رد کردن لینک ها

ویزای جست و جوی کار آلمان

ویزای جست و جوی کار یکی از بهترین ویزاهای اقامت آلمان میباشد.اقامتی که شما با داشتن ان میتوانید در کشور آلمان بدنبال کار بگردید.اطلاعاتی در خصوص ویزای جست و جوی کار آلمان را در این مقاله و نوشته برایتان آماده نموده ایم که امیدواریم مورد قبول واقع شود.

 آلمان

آلمان کشور قدرتمندی است.تقریباً هر شاخه شغلی در آلمان به سود قابل قبولی می رسد.در این مقاله قصد داریم به شما ثابت کنیم که پیدا کردن کار در آلمان نه تنها غیر ممکن نیست بلکه بسیار کم هزینه و آسان است.ویزای جست و جوی کار آلمان به گوشتان خورده است؟این ویزا برای افرادی است که از پیدا کردن کار در آلمان ناامید شده انددر نظر داشته باشید که مدارک ویزای جست و جوی کار آلمان از دسته موارد مهم و تأثیر گذار محسوب می شود.در نظر داشته باشید که ما به ویزای کار تنها اشاره کوتاهی خواهیم کرد و تمرکز اصلی بر روی ویزای جستجوی کار است.

 

ویزای جست و جوی کار آلمان چیست؟

 

 

اگر بخواهیم این مورد را تعریف کنیم به این شکل است:این ویزا برای افرادی مناسب است که دارای مدرک دانشگاهی هستند و به دنبال کار در آلمان می گردند،این افرادی در آلمان معرف ندارند، واسطه ندارد،شرایط خوب کار از سوی آلمان به آنها قول داده نشده است و … !در واقع ویزای جست و جوی کار یعنی شما خود می خواهید با تلاش به شغل مورد نظر برسید.افرادی که از ویزای جست و جوی کار استفاده می کنند می توانند ۶ ماه در آلمان اقامت داشته باشد و به صورت کاملاً حضوری به دنبال کار باشند.

 

 شرایط ویزای جست و جوی کار آلمان

حال می خواهیم شرایط این ویزا را کمی دقیق تر بررسی کنیم.در طی ۶ ماه اقامت در آلمان فرد می تواند در هر شهری به دنبال کار باشد.بنابراین محدودیتی شهری نخواهید داشت.در نظر داشته باشید که در طول شش ماه حق هیچ نوع کاری به کاریابی را ندارید.پس از اینکه کار مورد نظر پیدا شد به سادگی اداره مهاجرت شهر اقدام به صدور اقامت کاری برای شما می کند که نام علمی آن bluecard استکه در واقع کارت آبی رنگی استکه مجوز فعالیت شما محسوب می شود.

پیشنهاد مطالعه »
کار ضمن تحصیل در ترکیه

برای اخذ این کارت باید مدارکی از قبیل:

  • پاسپورت،
  • عکس ،
  • قرارداد
  • و بیمه خود را به اداره مهاجرت تحویل دهید.

در این مسیر کارفرما شما را همراهی می کند بنابراین نگران نباشید.در نظر داشته باشید که این ویزا برای تخصص های خاصی صادر نمی شودو دست شما در این زمینه باز است.بارها در خصوص تمدید ویزای جست و جوی کار سؤال شده استکه باید بدانیم در قانون چیزی به عنوان تمدید این نوع ویزا دیده نمی شودبه همین دلیل پیشنهاد ما این است که در طول ۶ ماه اول تمام سعی را مبذول نمایید.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

  1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
  2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
  3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
  4. ویزای کاری آلمان
  5. ویزای سرمایه گذاری در آلمان

 

 لیست مدارک ویزای جست و جوی کار آلمان

حال نوبت به بخش اصلی و مهم موضوع رسید!مدارک ویزای جست و جوی کار آلمان بسیار مهم است،در صورتی که شما کار مورد نظر را پیدا کرده باشید اما مدارکتان ناقص باشد قطعاً دچار مشکل خواهید شد.در نظر داشته باشید که تمامی کپی ها باید در کاغذ A4 انجام شود

این موضوع در شرایطی که مدرک اصلی دارای سایزی متفاوت است نیز باید رعایت شود.شما باید دو سری از مدارک گفته شده در بخش ذیل را به صورت جداگانه در دو پوشه قرار داده و مرتب کنید.

اولین و مهم ترین مدرک ویزای جست و جوی کار آلمان تکمیل فرم ویزا است. این فرم باید با صداقت کامل پر شود.فرد باید عکس جدید گذرنامه ای- بیومتریک داشته باشد که ابعاد این عکس ۳۵ در ۴۵ میلی متر اعلام شده است وضعیت چهره فعلی شما باید عکس سازگار باشد.

پیشنهاد مطالعه »
وکیل پناهندگی در آلمان

پاسپورت معتبر با اعتبار ۶ ماهه مهم است و باید از صفحات شماره ۲ و ۳ پاسپورت کپی گرفته شود.شناسنامه فرد متقاضی باید به زبان رسمی انگلیسی و آلمانی ترجمه شده باشد و ترجمه مورد نظر توسط سفارت به تأیید برسد.

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

از دیگر مدارک

مدرک محل اقامت شما در آلمان است، در واقع باید مشخص کنید که آیا قرار است در هتل اقامت داشته باشید و یا دوستان شما در این کشور برایتان دعوت نامه ارسال کرده اند.به هر حال آدرس دقیق محل اقامت شما در طول ۶ ماه الزامی است.

مدرک تحصیلی از دسته اساسی ترین مدارک آلمان محسوب می شودحداقل مدرک تحصیلی لیسانس اعلام شده است که باید ترجمه رسمی شودمورد بعدی که شاید تنها برای ویزای جست و جوی کشور آلمان دیده شود و سایر کشورها به این گزینه توجه چندانی نکنند تأییدیه ZAB است،این تأییدیه در مورد قبول بودن مدرک شما از سوی آلمان استو در واقع اعتبار دانشگاهی که در ان تحصیل کرده اید مورد بررسی قرار می گیرد.

سوابق کاری و تحصیلی نیز باید در پوشه مدارک ویزای جست و جوی کار آلمان قرار بگیرداین مدارک می تواند توصیه نامه از کارفرما باشد که باید  به زبان انگلیسی و یا آلمانی تهیه شده باشد.مورد بعدی در خصوص رزومه کاری است که نشان دهنده سابقه افراد است.

 

انگیزه نامه برای ویزای جست و جوی کار آلمان

با توجه به اینکه در حوزه مدارک بارها در خصوص انگیزه نامه صحبت شده استیک بخش مجزا را به این مورد اختصاص داده ایم.در نظر داشته باشید که شما باید یک انگیزه نامه تهیه کنید و در آن به یک سری سؤالات پاسخ دهید.در ابتدا باید مشخص کنید که به دنبال چه نوع کاری هستید و سمت مورد نظر شما کدام است.

 

چرا در بین کشورهای مختلف آلمان را انتخاب کرده اید

نزد کدام یک از کارفرما قصد انجام کار دارید( در صورتی که از قبل با کارفرما ملاقات کرده اید مدارک موجود را ارائه دهید)باید بخشی را به بحث یادگیری زبان آلمانی اختصاص دهیدو مشخص سازید که چه برنامه ای برای یادگیری آن دارید.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت اتریش از طریق کار

وضعیت سکونت فرد و همینطور برنامه کلی زندگی وی باید به طور دقیق توضیح داده شود.از شما یک سری مدارک مالی خواسته می شود تا نشان دهد در طول ۶ ماه می توانید از پس هزینه های خود بر آیید.بهتر است که برای این بخش گردش حساب ۶ کاه گذشته خود را ارائه دهید.

در نهایت نیز باید بیمه مسافرتی ۶ ماهه که دارای حداقل پوشش ۳۵۰۰۰ یورو است ضمیمه پرونده شما شود.تنظیم مدارک آسان است کافیست خودتان بخواهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره