رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا 

در این مقاله قصد داریم در خصوص تحصیل در استرالیا صحبت کنیم. بعد از کشورهای انگلستان و آمریکا کشوری که بیشترین متقاضی ویزای تحصیلی را به خود اختصاص داده است کشور استرالیا میباشد . راه های رسیدن به استرالیا متعدد میباشد که از جمله آنها میتوان به ویزای کاری استرالیا , ویزای سرمایه گذاری استرالیا , ویزای تحصیلی استرالیا اشاره کرد .

استرالیا با داشتن تعداد زیاد موسسات آموزشی و دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبر مقصد مناسبی است برای دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند . ویزای تحصیلی استرالیا دارای شرایط خاصی میباشد که بر اساس این شرایط افراد میتوانند برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام کنند .

افرادی که در صدد مهاجرت تحصیلی برای استرالیا میباشند مهمترین هدف از انتخاب این کشور این میباشد که استرالیا کشوری است که از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد . به همین علت افراد تصمیم به مهاجرت از طریق تحصیل بخه این کشور را دارند .

البته خاطر نشان کنیم که یکی از موضوعاتی که سبب شده است استرالیا بسیار پرطرفدار باشد این است که بین صد دانشگاه برتر در دنیا هفت دانشگاه آن متعلق به استرالیا میباشد که این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

شما زمانی که پذیرش را از دانشگاه مورد نظرتان در استرالیا دریافت کردید میتوانید مدارک خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به سفارت این کشور تحویل دهید که اگر این مدارک کامل و بی نقص باشد شما میتوانید به راحتی با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور بروید و ادامه تحصیل دهید اما اگر مدارک شما و آنچه که سفارت از شما درخواست کرده است ناقص باشد متاسفانه درخواست ویزای تحصیلی استرالیا ی شما رد خواهد شد .

مزایای تحصیل در استرالیا

وقتی با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به خاک این کشور رسیدید میتوانید به تحصیل در این کشور بپردازید و میتوانید با اجازه ای که از سمت دولت استرالیا به افراد خارجی داده شده است به بیست ساعت کار در هفته بپردازید  .

اگر شما در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل در استرالیا میباشید این مزایا برای افراد خانواده شما وجود خواهد داشت که میتوانند به صورت نامحدود به کار در استرالیا بپردازند .

در ضمن دیگر مزایایی که با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نصیب شما میشود این میباشد که شما و افراد خانواده شما میتوانند بدون محدودیت به ایت کشور رفت و آمد کنند .

نکته ای که برای برخی از افراد مهم و سخت میباشد این است که فردی که متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا میباشد باید مدرک آیلتس خود را اخذ نموده باشد . و این مدرک آیلتس برای اعضای خانواده فرد متقاضی در صورتی ضروری میباشد که آن ها هم نیز قصد ادامه تحصیل در استرالیا را داشته باشند .

البته باید این را هم بگوییم که افرادی که حداقل پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده باشند نیازی به ارائه مدرک زبان را نخواهند داشت .

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس

مدت زمانی که برای اخذ مدرک لیسانس برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا وجود دارد بین سه الی پنج سال میباشد .برای ورود به دانشگاه های استرالیا در مقطع لیسانس تنها فاکتوری که بسیار حائز اهمیت میباشد معدل فرد میباشد و هرچه معدل فرد بالاتر باشد شانس پذیرش در دانشگاه های این کشور بالاتر میباشد .

برای تحصیل در این مقطع در کشور استرالیا افراد باید مدرک آیلتس ۶ را حتما اخذ نموده باشند البته برخی از دانشگاه های این کشور نیز مدرک آیلتس ۵ را هم نیز تایید میکنند .

البته باید بدانید که دوره های زبان در استرالیا موجود میباشد و میتوانید با ورود به کالج ها , دوره های زبان را سپری کنید و سطح زبان خود را افزایش دهید .

ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که میخواهند ویزای تحصیلی استرالیا را در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند و اخذ نمایند حتما میدانند که طول دوره تحصیل در این مقطع یک الی دو سال میباشد .

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع فوق لیسانس فرد باید مدرک خود را از دانشگاه های معتبر کسب کرده باشد و سطح زبان بسیار خوبی داشته باشد .

حداقل مدرک آیلتس ۶٫۵ برای این مقطع ضروری میباشد .

دوره های زبان در استرالیا

اگر فرد نتواند قبل از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا حد نصاب نمره زبان آیلتس را کسب کند باید در دوره های زبانی که در استرالیا و در کالج های مشخص شده است سپری کند .

مدت گذراندن دوره های زبان در استرالیا به ده هفته خواهد رسید . در برخی موارد فرد باید دوره زبان را در کالج هایی که توسط دولت مشخص شده است بگذراند و در برخی موارد هم میتوانند در دانشگاهی که پذیرش را دریافت کرده اند سپری کنند .

You may also like

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه