مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان

فهرست مقاله
ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس

دانشجویان بسیاری وجود دارند که علاقمند به تحصیل در کشور سوئیس  هستند. دانشجویان بسیاری در تلاش برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می باشند و در جستجوی مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و همچنین فراهم کردن شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس نیز می باشند . علت علاقه دانشجویان به تحصیل در سوئیس امکانات بسیار پیشرفته این کشور می باشد . کشور سوئیس نیز از نظر رفاهی در درجه بالایی قزرار دارد.

اگر می خواهید از طریق ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید باید از شرایط  کلی آن مطلع شوید اول اینکه شرایط برای مقاطع مختلف متفاوت می باشد و برای مقاطع لیسانس , فوق لیسانس و دکتری می توانید برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنید . همچنین میتوانید با مراجعه به وبسایت سفارت سوئیس در تهران اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس

متقاضی ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده باشند. دوره تحصیل در مقطع لیسانس از طریق ویزای تحصیلی سوئیس چهار سال به طول می انجامد و باید متقاضی مدرک  B1 و B2 را کسب کرده باشد. این موضوع قابل ذکر می باشد که موسسه حقوقی آوات به شما پیشنهاد میکنم. اگر مدرک زبان ندارید در همین ایران برای دریافت مدرک زبان اقدام کنید. زیرا در سوئیس امکان دوره های زبان وجود ندارد و در ابتدا باید شما مدرک زبان خود را ارائه دهید و بعد از بررسی ها ی لازمه و تایید مدرک شما وارد پروسه تحصیلی می شوید .

کار دانشجویی در مقطع لیسانس سوئیس

گزینه ای که برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس قابل توجه می باشد این است که فردی که ویزای تحصیلی را دریافت می کند  می تواند بعد از اینکه وارد سوئیس شد و مشغول به تحصیل شد به صورت پاره وقت به کار مشغول شود. البته حتما باید با اجازه دولت سوئیس این اتفاق بیفتد. زمانی که مجوز لازم جهت کار در حین تحصیل را دریافت کردید شما می توانید به مدت ده ساعت به کار در سوئیس مشغول شوید .

زمانی که تعطیلی های عمومی در سوئیس به صورت رسمی اعلام شود شما می توانید با اجازه دولت در روزهای تعطیل که کلاس های شما تشکیل نمی شود به کار پاره وقت بپردازید.  دانستن این موضوع لازم است که در آمدی که از کار بدست می آورید بخشی از هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع فوق لیسانس

حال افرادی که بخواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند باید بدانند که مدرک لیسانس خود را باید از بهترین دانشگاه های دنیا دریافت کرده باشند و مدرک معتبری داشته باشند تا بتوانند از طریق ویزای تحصیلی سوئیس وارد دانشگاه های این کشور شوند و در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شوند .

افرادی که مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت میکنند شانس خود را برای بورسیه در مقطع دکتری بیشتر می کنند .

دروس در مقطع فوق لیسانس به سه زبان زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی تدریس می شود. باتوجه به مدرک زبان دریافتی فرد متقاضی ویزای تحصیلی  وارد دانشگاه مورد نظر می شود . اگر شما مدرک زبان انگلیسی داشته باشید یا همان آیلتس ۶٫۵ می توانید وارد پروسه تحصیلی شوید .

کار دانشجویی در مقطع فوق لیسانس سوئیس

در مقطع فوق لیسانس فرد می تواند زمانی که به تحصیل مشغول شد در حین تحصیل و با اجازه دولت سوئیس به بیست ساعت کار در هفته بپردازد. از مبلغ در آمدی که از کار بدست می آورید می توانید هزینه های مسکن را تامین کنید . البته مانند دوره کارشناسی می توانید در روزهای تعطیل با مجوزی که از دولت گرفته اید به کار تمام وقت در روزهای تعطیل بپردازید .

شایان ذکر می باشد که اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس در ایران به راحتی قابل انجام می باشد و خانواده هایی که فرزندانشان از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده اند می توانند از طریق ویزای توریستی به راحتی به دیدن فرزندانشان رفته و باز گردنند .

زمانی که بخواهید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید در ابتدا باید از دانشگاهی که مد نظر دارید پذیرش گرفته باشید و بعد از اینکه دانشگاه مورد نظر شرایط شما را تایید کرد می توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید .

 

مقالات مرتبط با این موضوع:

بورسیه تحصیلی سوئیس

تحصیل رایگان در سوئیس

تحصیل در سوئیس

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

شرایط پذیرفته شدن در آزمون پزشکی در سوئیس

تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس

 تحصیل داروسازی در سوئیس

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی سوئیس در مقطع دکتری

زمانی که فرد مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس خود را در یکی از دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالا گذرانده باشد و مدرک خود را کسب کرده باشد می تواند مقطع دکتری را از طریقه بورسیه به راحتی  به دست بیاورند .

اگر شما بخواهید بورسیه سوئیس را بدست بیاورید باید ابتدا دانشگاه مورد نظر در سوئیس مدارک شما را تایید کند و سپس شما مراحل دیگر را طی کنید .

اگر شما علاقمند به اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می باشید و دوست دارید از شرایط این کشور با خبر شوید بهتر است با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و با مشاورین ما در زمینه ویزای تحصیلی سوئیس مشاوره شوید.جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی می توانید با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *