رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی کشور آلمان

آلمان کشوری است که به نام کشور ایده ها معروف شده است و در علم و پژوهش جزو نخستین کشورها می باشد . این کشور که در قلب اروپا واقع شده است به دلیل آب و هوایی که دارد و پیشرفت هایی که در آموزش و پژوهش های آن ایجاد شده است باعث شده است که متقاضیان بسیاری را برای ویزای تحصیلی آلمان راهی این کشور کند . ویزای تحصیلی آلمان که برای دانشجویان یک گزینه مناسب جهت پیشرفت در علم و سپس کارایی از دانش بدست آمده می باشد بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مطلب موضوعاتی همچون ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ، ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس ، ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری ، تحصیل رشته پزشکی در آلمان و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان را برای شما توضیح داده ایم .

مهمترین مزیتی که می توان از طریق تحصیل در آلمان به آن رسید اقامت آلمان است . کشور آلمان بیش از سیصد موسسه آموزشی دارد و این موضوع باعث شده است که آلمان بعد از کشورهای امریکا و انگلستان سومین کشور در زمینه آموزش عالی باشد و مقصد بسیاری از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در خارج می باشند .

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید ابتدا فرد پذیرش را از دانشگاه آلمان دریافت کند که این دریافت پذیرش خود دارای شرایطی خاص است که متقاضی ویزای تحصیلی آلمان باید حتما دریکی از رشته ها در دانشگاه سراسری قبول شده باشد تا بتواند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه آلمان اقدام کند.

اگر فرد متقاضی تحصیل در آلمان در یکی از دانشگاههای سراسری در ایران قبول شده باشد و چند واحد را نیز پاس کرده باشد هم می تواند برای پذیرش از دانشگاه آلمان اقدام کند و می تواند واحدهایی که در دانشگاه های سراسری ایران پاس کرده است را در دانشگاه های آلمان تطبیق دهد .

پس با توجه به شرایطی که ذکر کردیم فرد میتواند برای پذیرش از دانشگاه های آلمان اقدام کند و زمانی که پذیرش را دریافت کرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آلمان اقدام کند .

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع لیسانس

اگر شما متقاضی ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی میباشید باید حتما مدرک آیلتس ۶زبان آلمانی را داشته باشید زیرا زبان تدریس در مقطع کارشناسی , آلمانی میباشد . دوره تحصیل در مقطع کارشناسی سه الی چهار سال میباشد . هزینه هر ترم تحصیلی در این مقطع به صورت رایگان میباشد و فرد این اجازه را دارد که در هفته به مدت ده ساعت به کار پاره وقت بپردازد و قدری از هزینه های زندگی در آلمان را کسب کند . زمانی که تحصیل به پایان برسد فرد میتواند ویزای تحصیلی آلمان خود را به ویزای کاری تغییر دهد و بعد از گذشت چند سال برای اقامت دائم آلمان اقدام کند .

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع فوق لیسانس 

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد فرد متقاضی باید مدرک کارشناسی خود را ازیک دانشگاه معتبر سراسری اخذ نموده باشد لازم به ذکر میباشد که فرد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید حتما مدرک زبان آیلتس ۶به بالای زبان آلمانی و انگلیسی را داشته باشد . مدت زمان تحصیل برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرده اند برای مقطع کارشناسی ارشد دو سال میباشد .

ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری

برای افرادی که میخواهند از طریق ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری تحصیل کنند باید مدرک کارشناسی ارشد را از یکی از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشند تا بتواند در مقطع دکتری در آلمان ادامه تحصیل دهد .

شایان ذکر میباشد زمانی که بخواهید در مقطع دکتری بورسیه شوید باید معدل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما بالا باشد تا بتوانید بورسیه مقطع دکتری آلمان را کسب کنید .

در مقطع دکتری مدت تحصیل شما سه الی پنج سال میباشد و شهریه هر ترم تحصیلی به صورت رایگان میباشد .مدرک مورد نیاز برای مقطع دکتری آلمانی یا انگلیسی میباشد زیرا زبان تدریس در مقط دکتری به این دو زبان میباشد .

زمانی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری تحصیل میکند میتواند با اجازه ای که دولت به اوداده است به مدت بیست ساعت در هفته مشغول به کار شود .

زمانی که شما تحصیلتان به پایان رسید میتوانید براحتی برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید .

شایان ذکر است که برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان باید شخصا به سفارت آلمان در تهران بروید و درخواست خود را مطرح نمایید . در سفارت آلمان اگر مدارک شما تکمیل باشد مدت زمانی که به طول می انجامد تا درخواست ویزای تحصیلی آلمان بررسی شود دو الی چهار ماه است .

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان به این صورت است که پزشکان هموطنمان که هدفشان ادامه‏ ی تحصیل در آلمان می باشد، دو روش پیش رو دارند ؛ یکی از این روش ها ادامه‏ ی تحصیل در تخصصی بالینی یا کلینیکال در رشته‏ های مختلف و روش دیگر که پیش رو دارند تحصیل در مقطع دکترا در رشته‏ های پایه‏ ی علوم پزشکی در دانشگاه‏های مختلفی که در  آلمان است که هرکدام از اینها شرایط خاص خود را دارا است و روش ورود به آن ها مختلف میباشد .

اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل پزشکی در آلمان دارای شرایط خاصی میباشد که برای کسب اطلاع از آنها میتوانید با موسسه تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به ویزای تحصیلی آلمان را از مشاورین مجرب ما در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان جویا شوید .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

  1. نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در آلمان
  2. اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه تمامی آنها
  3. اصل گذرنامه و ترجمه تمامی صفحات آن
  4. چند قطعه عکس رنگی
  5. تمکن مالی
  6. گواهی قبولی در ازمون سراسری
  7. در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل لازم می باشد
  8. مدرک زبان آلمانی با نمره ۶ آیلتس

اگر دولت و سفارت آلمان مدارک دیگر را از شما طلب کند باید آنها را به سفارت آلمان تحویل دهید .

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه