مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند – ویزای دانشجویی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند – ویزای دانشجویی نیوزلند

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی نیوزلند
ویزای تحصیلی نیوزلند

کشور نیوزلند از جمله کشورهایی میباشد که دانشگاه های معتبری در دنیا دارد و دانشگاه های این کشور جزء سیصد دانشگاه برتر دنیا میباشند . ویزای تحصیلی نیوزلند از جمله ویزا هایی میباشد که بسیاری از افراد آن را به عنوان پلی برای اقامت دائم نیوزلند میدانند اگرچه گرفتن اقامت نیوزلند کاری آسان است نسبت به دیگر کشورها اما از طریق دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند این امر راحتتر انجام خواهد شد . ویزای تحصیلی نیوزلند برای افرادی صادر خواهد شد که شرایط لازم جهت اخذ این ویزا را داشته باشند که در ادامه برای شما عزیزان را شرح میدهیم .

مراحل اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

ابتدا فرد متقاضی باید در ابتدای کار پذیرش را از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر در نیوزلند را دریافت کند و زمانی که دانشگاه مدارک متقاضی را بررسی کرد و تاییدیه را برای فرد فرستاد در آن زمان فرد باید مدارک لازمه را جهت بررسی برای سفارت بفرستد .

سفارت با بررسی های مدارک متقاضی اجازه صدور ویزای تحصیلی نیوزلند را خواهد داد و فرد بعد از دریافت ویزای تحصیلی میتواند تدارکات لازم جهت سفر خود را انجام دهد.

بعد از ورود فرد به نیوزلند باید مکانی که قرار است در آنجا مستقر شود را مشخص کند و در مرحله بعدی باید جهت ثبت نام دانشگاه حضورا به دانشگاه مورد نظر رفته و مراحل کار را انجام دهد .

باید این نکته را بخاطر داشته باشید که جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند شما باید مدرک آیلتس ۶ را کسب کنید اما اگر موفق به اخذ مدرک نشدید جای هیچ نگرانی نیست و شما میتوانید دوره های زبان خود را در نیوزلند و در کالج های مشخص شده از طرف دولت را سپری کنید .

نکته دیگری که حائز اهمیت است این میباشد که اگر فردی مدرک دیپلم خود را در ایران کشور عزیزمان گذرانده باشد و اخذ نموده باشد میتواند دوره پیش دانشگاهی را در نیوزلند بگذراند .

تنها و بزرگترین مشکلی که برای متقاضیان ویزای تحصیلی نیوزلند وجود دارد این میباشد که هزینه های تحصیل در این کشور کمی زیاد میباشد . به طور میانگین حدود سی هزار دلارسالانه به عنوان شهریه باید پرداخت شود .

کار ضمن تحصیل در نیوزلند

دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی نیوزلند به این کشور رسیده اند میتوانند با اجازه ای که اداره کار نیوزلند به آنها داده است به کار پاره وقت بپردازند .

برای افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل میکنند اجازه ده ساعت کار در هفته به آنها داده میشود . برای افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل میکنند به مدت بیست ساعت  در هفته اجازه کار دارند .افرادی هم که در مقطع دکتری تحصیل میکنند میتوانند به مدت سی ساعت در هفته به کار بپردازند .

این ساعت های کاری در هفته برای متقاضیان ویزای تحصیلی نیوزلند بسیار مناسب میباشد زیرا هزینه های زندگی در نیوزلند ماهی بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ دلار بوده و به ازای هرساعت کار مبلغی حدود ۱۲تا ۱۵دلار دریافت خواهند کرد که این مبلغ بسیاری از هزینه های زندگی در نیوزلند را جبران خواهد کرد .

شایان ذکر میباشد که برای کار در هر کشوری زبان آن کشور را باید بلد باشید تا کارایی بهتری داشته باشید .

زمانی که شما تحصیل در هر مقطعی که هستید را به پایان برسانید میتوانید ویزای تحصیلی نیوزلند خود را به ویزای کاری نیوزلند تغییر داده و به مدت پنج سال آن ویزا را تمدید کنید تا با پرداخت مالیات های به موقع بتوانید بعد از گذشت این پنج سال برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید .

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی نیوزلند

 • تاییدیه پذیرش از دانشگاه نیوزلند
 • مدارک تحصیلی مرتبط و معتبر و ترجمه تمامی آن ها
 • مدرک آیلتس حداقل ۶
 • شش قطعه عکس رنگی سه در چهار
 • گواهی سلامت پزشکی و عدم اعتیاد و سوء پیشینه و ترجمه تمامی آن ها
 • سابقه کاری مرتبط با رشته (در صورت داشتن )

در این میان اگر مدارک اضافی از شما درخواست شود باید تهیه کنید و به سفارت نیوزلند تحویل دهید .

 

تحصیل در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند

در ابتدا ذکر این نکته لازم می باشد که زبان تحصیل در نیوزلند در بیشتر مقاطع در نیوزلند ، انگلیسی می باشد و دانش آموزان و یا دانشجویان برای اخذ پذیرش ، ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل برای آن ها الزامی می باشد .

همان طور که در بالا به آن اشاره گردید ، مهاجرت از طریق تحصیل به نیوزلند ، یکی از بهترین و امن ترین راه های مهاجرت می باشد و علاوه بر آن ، یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به نیوزلند نیز می باشد و دلیل اصلی که متقاضیان مهاجرت از طریقتحصیل به نیوزلند را نسبت به بقیه راه های مهاجرتی ترجیح می دهند ، به سرعت انجام شدن مراحل پذیرش و اخذ ویزای تحصیل در نیوزلند می باشد .

اما اگر سرعت در انجام مراحل و پروسه اخذ ویزا برای متقاضیان از اهمیت چندانی برخوردار نباشد ، ویزای کار در نیوزلند از طریقSKILLWORKER یا همان تخصص و مهارت و کسب امتیاز ، نیز به متقاضیان پیشنهاد می گردد .

مقاطع تحصیلی مختلف در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند قبل از ورود به دانشگاه های نیوزلند

مقطع ابتدایی : مدت زمان تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی ، دوسال می باشد و دانش آموزان از سن 6 تا 8 سالگی این دوره را پگشت سر می گذارند .

مقطع دبیرستان ( دوره متوسطه ) : مدت تحصیل در نیوزلند در دوره دبیرستان پنج سال می باشد و دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی ، وارد دوره دبیرستان می شوند . بعد اتمام دوره دبیرستان ، دانش آموزان تصمیم می گیرند که وارد دوره پیش دانشگاهی شوند و با آموزش برنامه ها و تخصص هایی و گذراندن دروس پایه در هر رشته  به مدت یک سال و نیم تا سه سال ( بسته به رشته تحصیلی ) ، پا به تحصیل در بهترین دانشگاه های نیوزلند گذارند و یا اینکه قبل از ورود به                          دوره پیش دانشگاهی ، وارد دوره فنی حرفه ای گردند .

دوره ی فنی و حرفه ای : زمانی که دانش آموزان تصمیم می گیرند که به دوره فنی حرفه ای راه پیدا نمایند ، باید مدت زمان شش ماه تا هجده ماه را در رشته مورد علاقه ی خود مشغول به تحصیل باشند و با آموزش و یادگیری تخصص وارد بازار کار در نیوزلندشوند .

در سیستم جدید آموزشی کشور نیوزلند به این صورت می باشد که دانش آموزان می توانند بعد از به پایان رساندن دوره دبیرستان خود و انتخاب یک رشته واحد ، پا در دوره پیش دانشگاهی نهاده و طی مدت زمان مشخص مشغول به تحصیل در کالج ها و یا پیش دانشگاهی های نیوزلند باشند و بعد از اتمام این دوره می توانند مدت تحصیل خود را بنا به رشته مورد تحصیل خود در پیش دانشگاهی انتخاب نمایند .

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ، سه تا چهار سال می باشد و این مدت زمان تحصیل در این مقطع بسته به رشته تحصیلی ، متغیر می باشد . در این مقطع دانشجویان می توانند به مدت ده ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزد مشخصی را دریافت نمایند .

هزینه زندگی و تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ، اگر بخواهیم به صورت مجزا مورد محاسبه قرار دهیم ، سی هزار دلار در سال شهریه پرداختی به دانشگاه می باشد ، هزینه ای معادل ششصد تا هفتصد دلار ماهانه نیز مربوط به دیگر هزینه ها مانند : هزینه های موادغذایی ، هزینه اجاره محل اقامت و یا خوابگاه دانشجویی ، هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل و تلفن ، آب ، برق و اینترنت و دیگر هزینه های جانبی می باشد . البته این هزینه های زندگی در نیوزلند ، تقریبا برای هرفرد دانشجو و در هر مقطعی ، محاسبه شده است .

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

در این مقطع دانشجویان می توانند با کسب نمرات عالی و کسب امتیازات در ارائه مقالاتی همچون ISI و ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح تافل و یا آیلتس ، می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزلند در این مقطع در تلاش باشند .

و البته لازم به ذکر می باشد که دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزلند در این مقطع ، بخشی از هزینه های زندگی و قسمت اعظم هزینه های تحصیل در نیوزلند ، توسط نهادها تامین می گردد .

تحصیل در این مقطع به مدت یک سال و نیم تا دوسال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند با ارائه سوابق تحصیلی خود در مقطع گذشته ( در واقع حتی اگر از زمان اخذ مدرک کارشناسی نیز دو سال گذشته باشد ) می توانند وارد مقطع کارشناسی ارشد برایتحصیل در نیوزلند شوند و شهریه ای حدود ده هزار دلار تا سیزده هزار دلار را پرداخت نمایند .

دانشجویان با تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت به مدت بیست ساعت در هفته مشغول به کارشوند و برای تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزلند ، حقوق و دستمزدی را دریافت نمایند .

 تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری

اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزلند در این مقطع نیز با ارائه مقالاتی ISI و ارائه مدارک زبان انگلیسی و داشتن معدل بالای 17 تاثیر به سزایی در اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزلند خواهد داشت . با اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری تمامی هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو تامین می شود .

مدت زمان تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری تا شش سال می باشد اما بنا به رشته تحصیلی در مقطع دکتری از سه تا شش سال متغیر می باشد .

دانشجویان در این مقطع علاوه دریافت حقوق از مدرک دکتری خود ، می توانند به مدت سی ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند حقوقی برابر چهارصد و پنجاه دلار در هفته دریافت نمایند .

در کشور نیوزلند برای اقامت دانشجویان خوابگاه هایی با امکانات به نسبت خوب در نظر گرفته شده است و دانشجویان به محض ورود به نیوزلند می توانند در این خوابگاه های دانشجویی اسکان یابند و اولویت اول برای اسکان دانشجویان در نیوزلند در این خوابگاه ها می باشد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • ارائه رزومه تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان حداقل آیلتس 6
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی و ارائه پرینت بانکی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی در نیوزلند

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *