انگلستان, تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلیس

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس مراحلی را باید طی کرد که در طول مسیر اخذ ویزای تحصیلی انگلیس ما در کنار شما هستیم. ویزای تحصیلی انگلیس به دو نوع ویزای دیگر تقسیم می شود که یک ویزا به نام child tier 4 برای افراد چهار تا هفده ساله و یک ویزای دیگر به نام general tier 4 برای افراد بالای هفده سال است. که موسسه حقوقی آوات در هر دو مورد ارائه خدمات می کند اما در این مقاله تمرکز ما بیشتر بر نوع دوم، یعنی ویزای general tier 4 است.

کشور انگلستان که مهم ترین قسمت بریتانیای کبیر است یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان محسوب می شود. کشور انگلستان اقتدار خود را مدیون پیشرفت های علمی دانشمندان و دانشگاه های این کشور است.

دانشگاه های انگلستان

بر اساس رتبه بندی های معتبر نزدیک به نیمی از ده دانشگاه برتر جهان در این کشور قرار دارند به همین خاطر کشور انگلستان یکی از اولین کشورهای جهان در زمینه پذیرش دانشجوهای بین المللی است و دانشگاه های انگلستان همیشه جزء برترین دانشگاه های جهان بوده است. مهاجرت تحصیلی به انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در کشور ما هم متقاضیان زیادی دارد و دانشجویان زیادی از ایران به انگلستان برای تحصیل به انگلستان مهاجرت می کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس شرایط و مدارکی لازم است. ما در این مقاله علاوه بر شرایط و مدارک لازم برای تحصیل، هزینه های تحصیل و زندگی را برای شما شرح خواهیم داد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان دارای مزایای بسیاری است که از جمله این مزایا سه ساله بودن مقطع لیسانس و همچنین یک ساله بودن مقطع کارشناسی ارشد است که همین مورد باعث می شود هزینه های تحصیل در این کشور به اندازه چشم گیری کاهش پیدا کند. علاوه بر هزینه ها صرفه جویی که در وقت شما می شود می تواند از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان باشد.

از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد این است که شخص دانشجو می تواند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را همراه داشته باشد و همچنین همسر وی اجازه کار در انگلستان خواهد داشت که مزیت بسیار مهمی است.

طول دوره دکتری در انگلستان حدود دو سال و نیم تا سه سال است که این مورد هم از مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور انگلستان است چون این دوره نسبت به کشورهای دیگر کمتر بوده و دانشگاه های این کشور از سطح علمی بالاتری برخوردارند. در مقطع دکترا هم دانشجو می تواند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به همراه داشته باشد.

ذکر این نکته لازم است که دانشگاه های انگلستان مانند هر کشور دیگری نیاز به اخذ پذیرش دارند. در این زمینه موسسه حقوقی آوات با تجربه فراوان آماده انواع خدمات مهاجرتی به هموطنان عزیز می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان به نسبت بالاست اما می توان این بالا بودن هزینه ها را با سطح بالای آموزش و زندگی در این کشور قابل توجیه و به صرفه دانست. هزینه های زندگی در کشور انگلستان در مقاطع مختلف تفاوتی ندارد و تفاوت هزینه ها به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد. هزینه های زندگی در کشور انگلستان مبلغی در حدود نهصد تا هزار و صد پوند در ماه است. در کنار هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل هم در کشور انگلستان را می توان حدودی به دست آورد.

در مقطع لیسانس هزینه تحصیل مبلغی در حدود یازده هزار پوند تا بیست هزار پوند است. در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل مبلغی بین دوازده تا بیست و دو هزار پوند و در مقطع دکترا حدود پانزده تا بیست و چهار هزار پوند خواهد بود. البته هزینه های گفته شده قطعی نیست و با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه و نحوه زندگی فرد ممکن است تغییر کند. در هر صورت می توانید برای آگاهی بیشتر از هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و از مشاورین مجرب ما کمک بگیرید.

مدرک زبان مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

داشتن مدرک زبان برای دانشگاه های بسیاری از کشورها یکی از ملزومات است که دانشگاه های انگلستان هم از این قاعده مستثنی نیستند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف متفاوت است. در مقطع لیسانس مدرک زبان انگلیسی آیلتس پنج و نیم و برای مقطع فوق لیسانس آیلتس شش و نیم و برای مقطع دکترا آیلتس هفت مورد نیاز است.

شرایط کار با ویزای تحصیلی انگلستان

در انگلستان دانشجو می تواند در تمام مقاطع تحصیلی کار کند که با توجه به مقطع تحصیلی ساعت کاری متفاوت است. در مقطع کارشناسی دانشجو در هفته اجازه ده ساعت کار را دارد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو اجازه کار به مدت بیست ساعت کار در هفته را دارد که ساعات کار در مقطع دکترا هم به همین شکل است.

داشتن همراه با ویزای تحصیلی انگلستان

موضوع داشتن همراه در حین تحصیل در انگلستان یکی از مواردی است که اکثر دانشجویان خارجی می خواهند در مورد آن اطلاعات لازم را کسب کند. داشتن همراه در حین تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ممنوع است اما این ممنوعیت در مقطع کارشناسی ارتباطی با مقاطع بالاتر ندارد به طوری که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می تواند همراه داشته باشد. یک مزیت خوب برای تحصیل در انگلستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا این است که همراه شما اجازه کار خواهد داشت و می تواند در انگلستان مشغول به کار شود.

 

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “ویزای تحصیلی انگلستان

 1. محمد شمس گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آیا برای ویزای تحصیلی انگلیس میشه اول خودم برای سفارت اقدام کنم و اگر روند اخذ ویزا برای خودم موفقیت آمیز بود برای همسر و فرزندانم اقدام کنم؟
  چون اگر همه باهم اقدام کنیم خیلی پول باید پرداخت کنیم و اگر رد بشه عملا همه پول سوخت میشه!
  پیشاپیش متشکرم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *