رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بسیاری از افراد را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده است. در میان متقاضیان تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش تعداد کثیری از هموطنان عزیز به چشم می خورند. اخذ اقامت اتریش بعد از تحصیل با رعایت شرایطی ممکن است که در ادامه در مورد آن توضیحاتی خواهیم داد.

وجود دانشگاه های با رنکینگ جهانی زیر ۱۰۰ می تواند یکی از مهم ترین دلایل گرایش به تحصیل در اتریش باشد. هر کسی حق دارد در یک جای خوب و شرایط خوب اقامت گزیند. اتریش همواره یکی از مرفه ترین کشورهای جهان لقب گرفته و پایتخت آن به عنوان بهترین شهر برای زندگی طی چند سال اخیر انتخاب می شود.

 

برای تحصیل در کشور اتریش  و ویزای تحصیلی اتریش موضوعات زیادی وجود دارد که دانستن آنها برای کسی که اتریش را برای تحصیل انتخاب کرده لازم است و در مورد آنها باید مطالبی را یاد آوری کنیم. از جمله موارد لازم برای ویزای تحصیلی اتریش اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش است. موارد مهم دیگری هم مانند شهریه دانشگاه های اتریش، هزینه زندگی در اتریش، دانشگاه های معتبر اتریش و … وجود دارد که باید در مورد آن ها قبل از هر چیزی اطلاعات لازم را کسب کنید.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با کادر مشاوره ای مجرب در زمینه مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی اتریش می تواند در تمام امور مهاجرتی شما قبول مسئولیت کرده و راهنمایی، مشاوره و سایر خدمات خود را به هموطنان عزیز بخصوص جوانان مستعد که خواهان آینده ای روشن هستند ارائه دهد.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در کشور اتریش مزایای زیادی دارد که یکی از مهم ترین آنها این است که شما با اخذ ویزای اتریش می توانید بدون محدودیت به سرتاسر اروپا رفت و آمد کنید. علاوه بر رفت و امد می توان در سایر کشورهای اروپایی هم به دنبال کار گشت و مشغول به کار شد. البته کشور اتریش خود یک کشور صنعتی است و مطمئن باشید در خود اتریش هم می توانید کار مناسبی بیابید.

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم ویزای تحصیلی اتریش این است که به دانشجویان خارجی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند اجازه داده می شود به مدت یک سال به جست و جوی کار بپردازند. در صورتی که دانشجو موفق به پیدا کردن کار متناسب با رشته تحصیلی خود در کشور مذکور شد ویزای تحصیلی اتریش به ویزای کاری تبدیل می شود. در صورتی که به مدت ۵ سال در این کشور مشغول به کار شود و مالیات به طور منظم به دولت پرداخت شود و همچنین شخص خارجی مرتکب جرم یا جنایتی نشود می تواند درخواست اقامت دائم دهد و از آن پس تمام امتیازات یک شهروند اتریشی را خواهد داشت.

در صورتی که شخصی موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شود می تواند برای خانواده و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست اقامت دهد و بدین ترتیب خانواده خود را در کنارش ببیند.

دانشگاه های معتبر اتریش

کشور اتریش دانشگاه های معتبر زیادی دارد که دارای اعتبار در سطح جهانی هستند. تمام دانشگاه های این کشور مورد تایید هستند اما برخی از دانشگاه های این کشور نسبت به سایر دانشگاه ها برتری بیشتری دارند و محبوبیت بیشتری را بین دانشجویان پیدا کرده اند.

در مجموع ۱۸ دانشگاه در اتریش وجود دارد که می توان گفت تمام دانشگاه های اتریش مورد تایید وزارت علوم هستند. برای اطلاع دقیق از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می توانید به سایت این وزارتخانه مراجعه کنید. به هر حال قصد ما در این قسمت معرفی برترین دانشگاه های اتریش است که در سطح بین الملل هم دارای اعتبار بسیار بالایی هستند.

  1. دانشگاه وین با رتبه جهانی ۱۵۵
  2. دانشگاه تکنولوژی وین با رتبه جهانی ۱۸۳
  3. دانشگاه اینسبروک با رتبه جهانی ۲۹۹
  4. دانشگاه گراتز با رتبه جهانی ۴۷۰
  5. سایر دانشگاه های اتریش

دانشگاه های دیگر اتریش هم دارای اعتبار بین المللی هستند و ذکر نکردن نام آنها در این مقاله دلیلی بر بی ارزشی مدرک آنها نیست.

هزینه های زندگی در اتریش

داشتن اطلاعات مختصر و مفید در مورد هزینه های زندگی برای هر شخصی که قصد مهاجرت به سرزمین و کشور دیگر را دارد یکی از ملزمات است. کسانی که خواهان تحصیل در اتریش واخذ ویزای تحصیلی اتریش  هستند مطمئنا می خواهند در مورد هزینه های زندگی در این کشور زیبا و صنعتی بیشتر بدانند.

هزینه زندگی در کشور اتریش مبلغی بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که به سبک زندگی هم بستگی دارد و این مبلغ ممکن است بیشتر یا کمتر شود. البته کمتر شدن این مبلغ به ندرت اتفاق می افتد. به طور کلی می توان گفت در سال مبلغی بین ۸ هزار یورو تا ۱۰ هزار یورو برای زندگی در اتریش لازم است.

کار دانشجویی در اتریش

در بسیاری از کشورها به دانشجویان اجازه کار داده می شود. این اجازه کار علاوه بر اینکه تا حدی می تواند کمک هزینه ای برای دانشجو باشد می تواند یک تجربه خوب برای دانشجو باشد که بعد از پایان تحصیلات می تواند به عنوان یک سابقه کاری مفید بهره ببرد.

ساعات کار دانشجویی در کشور اتریش همانند سایر اعضای اتحادیه اروپا برای مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. ساعات کاری که برای کار دانشجویی در مقطع لیسانس در اتریش در نظر گرفته شده هفته ای ده ساعت می باشد. در مقطع فوق لیسانس و دکتری به ترتیب ساعات کاری مجاز ۲۰ و ۳۰ ساعت می باشد.

میزان دستمزدی که به ازای هر ساعت کار در اتریش پرداخت می شود مبلغی بین ۸ تا ۱۰ یورو است.

امیدواریم این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با مشاوران ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه