مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در نروژ – دریافت ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ – دریافت ویزای تحصیلی نروژ

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی نروژ
ویزای تحصیلی نروژ

نروژ کشوری است که از لحاظ رفاه در دنیا حرفی برای گفتن دارد. همچنین بازار کار خوبی را برای شهروندان خود فراهم کرده است به همین خاطر افراد از کشورهای خارجی علاقمند به مهاجرت از طرق مختلف به نروژ می باشند. راه های مهاجرت به کشور نروژ متعدد می باشد. رایج ترین آن ها به این شرح می باشد: ویزای کاری نروژ ، ویزای تحصیلی نروژ ، خرید ملک در نروژ و … که در این مقاله به صورت مختصری به ویزای تحصیلی نروژ اشاره ای خواهیم کرد تا دوستداران اخذ ویزای تحصیلی نروژ بتوانند اطلاعاتی در خصوص تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان ، کار دانشجویی در نروژ ، تحصیل دکتری در نروژ و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی نروژ بدست بیاورند. تا بتوانند تصمیمی هدفمند برای آینده خود بگیرند . برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ دانستن موارد زیر لازم می باشد که برایتان شرح میدهیم .

 دریافت ویزای تحصیلی نروژ

شاید برایتان جای سوال باشد که چرا متقاضی مهاجرت ویزای تحصیلی نروژ را انتخاب میکند؟ آیا دریافت ویزای تحصیلی نروژ دارای مزایای خاصی می باشد؟ در پاسخ باید عرض کنیم بله. ویزای تحصیلی نروژ دارای مزایایی می باشد که یکی از آن ها که از همه مهمتر می باشد این است که هزینه تحصیل در نروژ بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد. برای دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی نروژ وارد این کشور می شوند به صورت رایگان است. این موضوع سبب شده است که دانشجویان بسیاری که از نظر مالی مشکل دارند به این کشور برای ادامه تحصیل فکر کنند.

تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان

اگر شما از طریق ویزای تحصیلی نروژ به این کشور رفته اید باید بدانید که تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان ممکن نیست. می توان گفت تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این کشور با زبان انگلیسی و نروژی می باشد. فرد برای تحصیل در مقطع لیسانس باید حتما مدرک زبان آیلتس ۵ را داشته باشد و اگر مدرک زبان را نداشته باشید، تحصیل در نروژ امری غیر ممکن می باشد.

در هر صورت هر کشوری این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است که یک دوره زبان را قبل از ورود به دانشگاه در آن کشور بگذرانند. البته توصیه ما به شما این است که برای کاهش هزینه ها مدرک زبان خود را در ایران دریافت کنید. در صورتی که از لحاظ مالی مشکلی ندارید بهتر است در کشور نروژ مدرک زبان بگیرید. زیرا با قرار گرفتن در محیط سرعت یادگیری زبان بالاتر خواهد بود.

در مقطع فوق لیسانس متقاضی ویزای تحصیلی نروژ باید مدرک زبان آیلتس ۶ را کسب کند و البته می تواند مدرک زبان انگلیسی تافل را بصورت اینترنتی هم ارائه دهد . لازم به ذکر می باشد که در برخی از دانشگاه های نروژ از دانشجو درخواست کنند که یک دوره به مدت یک سال زبان نروژی را آموزش ببینند و دانشجو باید آن را انجام دهد . دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ به مدت دو سال می باشد و فرد در برخی از دانشگاه ها باید یک دوره آموزش زبان نروژی را به مدت یکسال آموزش ببینند که این دوره رایگان می باشد . دوره تحصیل در مقطع دکترا به مدت سه سال میباشد و به زبان انگلیسی نیز تدریس میشود . مدرک زبانی که افراد باید حتما داشته باشند آیلتس ۷ می باشد.

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

کار دانشجویی در نروژ

دوره تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به مدت سه سال می باشد. فرد دانشجو می تواند با اجازه ای که از دولت می گیرد به بیست ساعت کار دانشجویی در نروژ به صورت پاره وقت بپردازد. در صورتی دانشجو مجاز به کار است که با ساعت های کلاس های درس تداخل نداشته باشد.

دانشجوی متقاضی در مقطع فوق لیسانس می تواند در هفته به مدت بیست ساعت به کار بپردازد به صورتی که به هیچ عنوان با کلاس های در او تداخل نداشته باشد.

در کار دانشجویی در نروژ در مقطع دکتری هم، همانند مقاطع دیگر فرد اجازه بیست ساعت کار در هفته را دارا می باشد و می تواند حین تحصیل به کار بپردازد.

تحصیل دکتری در نروژ

بهترین مقطع تحصیل در نروژ برای افراد دکتری می باشد. زیرا در این دوره به دانشجو کمک هزینه برای تحصیل تعلق می گیرد که این موضوع بسیار مورد توجه افراد خواستار تحصیل دکتری در نروژ می باشد. در تحصیل دکتری در نروژ معمولا بورسیه های متنوعی اعطا می شود. بورسیه های تحصیل دکتری در نروژ می تواند هم شامل بورسیه تحصیلی و هم شامل هزینه های زندگی دانشجو شود.

شایان ذکر است که فرد متقاضی نمی تواند به صورت مستقیم برای این مقطع تحصیلی اقدام کند و باید به صورت جدا برای پذیرش اقدام کنند.

زمانی که شما ویزای تحصیلی نروژ را دریافت می کنید از آنجایی که این کشور عضو شینگن- ویزای شینگن-می باشد شما می توانید براحتی به کشورهای عضو شینگن سفر کنید.

موسسه ما به شما برای مهاجرت به نروژ و گرفتن اقامت دائم این کشور را پیشنهاد می کند. زیرا شما به راحتی ویزا را دریافت خواهید کرد و زمانی که تحصیل شما به اتمام رسید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و با تمدید این ویزا به مدت پنج سال و پرداخت مالیات برای اقامت دائم نروژ اقدام کنید.

مدارکی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ 

  • تاییدیه از دانشگاه نروژ

  • مدرک تحصیلی معتبر و ترجمه آنها

  • گذرنامه و کپی از تمام صفحات آن

  • شش قطعه عکس رنگی سه در چهار

  • گواهی سلامت پزشکی

  • عدم اعتیاد

  • تمکن مالی

  • مدرک زبان آیلتس

  • و هر گونه مدرکی که سفارت نروژ از شما در خواست کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
علی
علی
2019/03/05 10:30

سلام وقت بخیر. من میخواستم بپرسم که برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ حداقل نمره آیلتس چقدر باید باشه؟ یا اینکه باید تافل داشته باشیم؟

مدیر سایت
مدیر سایت
پاسخ دادن به  علی
2019/03/06 10:32

سلام دوست عزیز
مدرک آیلتس آکادمیک مورد نیاز است و بستگی به مقطع تحصیلی مورد نظر دارد
برای مقطع لیسانس نمره 6 برای فوق لیسانس 6/5 و برای پی اچ دی نمره 7 مورد نیاز است

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!