آلمان, تحصیلی

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

آلمان کشوری است که به نام کشور ایده ها معروف شده است و در علم و پژوهش جزو نخستین کشورها می باشد . این کشور که در قلب اروپا واقع شده است به دلیل آب و هوایی که دارد و پیشرفت هایی که در آموزش و پژوهش های آن ایجاد شده است باعث شده است که متقاضیان بسیاری را برای ویزای تحصیلی آلمان راهی این کشور کند .

ویزای تحصیلی آلمان که برای دانشجویان یک گزینه مناسب جهت پیشرفت در علم و سپس کارایی از دانش بدست آمده می باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

مزیت تحصیل در آلمان

مهمترین مزیتی که می توان از طریق تحصیل درآلمان به آن رسید اقامت آلمان است . کشور آلمان بیش از سیصد موسسه آموزشی دارد و این موضوع باعث شده است .که آلمان بعد از کشورهای امریکا و انگلستان سومین کشور در زمینه آموزش عالی باشد و مقصد بسیاری از دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در خارج می باشند .

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید ابتدا فرد پذیرش را از دانشگاه آلمان دریافت کند که این دریافت پذیرش خود دارای شرایطی خاص است که متقاضی ویزای تحصیلی آلمان باید حتما دریکی از رشته ها در دانشگاه سراسری قبول شده باشد تا بتواند جهت اخذ پذیرش از دانشگاهآلمان اقدام کند.

اگر فرد متقاضی تحصیل درآلمان در یکی از دانشگاههای سراسری در ایران قبول شده باشد و چند واحد را نیز پاس کرده باشد هم می تواند برای پذیرش از دانشگاهآلمان اقدام کند و می تواند واحدهایی که در دانشگاه های سراسری ایران پاس کرده است را در دانشگاه هایآلمان تطبیق دهد .

پس با توجه به شرایطی که ذکر کردیم فرد میتواند برای پذیرش از دانشگاه هایآلمان اقدام کند و زمانی که پذیرش را دریافت کرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کشورآلمان اقدام کند .

 

 مقطع لیسانس

اگر شما متقاضی ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی میباشید باید حتما مدرک آیلتس ۶زبان آلمانی را داشته باشید زیرا زبان تدریس در مقطع کارشناسی ,آلمانی میباشد . دوره تحصیل در مقطع کارشناسی سه الی چهار سال میباشد . هزینه هر ترم تحصیلی در این مقطع به صورت رایگان میباشد و فرد این اجازه را دارد که در هفته به مدت ده ساعت به کار پاره وقت بپردازد و قدری از هزینه های زندگی درآلمان را کسب کند . زمانی که تحصیل به پایان برسد فرد میتواند ویزای تحصیلی آلمان خود را به ویزای کاری تغییر دهد و بعد از گذشت چند سال برای اقامت دائمآلمان اقدام کند .

مقطع فوق لیسانس 

 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد فرد متقاضی باید مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر سراسری اخذ نموده باشد لازم به ذکر میباشد که فرد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید حتما مدرک زبان آیلتس ۶به بالای زبان آلمانی و انگلیسی را داشته باشد . مدت زمان تحصیل برای افرادی که از طریق ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرده اند برای مقطع کارشناسی ارشد دو سال میباشد .

 

مقطع دکتری

برای افرادی که میخواهند از طریق ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری تحصیل کنند باید مدرک کارشناسی ارشد را از یکی از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشند تا بتواند در مقطع دکتری درآلمان ادامه تحصیل دهد .

شایان ذکر میباشد زمانی که بخواهید در مقطع دکتری بورسیه شوید باید معدل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما بالا باشد تا بتوانید بورسیه مقطع دکتری آلمان را کسب کنید .

در مقطع دکتری مدت تحصیل شما سه الی پنج سال میباشد و شهریه هر ترم تحصیلی به صورت رایگان میباشد .مدرک مورد نیاز برای مقطع دکتری آلمانی یا انگلیسی میباشد زیرا زبان تدریس در مقطع  دکتری به این دو زبان میباشد .

زمانی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دکتری تحصیل میکند میتواند با اجازه ای که دولت به او داده است به مدت بیست ساعت در هفته مشغول به کار شود .

زمانی که شما تحصیلتان به پایان رسید میتوانید براحتی برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید .

شایان ذکر است که برای درخواست ویزای تحصیلی آلمان باید شخصا به سفارت آلمان در تهران بروید و درخواست خود را مطرح نمایید . در سفارت آلمان اگر مدارک شما تکمیل باشد مدت زمانی که به طول می انجامد تا درخواست ویزای تحصیلی آلمان بررسی شود دو الی چهار ماه است.

 

لینک مفید: سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران – وزارت امور خارجه آلمان

 

 

هزینه تحصیل در آلمان

یکی دیگر از مهم ترین سوال هایی که در مورد تحصیل در آلمان برای تمام دانشجویان به وجود می آید، هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف آلمان می باشد. کشور آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی از هزینه های پایینی تحصیل در مقاطع مختلف برخوردار می باشد به طوری که دانشجویان می توانند با داشتن کار دانشجویی به راحتی می توانند از عهده هزینه های تحصیل در آلمان بر بیایند.

توجه داشته باشید که شما می توانید با بهره مندی از امکانات دانشگاه ها می توانید در هزینه های تحصیلی خود صرفه جویی کرده باشید. از مهم ترین مزیت هایی که هنگام تحصیل در مقاطع مختلف آلمان به دست خواهید آورد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •          فرصت آشنایی با دیگر دانشجویانی که تحصیل در مقاطع مختلف آلمان را انتخاب کرده اند.
  •           فرصت بازدید از کشورهایی که در حوزه شینگن واقع شده اند
  •           آشنایی با فرهنگ مردم آلمان
  •           فرصت به دست آوردن موقعیت های شغلی بسیار بزرگ
  •           فرصت زندگی در یکی از بهترین کشور های جهان

برای داشتن روابط صلح آمیز و موفق در این کشور بهتر است قبل از مهاجرت خود در مورد قوانین این کشور مطالعاتی را داشته باشید و به تمام قوانین و مقررات وضع شده در آن احترام بگذارید.

 

برای  مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل در مقاطع مختلف آلمان  نگاهی بیندازید.

 

تحصیل رشته پزشکی درآلمان

 

تحصیل پزشکی درآلمان به این صورت است که پزشکان هموطنمان که هدفشان ادامه‏ ی تحصیل درآلمان می باشد.دو روش پیش رو دارند؛

یکی از این روش ها ادامه‏ ی تحصیل در تخصصی بالینی یا کلینیکال در رشته‏ های مختلف .

روش دیگر که پیش رو دارند تحصیل در مقطع دکترا در رشته‏ های پایه‏ ی علوم پزشکی در دانشگاه‏های مختلفی که در آلمان است که هرکدام از اینها شرایط خاص خود را دارا است و روش ورود به آن ها مختلف میباشد .

اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل پزشکی درآلمان دارای شرایط خاصی میباشد . برای کسب اطلاع از آنها میتوانید با موسسه تماس بگیرید و اطلاعات مربوط به ویزای تحصیلی آلمان را از مشاورین مجرب ما در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان جویا شوید .

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی تحصیل پزشکی در آلمان (همه چیز درباره پزشکی در آلمان) مراجعه کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

شرایط دریافت ویزای تحصیلی آلمان

 

 

1

نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر درآلمان

 

2

اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات و ترجمه تمامی آنها

 

3

اصل گذرنامه و ترجمه تمامی صفحات آن

 

4

چند قطعه عکس رنگی

 

5

تمکن مالی

 

6

گواهی قبولی در ازمون سراسری

 

7

در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل لازم می باشد

 

8

مدرک زبان آلمانی با نمره ۶ آیلتس

 

 

 

اگر دولت و سفارت آلمان مدارک دیگر را از شما طلب کند باید آنها را به سفارت آلمان تحویل دهید .

 

 

شرایط ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

در رابطه با انواع ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان باید بدانید که دو نوع ویزا وجود دارد. که نوع آن ویزا نیز بستگی به دانشگاه پذیرنده متقاضی در کشور ﺁلمان دارد. انواع این ویزاها عبارتند از:

 ویزای دانشجویان متقاضی که ویزا با هدف تحصیل است;

این ویزا بدین منظور است که در صورت عدم اطلاع رسانی لازم در مورد پذیرش متقاضی در دانشگاه مد نظر در کشور آلمان متقاضی باید جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام نماید.

اعتبار این ویزا 3 ماهه است .و پس از اخذ آن  به متقاضی این اجازه را می دهد که به دانشگاه مورد نظر در ﺁلمان وارد شود. این ویزا تا شش ماه نیز قابل تمدید است. پس از این مدت اگر متقاضی در یک دانشگاه مناسب در کشور آلمان پذیرش شد. می تواند برای اخذ ویزای دانشجویی جهت تحصیل در آلمان درخواست بدهد.

 

ویزای دانشجویی کشور آلمان

دومین نوع ویزای تحصیلی کشور ﺁلمان ویزای دانشجویی است. درخواست این ویزا زمانی امکان پذیر است. که متقاضی موفق به اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های ﺁلمان و تاییدیه آن شود.

یا حتی متقاضی موفق به پذیرش در یک دوره مقدماتی شود. در این صورت متقاضی می تواند درخواست ویزای این کشور را بدهد. معمولا مدت اعتبار این نوع ویزا 3 ماهه می باشد. و متقاضی باید در طی این مدت نسبت به تمدید اجازه اقامت خود در همان شهر و در دفتر ثبت متقاضیان بین المللی اقدام نماید.

البته اعتبار این ویزا به مدت زمان تحصیل متقاضی بستگی دارد و قابل تمدید نیز می باشد.در نتیجه دریافتیم که اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد. ولی به این شرط امکان اخذ این ویزا وجود دارد که دانشجویان پس از پذیرش و اخذ ویزا دوره های زبان را در کشور ﺁلمان بگذرانند.

 

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی  شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان مراجعه کنید.

 

 

سوال های متداول

 

🙋‍♀️1.ضمانت مالی چقدر باید باشد؟

  • برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدرکی مبنی براینکه شما تمکن مالی برای زندگی در آلمان را دارید, نشان دهید. که حدود 11000 دلار برای یکسال است.

🙋‍♀️2.ویزای تحصیلی فقط برای افراد مجرد صادر میشود؟

  • خیر, افراد متاهل بعد از دریافت ویزای تحصیلی میتوانند.همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه با خود ببرند.

🙋‍♀️3.آیا در حین تحصیل یا بعد از آن امکان کار وجود دارد؟

  • در حین تحصیل میتوانید کار نیمه وقت داشته باشید . تا 18 ماه پس از فارغ التحصیلی به شما این امکان داده می شود.که به دنبال کار بگردید و ویزای کاری دریافت کنید.

🙋‍♀️4.آیا در دانشگاههای دولتی آلمان میتوان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

  • عموما  تدریس در دانشگاههای دولتی و رایگان آلمان , به زبان آلمانی است.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *