مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

شرایط دریافت ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی لهستان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی لهستان

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی لهستان
ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی لهستان

تحصیل در کشورهای اروپایی مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا می باشد. شاید از خودتان بپرسید که علت این علاقمندی چیست ؟ آیا تحصیل در کشورهای اروپایی دارای مزایایی می باشد که کشورهایی که عضو اتحادیه نیستند ندارند؟ در جواب باید خدمتان عرض کنیم که اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی دارای مزایایی می باشد از جمله اینکه شما می توانید با اخذ ویزا به دیگر کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید. به همین خاطر کشور لهستان که یک کشور اروپایی می باشد نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و از آنجایی که اخذ ویزای تحصیلی لهستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی راحتتر می باشد به همین دلیل متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را به خود جلب کرده است.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان

افرادی که علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی لهستان می باشند باید بدانند که تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان ممکن نیست. بدین ترتیب زبان تدریس در این کشور انگلیسی می باشد و باید مدرک زبان خود را قبل از هر اقدامی دریافت کرده باشید. بهتر است تبلیغات تحصیل در لهستان را بدون مدرک زبان جدی نگیرید. اما دولت لهستان مسیر را برای دوستداران ویزای تحصیلی لهستان هموار کرده است. به این صورت که فرد متقاضی ویزای تحصیلی لهستان می تواند بعد از اخذ ویزا و رسیدن به خاک لهستان دوره های زبان انگلیسی را در کالج های مشخص شده برای دانشجویان خارجی فرا بگیرد. این امر نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و فرد دغدغه کمتری خواهد داشت و با خیالی آسوده در این مسیر قدم خواهد گذاشت.

مراحل صدور ویزای تحصیلی لهستان

مراحل پذیرش از دانشگاه های لهستان مانند دیگر کشور های اروپایی می باشد و فرد ابتدا باید از دانشگاه های لهستان پذیرش را طبق قوانین دانشگاه مورد نظر دریافت کند و زمانی که دانشگاه تاییدیه را برای متقاضی ویزای تحصیل لهستان فرستاد، فرد متقاضی باید مدارک خود را همراه با تاییدیه پذیرش برای سفارت لهستان ببرد تا سفارت مدارک کامل متقاضی ویزای تحصیل لهستان را بررسی کند و بعد از اینکه مدارک مورد تایید سفارت قرار گرفت مجوز صدور ویزای تحصیل لهستان برای متقاضی داده می شود.

زمانی که ویزای تحصیلی لهستان را دریافت کردید باید مکان مشخصی را برای سکونت خود پیدا کنید که می خواهید در کجا مستقر شوید، در خوابگاه یا هتل و یا خانه ای اجاره ای که بعد از آن می توانید مراحل ثبت نام در دانشگاه را انجام دهید و با شروع کلاس ها به تحصیل در لهستان مشغول شوید.

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیل در  لهستان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی لهستان که جهت ارائه به سفارت و دانشگاه مورد نیاز می باشد در سایت دانشگاه مورد نظرتان و همچنین اداره مهاجرت لهستان موجود می باشد. اگر تمامی مدارک لازم برای ویزای تحصیل لهستان را تکمیل کنید می توانید به اقامت لهستان مطمئن باشید.

نکته ای که در خصوص ویزای تحصیلی لهستان شایان ذکر می باشد این است که افراد باید مدرکی دال بر پشتوانه مالی که مبلغی برابر یک سال زندگی در لهستان می باشد را داشته باشد و به سفارت آن را تحویل دهد.

 

کار دانشجویی در لهستان

از مزایای دیگر دریافت ویزای تحصیل لهستان باید به این نکته اشاره کنیم که دانشجویان خارجی با اجازه ای که از سمت دولت لهستان دریافت می کنند می توانند به مدت مشخصی که توسط دولت و وزارت کار لهستان تعیین می شود به کار بپردازند.

کار پاره وقت در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. اما اصول کار پاره وقت به این شرح است:

افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند به مدت ده ساعت در هفته اجازه کار در حین تحصیل را دارند.

افرادی هم که در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحصیل می کنند با اجازه ای که از وزارت کار لهستان دریافت کرده اند می توانند به مدت بیست ساعت در هفته به کار بپردازند.

متقاضیان ویزای تحصیلی لهستان در مقطع دکترا نیز می توانند به مدت سی ساعت در هفته به کار در کشور لهستان مشغول شوند. که این تایم کاری میتواند برخی از هزینه های تحصیل و زندگی در کشور لهستان را جبران کند.

اخذ اقامت دائم لهستان از طریق ویزای تحصیلی

لهستان جزء آن دسته از کشورهای اروپایی می باشد که با اخذ ویزای تحصیلی آن می توانید به راحتی اقامت لهستان را کسب کنید شاید برایتان سوال باشد که چگونه ؟

در جواب می توانیم بگوییم شما اگر ویزای تحصیلی لهستان را دریافت کنید وبه این کشور بروید می توانید بعد از تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و همان کار پاره وقت خود را در این کشور به صورت تمام وقت انجام دهید و بعد از پنج سال کار و پرداخت مالیات اقامت دائم لهستان را دریافت کنید.

شما اگر اقامت یک کشور اروپایی را دریافت کنید می توانید به راحتی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید و این بسیار مهم و مورد توجه دوستدارن مهاجرت به اروپا می باشد.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما