رد کردن لینک ها

 ویزای تحصیل استرالیا

 ویزای تحصیل استرالیا

 ویزای تحصیلی استرالیا یکی از راه های اخذ اقامت استرالیا می باشد.داشتن شروط ویزای تحصیل استرالیا از ضروریاتی است که حتما باید یک دانشجو داشته باشد تا بتواند به دوران تحصیل خود ادامه دهد. ویزای دانشجویی به منظور مجوز اقامت در استرالیا می باشد که اجازه خروج از کشور بعد از داشتن ویزای تحصیلی داده خواهد شد و در صورت نبود ویزا و یا برگشت آن به هر دلیلی نمی توان از خاک کشور خارج گردید.

جهت دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت استرالیا مراجعه نموده و تمامی مدارک خود را ارائه نمائید. پس از دریافت ویزای استرالیا باید شرایط تحصیل در استرالیا را داشته باشید تا امکان تحصیل در دانشگاه های استرالیا وجود داشته باشد.

گرفتن ویزای تحصیلی امری ضروری خواهد بود چرا که حتی پس از در دست داشتن ویزای تحصیلی نیز باید هر ساله نسبت به تمدید آن اقدام نمائید و در صورت عدم تمدید اجازه اقامت در استرالیا به شما داده نخواهد شد و باید یک ماه به دور از خاک استرالیا باشید. تمدید ویزا داشتن شروط تحصیلی استرالیا را می طلبد که این اطلاعات را دانشگاه ها بررسی می نمایند و صلاحیت دانشجو را تصدیق می نمایند و در صورت عدم صلاحیت وی نسبت به لغو ویزای تحصیلی اقدام خواهند کرد.

شروط گرفتن ویزای تحصیل استرالیا

شروط بسیاری جهت ویزای تحصیل استرالیا دخیل خواهند بود که در ادامه به برخی از این شروط اشاره کرده ایم:

-دانشجو بایستی پس از دریافت ویزای تحصیل استرالیا نسبت به تکمیل عملیات ثبت نام به محض دریافت ویزا اقدام نماید البته می تواند این کار را در بازه زمانی دو ماهه نیز انجام دهد.

دانشجو باید غیبت کمی در دوره داشته باشد و حضور کمتر از 80 درصد وی در دانشگاه مشکل ساز خواهد بود همچنین باید در طی دوره نمرات قبولی را اخذ کرده و مدرک خود را با نمره ای خوب در دست بگیرد، در صورت عدم اخذ نمرات قبولی نامه ای از طرف دانشگاه به وی داده خواهد شد که می تواند در طول 20 روز به آن اعتراض نماید و در صورتی که رد شدن دانشگاه طی گزارشی به اداره مهاجرت اطلاعات دانشجو را اعلام می نماید. که اداره مهاجرت نامه ای به دانشجو خواهد فرستاد که در صورت عدم توضیح و پیگیری او در طول 28 روز ویزای وی کنسل خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در دبیرستان های انگلستان

-دانشجو در طول دوران تحصیل باید بیمه بوده و تا پایان تحصیل از سازمان بیمه سلامت پشتیبانی شود.

-دانشجو باید تمام شرایط قبول کرده در ابتدای دریافت ویزا را مو به مو انجام دهد و سرپیچی از تعهد وی موجب کنسل شدن ویزای دانشجویی خواهد بود که بزاعت مالی جهت هزینه های تحصیلی یکی از این موارد به حساب می آید.

-فرزند دانشجویی که بیش از 3 ماه در استرالیا اقامت خواهد داشت می تواند در یکی از مدارس استرالیا به تحصیل پرداخته و مبلغ ناچیزی از دانشجو اخذ خواهد شد.

-درخواست ویزای دانشجویی از خاک استرالیا وجود نخواهد داشت و جهت اخذ ویزا بایستی به خاک ایران پا گذاشته و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمائید البته شرایط خاصی نیز وجود دارد که شامل حال دانشجویان معمولی نخواهد شد.

-دانشجو باید هرگونه اطلاعات شخصی را به دانشگاه ارائه نماید از اطلاعاتی که باید دانشگاه از آن مطلع شود می توان به مطلع کردن دانشگاه از محل سکونت دانشجو اشاره کرد همچنین در صورت نقل مکان مراتب باید در کمتر از 7 روز به دانشگاه گزارش شود. همچنین تغییر محل تحصیل نیز باید در کمتر از 7 روز به اطلاع مراکز برسد.

-دانشجو نباید در دوره تحصیلی خود اقدام به تغییر تز خود نماید و در صورت هرگونه تغییری باید مراتب را به دانشگاه اعلام نماید و پس از اطلاع از موافقت دانشگاه اقدام به تغییر نماید و در صورت اقدام خودسرانه ویزای وی کنسل شده و امکان تحصیل او در دانشگاه های استرالیاامکان پذیر نخواهد بود.

مقالات مرتبط با تحصیل در استرالیا:

پیشنهاد مطالعه »
انواع ویزای استرالیا

ویزای تحصیل دانش آموز در استرالیا

ویزای تحصیلی دانش آموزی نیز داشتن شرایط خاصی را می طلبد که در صورت عدم رعایت آن ویزای تحصیلی کنسل خواهد شد و دانش آموز باید زمین استرالیا را ترک نماید . در ادامه به برخی از شرایط تحصیل دانش آموز در استرالیا اشاره شده است:

-تمامی اعمال باید با هماهنگی قبلی انجام گیرد چنانچه دانش آموز کمتر از 18 سال سن داشته باشد تغییر مکان و آدرس وی مراتبا باید به اطلاع مرکز تحصیلی برسد و در صورت جابجایی وی سریعا باید به مراکز مربوطه خبر داده شود که اسکان وی در پیش یکی از اقوام امکان پذیر خواهد بود.

-این شرط برای افرادی است که همراه دانش آموز به استرالیا سفر کرده اند که نمی توانند بیش از 3 ماه به تحصیل در استرالیا بپردازند و تنها به عنوان حامی دانش آموز خواهند بود اما تحصیل زبان در استرالیا برای حامی دانش آموز کمتر از 20 ساعت در هفته امکان پذیر خواهد بود.

شرایط کار کردن با ویزای تحصیل استرالیا

دانشجو نمی تواند داشتن ویزای تحصیلی را به عنوان ویزای اقامت دائم استرالیا ببیند و مشغول به کار سر خود شود. البته دانشجو می تواند در هفته کمتر از 20 ساعت به کارکردن مشغول شود اما قبل از شروع تحصیل امکان کار کردن برای وی وجود نخواهد داشت البته او می تواند در بین ترم های دانشگاهی و همچنین روز های تعطیل به کار کردن بدون هیچ محدودیتی بپردازد. البته لازم به ذکر است که دانشجوی دوره کارشناسی تحقیقی و همچنین دکتری هیچگونه محدودیت زمانی جهت کار کردن نخواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه ­گذاری در استرالیا

همچنین در صورت وجود همسر کنار دانشجو امکان کار کردن وی به صورت نامحدود وجود خواهد داشت البته همسر وی باید دوره کارشناسی و یا دکتری را در حال گذراندن باشد. برخی کارهای داوطلبانه دارای شرایط خاصی هستند که هیچگونه حقوقی از این کارها دریافت نخواهد شد. با کار کردن در استرالیا درآمد خوبی نصیبتان خواهد شد و می توانید در روزهای تعطیل و بیکاری بخشی از هزینه های خود را از طریق کار کردن جبران نمائید اما باید شرایط ویزای تحصیل استرالیا را در نظر داشته باشید تا هیچگونه مغایرت با شرایط آن نداشته باشید و در صورت عدم اعتنا به شرایط نامه ای برایتان ارسال خواهد شد و در صورت عدم توضیح مناسب و بی اعتنایی به آن ویزای تحصیلی شما کنل خواهد شد و در کمتر از یک ماه باید به کشور خود برگردید.

مقالات مرتبط درباره کار در استرالیا:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره