ایتالیا, تحصیلی

شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای ایرانیان

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا دارای شرایطی می‌باشد. از آنجا که برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا  نیز مانند سایر کشورها شرایط خاص خود را دارد اما در بسیاری از موارد ویزای تحصیلی ایتالیا تفاوت چندانی با ویزای تحصیلی دیگر کشورهای اروپایی ندارد.

اگر شما خواهان اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های ایتالیا هستید موسسه حقوقی مهاجرتی آوات آماده ارائه خدمات تحصیلی در اروپا و آمریکا به شما عزیزان می‌باشد.

از آنجا که دانشگاه‌های ایتالیا در رده‌های بالای جهانی قرار دارند متقاضیان زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا وجود دارد که دانشجویان ایرانی هم از این قاعده مستثنا نیستند. ما در این مطلب سعی بر آن داریم که شما را با شرایط تحصیل در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا آشنا کنیم.

در ابتدا با هم میبینیم ویدیوئی از صحبت های جناب آقای جهانیان مدیر و موسس سازمان مهاجرتی آوات

زبان مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا

دروس در دانشگاه‌های ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می‌شود که البته ذکر این نکته ضروری است که تدریس به زبان انگلیسی در رشته‌ها و دانشگاه‌های بخصوصی ارائه می‌شود

دانشگاه‌هایی که به زبان انگلیسی دروس را تدریس می‌کنند عموما خصوصی هستند که متعاقبا هزینه‌های بسیار بالاتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی ایتالیا و همچنین رشته‌های محدودتری را دارند ( برای آگاهی بیشتر با مشاوران مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید).

توصیه ما به شما این است که اگر قصد تحصیل در ایتالیا را دارید زبان ایتالیایی را بیاموزید تا هم اینکه در انتخاب رشته مورد علاقه محدودیتی نداشته باشید هم اینکه با تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هزینه‌های تحصیل شما کمتر شود.

اگر شما خواهان تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی هستید حتما باید مدرک زبان ایتالیایی که  توسط سفارت ایتالیا در ایران برگزار می‌شود را دریافت کنید.

مدت‌زمان کلاس آموزش زبان ایتالیایی ۳ ترم می‌باشد که در هر ترم یک کتاب آموزش داده می‌شود و شما باید در پایان و شرکت در امتحان نهایی نمره قبولی بگیرید.

کار حین تحصیل در ایتالیا

در ایتالیا این حق به دانشجویان داده شده که در هر مقطعی بتوانند در حین تحصیل به کار پاره‌وقت مشغول شوند و بخشی از هزینه‌های خود را جبران کنند.

تعداد ساعات این حق کار در حین تحصیل در مقاطع مختلف، متفاوت است.

به‌طور مثال در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکتری تعداد ساعت کار ۳۰ ساعت در هفته می‌باشد که در مقطع کارشناسی ارشد با این تعداد ساعت کار مقداری از هزینه‌ها را می‌توان پوشش داد اما در مقطع دکتری تا حدودی هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا را پوشش می‌دهد.

هاور لتس مایگریت در آوات

داشتن همراه حین تحصیل در ایتالیا

درصورتی‌که شما بخواهید برای خانواده خود که شامل پدر و مادر، همسر و فرزندان می‌باشد در مدت تحصیلتان اقامت بگیرید پس از اخذ ویزا و ورود به ایتالیا، به پلیس مهاجرت ایتالیا درخواست الحاق خانواده خود را بدهید.

مدت‌زمان اخذ اقامت برای خانواده ممکن است چند ماهی به طول بیانجامد (برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید).

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا

 • مقطع کارشناسی
 1. ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
 2. ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات
 3. اخذ مدرک زبان ایتالیایی از سفارت ایتالیا
 4. اخذ مدرک زبان ایتالیایی از مدرسه ایتالیایی‌ها
 • مقطع کارشناسی ارشد  
 1. ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
 2. ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات
 3. ترجمه مدرک کارشناسی و ریزنمرات
 4. ارائه مدرک زبان ایتالیایی
 • مقطع دکتری
 1. ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات
 2. ترجمه مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات
 3. ترجمه مدرک کارشناسی و ریزنمرات
 4. ترجمه مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات
 5. ارائه مدرک زبان ایتالیایی
 6. داشتن پایان‌نامه
 7. داشتن مدرک زبان انگلیسی
 8. داشتن مقاله بین‌المللی
ویزای تحصیلی ایتالیا

به پایان این مقاله رسیدیم

امیدواریم تمامی مطالب برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد .

شما میتوانید سوالات خود را در باب ویزای تحصیلی ایتالیا در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین عالی رتبه  آماده هرگونه مشاوره درزمینهٔ اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا می‌باشد.

مهاجرت به آلمان پیشنهاد ویژه آوات مطالعه کنید !!!! روی عکس کلیک کنید

مهاجرت به آلمان پیشنهاد ویژه آوات مطالعه کنید !!!!

مهاجرت به آلمان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *