رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

در زمینه اخذ ویزای تحصیلی فرانسه موارد مرتبط با آن نظیر انواع ویزای تحصیلی فرانسه ، تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان ، هزینه تحصیل در فرانسه بسیار مورد پرسش قرار می گیرند که در اینجا در مورد آنها توضیح خواهیم داد. اگر شما خواهان تحصیل در فرانسه هستید باید یک سری اقدامات را برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه انجام دهید. ویزای تحصیلی فرانسه هم با ویزای سایر کشورهای اروپایی تفاوت چندانی ندارد. اگر تمایل به تحصیل در فرانسه دارید باید دارای شرایط تحصیل دریافت ویزای تحصیلی فرانسه مانند زبان مورد نیاز برای تحصیل باشید. البته نباید ناامید شوید چون مشاوران باتجربه موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در کنار شما هستند. اگر خواهان تحصیل در فرانسه و هستید ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

حال که شما خواهان تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه هستید بهتر است ابتدا اندکی اطلاعات در مورد کشور فرانسه کسب کنید. از جنبه اقتصادی فرانسه چهارمین اقتصاد دنیا محسوب می‌شود که علت آن‌هم رابطه خوب بین صنعت فرانسه و دانشگاه‌های فرانسه می‌باشد. دانشگاه‌های فرانسه جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند که بسیاری از مردم جهان مخصوصا هم‌وطنان عزیز ایرانی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و در نهایت به تحصیل در فرانسه می‌پردازند.

اگر شما دارای یک ملیت غیر اروپایی هستید برای تحصیل در فرانسه باید ویزای تحصیلی فرانسه بگیرید. دریافت ویزای تحصیلی فرانسه دارای شرایط و انواع مختلف می‌باشد:

انواع ویزای تحصیلی فرانسه

  • ویزای امتحان ورود به دانشگاه‌های فرانسه

این نوع ویزای برای شرایطی است که شما قصد تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را که دارای امتحان ورودی هستند می‌باشد. برای شرکت در این امتحانات باید ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنید و اگر شما موفق به قبولی در امتحان مورد نظر شوید و گذرنامه بگیرید پس از آن شما می‌توانید برای یک مجوز اقامت یک‌ساله درخواست بدهید. این درخواست قابل تجدید است.

  • ویزای شینگن

این ویزای تحصیلی برای شرایطی که شما کمتر از سه ماه قصد تحصیل در فرانسه را دارید، با دریافت این نوع ویزای تحصیلی باید مطمئن باشید بیشتر از سه ماه در فرانسه نخواهید بود.

  • ویزای تحصیلی موقت بلند مدت

از طریق این ویزا شما می‌توانید به مدت سه ماه تا شش ماه بدون اجازه اقامت به تحصیل در فرانسه بپردازید. این نوع ویزا قابل تمدید نیست.

  • ویزای تحصیل بلند مدت

اگر می‌خواهید برای مدت بیشتر از شش ماه در فرانسه به تحصیل بپردازید باید برای دریافت ویزای تحصیل بلند مدت فرانسه اقدام کنید. مدت‌زمان‌های این نوع ویزای تحصیلی فرانسه برای هر مقطع بدین شرح می‌باشد: برای مقطع کارشناسی سه سال، برای مقطع کارشناسی ارشد دو سال و نهایت برای مقطع دکتری چهار سال می‌باشد. این نوع ویزا که VLT-TS نامیده می‌شود بدلیل طولانی بودن مدت یک نوع اجازه اقامت هم به‌حساب می‌آید.

این نوع ویزای تحصیلی برای تمام متقاضیان خارجی (بغیر از متقاضیان کشور الجزایر) برای تحصیل بلند مدت در فرانسه صادر می‌شود که متقاضی باید یکسری اطلاعات در مورد رزومه علمی، سطح زبان فرانسوی و وضعیت مالی مبنی بر تمکن مالی برای تحصیل در فرانسه که حدود ششصد یورو در ماه می‌باشد را ارائه دهند.

  • ویزای پژوهشی تحقیقاتی

این نوع ویزا برای عزیزانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر هستند می‌باشد. این نوع ویزای تحصیلی دارای مراحل و شرایط خاصی می‌باشد که برای اطلاع دقیق از شرایط آن می‌توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

می توان گفت تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان ممکن نیست. البته اگر برخی شرکت ها وعده تحصیل در فرانسه را بدون مدرک زبان می دهند را جدی نباید گرفت. زیرا دانشگاه های هر کشوری به زبان آن کشور یا انگلیسی تدریس می کنند. پس نباید انتظار داشت که به تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی بتوان اقدام کرد. در هر صورت اگر مدرک زبان ندارید باید در کشور فرانسه دوره بگذرانید. در تمام مقاطع تحصیلات عالی فرانسه که شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد شما نیاز به فراگیری زبان فرانسه دارید. البته یادآوری این نکته لازم است که بدلیل برخی مشکلات متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه دریافت مدرک زبان فرانسوی در ایران لازم می‌باشد.

هزینه‌ تحصیل در فرانسه

با توجه به این‌که در فرانسه دانشجویان حق دارند به کار و کسب درآمد مشغول شوند این اجازه دارای محدودیت‌هایی می‌باشد. از جمله اینکه در هفته فقط اجازه تعداد ساعات مشخصی (۲۰ ساعت در هفته که کارفرما متعهد به پرداخت بیمه است و از حقوق شما مالیات کسر می‌شود ) را برای کار دارند که می‌تواند کمکی برای دانشجویان برای جبران بخشی از هزینه تحصیل در فرانسه باشد که بیشتر این مخارج شامل مسکن خواهد شد.

البته گفتن این نکته ضروری است که اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید گواهی مبنی بر تمکن مالی شما برای هزینه‌ها به مدت یک سال به سفارت فرانسه ارائه دهید. در نهایت اگر بعد اتمام تحصیل قصد دارید یک شغل دائم در فرانسه داشته باشید باید دوره تحصیلی خود را به‌خوبی گذرانده و به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشید.

در آخر با اینکه حق انتخاب نوع ویزا با شما عزیزان می‌باشد اما ما توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی از افراد آشنا به امور مهاجرت و تحصیل در فرانسه و اروپا کمک بگیرید. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات باسابقه درخشان در امور حقوقی و مهاجرتی مفتخر است که در این راه به شما خدمات مشاوره‌ای ارائه دهد و بهترین مسیر را برای شما باز کند.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه