اقامت آن ها در روسیه، و خصوصیات آزمایش HIV  (تاریخ، استفاده ی گروه دارویی، مهر رسمی مرکز پزشکی که این آزمایش را انجام داده است، امضای دکتر و فرد مورد آزمایش ) باشد.

این سند باید در روسیه و به زبان انگلیسی صادر شده و معتبر باشد به مدت سه ماه. جهت دریافت گواهی صحت سلامت پزشکی ، فرد متقاضی باید به یک پزشک عمومی مراجعه کند و درخواست گواهی صحت کند. پزشک ابتدا باید درخواست آزمایشات ایدز و هپاتیت را برای متقاضی نوشته و بعد از انجام آزمایشات پزشکی و معاینات عادی گواهی صحت و سلامت را صادر نماید.

لازم به ذکر است امضای پزشک باید در نظام پزشکی ثبت شده باید و مهر نظام پزشکی پزشک معالج باید خوانا باشد. بعد از دریافت گواهی صحت سلامت ، این گواهی باید به تایید نظام پزشکی برسد. بعد از تایید نظام پزشکی این گواهی باید ترجمه و در اختیار وکلا قرار بگیرد تا در فایل ویزای شما تحویل سفارت داده شود.

نمونه صحت سلامت پزشکی جهت ویرای دانشجویی روسیه

نمونه صحت سلامت: با توجه به ازمایشات ایدز و هپاتیت و معاینات بالینی به عمل امده خانم / اقای. از صحت سلامت جسمی کامل برخوردار بوده و جواب ازمایشات ایدز و هپاتیت ایشان منفی میباشد.

مدت اقامت ویزای دانشجویی روسیه

در ابتدای کار، یک ویزای دانشجویی برای مدت سه ماه برای فرد متقاضی صادر می شود. پس از این دوره فرد باید برای بخش محلی دولت برای مسائل مربوط به مهاجرت برای تمدید ویزا درخواست دهد. سپس آنها یک ویزای یک ساله ی موقتی را که به متقاضی اجازه می دهد که هم به روسیه و هم از روسیه در دوره ی اعتبار ویزا سفر کند، صادر می کنند.

هنگامی که ویزای شخص در حال به پایان رسیدن است، او باید برای تمدید ۱ ساله ی بیشتر درخواست دهد، و این روش را در طول مدت زمان  برنامه های علمی خود ادامه دار کند.

ویزای دانشجویی فوری

امکان ویزای دانشجویی فوری فقط برای افرادی که ویزای شنگن در پاسپورت خود دارند یا مدت زمان پذیرش آنها رو به اتمام میسر می باشد. مدت زمان صدور ویزای فوری روسیه ۳ الی ۷  روز کاری سفارت می باشد.

 

اخذ دعوت نامه جهت ویزای تحصیلی روسیه

دعوت نامه ها جهت کشور روسیه توسط وزارت امور خارجه ی روسیه و دولت برای مسائل مربوط به مهاجرت صادر می شود.

متقاضیانی که در دانشگاه در کشور روسیه از طریق انتخاب رقابتی جای خود را به دست آورده اند و وارد بورس دولت (سهمیه) شده اند، دعوت نامه ی خود را بر اساس یک راهنمای وزارت امور خارجه دریافت می کنند.

در دفتر آژانس فدرال برای امور کشورهای مستقل مشترک المنافع، هموطنان مقیم خارج و همکاری های بین المللی انسان دوستانه (Rossotrudnichestvo) آنها یک عدد شش رقمی از دعوت نامه دریافت می کنند که پس از زمان ارسال درخواست ویزا اعلان می کنند.

اگر متقاضی یک محل در یک دانشگاه از طریق یک روش استاندارد دریافت کرده و یا یک دانش آموز شهریه ی آزاد است، دعوت نامه توسط دانشگاه فرستاده می شود. لازم به ذکر است که فرد به دعوت نامه ی اصلی نیاز دارد تا بتواند درخواست ویزا را ارائه دهد.

مدت اعتبار دعوت نامه

شما می توانید روند اخذ دعوت نامه را ظرف مدت ۴۵ روز قبل از تاریخ سفر واقعی شروع کنید دعوت نامه به مدت سه ماه معتبر است.

متقاضیانی که پذیرش خود را در یک دانشگاه در روسیه از طریق ازمون، رقابتی به دست می آورند ،حق تحصیلات دولتی دارند (بورسیه)و دعوت نامه توسط دانشگاه ارسال خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  ویزای دانشجویی روسیه    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  ویزای دانشجویی روسیه  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

 

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *