مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

شرایط دریافت ویزای تحصیلی گرجستان [2019]

ویزای تحصیلی گرجستان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی گرجستان [2019]

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی گرجستان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی گرجستان 2019 و اینکه اقامت گرجستان از طریق تحصیل چگونه است ؟ را بعنوان مهم ترین سوال متقاضیان تحصیل در گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی گرجستان میتوان در نظر گرفت .

در خصوص ویزای تحصیلی گرجستان و اقامت گرجستان ، اطلاعاتی را برایتان آماده نموده ایم که مناسب متقاضیان مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل میباشد.نکات مهم برای در خصوص کشور گرجستان و سوال اینکه چرا گرجستان را برای تحصیل انتخاب کنیم را در این مقاله به آن ها پرداخته ایم.

 

گرجستان کجاست؟ و درباره گرجستان چه میدانید؟

کشور گرجستان در قسمت آسیایی و اروپایی قرار دارد که منطقه اوراسیا را در بر گرفته است. معنی کلمه Georgiaدر فرهنگ لغت یونانی به معنای گرم میباشد.    به همین خاطر میتوان گفت گرجستان مردمی خونگرم و کاملا آزاد را دارد.

گرجستان در حال حاضر تلاش میکند که به اتحادیه اروپا یا همان عضویت کشورهای شنگن دربیاید و عملا خود را کشوری اروپایی میداند.جالب است بدانید وسعت کشور گرجستان اندازه استان هرمزگان ایران است .

کشوری با ۸ استان و پایتخت شهر تفلیس . مرزهای مشترک با کشورهای ترکیه – ارمنستان – روسیه و اوکراین را دارد.۸۰ درصد مردم گرجستان را بومیان گرجی تشکیل داد اند و حدود بیش از ۳ میلیون جمعیت دارد.آب و هوای گرجستان همانند ایران ۴ فصل است . در بعضی مناطق بهار و دیگر مناطق تابستان و قسمتی دیگر برف و زمستان میباشد. شهر تفلیس همانند شهر تهران میباشد.

 

نکاتی در خصوص تحصیل در گرجستان و ویزای تحصیلی گرجستان

بیش از ۱۰ هزار دانشجو خارجی در کشور گرجستان در حال تحصیل هستند .

گرجستان یک  سیستم آموزشی محبوب با دانشجویان سراسر دنیا با کیفیت آموزشی بالاست.هر ساله به میزان دانشجویان گرجستان افزوده میشود.دانشگاه های گرجستان دارای بالاترین سطوح آموزشی اروبایی است.دانشگاه دارای برنامه هالی سطح بالا برای دانشجویان خارجی و شهروندان خود است.گرجستان دارای پیشینه تاریخی  در پذیرش دانشجو بین المللی است.

دانشگاه ها و کالج های زیادی هستند که برنامه های زیادی را برای تازه واردین برای خوش آمد گویی آنها و دوست یابی آنها تدارک میبینند.گرجستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است.

در گرجستان دانشگاه های عالی هستند که در سطح جهانی قرار دارند. استاندارد های آموزشی گرجستان همانند آمریکا ، کانادا ، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی بالا هستند.کیفیت تحصیلی بالای آموزش در گرجستان یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در کشور گرجستان میباشد .

اگر بهترین مکان و نزدیکترین مکان را برای تحصیل میخواهید ما کشور گرجستان را به شما پیشنهاد میکنیم.

چرا تحصیل در گرجستان؟

مزیت های مهم تحصیل در گرجستان

 • نامه پذیرش در روزهای اول
 • هزینه پایین زندگی
 • بیش از ۱۰ هزار دانشجو بین المللی در گرجستان تحصیل میکنند
 • مدرک آیلتس نیازی ندارد
 • دانشجویان فقط توانایی در حد خواندن و نوشتن زبان انگلیسی را داشته باشند.
 • شهریه پایین ثبت نام
 • هزینه خوابگاه پایین

 

اگر قصد ادامه زندگی در اروپا و اقامت اروپا را دارید میتوانید با تحصیل در گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی گرجستان با هزینه های مقرون به صرفه این موقعیت را فراهم نمایید.

داشتن دانشگاه های بسیار مناسب در گرجستان فضایی را فراهم کینماید که پس از اتمام تحصیل در گرجستان راهی اروپا شوید و مهاجرت به اروپا را داشته باشید.

البته تا سال های آینده پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا و شنگن قطعی میباشد.با امضای قرارداد بولونیا در سال ۲۰۰۵ سیستم یکپارچه آموزشی در اروپا را در گرجستان میتوان مشاهده نمود.

دانشجویان خارجی که در گرجستان تحصیل میکنند میتوانند برای دریافت ویزای شنگن و سفر به کشورهای اروپایی اقدام کنند . این قانون از سال ۲۰۱۶ در گرجستان برای دانشجویان خارجی تصویب شده است.

نکته تحصیل در گرجستان برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

کسانیکه قصد تحصیل در گرجستان در رشته ی پزشکی را دارند ، کشور گرجستان و دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت علوم ایران نمیباشد و کسانیکه قصد اقامت پس از تحصیل در اروپا و یا گرجستان را دارند میتوانند در رشته های پزشکی در گرجستان تحصیل کنند.

 

 

مقــاطــع تــحصیــلی در گــرجستــان

 • لیسانس ۴ سال
 • فوق لیسانس ۲ سال
 • دکترا ۳ تا ۵ سال
 • رشته پزشکی عمومی ۶ سال
 • دندانپزشکی ۵ سال
 • زمان پذیرش برای ویزای تحصیلی گرجستان
 • در سال دو نوبت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های گرجستان وجود دارد
 • March
 • September
 • اسفند / فروردین        و         شهریور / مهر

 

 

چـــه رشــته هــایــی در گــرجستــان از مــحبــوبــیت بیـــشتری بـــرخــوردار هـــستند؟

 • MBBS    پزشــکی عمــومی
 • BDS   دندانـــپزشــکی
 • Pharm    داروســازی
 • فیزیوتــراپـــی
 • BBA مدیـــریت بــازرگــانی
 • MBA فوق لیســانس مدیریــت

 

هزینـــه زندگی در کشــور گــرجســتان

یک فرد خارجی در گرجستان میانگین حدود ۶۰۰ الی ۸۰۰ دلار مخارج زندگی اش میباشد.  البته واحد پول کشور گرجستان لاری میباشد اما ما هزینه ها را بر حسب دلار در نظر میگیریم

رشته پزشکی سالی ۴۵۰۰ دلار، دندانپزشکی سالی ۴۰۰۰ دلار، داروسازی سالی ۳۵۰۰ دلار و برای مقاطع کارشناسی و ارشد با در نظر گرفتن رشته تحصیلی مورد نظر بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد.

پیشنهاد مطالعه » هزینه زندگی در گرجستان

هزینه های تحصیل در گرجستان

هــزینه شــهریه با توجه به نوع دانشگاه و محل تحصیل متغیر میباشد.

 

اما رشته های مختلف در گرجستان و هزینه های تحصیل در گرجستان

پزشکــــی سالیانه ۴۵۰۰ دلار

دندانــپزشـــکی سالیانه ۴۰۰۰ دلار

داروســازی   سالیانه  ۳۵۰۰ دلار

فوق لیسانس و لیسانس   سالیانه ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار

را میتوان در نظر گرفت.

 

کشور گرجستان برای تحصیل و اقامت از طریق تحصیل بسیار مناسب میباشد. اگر قصد زندگی در اروپا را دارید میتوانید از طریق ویزای تحصیلی گرجستان اقدام نمایید و پس از اتمام تحصیل در گرجستان مهاجرت به اروپا را برگزینید.

در حین تحصیل در گرجستان نیز میتوانید با داشتن ویزای تحصیلی گرجستان که همان اقامت گرجستان است به کشورهای حوزه شنگن درخواست ویزا دهید و سفر کنید.

شرایط کشورهای اروپایی را بررسی نمایید. زیرا هیچ چیز بهتر از حضور در یک کشور برای بررسی موقعیت های مختلف آن خوب نیست.

سازمان مهاجرتی آوات با همکاری موسسه حقوقی مهاجرتی لتس مایگریت با بهره مندی از برترین وکلای زبذه بین المللی آماده ازائه خدمات ویژه به شما عزیزان متقاضی ویزای تحصیلی گرجستان خواهد بود.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *