رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی سوئیس

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

دانشجویان بسیاری وجود دارند که علاقه خاصی به تحصیل در کشور سوئیس دارند. علت علاقه دانشجویان به تحصیل در سوئیس امکانات بسیار پیشرفته این کشور می باشد . کشور سوئیس نیز از نظر رفاهی در درجه بالایی قزرار دارد. به همین دلیل سالانه دانشجویان بسیاری در تلاش برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می باشند و در جستجوی مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و همچنین فراهم کردن شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس نیز می باشند .

اگر می خواهید از طریق ویزای تحصیلی سوئیس به این کشور بروید باید از شرایط  کلی آن مطلع شوید اول اینکه شرایط ویزای تحصیلی سوئیس برای مقاطع مختلف متفاوت می باشد و برای مقاطع لیسانس , فوق لیسانس و دکتری می توانید برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنید .

تحصیل در مقطع لیسانس سوئیس

تحصیل در مقطع لیسانس سوئیس پیش نیازهایی دارد. متقاضی ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده باشند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس از طریق ویزای تحصیلی سوئیس چهار سال به طول می انجامد و باید متقاضی مدرک B1وB2را کسب کرده باشد. این موضوع قابل ذکر می باشد که موسسه حقوقی آوات به شما پیشنهاد میکنم. اگر مدرک زبان ندارید در همین ایران برای دریافت مدرک زبان اقدام کنید. زیرا در سوئیس امکان دوره های زبان وجود ندارد و در ابتدا باید شما مدرک زبان خود را ارائه دهید و بعد از بررسی ها ی لازمه و تایید مدرک شما وارد پروسه تحصیلی می شوید .

کار دانشجویی در مقطع لیسانس سوئیس

گزینه ای که برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس قابل توجه می باشد این است که فردی که ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت می کند  می تواند بعد از اینکه وارد سوئیس شد و مشغول به تحصیل شد به صورت پاره وقت به کار مشغول شود. البته حتما باید با اجازه دولت سوئیس این اتفاق بیفتد. زمانی که مجوز لازم جهت کار در حین تحصیل را دریافت کردید شما می توانید به مدت ده ساعت به کار در سوئیس مشغول شوید .

زمانی که تعطیلی های عمومی در سوئیس به صورت رسمی اعلام شود شما می توانید با اجازه دولت در روزهای تعطیل که کلاس های شما تشکیل نمی شود به کار پاره وقت بپردازید.  دانستن این موضوع لازم است که در آمدی که از کار بدست می آورید بخشی از هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس سوئیس

حال افرادی که بخواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند باید بدانند که مدرک لیسانس خود را باید از بهترین دانشگاه های دنیا دریافت کرده باشند و مدرک معتبری داشته باشند تا بتوانند از طریق ویزای تحصیلی سوئیس وارد دانشگاه های این کشور شوند و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند .

افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از طریق ویزای تحصیلی سوئیس دریافت میکنند شانس خود را برای بورسیه در مقطع دکتری بیشتر می کنند .

دروس در مقطع فوق لیسانس به سه زبان زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی تدریس می شود. باتوجه به مدرک زبان دریافتی فرد متقاضی ویزای تحصیلی سوئیس وارد دانشگاه مورد نظر می شود . اگر شما مدرک زبان انگلیسی داشته باشید یا همان آیلتس ۶٫۵ می توانید وارد پروسه تحصیلی شوید .

کار دانشجویی در مقطع فوق لیسانس سوئیس

در مقطع فوق لیسانس فرد می تواند زمانی که به تحصیل مشغول شد در حین تحصیل و با اجازه دولت سوئیس به بیست ساعت کار در هفته بپردازد. از مبلغ در آمدی که از کار بدست می آورید می توانید هزینه های مسکن را تامین کنید . البته مانند دوره کارشناسی می توانید در روزهای تعطیل با مجوزی که از دولت گرفته اید به کار تمام وقت در روزهای تعطیل بپردازید .

شایان ذکر می باشد که اخذ ویزای تحصیلی سوئیس در ایران به راحتی قابل انجام می باشد و خانواده هایی که فرزندانشان از طریق ویزای تحصیلی سوئیس وارد این کشور شده اند می توانند از طریق ویزای توریستی به راحتی به دیدن فرزندانشان رفته و باز گردنند .

زمانی که بخواهید برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنید در ابتدا باید از دانشگاهی که مد نظر دارید پذیرش گرفته باشید و بعد از اینکه دانشگاه مورد نظر شرایط شما را تایید کرد می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنید .

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری سوئیس

زمانی که فرد مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس خود را در یکی از دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا گذرانده باشد و مدرک خود را کسب کرده باشد می تواند مقطع دکتری را از طریقه بورسیه به راحتی  به دست بیاورند .

اگر شما بخواهید بورسیه سوئیس را بدست بیاورید باید ابتدا دانشگاه مورد نظر در سوئیس مدارک شما را تایید کند و سپس شما مراحل دیگر را طی کنید .

اگر شما علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می باشید و دوست دارید از شرایط این کشور با خبر شوید بهتر است با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با مشاورین ما در زمینه ویزای تحصیلی سوئیس مشاوره شوید.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

You may also like

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه