مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

ویزای ازدواج آلمان

فهرست مقاله
ویزای ازدواج آلمان
ویزای ازدواج آلمان

ویزای ازدواج آلمان

 

مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج و یا همان دریافت ویزای ازدواج آلمان در سال 2019 میلادی یکی از راه های دریافت اقامت آلمان است هرچند راه های دیگری همچون اقامت کاری آلمان و اقامت تحصیلی آلمان * اقامت ازطریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت نیز وجود دارد در کل برای مهاجرت به آلمان (گرفتن تابعیت یک کشور) روش های مختلفی وجود دارد، ازدواج یکی از مواردی است که برای اخذ تابعیت یک کشور تأثیر گذار است.

آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. ازدواج با یک فرد آلمانی یکی از راه هایی است که برای اخذ اقامت و تابعیت آن کشور وجود دارد.

بر طبق قوانینی که در کشور آلمان برای ازدواج وجود دارد، شرایطی که برای ویزای ازدواج آلمان وجود دارد به این صورت است که اگر شما با یک فردی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک شهروند آلمانی است ازدواج کنید در این صورت می توانید به اقامت در کشور آلمان و پس از آن تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

 

کشور زیبای آلمان در قلب اروپا

کشور آلمان و جمهوری فدرال آلمان در قلب قاره سبز با مساحتی حدود 35700000 کیلومتر مربع و جمعیت 80 میلیونی قرار دارد.

این کشور دارای شانزده ایالت میباشد. مهم ترین شهر های آلمان فرانکفورت – مونیخ – برلین – هامبورگ و اشتوتگارت میباشند که پایتخت زیبای این کشور شهر برلین است.

واحد پولی آن همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا یورو میباشد. آلمان هم یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن و اتخادیه اروپا ست و میتوان گفت یکی از کشورهای تاثیر گذار در پیمان شنگن کشور آلمان است.

 

مهاجرت و اقامت آلمان با ویزای ازدواج

برای اخذ تابعیت در کشور آلمان ازدواج با مرد یا زن آن تفاوتی ندارد و در صورتی که پرونده شما به درستی ارائه شود و مسأله حقوقی  نداشته باشد (مثل جعل سند و …) در این صورت به طور قطع این ازدواج منجر به اخذ تابعیت شما می شود.

ولی در بعضی از کشورها مانند ایران، ازدواج با مرد یا زن متفاوت است.

به عنوان مثال ازدواج یک زن خارجی با یک مرد ایرانی از نظر قانون گذار زن خارجی خود به خود ایرانی محسوب می شود و این در صورتی است که ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی برای اخذ تابعیت کافی نیست.

مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج

در مورد ازدواج با یک شخص آلمانی نیز شرایط خاصی وجود دارد که در ابتدا تبعه کشور آلمان باید درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و همسرش داشته باشد و نیازی به کمک های مالی دولت نداشته باشد.

طبق قوانین ازدواج در آلمان شخصی که متقاضی ازدواج هست باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد (حداقل تاسطح A1).

برای دریافت ویزا، پس از ازدواج، شما باید به سفارت آلمان در ایران مراجعه کرده و مدارک مربوط به ثبت ازدواج و تقاضای خودتان را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه کنید.

در این صورت، پس از اینکه سفارت مدارک ارائه شده را به طور کامل بررسی کردند، در صورتی که درستی یا نادرستی (صحت وسقم) مدارک تأیید شد و همچنین مدارک شغلی و درآمدی تبعه آلمانی نیز کافی بودند، در این صورت ویزای ازدواج صادر می شود.

در صورت صدور ویزای ازدواج آلمان شما می توانید وارد این کشور شده و دراین کشور زندگی کنید و متعاقب آن می توانید از امکان کار یا تحصیل رایگان برخوردار شوید.

 

راه های مهاجرت به  آلمان:

 1. شرایط دریافت اقامت آلمان
 2.  شرایط اخذ ویزای کار آلمان
 3.  مهاجرت به آلمان
 4. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 5. ویزای جستجوی کار آلمان
 6. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

 

برای دریافت ویزای ازدواج آلمان باید زبان آلمانی را فرا بگیریم؟

بله . یکی از سوالات ذهنی متقاضیان این امر این است که آیا برای ازدواج با تبعه آلمانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید اما در مصاحبه سفارت باید یتوانید به المانی توضیح دهید که شریک زندگی شما فردی است آلمانی تبار که با شما ازدواج نموده است.

برای تمدید ویزای ازدواج آلمان هم باید بگوییم اگر شما ازدواجتان با شریک آلمانی پابرحا بماند هر ساله میتوانید ان را تمدید کنید و پس از گذشت 3 سال متوالی از تمدید و ازدواج خود میتوانید برای تابعیت و پاسپورت آلمانی خود اقدام نمایید.

فرزند متولد شده حاصل از ازدواج شما نیز میتواند شهروندی آلمان را داشته باشد و از اقامت دائم آلمان برخوردار است که میتوانید اطلاعات مربوز به این موضوع را در آرشیو مقالات آوات مطالعه نمایید.

حداقل سن ازدواج در قوانین آلمان

حداقل سن ازدواج در قانون آلمان در سال 2018-2019 میلادی سن 18 سال تما است اما افراد در سن 16 سال هم میتوانند با اجازه والدین خود ازدواج کنند.

آلمان برخلاف ایران که ازدواج با زن ایرانی که نمیتواند اقامت ایران را بدست آورد با این قانون مشکل دارد و هر مردی که با زن آلمانی ازدواج نماید میتواند از قانون اقامتی این کشور برخوردار شود.

اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد و بخواهد دوباره ازدواج نماید برای اثبات آن باید گواهی فوت همسر و یا طلاق نامه خود را ارائه دهد .

اگر بخواهید ازدواج شما در کشور آلمان انجام شود باید فرد غیر آلمانی با ویزای توریستی 3 ماهه یا شش ماهه وارد این کشور شود و بعد از برگزاری مراسم خود نسبت به دریافت ویزای اقامتی خود از طریق ازدواج اقدام نماید.

به پایان این مقاله رسیدیم . این مقاله را برای متقاضیان امر ویزای ازدواج آلمان ترتیب داده و امیدواریم تمامی اطلاعات مثمر ثمر واقع شده باشد.

 

سخن پایانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج و مشاوره  تلفنی رایگان با مشاورین آوات در تماس باشید. و قبل از هرگونه اقدام در خصوص مهاجرت به المان حتما با مشاورین ما مشوریت نمایید و با کسب اطلاعات دقیق انتخاب درست و صحیحی را داشته باشید.

این را بدانید که مهاجرت امری است که مدت زمانی را باید برای ان در نظر بگیرید و بهترین راه را انتخاب کنید و در این راه صبور باشید و به مشاورین و وکلای آوات و خانواده بزرگ آوات اعتماد کنید.

سازمان مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلای بین المللی و مشاورین عالی رتبه اماده ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص ویزای ازدواج آلمان و اقامت آلمان از طریق ازدواج به شما عزیزان متقاضی امر مهاجرت به المان میباشد.

همچنین شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص ویزای ازدواج آلمان در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1. مهاجران ایرانی چگونه در آلمان تحصیل کنند؟
 2. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 3. دوره فاند تحصیلی در آلمان
 4. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 5. برای تحصیل اتریش بهتر است یا آلمان؟
 6. کار دانشجویی در آلمان (2019) – چطور حین تحصیل در آلمان کار کنیم؟
 7. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 8. قوانین تحصیل دکتری در آلمان برای مهاجران در سال 2019 تغییر کرد
 9. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 10. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 11. شرایط تحصیل آلمان در سال

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *